TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395484 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 12, 2024, 05:33:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sindrom sakroilijačnog zgloba  (Pročitano 7911 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #31 poslato: Decembar 27, 2015, 06:40:10 posle podne »

Da li bih mogao da dobijem preporuku vezbi i istezanja od vas ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #30 poslato: Decembar 06, 2015, 12:22:28 pre podne »

Šta mi vi konkretno preporučujete da radim do pregleda.
Trenutno hladim ledom 2x dnevno, da li da nastavim to da radim i da li da ubacim kremu koja hladi ili posle hladjenja da mezem kremu koja greje.
TakoĂ°e da li da ubacim istezanja već sad ili da sačekam još malo da proĂ°e ova početna faza.

Dve nedelje sam odmarao, pio diklofenak duo,mydoclam,mazao zeleni bengay i hladio. Bol se skoro povukao i probao sam istezanje prekjuče ali juče mi se zbog istezanja vratio bol. Bol je bio sličan upali mišića. Sad me konkretno boli mišić i na dodir a pre 2 nedelje  odmah posle povrede boleleo me je nešto u dubini kuka,tako negde ispod rotatora ne mogu tačno da ocenim, bio je jak i oštar bol i onemogućavao mi je rotaciju kuka. Sada se taj bol povukao i bol je drugačiji nego tad.

Jel mogu da dobijem preporuku za istezanja, TakoĂ°e me zanima da li trebam pored istezanja da radim i jačanje rotatora i okolnih mišića u ovoj fazi povrede. Pošto radim u ženskoj teretani imam raznih sprava za prinoženja, odnoženja i sličnh vežbi pa me zanima da li nešto od toga da raidm ili ne.

Da pojasnim, zanima po fazama šta da radim, da li prvo samo hladjenje, ili hladjenje i grejanje, ili odmah istezanja,vezbe za jačanje i slično...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #29 poslato: Decembar 05, 2015, 03:14:18 posle podne »

Cuo sam da je on dobar ali nisam bio kod njega,zato sam obišao sve njegove kolege.Veliki problem su zakazivanja.

Sada sam jedva zakazao pregled u klinickom centru na fizijatriji.Prvo sam trebao da cekam 28decebar kada je zakazivanje da bi ni tad zakazali za jabuar-februar a onda bi sigurni cekao jos toliko da zakazem terapiju.
Malo sam bio dosadan pa sam uspeo da zakazem za 17 decembar pregled,ali ne znam koji doktor je u pitanju.

Taj problem sa rotatorima,piriformisom i slicnim stvarima se pominje svuda na internetu i ti ovde govoris o tome dok doktori u domovima zdravlja kod kojih sam bio nisu ni culi za to.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #28 poslato: Decembar 05, 2015, 01:33:22 posle podne »

da li si išao na pregled kod dr Borka Vukosava?
trebalo bi
- fizikalna terapija (duži program)
- program vežbi
- eventualno blokada
- eventualno shockwave terapija....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #27 poslato: Decembar 05, 2015, 01:32:03 posle podne »

mislim da grešiš u opterećenju i istezanju...
spazam koji imš dolazi od bola (!) moguće da imaš burzitis (ishioglutealni npr) sa skraćenjem rotatora kuka i piriformisa - to je hronični bol koji se duže leči i zahteva postepen povratak - pravilan program za postizanje biomehaničkog balansa kinetičkog lanca cele osovine pokreta....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #26 poslato: Novembar 30, 2015, 10:05:03 posle podne »

Ponovo se vratio dok sam radio mrtvo dizanje ( sumo tehnika) sa 100kg što je prilično lako ako uzmemo u obzir da mi je tad maksimum bio 200kg i da sam sa 140kg radio 15+ ponavljanja. Ali su mi ledja bila malo umora i zato se desila povreda. Znači konkretno sam osetio da me je nešto uštipalo sa leve strane leĂ°a(obeležiću vam na slici gde). Sutra dan posle toga gluteus bude u spazmu i dok se on ne reši spazma mene bolje leĂ°a i imam problema. Kada bih rešio taj spazam mišića gluteusa mislim da bi problem sa ledjima( napetost i bol).

Još jedna stvar da taj spazam i bol je trajao mesecima dok sam odmarao i nista nisam radio a počeo je da se povlaci kada sam počeo da se istezem i da treniram.
Poslednjih nedelja istezanje nije nesto pomagalo na primer za 2 nedelje pomaka u istezanju( do te granice bola( baš oštrog i jakog)) se pomerila za mozda pola centimetra.
A poslednjih nedleju dana ( od kada sam povredio taj kuk na pregledu) se ne istezem  ali sam pio Mydoclam,Diklofenakduo i  hladio ledom gluteus i malo donji deo ledja i posle hlaĂ°enja mazao Bengay. Sada prvo ohladim ledom, zatim zagrejem vrelim tušom a onda namažem kremu koja hladi. I dosta mi je više pomoglo nego istezanje. Mogo veći pomak što se tiče bola a i opuštanja tog spazma.

Još nisam uspeo da zakažem prgled na poliklinici( kod fizijatra)  ali nadam se da ću u toku nedelje zakazati i nadam se uraditi pregled pa ako je potrebno dobiti i uput za ortopeda.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Novembar 30, 2015, 09:18:08 posle podne »

trebao bi napraviti pregled ortopeda...
i
magnetnu rezonancu...
---------
ne razumem nešto:
- kažeš bilo je bolje (dobro) pa se problem vratio - šta si radio pa si isprovocirao vraćanje povrede? (kako si trenirao)?
- kako ti izgledaju treninzi - da li radiš nešto što misliš da isprovocira?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #24 poslato: Novembar 24, 2015, 11:43:58 posle podne »

Što se tiče povrede leđa uvek su bežali sa tog problema i skretali na temu kako treba da ispravim deformitet a to za ledja da pijem lekove protiv bolova. U prvom nalazu je napisao da imam kifozu 17,5 stepeni a posle dve nedelje je ustanovio da sam je vežbama ( koje sam ja radio ne one koje je on preporučio) spustio na 10 i da sa tim više nema problema. I odjednom se pojavi problem sa kukom kada je radio ovaj test i to kao što sam pomenuo prvih nekoliko puta nije bio pozitivan sve dok nije bas jako cimnuo i nalego na nogu.

Doktore mene nikad nije boleo kuk pre ovoga što je on uradio niti je bilo kakvih bolova tako da nemam snimak jer nije bilo potrebe za njim. Posle toga nisam bio na pregledu, a iskreno ne verujem da ću ići ni na kontrolu koja je zakazana sledeće nedelje jer sam izgubio povrenje u tog a i u sve ostale doktore koji su me lečili već godinu dana. 10 doktora, 15 dijagnoza svaku put nešto drugo a u stvari nikad nisu ništa rešili već mi je sve gore i gore. Trening nogu, donjeg dela tela trenutno ne radim, treniram samo gornji deo tela i planiram da se takmičim samo u bench presu dok ne resim ovaj problem.

Potražiću sutra uput za polikliniku u kliničkom centru vojvodine sa nadom da su tamo stučniji doktori. Iskreno ne znam kome najbolje da se obratim, fizijatru, ortopedu ili opet sportskom lekaru.


Što se tiče poslednjeg izveštaja tu piše :
Anamneza : osećaj zategnutosti u donjem delu leđa , nakon istezanja se dobro oseća
Status: pozitivan test za leziju desnog kuka, hipotrofija leve paravertebralne muskulature ( verovatno zbog operacije pluća jer mi je mišić sa te strane bio presečen, ali taj deo nije bitan za trenutni problem)
Nalazi : Coxlgija
Plan lečenja: th vežbe u kućnim uslovima
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2015, 11:45:54 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Novembar 24, 2015, 11:14:09 posle podne »

koju je dijagnozu postavio kolega?
možeš mi prekucati nalaz ili slikati pa okačiti...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: Novembar 24, 2015, 11:13:24 posle podne »

da li si snimao rendgen kukova?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #21 poslato: Novembar 23, 2015, 03:55:50 posle podne »

Ovo je najpribliznija slika polozaja u kom sam bio. Doktor je pritiskao  koleno u ovom smeru, tacnije cimao na dole naslonjen skoro celom svojom tezinom. Da li je moguce da mi je ovako naneo neku ozbiljniju povredu ili je samo istego neki misic ?
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2015, 03:58:40 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #20 poslato: Novembar 23, 2015, 03:50:48 posle podne »

Napisao je da je pozitivan test za leziju desnog kuka. U stari taj test nije bio pozitivan prvih 5 puta kad je probao, tek kada je po drugi put posle 10ak min hteo da pokusa ponovo i svom svojom tezinom cimnuo kuk na dole  par puta javila se bol. Ja sam mislio da ce proci kroz par sati ali evo vec par dana na prolazi. Jak ostar bol osetim pri spoljnoj rotaciji desne noge.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #19 poslato: Novembar 23, 2015, 02:46:22 posle podne »

Sad imam jos jedan problem koji je jos gori.U cetvrtak kada sam bio na kontrolu kod sportkog lekara pri pregledu dokor mi je povredio kuk.Dva dana sam jedva bodao a i sada trpim bolove i imam ogranicen pokret. Poslacu sam sliku ili snimak na koji nacin me je povredio
 Zanima me sta je u pitanju i koliko je ozbilljno. Kupio sam rapten duo ,mydoclam i bengay.
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2015, 02:49:14 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Novembar 23, 2015, 02:35:58 posle podne »

istezanje treba da radiš 20-30min svakodnevno, posle treninga, na svakoj vežbi zadržaj 2-3 do 5min, da se dobro istegneš (i to kao da je neprijateljevo...  :) )
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Novembar 23, 2015, 02:34:35 posle podne »

možeš mi napisati program trennga koji trenutno radiš - koje vežbe (koje pogadjaju donja ledja, karlicu, noge...), koje težine?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.13 sekundi sa 14 upita.