TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395480 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 11, 2024, 12:24:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda ledja  (Pročitano 3443 puta)
miloscorleone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #6 poslato: Decembar 06, 2015, 03:53:52 posle podne »

da li boli savijanje trupa u stranu - bočni pregib trupa u stojećem stavu?
da li boli rotacija trupa (kičme) - u stojećem stavu okretanje trupa kao da gledaš iza sebe?
da li boli savijanje ledja u nazad u stojećem stavu?
Samo zaboli kad savijam ledja unazad.
Mislim da je bilo u pitanju iztezanje ovakvog tipa, nisam 100% siguran.
Ne secam se da sam osetio kao da je nesto puklo, samo je nakon toga pocelo da me boli kao da me boli kuk sa leve strane. Bol je stalno prisutan kada puno sedim ili lezim, nije kao bockanje, nego mesavina bola i upaljenosti tog dela kicme, a najvise me boli tokom trcanja i nakon, kada se misici ohlade. Kada povezem nedelju dana stalnog visesatnog setanja tada se bol znacajno smanjuje.
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2015, 07:38:50 posle podne od strane miloscorleone » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Decembar 06, 2015, 03:37:17 posle podne »

koji je tačno pokret bio (istezanje) kada je nastala povreda?
da li je bilo osećaja kao da je nešto puklo?
------
da li je bol kao ubodi li stalno prisutan - opiši mi karakter bola? pri čemu se pojačava?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Decembar 06, 2015, 03:34:13 posle podne »

da li boli savijanje trupa u stranu - bočni pregib trupa u stojećem stavu?
da li boli rotacija trupa (kičme) - u stojećem stavu okretanje trupa kao da gledaš iza sebe?
da li boli savijanje ledja u nazad u stojećem stavu?
Sačuvana
miloscorleone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #3 poslato: Decembar 06, 2015, 01:15:19 pre podne »

Pozdrav Miloše, izvini što nisam odgovorio ranije, bio sam zauzet...
da li je bol samo u lumbalnom predelu ili se spušta u zadnjicu, butinu, zadnju ložu?
da li ima trnjenja u nogama inače ili samo pri sedenju?
da li se javlja bol pri kijanju, kašljanju?
Bol se javlja samo u lumbalnom delu, a blago trnjenje butine se javlja samo kad dugo sedim za kompjuterom, ali ne svaki put, nego kad bas preteram sa sedenjem. Nemam nikakvih bolova pri kijanju i kasljanju. :)
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2015, 02:30:16 pre podne od strane miloscorleone » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Decembar 06, 2015, 01:03:10 pre podne »

Pozdrav Miloše, izvini što nisam odgovorio ranije, bio sam zauzet...
da li je bol samo u lumbalnom predelu ili se spušta u zadnjicu, butinu, zadnju ložu?
da li ima trnjenja u nogama inače ili samo pri sedenju?
da li se javlja bol pri kijanju, kašljanju?
Sačuvana
miloscorleone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Decembar 01, 2015, 10:38:02 pre podne »

Postovani doktore Tutorov,

Prvo bih zeleo da Vas pohvalim za pomoc koju pruzate svima na Pansport forumu, svaka cast, zaista doprinosite mnogo. Moje ime je Milos, imam 23 godine, 180cm i 81kg. Zaradio sam diskus herniju L5-S1 pre 2 godine, najverovatnije prilikom cimanja tokom istezanja( tada sam prvi put osetio bol). Imam snimak rentgena koji cu Vam dostaviti , magnet nisam radio jer se ceka po godinu dana, mada je lekar sportske medicine odmah rekao da je diskus hernija na osnovu rentgena. Pre godinu dana sam isao na fizikalnu terapiju 2 meseca( grejanje lampom, struja, magnet) i radio Miselinove vezbe. Danas sam poceo da uzimam Bedoxin i orahe i banane( po Vasoj preporuci sa foruma). Bol nije nepodnosljiv, mogu da hodam normalno, ali  ne mogu uopste biti opusten zbog tog bola, javlja se u lumbalnom delu i trticnoj kosti, najvise boli kada duze sedim ili lezim(nekad dok spavam promenim 50 pozicija zbog neprijatnog bola), zatim tokom i nakon trcanja ( na atletskoj stazi, rukomet, kosarka-sve rekreativno) i tokom plivanja kraul stilom. Bol se ne spusta do noge ili stopala, jedino kada dugo sedim za stolom osecam minimalno trnjenje u desnoj butini i u predelu kolena.  Refleksi u nogama su  u redu, mogu bez bola da istegnem ledja pokusavajuci da rukama dodirnem stopala(jedino zbog nerazgibanosti nedostaje 5cm da ih dodirnem).  Dugo sam iscitavao internet trazeci nacin da se vratim u normalu, da mogu da trcim, igram kosarku u kraju, vezbanje u teretani, a da ne pogorsam stanje. Najzad sam naisao na Vas na Pansport forumu i odusevila me je Vasa posvecenost svakom pitanju i problemu. Odlucio sam da Vas pitam za pomoc u nadi da cu istu dobiti. :) Citao sam Vase savete na forumu za probleme slicne mom i pohvatao sam vecinu stvari oko vezbi. Sad mene interesuje koji su koraci ka boljitku? Trenutno nista ne treniram niti sam fizicki aktivan. Da li da krenem sa programom koji ste prepisivali sa slicicama (core stability) i koliko dugo da taj program radim pre nego krenem u teretanu? Zatim u teretani koji program raditi? Hiperekstenzija na klupi mi prija, od leg presa i potiska za ramena me boli, mrtva dizanja se ne usudjujem da probam (mozda sa malim tezinama od po 20-30kg da krenem, kako ste savetovali na forumu), cucnjeve sam mislio da radim samo sa bucicama(sigurnije mi se cini), iskorak sa bucicama  i vezba za biceps sa sipkom stojeci ne znam da li bih smeo. U sustini ako budete imali vremena opisite mi neki okvirni program za vezbe i u teretani, kako ne bih dodatno povredio kicmu. I samo jos jedno pitanje, koji jastuk preporucujete za spavanje? Unapred Vam se zahvaljujem na pomoci i odvojenom vremenu.

S postovanjem,

Milos.
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2015, 10:38:17 posle podne od strane miloscorleone » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 15 upita.