TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395439 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 06:53:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Polne bolesti - Uzroci,lecenje,zastita...  (Pročitano 41077 puta)
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #133 poslato: Februar 11, 2016, 11:13:21 posle podne »

Ajde mozda ja pomognem. Imao sam problem sa tim zaostatkom posle mokrenja, bukvalno kap dve ali je to valjda ostajalo unutra ili sta vec i mene je to bolelo tj imao sam taj neki unutrasnji bol tj vise nelagodnost. Odradio sam sve moguce testove, isao kod urologa, isao na ultrazvuk gde su ustanovili da se besika prazni lepo i da nema zadrzavanja, da je sve ok, da nema nikakvih problema ili bilo sta sl. A mene je i dalje to bolelo. Onda slucajno provalim da ispod mosnica pritisnes i izadje i tih par kapi posle mokrenja i od tada vise nemam problema. Lepo to uradim posle mokrenja i sve bude ok. Probaj i ti, mozda pomogne :)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #132 poslato: Februar 11, 2016, 10:49:25 posle podne »

Pa to grebanje meni deluje kao zaostatak urina, tj ta jedna kap. Duvan, alkohol nista, ali sedenje po ceo dan. Jedino setnja do gym i nazad i taj trening, ostalo sedenje. Ali ne deluje mi da je od toga.
« Poslednja izmena: Februar 11, 2016, 10:50:59 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #131 poslato: Februar 11, 2016, 10:40:51 posle podne »

Hm, zaostatak urina ( rezidualni urin)?

Ako se ne varam, ovo je UZ nalaz "donjeg" abdomena, koji si nam ranije dostavio...

http://imgur.com/mAl2RoP

Dakle, ne bih rekao da postoji problem sa "zaostatkom urina"...da ne ulazimo u domen urodinamike( urofloumetrija, cistometrija...)...a nema ni anomalija urinarnog trakta...

Koliko vidim nema realnog razloga za brigu...naravno, sačekajmo i mišljenje dr Tutorova...

Provodiš li dosta vremena sedeći?

Vredan pomena je i problem sedanternog načina života, pa su muškarci koji zbog prirode "posla" duže sede, podložniji raznim tegobama vezanim sa prostatu i tu regiju. Usled dugog sedenja, dolazi do preteranog zadržavanja venske krvi, koja ima dosta štetnih metabolita i povećava zapreminu žlezde, pa ona postaje podložna bolestima.

Mala preporuka, uopštena - da bi sačuvali zdravlje prostate, zaboravimo na poroke: Alkohol, duvan, nezdrava ishrana kao i smanjena fizička aktivnost( sedanterni način života).


« Poslednja izmena: Februar 11, 2016, 10:49:34 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #130 poslato: Februar 11, 2016, 09:13:26 posle podne »

Inace razmisljao sam o ovom ''grebanju'', tj zaostatku urina. Ph je bio 5 pre mesec dana, a pre dva kada sam smanjio proteinsku ishranu i uzimao redovno grejpfrut proslo me je pa se opet vratilo. Izgleda da definitivno treba da poradim na povecanom unosu voca/povrca i generalno baznije hrane. Ali bb ishrana generalno podrazumeva dosta proteina koji zakiseljavaju organizam, iako sam to smanjio sa 2 na 1.5g po kg tt, verovatno to opet dosta utice.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #129 poslato: Februar 11, 2016, 03:40:54 posle podne »

Spermokultura

''Aerobnom i anaerobnom bakterioloskom kultivacijom nisu izolovane bakterije. Mikoloskom kultivacijom nisu izolovane gljivice.''

Urinokultura

''U 1ml urina nisu izolovane bakterije.''

Zaostatak urina nekad prisutan nekad ne, kao da u odredjenim polozajima mogu da ''iscedim'' tu kap koja smeta/grebe, a slabost prosla ne znam da li skroz, ali vecinski da.

Kako god, ako se vrati ostaju mi jos snimanje i urolog?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #128 poslato: Februar 09, 2016, 10:30:54 posle podne »

Vazi, javljam rezultate i sta se jos bude desavalo.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #127 poslato: Februar 09, 2016, 10:20:35 posle podne »

ok, deluje da nije nešto ozbiljnije - da li je u pitanju iritacija, nadražaj nerva ili duktusa spermatičnog te regije (možda pritisak o klupu pri nekom stavu ili vežbi, pritisak odećom...npr)...
deluje da nije u pitanju ozbiljnije oboljenje urotrakta, ali to će pokazati i tegobe i nalaz koji treba da bude gotov...
* (trudimo se da pomognemo svima vama na forumu i da pravim savetima, trudom, znanjem dodjemo do pravog odgovora, rešenja i dijagnoze za vaše probleme)
- u slučaju da nalaz kulture bude pozitivan trebaće odredjena terapija
- u slučaju da se tegobe budu pojavljivale/pojačavale - trebaće dodatno ispitivanje (otom - potom)...
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #126 poslato: Februar 09, 2016, 09:54:03 posle podne »

Nema veze sa naporom, bol pri pokretima ledja/kicme ne, tj ako ima te slabosti kako god da se pomerim ako dotakne testis tj taj deo iznad moze izazvati, pokret noge recimo, podizanje suportne noge, uvrtanje noge u kuku sa te bolne strane, ali nije permanentno, nego na pokret kao prostruji, zacne, onda ja ponovim pokret da opet ''izazovem'', ali ne desi se nista.

Danas dosta bolje u odnosu na vikend.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #125 poslato: Februar 09, 2016, 09:11:44 posle podne »

javićeš nalaze kulture, pa ćemo videti i to...
-----------
bol pri pokretima ledja, kičme?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #124 poslato: Februar 09, 2016, 09:09:26 posle podne »

urino/spermo kultura treba da pokaže ako ima bakterijske infekcije...
- bol koji je posledica infekcije (epididimitis) - trebalo bi da je prisutan duže, npr više dana a ne da se javi traje par sati pa prodje...
- spermatokela tj cista epididima se pipa na epididimu i stalno je prisutna - ne pojavljuje se pa nestaje... i nije bolna... (moguće nelagodnost...)
------------------
da li ima veze sa naporom?
- posle treninga bol?

Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #123 poslato: Februar 09, 2016, 01:12:52 posle podne »

Nisam siguran da zraci do slabine, ali mislim me nekad uhvati i tu taj osecaj, ali primarno sam sinoc utvrdio da je locirano na glavi epididimisa, ili mozda cak i ductus deferensa, ako je tako nesto moguce. Pipanje samog testisa nije bolno, cak ne izaziva ni tu slabost, ali ta regija iznad mi deluje kao uzrok.

Sama slabost se manifestuje najcesce istim osecajem kao udarac u mosnice, znaci bol u stomaku koji se malo siri i po bokovima, tj nije bol, nego neprijatan osecaj i znatno slabiji od stvarnog udarca, pritajeno onako, ali osecam da je tu. Jutros nije bilo nicega npr.

Spermatokela mi zvuci kao nesto moguce, ali vidim da se javlja idiopatski i da nema posebne terapije, ali mi je opet cudno da se to javlja vec par puta u toku istog meseca. Ili je neka upala epididimisa usled ne znam cega koja slabi i jaca u zavisnosti od necega.

Tj ja se nadam da je ''samo'' tako nesto, a ne nesto ozbiljnije. Javljam rezultate kultura.
« Poslednja izmena: Februar 09, 2016, 07:31:56 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #122 poslato: Februar 09, 2016, 12:25:22 posle podne »

Ukoliko spermo i urinokultura prikazu prisustvo bakterija, da li tako nesto moze izazvati osetljivost testisa? Kog porekla su te bakterije, koji je put zaraze/infekcije? Da li mikrokalcifikati u prostati mogu tako nesto da izazovu?

Kao da mi se opet javlja ta slabost, mnogo slabije, ali sta znam, kao da nije skroz normalno stanje jos uvek. I onaj bol u ledjima gde sam mislio da je bubreg, javi se i to, da li moze biti povezano, da li je ultrazvuk bubrega pokazao sve sto se tice njih u smislu bilo kakve promene, jer je snimano samo od napred, stomak i malo po boku, da li je morao i snimati ledja za drugu stranu ili vidi bilo kakve promene na bubregu snimanjem kako sam opisao?

Mislio sam da uradim prvo spermo/urino kulturu, ako to bude cisto kod urologa na pregled. Ja koliko sam ispipao testisi mi deluju iste velicine, promena na kozi nema, nema bola na dodir, nema bola pri mokrenju, ejakulaciji, boja sperme/urina normalna, hmm, manje vise apsolutno sve u redu sem sto su tu grebuckanje i poslednjih mesec dana osetljivost koja se javi par dana pa ode.

Iskreno nadam se da je nesto bezazleno. Ima li nacina da tako nesto bude misicnog porekla. Gotovo uvek ako se javi, javi se u sedecem polozaju i mirovanju. Ima li trika zbog toga da bude misicnog porekla nesto?

Jos jedno pitanje u cemu je razlika izmedju kolor dopler ispitivanja i klasicnog ultrazvuka? Vidim za skrotum se moze raditi i jedno i drugo, ne znam da li se rade oba ili u zavisnosti od pregleda/simptoma samo nesto od ta dva?

I jos nesto, hlamidija moze da da takav simptom, ali prvi put sam grebuckanje osetio u septembru, slabost pre mesec dana i na momente dodje, traje, dan, dva i ode. Da li bi za 4-5 meseci da je hipoteticki imam bilo jos nekih ozbiljnijih simptoma, rezultati brisa su negativni, ali se sad tripujem da nisu mozda lazno negativni iako su sanse za hlam minimalne, ali vidim iscedak gotovo da ima svako, otecene testise, a nemam nista od toga, niti mi se bris radi ponovo.

Slabost kad se javi bude u samo jednom, desnom testisu i nije ista kao prvi put. Najgore je bilo oko Bozica, drugi put je bilo pre nedelju dana duplo slabije, juce i danas opet, ali stvarno nesto minimalno, samo opet, brinem. Mozda da jos sacekam s obzirom da nije strasno?
- микрокалцификати у простати су последица раније упале простате (али ако ти ниси имао раније озбиљније сметње са мокрењем и упале простате - немој се превише оптерећивати...)
- хронична упала простате може довести до упале тестиса - али и једно и друго иде са озбиљнијим симптомима тј јасно ти је да нешто није уреду (теже мокрење, болно мокрење, оток и бол тестиса на додир...)
- немаш исцедак, ниси ризичан по понашању, брис је ок - опусти се око хламидије и не размишљај о томе (немаш елемената за сумњу...)
- вероватно је уз уротракта добро урађен и ако су бубрези били ок - да нема каменчића ни ситних, чије спуштање би дало неку тегобу у слабини
------------------------------
да ли је "слабост" у тестису повезана са болом у слабини - да ли бол зрачи?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #121 poslato: Februar 09, 2016, 12:07:29 posle podne »

Radio sam ultrazvuk abdomena, to nije dovoljno da se vidi prostata kako treba? Kacio sam taj izvestaj...

Sto se tice kolor dopler vs standardni ultrazvuk, i dalje mi nije jasno zasto se nude obe opcije, cena 3600rsd po jednoj, ako je i color dopler u sustini isto UZ samo napredniji ;D
колор доплер преглед није тако једноставан тј потребна је посебна је посебна обука и искуство да зана тачно да се истумачи налаз који се добија колор-доплер методом ....
и захтева више времна и рада при прегледу.... и стручност и искуство лекара који ради ултразвук.
из тог разлога постоје два начина прегледа ултразвука - стандардни и колор-доплер...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #120 poslato: Februar 09, 2016, 12:03:09 posle podne »

Samo još ovo...

Mislim da smo već pisali o pregledu prostate...tu su digitorektalni pregled prostate, ultrazvuk prostate s kolor doplerom kao i odreĂ°ivanje PSA (prostata specifičnog antigena) koji se odreĂ°uje iz krvi...naravno da ne pominjemo i biopsiju prostate( ako postoje indikacije za to, na osnovu prethodnih pregleda...), ali da te ne plašimo nepotrebno...
дигиторектални преглед простате - преглед простате прстом - ради се код сумње на карцином/рак простате, изражене хиперплазије простате (процена за операцију), сумње на акутну јаку упалу простате формирање апсцеса), изражених проблема са отежаним мокрењем (дизуричне сметње)...
- ултразвучни преглед данас умногоме замењује ректални преглед простате, осим у одређеним случајевима...
-------------
PSA налаз се ради код сумње на малигнитете/рак простате (то је туморски маркер за простату)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #119 poslato: Februar 09, 2016, 11:58:14 pre podne »

Da dragi R1 trebalo bi da je i tvoja mila prostatica obuhvaćena sa UZ abdomena...šta kaže nalaz?  ;)

Ako mi kažeš da je sve ok...onda ne znam čemu sve to cimanje...molim dr Hausa da se javi na PS Forum...  ;D
ултразвук абдомена не обухвата преглед простате.
преглед простате се ради у склопу прегледа тј ултразвука уротракта (мокраћни путеви) - бубрези, м. бешика, простата...
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.148 sekundi sa 14 upita.