TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395546 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 02:14:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Proteini  (Pročitano 1889 puta)
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #5 poslato: Jun 07, 2012, 12:58:21 posle podne »

Hvala, bio sam na low carb dijeti mada nisam ni znao da se tako zove :D ali posle drugog meseca telo pocinje da se navikava, sad radim rotaciju uh, samo  tesko da se izdefinisem dobro zato sto ne volim da radim kardio, bicikl moze da prodje ali trcanje nema sanse...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #4 poslato: Jun 07, 2012, 12:27:51 posle podne »

Četiri meseca u teretani je i dalje početak i ti si i dalje početnik. Tek neku osnovu stičeš posle godinu dana kontinuiteta u treningu, mada i to je neki minimum.
Ne komplikuj sebi toliko život ishranom. Ograniči se na protein (sve meso koje se termički obraĂ°uje bez prženja i pohovanja, riba), jaja, sir, jogurt/mleko tu i tamo; dodaj neograničenu količinu povrća, umerenu količinu pirinča, krompira, ovsenih, raženih, voće koje jedeš ujutru i posle treninga i to je to.

Ako vidiš da kilaža ide gore, smanji malo hranu, ako ide dole - pojačaj, i tako balansiraj. Ako ti treba defka za more odradi neki low-carb na 2-3 meseca, smanji hranu, možda keto koju nedelju i eto. Čemu komplikovanje sa gramima i minutama? Pogotovo kad ti niko na planeti ne može dati pouzdan odgovor na ova pitanja. To bi bilo kao kad bih ja pitao: koliko kila može iz benča da gurne prosečan šesnaestogodišnjak? ili: koliko čaša vode treba da popijem da ne budem žedan više? kapiraš?
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #3 poslato: Jun 07, 2012, 12:10:52 posle podne »

Evo sad je cetvrti mesec kako idem u teretanu, nikad do sad nisam preskocio trening, niti radio sa manjim tezinama, uvek sam davao maksimum od sebe, trening bez ishrane je isto sto i ishrana bez treninga... ako nemam dobru ishranu zasto dajem sve od sebe na treningu ? Mozda mislis da zapostavljam trening zato sto pravim razne teme u vezi ishrane, oko treninga mi je sve jasno zato i ne postavljam pitanja, uglavnom me buni ishrana... I jos nesto kad sam poceo da idem u teretanu resio sam da idem 100% do maksimuma, 100% ili sve ili nista, no pain no gain! Ja sam 70% endomorf 30% mezomorf, imam spor metabolizam, mozda ti imas brz pa ti je lakse oko ishrane ne moras toliko da pazis... Meni ovakah sistem ishrane odgovara, samo me zanima to u vezi proteina, po meni slatkisi, grickalice, hleb, fast food itd predstavlja vrstu droge/zavisnosti jer jednom kad pocnes nema stajanja! Naravno treba ponekad covek da se pocasti ali ne da preteruje... e tu je problem, npr kad bih kupio  milku od 300 grama ili cu da pojedem celu ili necu ni da je jedem, ili cu da popijem 2 litra soka ili nista... takav sam...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #2 poslato: Jun 07, 2012, 11:40:51 pre podne »

ja te neću savetovati po pitanju unosa proteina po obroku i satnicama.

Smatram da ne postoji jednostavan odgovor na tvoje pitanje, jer postoji mnoštvo individulanih karakteristika koje taj savet/odgovor može da varira značajno u jednu ili drugu stranu. Proteini koje računaš po obroku, ne možeš uzimati zdravo za gotovo, jer u zavisnosti od 100 faktora ti proteini možda ne stignu iz želuca u krv u tom broju. Na pitanje koliko čovek generalno može svariti proteina u jednom obroku? ne postoji jenoznačan odgovor.   

Jedina stvar koja je bitna u ovom sportu i životu inače je da naĂ°eš sistem ishrane koji će ti potrajati malo duže od tri meseca. Zaparavo, to bi bio sistem u kome se ne bi mučio i koji ne bi sputavao tvoj socijalni život, u kome ne bi morao da živiš u keliji kao monah (sa digitalnom vagom) da bi ga ispoštovao.
Svakako, ovakva računica u kojoj ti brojiš grame proteina po namirnicama ti neće doneti to što želiš. Pored toga, napatićeš se poprilično, opteretićeš sebe, svoje ukućane, prijatelje, devojku - možda postaneš napaćeni frik iz teretane koji odbija pivo sa najboljim drugom, zato što mu se to ne uklapa u ''ishranu''. Pored toga nisi profesionalni bodibilder da moraš da se baviš ovakvim stvarima...

Mnogi, kao i ti zapostavljaju jedinu stvar koja je NAJBITNIJA kod mišića - redovan trening sa opterećenjem koji mora da bude u kontinuitetu.
Uzmi ili ostali ovo što sam ti napisao, ali to ti je moja nasušna istina rekreativnog bavljenja ishranom, pločicama i tegovima... 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #1 poslato: Jun 07, 2012, 10:50:57 pre podne »

Zanima me da li je tacno da nase telo apsorbuje 30 grama proteina po jednom obroku ? Koliko vremena treba da prodje izmedju visoko proteinskih obroka ? Treba da povecam unos proteina... Ovako bi trebao da izgleda moj dnevni unos proteina


7:00 - 10 grama (belanca)
problem je ovde od 7 do 14 nisam u mogucnosti da jedem belo meso, ribu, jaja, sir niti da pijem proteinske napitke...
14:30 - 15 grama (riba)
15: 30 - 40 grama (piletina)
17:30 - 40 grama (piletina)
19:00 - 15 grama (riba)
21:00 - 40 grama (posni sir)

evo sad mi je palo na pamet
7:00 - 40 grama
15:30 - 40 grama
17:30 - 40 grama
20:00 - 40 grama

ali onda bi mi dorucak bio veoma obilan 100g ovsenih + 4 belanca + 200g mesa, sta vi mislite ? da li je bolje da imam 4 obroka sa 40 grama proteina ili 3 obroka sa 40, 2 obroka sa 15 i 1 sa 10 grama ? Izvinite ako smaram, ali pokusavam da sastavim neki perfektan nacin ishrane...
 
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 14 upita.