TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395531 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: TimothyAroth

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 08:02:28 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Star, a nov clan teretane  (Pročitano 1501 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #5 poslato: Novembar 02, 2013, 06:51:39 posle podne »

Prvu seriju se naravno zagreješ,ali uradi isti broj ponavljanja kao i ostale tri serije.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #4 poslato: Novembar 02, 2013, 06:50:35 posle podne »

Imam 18 godina, 170 viskok, 63 kg tezak. Pre 2 godine sam isao u teretanu i bio redovan dizao velike kilaze sa moje godine, i posle godinu dana teretane prestao sam i nisam isao jedno godinu dana. Poceo sam sa dijetom i smrsao dosta kilograma(vise misica neko masti). Opet sam krenuo pre mesec dana, i dizem duplo manje kilaze. Moze neki savet posto se osecam kao pocetnik? Takodje,  npr radim 1 seriju zagrevanja, i 3 radne serije, i desava mi se da uradim 15,10,8,7, a planiram sam da uradim 15,10,10,10. Kolko je ovo dobro? Moze par koristnish saveta?

Kao prvo,bilo je pogrešno da sa 16 godina forsiraš kilaže,ti si ipak i dalje u razvoju bio i tada a i sada si.
Optimalan broj ponavljanja je od 8 do 15,e sada,možeš uzeti npr. da radiš 4 serije po 12 ponavljanja i onda izaberi takvu kilažu da uradiš sva ponavljanja a da poslednja dva (11 i 12) jedva izvučeš. Moraju ti sve serije imati jednak broj ponavljanja.I kako budeš napredovao,smanjivaćeš broj ponavljanja do 8.
Sačuvana
cira95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 31, 2013, 11:45:49 pre podne »

Ne budi rob ponavljanja i ostalih kojestarija. radi po osecaju, i ogranici najpre sta hoces od sebe..snagu, kondiciiju, fleksbilnost,agilnost, samo izgled, razgranicis kakav izgled ako zelis izgled etc.. Najpre moras sam sa sobom da rascistis sta hoces, jer te kojestarije kojima se zaludjujes idu u dubiozu i paranoju.. i tako nikad neces napredovati..
Dakle najpre pitas sebe : Sta hocu da napravim od sebe, i onda lagano kreces od nulte tacke, bitno je kad bilo koji trening radis da jedva izadjes iz teretane i da osecas deo tela koji si radio,ako radis grudi da uradis sve da pogodis grudi, ako radis ledja da ne mozes da se ispravis itd itd..  jer ako ides u teretanu mlataras peskirem poziras u ogledalo i posle treninga si ono cool i nista te ne boli, peche zuji, trokira..onda ti je to osnovni pokazatelj da nisi trening odradio dobro..

Od sebe ocu da mogu da podignem velike kilaze. Samim tim cu izlgedati i vece. Trening radim 2-3 vezbe za svaku grupu. Po danu radim 2 grupe (eventualno ako mogu uradim i trecu). Kao sto rekoh 1 serija zagrevanja i 3 radne. Moj problem je sto zadnju seriju ne uradim onoliko koliko ja ocu. Voleo bi da dizem kilazu i pre mog mrsavljenja :S
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 31, 2013, 12:27:18 pre podne »

Ne budi rob ponavljanja i ostalih kojestarija. radi po osecaju, i ogranici najpre sta hoces od sebe..snagu, kondiciiju, fleksbilnost,agilnost, samo izgled, razgranicis kakav izgled ako zelis izgled etc.. Najpre moras sam sa sobom da rascistis sta hoces, jer te kojestarije kojima se zaludjujes idu u dubiozu i paranoju.. i tako nikad neces napredovati..
Dakle najpre pitas sebe : Sta hocu da napravim od sebe, i onda lagano kreces od nulte tacke, bitno je kad bilo koji trening radis da jedva izadjes iz teretane i da osecas deo tela koji si radio,ako radis grudi da uradis sve da pogodis grudi, ako radis ledja da ne mozes da se ispravis itd itd..  jer ako ides u teretanu mlataras peskirem poziras u ogledalo i posle treninga si ono cool i nista te ne boli, peche zuji, trokira..onda ti je to osnovni pokazatelj da nisi trening odradio dobro..
Sačuvana
cira95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 30, 2013, 09:52:50 posle podne »

Imam 18 godina, 170 viskok, 63 kg tezak. Pre 2 godine sam isao u teretanu i bio redovan dizao velike kilaze sa moje godine, i posle godinu dana teretane prestao sam i nisam isao jedno godinu dana. Poceo sam sa dijetom i smrsao dosta kilograma(vise misica neko masti). Opet sam krenuo pre mesec dana, i dizem duplo manje kilaze. Moze neki savet posto se osecam kao pocetnik? Takodje,  npr radim 1 seriju zagrevanja, i 3 radne serije, i desava mi se da uradim 15,10,8,7, a planiram sam da uradim 15,10,10,10. Kolko je ovo dobro? Moze par koristnish saveta?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.148 sekundi sa 17 upita.