TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395585 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 07:07:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kofein + L-Karnitin ?  (Pročitano 4523 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Avgust 13, 2011, 09:50:43 posle podne »

Maraton je vrlo specifična disciplina... za pravi maraton neće ti puno ostati (mišićne) mase ali bi to što ostane trebalod a bude maksimalno funkcionalno...
i pazi da unosiš dovoljno UH pored puno proteina
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Avgust 13, 2011, 07:59:18 pre podne »

Hvala na odgovorima, zaista ste pomogli...

Problem je što je meni trčanje trenutno primarni trening, jer sam počeo da se spremam za maraton. Pa sam prebacio blagi kardio ujutru da izbacim što više masti pre nego što krenem na hard core treninge gde ču voditi računa da ne gubim osetno kilažu.
Teretanu planiram da držim ritam od 3 do 4 puta nedeljno(osnovne vežbe) da sačuvam što više mišićne mase u procesu spremanja, a sa druge strane da podižem polako formu.
Verujem da tu ima dosta grešaka, ali ću se prilagodjavati vremenom.


svaka čast.  Da bi održao mišićnu masu moraćeš da povedeš računa o konstantnom unosu proteina, da telo niujednom trenutku ne ostane bez aminokiselina (pošto će hidrata biti slabo),  samo nemoj ni hidrate previše da sasečeš jer će ti stvarno trebati pored toliko treninga.  I naravno, neizbežne BCAA aminokiseline, glutamin.
Sačuvana
Winnetou
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #4 poslato: Avgust 12, 2011, 02:54:34 posle podne »

Hvala na odgovorima, zaista ste pomogli...

Problem je što je meni trčanje trenutno primarni trening, jer sam počeo da se spremam za maraton. Pa sam prebacio blagi kardio ujutru da izbacim što više masti pre nego što krenem na hard core treninge gde ču voditi računa da ne gubim osetno kilažu.
Teretanu planiram da držim ritam od 3 do 4 puta nedeljno(osnovne vežbe) da sačuvam što više mišićne mase u procesu spremanja, a sa druge strane da podižem polako formu.
Verujem da tu ima dosta grešaka, ali ću se prilagodjavati vremenom.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #3 poslato: Avgust 11, 2011, 08:46:49 posle podne »

Ako radiš kardio na prazan stomak, onda ti je dečko moj, karnitin i čaj i to je to.

Možeš da kombinuješ oba, mada ja zagovaram odmaranja od kofeina barem povremena, ali to je druga tema.

Ima poente piti karnitin manje više kad god osim ako si se nakrkao brzim hidratima. Naravno da je najefikasniji onda kad ti je potrošnja masti najveća (nizak insulin i/ili oporavak od treninga - mišić skoro 80% radi na mast kad odmaraš). Najbolje je dakle pre tog jutarnjeg kardia, i posle treninga sa tegovima.

Odvajaj kardio i tegove. Taj kardio posle tegova samo ima da ti nulifikuje sve što si odradio na treningu u cilju razvoja i održavanja muskulature bez nekog nužno posebnog dodatnog efekta. Samo ti aktivira AMP zavisku PK, koja ti za uzvrat zbaguje mTOR... (u prevodu ubija sintezu proteina koje je takoĂ°e energetski potrošač, i menja je za potrošnju energije u smislu suštog obnavljanja energetskih rezervi).

i na kraju reč saveta - peglaj teretanu 3x nedeljno i još 2-3 puta posebnim danima ubaci HIIT varijantu kardia, batali to trčanje. Sredi klopu, i za par meseci ima da napraviš haos. Ako baš voliš da trčiš, ubaci neko trčanje ujutru na prazan stomak...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Avgust 11, 2011, 12:21:59 posle podne »

Ćao!

1 - ako radiš kardio na prazan stomak onda piješ samo l karnitin i zeleni čaj, nema hrane... popiješ eventualno bcaa i glutamin. Moraš jako da obratiš pažnju na intenzitet, ako preteraš sa pulsom nećeš sagorevati masti.  Lagani kardio, pola sata-45 min.
Ako ti ne bude prijao ovaj kardio, nemoj ga raditi.

2 - smeš :)

3 - sviĂ°aju mi se tvoja pitanja, zato što razmišljaš,  slobodno popij l karnitin neposredno pre tog treninga koji ćeš odraditi intenzivno, bez dugih pauza izmeĂ°u serija i vežbi

4 - ja bih tu pre popila tečne amino, može kardio još jedan, samo nemoj da se pretreniraš, ovo je već drugi trening u toku dana.

65-75% od tvog maksimalnog srčanog pulsa je tvoja ciljna kardio zona. NE više od toga.   Biće malo laganije nego što si navikao ali ćeš biti siguran da si u zoni sagorevanja masti , tj aerobnoj zoni


Sačuvana
Winnetou
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Avgust 11, 2011, 11:02:54 pre podne »

Pozdrav..

Polako sam počeo da se navikavam na jutarnje treninge(vežbe + kardio) pre doručka da bi smanjio koji kilogram...
1. ..pa me zanima da li je moguće pojesti nešto pre treninga što bi dalo ako ne snagu barem osećaj  punog stomaka, a da ne spreči korišćenje masti za energiju. (ranije sam  doručkovao čim ustanem).
2. Prvo sam pio zeleni čaj, koji je fantastičan, daje snagu ali stomak je i dalje prazan. Sada sam kupio i Karnitin, ali neznam da li smem da ga pijem zajedno sa čajem,.. meni zvuči kao dobra kombinacija ali reko da pitam za svaki slučaj zbog kofeina i ostalih sastojaka čaja ..
3. Da li ima poente piti karnitin pre popodnevnog treninga, jer telo ima posle ručka dosta hidrata na raspolaganju..
4. Da li ima smisla odraditi popodnevni trening sa tegovima 45 min.  popiti vodu i karnitin, pa nastaviti kardio 30 min.

Hvala kao i uvek na dobrim savetima...
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 15 upita.