TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 03:29:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Gorusica.........  (Pročitano 3479 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #25 poslato: Maj 16, 2012, 02:08:03 posle podne »

Momak zaista već dosta opširno i detaljno opisuje svoj napredak i ishranu na drugoj temi.. ajde da se vratimo na temu ...
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #24 poslato: Maj 15, 2012, 02:26:35 posle podne »

Pa postavljao sam vec 3 puta ishranu celu

9h-4 jaja 2 solje mleka
11h-sejk o.5l mleka 75g plazma i banana
13h. 200g mutant mass
16h-200g neko meso npr teletina,oslic,pastramka,tunjevina,sardina,piletina uz kromir ili pirinac, solja jogurta
18h- ovaj sejk ponovo
21h- 200g pilece belo,pirinac ili krompir, solja jogurta
23, nekad i kasnije-4 jaja 2 solje mleka ILI konezrva tunjevine ili sardine i 2 solje jogurta i integralni hleb
takodje umesto nekog od ovih obroja ili izmedju ovih obroka pojedem 100g kikirikiki,badem,indiski orah, brazilski orah, lesnik, suvo grozdje...
Da li neko moze sada da mi napise ishranu za CISTIJU MASU, ili kako se vi vec hranite??
« Poslednja izmena: Maj 15, 2012, 02:28:23 posle podne od strane Zarko » Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
next Cutler
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


« Odgovor #23 poslato: Maj 15, 2012, 12:59:06 pre podne »

Ako nije tajna, kako unes 200g proteina? Koji su izvori i koje kolicine su u pitanju? Trebalo bi da ti to bude dovoljno za pocetak.
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #22 poslato: Maj 14, 2012, 11:04:08 posle podne »

MMA i dalje ne treniram, tek planiram, treniram kikboks i trenerao sam kikboks i trener mi je rekao da ne bi trebao u teretanu jer ce da me ukruti imi tamo kad radimo vezbe radimo sa tegovima od 1kg na vreme... i odlucio sam da se malo nabildujem....i predjem na mma...
inace ovde se skoro svakome razlikuju misljenja, neko prica jedno neko drugo...uglavnom trener koji je jedan od najboljih bildera u srbiji mi je rekao otpr da cepam sve zivo da nabacim malo mase...i kad sam mu procitao ishranu mi je rekao da je ok, kao sto su mi i ovde vecina rekli....pa vise sam se zbunio, jescu ovako dok ne vidim da sam krenuo da dobijam puno sala....a inace unosim preko 200 proteina dnevno sto je na mojih 85kg odlicno....znaci vi ocete da kazete da samo smanjim UH i CAL...
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #21 poslato: Maj 14, 2012, 10:52:12 posle podne »

to nema veze sa kilazom...nestabilan si zato sto ne radis cucanj i mrtvo dizanje...ili i ako ih radis ne radis to ozbiljno...a i verovatno nemas dobru tehniku......
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Stefan L.
Gost
« Odgovor #20 poslato: Maj 14, 2012, 10:50:46 posle podne »

Da naravno, ali ovako kad sam veliki i mrsav, lako padam nestabilan sam, moze svako lako da me uhvati i baci....al zato mi je tesko prici, jer imam duge ruke i noge, a kasnije cu biti stabilniji i moci cu lakse da bacam itd....ali opet masa je mama...xD
Pa uzmi npr Alistara Oveerema, kakav je bio dok je bio mrsav, svi ga rokali, i onda se uradio kao zivotinja i sada razbija....
Overeem ima bf ispod 10%,a ima sigurno isto kila i visine (recimo 190 cm,90 kg) tako da bi izgledao bez hemije treba punooo vremena i znoja.Ne pokusava niko da te obezhrabri,ali postavio si malo nerealne uslove.Zar ne bi trebao trener u tom MMA klubu da ti pomogne oko ishrane,treninga a i odabira koju bi kategoriju trebao ciljati sa svojim mogucnostima?Mislim da bi tebi najvise pomogao neko kao Dragan Djakonovic sa ovog foruma...
Sačuvana
next Cutler
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


« Odgovor #19 poslato: Maj 14, 2012, 10:44:03 posle podne »

Ne razumem se u borilacke vestine, ali neko mora da ti kaze da ne smes na vagu da stanes naredna 3-4 meseca. Kilaza nema nikakve veze sa zivotom. Kad naucis da pratis svoj napredak u ogledalu i kilazama sa kojim radis u teretani, onda si pobedio. Ako hoces u tezu kategoriju, neces biti bolji sa 10 kila sala vise na sebi. Plazme, eurokremi i slicno djubre je glupost. To ti je jednako korisno kao da uzmes da jedes kanticu masti ili uzmes obican kristalni secer, samo sto je ono prvo pomenuto ukusnije. Moras da naucis kako se pravilno hraniti. Moras da unosis dosta proteina, koji ce ti graditi misice, a ti misici ce ti dati snagu. Dobiti 7kg za mesec i po je ravno katastrofi, osim ukoliko ides u sumo rvace. Edukuj se na forumu. I to kreni sam. Idi u deo gde je ishrana i procitaj koji su kvalitetni izvori proteina, UH i masti. Mi ti okvirno mozemo reci koliko cega mozes da unosis od ove tri kategorije. Odustani od plana da se mastis jos mesec dana, pa da ides na dijetu kojom ces skidati salo koje trenutno gomilas na silu. Ako zelis savet, i petoro ljudi ti ubedjuje u jedno, a ti i dalje furas po svom, onda si na pogresnom mestu.
Za 100kg sa ravnim stomakom ce ti trebati 3-4godine teretane i sredjena ishrana. Najbolje je da negde postavis svoje fotografije, pa da vidimo o cemu se radi.
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #18 poslato: Maj 14, 2012, 10:40:14 posle podne »

Da naravno, ali ovako kad sam veliki i mrsav, lako padam nestabilan sam, moze svako lako da me uhvati i baci....al zato mi je tesko prici, jer imam duge ruke i noge, a kasnije cu biti stabilniji i moci cu lakse da bacam itd....ali opet masa je mama...xD
Pa uzmi npr Alistara Oveerema, kakav je bio dok je bio mrsav, svi ga rokali, i onda se uradio kao zivotinja i sada razbija....
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #17 poslato: Maj 14, 2012, 10:26:42 posle podne »

mislim da gresis ...ja sam se dugo bavio bjj i mislim da ti bas za parter treba brzina i eksplozivnost....vise nego snaga.... ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #16 poslato: Maj 14, 2012, 10:21:37 posle podne »

Velika razlika, jer sto veca masa to jaci udarac, ali steta sto cu izgubiti brzinu, ali opet cu biti mnogo stabilniji i jaci u parteru i sto se tice bacanja....za kikboks mi ne treba vise mase, jer sam ovako dosta eksplozivan i brz i vitak, vec sam se ukrutio malo posle mesec dana treninga i 7 kg, za pola godine ima da totalno izgubim brzinu, ali nmvz, za mma mi vise odgovaraju neke druge stvari...
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #15 poslato: Maj 14, 2012, 10:00:52 posle podne »

15 kg 100% misica u natural uslovima nema sanse ...a i bespotrebno se opterecuje ...koji ce ti djavo visak kg koji nisu misici...cemu ce da ti sluzi to salo ili voda u mma...razumeo bih te da je neki drugi sport u pitanju......i druga stvar...ne znqm da li znas koja je razlika kad te udari neko ko ima 85 kg i neko ko ima 100 kg
« Poslednja izmena: Maj 14, 2012, 10:03:29 posle podne od strane terror » Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Stefan L.
Gost
« Odgovor #14 poslato: Maj 14, 2012, 09:28:51 posle podne »

Za godinu dana...pa mislim da cu te razocarati kad ti kazem da je to jakooo,jakooo tesko. Mozda uz hemiju,ali da imas ravan stomak i 100 kg bez hemija,a sad imas 85...tesko. :(
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #13 poslato: Maj 14, 2012, 09:01:36 posle podne »

Ja ocu za godinu dana da naguram jedno 100kg na moju visinu 193, ne mora da bude sve cista misicna masa, nego onako da sam lepo gradjen da preovladjuje misic, inace nisam fan one ciste definicije i tradicionalog BB-a, vise volim malo masivniju konstituciju....
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #12 poslato: Maj 14, 2012, 08:54:04 posle podne »

Ako unosis proste uh a pijes kreatin navuci ces vodu,a ti ces misliti da si dobio neke misice,tako ces dobiti te zeljene kilograme,ali ce oni i otici kad krenes da vodis racuna o ishrani...To sto ti zelis ne moze da se postigne tako brzo kao sto si naumio...Ljudi vezbaju po 5-6 godina da bi dobili 15 kg kojih ti zelis. ;)


P.S polako,gde zuris,dobro je sto si na forumu,ovde ces dosta toga nauciti,samo polako,nema zurbe. ;)
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #11 poslato: Maj 14, 2012, 08:51:07 posle podne »

Pa pazi ja imam dosta siroke kukove, tako da nebi valjalo da se tu usvinjim, zbog toga planiram sada sa kreatinom i ovom ishranom jos mesec, cenim da cu tu dobiti jedno 5,6 kg i onda prelazim na cist whay i idem na sto cistiju masu.... :)
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 14 upita.