TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395460 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 10, 2024, 07:19:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako leciti bol u rukama-tetivama?  (Pročitano 38877 puta)
Spartak
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 651


« Odgovor #26 poslato: Jul 28, 2009, 11:29:06 pre podne »

kREALKALYN je definitivno indirektni krivac za povrede.
Ja vezbam vec 8 godina i tek pre nekoliko meseci sam po prvi put uzeo creatin-Krealkalyn, tako da sam zbog snage i izdrzljivosti koji mi je dao isti povredio tetive!!!
Znaci oprezno sa creatinom , jer misic moze da izdrzi puo vise nego tetive, zglobovi i ostalo...

hardcore :)
Sačuvana
two more...no matter what...!
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #25 poslato: Jul 28, 2009, 11:18:00 pre podne »

kREALKALYN je definitivno indirektni krivac za povrede.
Ja vezbam vec 8 godina i tek pre nekoliko meseci sam po prvi put uzeo creatin-Krealkalyn, tako da sam zbog snage i izdrzljivosti koji mi je dao isti povredio tetive!!!
Znaci oprezno sa creatinom , jer misic moze da izdrzi puo vise nego tetive, zglobovi i ostalo...
Trenutno uzimam Animal flex, fastum gel i konjsku mast.
I ako je proslo vec nekoliko meseci od pocetka bolova, za sad nisu jos prosli i verujem da bez pauze nece ni proci!!!
Sačuvana
ZR_Alexandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #24 poslato: Jul 28, 2009, 09:39:43 pre podne »

Trudim se. To mi je najcesca i najvaznija vezba za biceps u programu. Poenta je definitivno u tome sto sam preterao s tezinom zahvaljujuci krealkalinu. Treniram tek neka 2 meseca uz njega, a ranije se nisam bavio sportom, neutrenirane ruke i eto povrede.
Eto tacno to je u pitanju...Nisam nikada uzimao kreatin pa ne mogu da ti kazem iz iskustva, ali ovo je sasvim logicno. Mozda je bilo bolje da si vezbao prvih 3-4 meseci na suvo, da se naviknes na tezine i opterecenje, pa tek onda da uzmes krealkalin. Ovako je to ipak velik shok za misice i tetive. Sto se tice programa, jesi ga sam sastavio ili imas nekog trenera? Jer mozes da pokusas sa EZ sipkom, cisto promene radi, mozda ce te manje boleti. A sto se tice tehnike, probaj da stanes ledjima uz zid dok radis. A kad tako uradis seriju, onda znas da se nisi uopste cimao :D
Sačuvana
NOX
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


Big Daddy

« Odgovor #23 poslato: Jul 27, 2009, 11:32:49 posle podne »

Trudim se. To mi je najcesca i najvaznija vezba za biceps u programu. Poenta je definitivno u tome sto sam preterao s tezinom zahvaljujuci krealkalinu. Treniram tek neka 2 meseca uz njega, a ranije se nisam bavio sportom, neutrenirane ruke i eto povrede.
« Poslednja izmena: Jul 27, 2009, 11:38:26 posle podne od strane NOX » Sačuvana
ZR_Alexandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #22 poslato: Jul 27, 2009, 08:21:48 posle podne »

 Osnovna vezba ti ne dvorucni pregib sa ravnom sipkom? Jel pravilno dizes?
Sačuvana
NOX
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


Big Daddy

« Odgovor #21 poslato: Jul 27, 2009, 06:03:42 posle podne »

Kre-alkalyn je cudo, otkinem se od njega, rastavim teg, ali zato... Trudicu se da resim to sto pre. Iako ima alternative i za taj biceps s dvorucnim tegom koji mene muci, ali to je osnovna vezba   :(
Sačuvana
ZR_Alexandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #20 poslato: Jul 27, 2009, 04:52:47 posle podne »

Da, ali je lezeci potisak sa cela za triceps po meni jedna od najboljih ako ne i najbolja vezba za tu partiju... I mene je u pocetku mucio taj problem, ja sam i zaboravio kada je nestao... Obavezno dobro zagrevanje pre tegova, i pravilno izvodjenje vezbi, trebalo bi da pomogne...
Slazem se da je sigurno najefikasnija vezba za triceps, ali ima i alternative.. Na primer bucica iza glave jednorucno, dvorucno, u pretklonu ekstenzija tricepsa, na lat masini itd... Ja sam konkretno radio neke 2-3 godine sa cela, ali sam naravno radio sa nekih 80% tezine, u odnosu na max serije koje sam ranije radio. Sada i ne radim nesto puno triceps, jer mislim da nema tu nesto puno mesta za rast, a i biceps kolko sam uradio, uradio sam do sada. Sve u svemu ruke mi nisu prioritetne, nego noge, pa zato i triceps ne urnisem previse.
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #19 poslato: Jul 27, 2009, 03:35:09 posle podne »

Da, ali je lezeci potisak sa cela za triceps po meni jedna od najboljih ako ne i najbolja vezba za tu partiju... I mene je u pocetku mucio taj problem, ja sam i zaboravio kada je nestao... Obavezno dobro zagrevanje pre tegova, i pravilno izvodjenje vezbi, trebalo bi da pomogne...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
ZR_Alexandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #18 poslato: Jul 27, 2009, 03:07:17 posle podne »

 Ja sam tokom prve godine vezbanja (kad to bese  :)) kuburio sa bolovima pre svega u levoj podlaktici i laktovima. Pre svega zato sto sam forsirao suvise velike tezine za moju tadasnju konstituciju a i radio sam po 18 serija za bicepse i 18 za tricepse, sto je stvarno puno. Ne znam da li ima veze sa tim, ali na levoj podlaktici imam kuglicu masnog tkiva ili cega vec, tu pored tetive koja me je mucila. Kako sam se otarasio bolova? Skratio trening za ruke, poceo da koristim pravilnu formu pokreta i izbacio lezeci potisak sa cela za triceps. Da kucnem u drvo, nemam vise tih problema evo 6 godina... :)
Sačuvana
NOX
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


Big Daddy

« Odgovor #17 poslato: Jul 27, 2009, 01:53:45 posle podne »

Isti problem, bol u obe podlaktice, kada radim biceps pregib. Uspem na silu da izvucem teg, zatim komotno radim, ali cim spustim, oci ispadaju. Upravo kad popustim stisak. Nisam stigao kod lekara jos da odem.
Sačuvana
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #16 poslato: April 07, 2009, 09:57:47 posle podne »

ako se bol javlja kada radis biceps u predelu podlaktice samo, kupi ti elasti joint i proci ce to.to je za sada najkompletnija i najaca formula.
ako vec pijes taj natolov pojacaj na 2-3 gr glukosamina,dok ne osetis da je bolje a onda uzimaj 500 mg - 1 gr dnevno..
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #15 poslato: April 07, 2009, 03:47:37 posle podne »

Ok.
Nek ti je sa srecom:)
Javi mi kako si prosao...
Sačuvana
honda83
Gost
« Odgovor #14 poslato: April 07, 2009, 01:10:57 posle podne »

I kada snimi sta onda? :)

Mahom doktori se sa tim ne bakcu, nego ti snime, kazu sta ti je, daju ti nesto da mackas i to je to... Kada sam sredio obe noge, rekli su meni sta je problem, pokidali ligamenti itt, ali kada sam hteo da cucnem, imao sam bolove... Zato sam ja otisao kod tog coveka, i vratio mi je sve u normalu... Uostalom, videcemo kako cu da prodjem sa laktovima, imam neki ispit, obaveze pa ne stizem da odem...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: April 07, 2009, 12:42:03 posle podne »

bez obzira da li pijes kreatin ili ne, svako sokiranje tela, pogotovo sa ligamentima i tetivama koje nisu naviknute na takve napore (iako to tvoji misici mogu da izdrze) predstavlja potencijalnu opasnost od povrede... i to veliku...
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #12 poslato: April 07, 2009, 12:21:57 posle podne »

Primetio sam da su mi se bolovi u tetivi pojavili posle izvesneg perioda koriscenja Krealkalyna...
A sad cu objasniti zasto....
Naime zbog koriscenja istog, sam dobio na snazi i izdrzljivosti. Skratio sam trening i pojacao intezitet ali sa druge strane telo nije bilo spremno za tako nesto!
I naravno negde je  puklo "zbog" toga...
Ako je neko imao slicna iskustva nek mi javi...
Hvala!

 
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.151 sekundi sa 13 upita.