TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395352 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 05, 2024, 09:23:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako rasporediti vezbe?  (Pročitano 32578 puta)
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #48 poslato: Januar 10, 2007, 10:47:03 posle podne »

   Kazes "niko ne pocinje iz zabave vec zato sto zeli da uradi nesto oni koji to rade iz zabave nikada nista ne urade".pa dobro majku mu ,sto tako?Necu ni da komentarisem,jer ne znam sta da kazem,ali me interesuje u cemu ti pronalazis motivaciju u tvom treningu?Hocu da kazem da nisu svi optereceni izgledom i perfekcionisti,nebitno sad o kom sportu se radi.Ima i drugih stvari u zivotu.A ja sam jos u ranijim postovima pisao da je aerobik glupost,i da ne da nema efekta nego ni smisla.A ne mozes da me ubedis da je tih pola sata-sat kakvog takvog vezbanja,mrdanja ruku nogu,beskorisnije od sedenja i gledanja u tv.Nece biti napretka ili kondicije,ali bolje ista nego ista.
  Zato ce pametne devojke,one koje zele nesto stvarno da urade,tj. da odrzavaju kondiciju,da poslusaju malo komplikovanije stvari,i tvoje treninge.Svaka tebi cast,i ja sam mozda jedan od retkih koji ti na forumu zavidi i ceni sto si toliko nacitan,ali si bre mnogo iskljuciv i nekako univerzalan za neke stvari.Ajde sad daj Marijani neki predlog za trening,ili jos bolje da se okaci neki univerzalni pocetnicki,srednji,napredni,da i devojke koje samo bace pogled na forum nesto nauce za pocetak,a da se ne izgube u nepoznatim recima,izrazima vezbama itd...

pa ja ne govorim o ljudim koji nikada nisu vezbali , za njih nije aerobik , oni to ne mogu da rade , da izdrze , ili da gledamo kako ti gledas  a sto bi davali pare za aerobik kada mogu da izadju napolje i setaju , to je besplatno , efekat isti cak bolji

sta da napisem trening za devojke a posle moram da im objasnjavam sta je koja vezba sta koji termin znaci , pa mene mrzi da pisem i za sebe a ne za druge , a i ne treba njoj program neka lepo nauci prvo da pravilno izvodi vezbe pa onda kada dodje do odredjenog nivoa da joj tek onda napisem nesto ozbiljnije , ovo sto me pita te je sizifov posao , a ja nisam sizif
Sačuvana
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #47 poslato: Januar 10, 2007, 10:32:26 posle podne »

 Â  Kazes "niko ne pocinje iz zabave vec zato sto zeli da uradi nesto oni koji to rade iz zabave nikada nista ne urade".pa dobro majku mu ,sto tako?Necu ni da komentarisem,jer ne znam sta da kazem,ali me interesuje u cemu ti pronalazis motivaciju u tvom treningu?Hocu da kazem da nisu svi optereceni izgledom i perfekcionisti,nebitno sad o kom sportu se radi.Ima i drugih stvari u zivotu.A ja sam jos u ranijim postovima pisao da je aerobik glupost,i da ne da nema efekta nego ni smisla.A ne mozes da me ubedis da je tih pola sata-sat kakvog takvog vezbanja,mrdanja ruku nogu,beskorisnije od sedenja i gledanja u tv.Nece biti napretka ili kondicije,ali bolje ista nego ista.
 Â Zato ce pametne devojke,one koje zele nesto stvarno da urade,tj. da odrzavaju kondiciju,da poslusaju malo komplikovanije stvari,i tvoje treninge.Svaka tebi cast,i ja sam mozda jedan od retkih koji ti na forumu zavidi i ceni sto si toliko nacitan,ali si bre mnogo iskljuciv i nekako univerzalan za neke stvari.Ajde sad daj Marijani neki predlog za trening,ili jos bolje da se okaci neki univerzalni pocetnicki,srednji,napredni,da i devojke koje samo bace pogled na forum nesto nauce za pocetak,a da se ne izgube u nepoznatim recima,izrazima vezbama itd...
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #46 poslato: Januar 10, 2007, 10:16:29 posle podne »

za sta ?
Sačuvana
marijana021
Gost
« Odgovor #45 poslato: Januar 10, 2007, 10:01:19 posle podne »

Ok osim tegova i trcanja, ima li jos nekih treninga koji su dobri po tebi?
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #44 poslato: Januar 10, 2007, 07:15:25 posle podne »

Citat
naravno da ga ne bi pitao jer on i sam ne zna kako je dosao do toga , on ce mi reci sta on misli kako je dosao do toga ali nece moci nicim da mi potvrdi to , ili ako je on uspeo na taj nacin da li to znaci da cu i ja uspeti , da li smo mi isti , genetika , zdravlje , telesni tip , oni to vecinom i ne znaju sta je

spomenuo si telesni tip
i na svakog ne deluje isto
zar onda nije potrebno testiranje na razne programe i pravljenje gresaka dok se ne dodje na pravi ?
Nije sve u fazonu radi to to i to i bices veliki.
Moras probavati razne stvari da bi naisao na ono sta tebe radi.


pa ja sam govorio o onome sto je mrbig napisao , ja znam kako koji tip trenirati i kako i sta raditi , e sada pitanje je da li to neko moze finansijski izdrzati u srbiji , a to sam rekao jer ti , 99% korisnici aas i slicnog , koje je pomenuo mrbig to ne znaju vec kazu radi 3 serije ovoga onoga i to je to i sto bi ja njega slusao zato sto je veliki , to sto je neko veliki ne znaci da zna
ja znam skoro sve zive programe , dosta toga sam i probao eksperimentisao ,  sto bi onda nekoga pitao da mi kaze sta da radim ja ako me nesto zanima pitam francisa ili poliquina ili sarceva a ne lokalne bb
Sačuvana
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #43 poslato: Januar 10, 2007, 07:08:58 posle podne »

Citat
naravno da ga ne bi pitao jer on i sam ne zna kako je dosao do toga , on ce mi reci sta on misli kako je dosao do toga ali nece moci nicim da mi potvrdi to , ili ako je on uspeo na taj nacin da li to znaci da cu i ja uspeti , da li smo mi isti , genetika , zdravlje , telesni tip , oni to vecinom i ne znaju sta je

spomenuo si telesni tip
i na svakog ne deluje isto
zar onda nije potrebno testiranje na razne programe i pravljenje gresaka dok se ne dodje na pravi ?
Nije sve u fazonu radi to to i to i bices veliki.
Moras probavati razne stvari da bi naisao na ono sta tebe radi.
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #42 poslato: Januar 10, 2007, 06:37:27 posle podne »

Nisam tako mislio markoni.
Meni je vise nego drago sto ti zelis da ucis i sto si ovde sa nama na forumu ali ono sto mi se ne svidja kod tebe jeste to da, ponavljam, previse se oslanjas na to sto si procitao nego na nesto sto ti neko govori iz iskustva.
Ja mislim da bi ti treba da prihvatas te cinjenice ( naravno od ljudi koji znaju sta rade) kao nesto sto si procitao od ostalih strucnjaka.
Razumes sta ocu da ti kazem. Stalno ubedjujes ljude kako nesto nije tacno iako su to oni iskusili i sigurni su u to.

Ponavljam drago mi je da imamo tako nacitanog coveka na forumu ali moras se oslanjati na neka iskustva.




ne ubedjujem ja nikoga , u srbiji svi sve znaju , i mi imamo najvece znalce u svetu narocitu u podrucju treninga i zato ja ucim od njih a ne od bugara , rusa i amerikanaca , sve svetski priznati strucnjaci

a zasto se oslanjam na ono sto najbolji kazu , zato sto su pametniji od mene i uspesniji tj, najuspesniji u svojoj oblasti  a ne slusam lokalne znalce , oni koji znaju nesto nisu u srbiji a ja nisam dovoljno glup da radim nesto sto su drugi vec probali i za sta je dokazano da ne valja

da oslanjam se na iskustva ali da bi dosli do iskustva prvo nesto treba da znate , zasto postoje fakulteti , zasto ljudi uce pa onda idu na praksu , prvo ide ucenje pa onda praksa , ako ne znas nista onda nemas sta da primenis

Brateeee vrtimo istu pricu stalno!

Znaci covek recimo nema pojma o vezbanju ishranu i glupostima. Nauci neke osnove... I odluci malo da ispituje ...
i dobije lepe rezultate od tog nacina treninga ili ishrane ili bilo cega drugog ... on to uradi ponovo i opet uspe da dostigne to sto je uradio ... on tebi kaze da je to uspeo  sa tim nacinom vezbanja/ishranom da li bi ti njemu verovao?? U tom chuchu grmi zec ;D
Dakle moze taj vezbac biti neki koji ne zna mnogo ali je pomocu neceg uspeo i preneo ti to znanje koje ti stalno osporavas.

Kazes da se oslanjas na iskustva ... Zar nije aleksandra rapajic dovoljno iskusna da ti kaze neke stvari i da ih ti primis lepo k' znanju i da kazes: " axa ovo je znaci dobro ako se tako i tako radi..."

Jel me razumes sta ocu da ti kazem. Jesi ti pametan i sve ali nadam se da si dovoljno pametan da sagledas neke stvari i da ti strucnjaci nisu neki bogovi koji kad kazu mleko je crno onda je crno!
naravno da ga ne bi pitao jer on i sam ne zna kako je dosao do toga , on ce mi reci sta on misli kako je dosao do toga ali nece moci nicim da mi potvrdi to , ili ako je on uspeo na taj nacin da li to znaci da cu i ja uspeti , da li smo mi isti , genetika , zdravlje , telesni tip , oni to vecinom i ne znaju sta je
pa ne postoji nacin vezbanja koji ja nisam procitao , tako da nema sta on meni da kaze pa ko god je on , moze da mi kaze neki debilan nacin vezbanja , sta ja njega pitam on mi kaze radi 3 serije ovoga 3 serije onoga i sta to je trening , sa kojom tezinom kojim tempom , koliko ponavljanja , sta mislis on ce znati da mi objasni , kolika pauza ili dodje mi pa mi kaze ova vezba ti pogadja gornji deo bicepsa a ova donji , pa onda jos mi prodaju price ja sam to od kesa i mleka  ili ko sto meni drug prodaje price da izgleda dobro zato sto radi zgibove i propadanja , da ih ja slusam kako mi pricaju bajke


sta sada meni aleksandra kaze da je aerobik odlicna stvar kada ja znam da nije a ona ne moze da mi objasni zasto je dobra aktivnost , ali ajmo ovako zasto Gustavo dolazi kod Sarceva da trenira a ne Sarcev kod njega , Gustavo ima bolje rezultate od Sarceva , kako to da nije obrnuto ili zasto Gunter ide kod Glassa da trenira  kada je ovaj mnogo bolji od njega , bolje izgleda  , zasto je Larry Scoot isao kod Gironde da ga trenira  kada je on bio Mr.O a Gironda nije uzeo nista kao takmicar , zasto vrhuncki sportisti idu kod Poliquina  kada on ije vrhunski sportista ikada bio , pa zato sto ljudi najvise znaju i imaju odgovor na sve sto ih u tom sportu moze snaci i kako i sta treba da rade , ove koje sam ja naveo super izgledaju ali ima i gomila trenera kojiizgledaju kao da nikada nisu vezbali a opet su vrhuncki treneri , tako ti je los argument , to sto je neko takmicar pa i vrhunski ne znaci da on bolje zna od nekog trenera , ja znam ljude koji znaju svetski ali ne izgledaju nesto ali bi svakog takmicara pojeli u znanju i u bilo kojoj diskusiji
Sačuvana
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #41 poslato: Januar 10, 2007, 06:36:45 posle podne »

niko nije rekao da je ekstra opcija ;)

Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #40 poslato: Januar 10, 2007, 05:54:07 posle podne »

pa ne kazem ja da ne idu na aerobik , ako neko zeli neka ide , a to da ce se potrositi kalorije i da ce se od toga smrsati ma to je bez veze , ta potrosnja je minorna , evo jedan primer jedan decko svaki dan trci 10 km a jednom nedeljno 20km , a on je mastan , a tempo mu je takmicarski , kako to , a imam drga trci samo 400m a nema ni gram sala , kako to i zasto sta mislite , ili te price o potrosnji kalorija pa jos imaju i tablice kao ta kativnost trosi toliko kalorija ,ta toliko , sta mislite kada bi roni radio aerobik koliko bi sagoreo kalorija a koliko neka devojka od 50 kg , ja ne branim nikome da ide na aerobik ali velicanje aerobika kao neke ekstra opcija za gubitak viska kg nikako ne stoji 
Sačuvana
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #39 poslato: Januar 10, 2007, 05:52:50 posle podne »

Nisam tako mislio markoni.
Meni je vise nego drago sto ti zelis da ucis i sto si ovde sa nama na forumu ali ono sto mi se ne svidja kod tebe jeste to da, ponavljam, previse se oslanjas na to sto si procitao nego na nesto sto ti neko govori iz iskustva.
Ja mislim da bi ti treba da prihvatas te cinjenice ( naravno od ljudi koji znaju sta rade) kao nesto sto si procitao od ostalih strucnjaka.
Razumes sta ocu da ti kazem. Stalno ubedjujes ljude kako nesto nije tacno iako su to oni iskusili i sigurni su u to.

Ponavljam drago mi je da imamo tako nacitanog coveka na forumu ali moras se oslanjati na neka iskustva.




ne ubedjujem ja nikoga , u srbiji svi sve znaju , i mi imamo najvece znalce u svetu narocitu u podrucju treninga i zato ja ucim od njih a ne od bugara , rusa i amerikanaca , sve svetski priznati strucnjaci

a zasto se oslanjam na ono sto najbolji kazu , zato sto su pametniji od mene i uspesniji tj, najuspesniji u svojoj oblasti  a ne slusam lokalne znalce , oni koji znaju nesto nisu u srbiji a ja nisam dovoljno glup da radim nesto sto su drugi vec probali i za sta je dokazano da ne valja

da oslanjam se na iskustva ali da bi dosli do iskustva prvo nesto treba da znate , zasto postoje fakulteti , zasto ljudi uce pa onda idu na praksu , prvo ide ucenje pa onda praksa , ako ne znas nista onda nemas sta da primenis

Brateeee vrtimo istu pricu stalno!

Znaci covek recimo nema pojma o vezbanju ishranu i glupostima. Nauci neke osnove... I odluci malo da ispituje ...
i dobije lepe rezultate od tog nacina treninga ili ishrane ili bilo cega drugog ... on to uradi ponovo i opet uspe da dostigne to sto je uradio ... on tebi kaze da je to uspeo  sa tim nacinom vezbanja/ishranom da li bi ti njemu verovao?? U tom chuchu grmi zec ;D
Dakle moze taj vezbac biti neki koji ne zna mnogo ali je pomocu neceg uspeo i preneo ti to znanje koje ti stalno osporavas.

Kazes da se oslanjas na iskustva ... Zar nije aleksandra rapajic dovoljno iskusna da ti kaze neke stvari i da ih ti primis lepo k' znanju i da kazes: " axa ovo je znaci dobro ako se tako i tako radi..."

Jel me razumes sta ocu da ti kazem. Jesi ti pametan i sve ali nadam se da si dovoljno pametan da sagledas neke stvari i da ti strucnjaci nisu neki bogovi koji kad kazu mleko je crno onda je crno!
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #38 poslato: Januar 10, 2007, 05:14:18 posle podne »

Šteta Markoni što si toliko isključiv a sreća naša što si načitan iz prave literature...

Lično sam trenirala aerobik 8 godina i onda prešla na teretanu gde sam 6 godina... ali bre volem da se iskačem uz muziku pa to ti je.. milijardu puta bolje od sedenja u kafiću... :)
Naravno održim sebi ča ;) onako za dušu tempom koji meni odgovara i super se osećam i super mi je za održanje kondicije.. a i super se osećam.. i nije mi ništa... Imam bar 50kg mišićne mase zahvaljujući teretani i aerobiku ranije (nabildovala kvadricepse časna reč)... mislim da mi aerobik ekstra prija povremeno kao obllik aerobnog treninga...

Kao što rekoh ne mislim da je aerobik najveće zlo na svetu.. zlo je ko ga sve drži i kako...
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #37 poslato: Januar 10, 2007, 04:54:37 posle podne »

Da ali nema prave discipline i ozbiljnog vezbanja kao u drugim kolektivnim sportovima,tj treninzima.Pa cekaj,sad kazes da je tezak aerobik,znaci trose se kalorije?!Onda je i dobar. :) Vidis,tu ne stimaju stvari.Znam instruktorke aerobika,koje ne rade nista drugo osim tih treninga,i ne razumeju se bas u ishranu(verovatno ne jedu) a izgledaju perfektno.Znaci,stvar je u tome da se na aerobiku - zabusava!Svako radi koliko moze,u pocetku je to lagano,kasnije sve intenzivnije,sto opet zavisi od osobe do osobe,i od uopste cilja.Pa neki i vezbaju zbog zabave.Jesi ti poceo da treniras fudbal jos kad si bio klinac,jel tako?Znaci bilo ti je zabavno,nisi isao da bi razvio kvadricepse ili potrosio kalorije.I upravo to je vazno,da bude zabavno,samo nas par % moze da nadje motivaciju u brojkama(kalorije,proteini,minuti,puls...) ali vaznije je imati neku meru zabava-ozbiljnost.Pobogu,nisu svi ljudi sportisti koji zive od svog tela i fizicke spreme.
Zurim,Pozdrav svima,caos

pa izgleda ad nisi citao kako se trose kalorije pogledaj gore par postova sta sam napisao

ovo sa fudbalom nema nikakve veze sa ovim , ti kada si klinac ne razmisljas tako , a ja ni tada nisam razmisljao o fudbalu kao nekoj zabavi a ni drugi koji su trenirali , na treninzima je vladala disciplina jos od petlica i nije bilo zajebavanja , mozda nekada ali retko , a da li sam ga tada ostavio zato sto nije bilo zabave , naravno ne jer sam ga voleo i volim ga i sada kada ga ne igram aktivno , i u ostalim sportovima je tako , niko ne pocinje iz zabave vec zato sto zeli da uradi nesto oni koji to rade iz zabave nikada nista ne urade

pa ja ne govorim o sportistima , nema to veze sa njima , sto preskaces na temu koja nema veze sa ovim

ja nema motivaciju u brojkama , nije to to sto mislis  , ili radis kako treba ili ne radis kako treba , ili hoces da radis ili neces da radis , oni koji krenu pa stanu nema od njih nista
Sačuvana
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #36 poslato: Januar 10, 2007, 02:55:56 posle podne »

Da ali nema prave discipline i ozbiljnog vezbanja kao u drugim kolektivnim sportovima,tj treninzima.Pa cekaj,sad kazes da je tezak aerobik,znaci trose se kalorije?!Onda je i dobar. :) Vidis,tu ne stimaju stvari.Znam instruktorke aerobika,koje ne rade nista drugo osim tih treninga,i ne razumeju se bas u ishranu(verovatno ne jedu) a izgledaju perfektno.Znaci,stvar je u tome da se na aerobiku - zabusava!Svako radi koliko moze,u pocetku je to lagano,kasnije sve intenzivnije,sto opet zavisi od osobe do osobe,i od uopste cilja.Pa neki i vezbaju zbog zabave.Jesi ti poceo da treniras fudbal jos kad si bio klinac,jel tako?Znaci bilo ti je zabavno,nisi isao da bi razvio kvadricepse ili potrosio kalorije.I upravo to je vazno,da bude zabavno,samo nas par % moze da nadje motivaciju u brojkama(kalorije,proteini,minuti,puls...) ali vaznije je imati neku meru zabava-ozbiljnost.Pobogu,nisu svi ljudi sportisti koji zive od svog tela i fizicke spreme.
Zurim,Pozdrav svima,caos
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #35 poslato: Januar 10, 2007, 01:49:57 posle podne »

  Markoni,ne mozes da shvatis da ima ljudi i to mnogo ljudi(posebno zena,devojaka),koji su kao prvo operisani od sporta,i nisu se nikad ni sa cim bavili,a kamoli drzali dijete i mislili o tipu UH koje unose.Dakle prosecnoj devojci,zeni je daleko bolje i zdravije(cak i ako ne skida kilazu,sto opet nije tako jednostavno) da ode na taj budjavi aerobik(i ja mislim da je budjav,bar onaj sto se drzi u mojoj osnovnoj i na jos nekim mestima)nego da legne kuci,zdere baklavu ili gibanicu,i bulji u spanske serije.
Znaci nisu svi kao ti,ili mi ovde na forumu da se brinu o sitnicama u vezi ishrane,treninga itd.Na 90% osoba ce pozitivno delovati kad im kazes da izbace hleb,slatkise i secer iz upotrebe,ali kad krenes da im filozofiras da nista u stvari od toga sto oni rade,jedu,vezbaju,nije dobro i dovoljno,vecina ce se smoriti i reci,nek ide sve u qrac...
   I nemaju svi sportske,bilderske ili fitnes ciljeve,kao sto si i na forumu prmetio,ima ljudi koji npr.zele da se ugoje u obrazima,ne interesuju ih misici(koliko god vi pokusavali da ih naucite da smo mi superiorni jer imamo nesto vise kondicije i misica od njih i proseka).Pa onda pogledaj kome koriste tvoje cinjenice koje izneses,i linkovi kojekakvih strucnjaka,ja sto i znam nesto pane razumem neke izraze a potrudim se da procitam i shvatim,ali lik koji udje na forum da vidi kako da izgubi par kg,pre ce poslusati predlog onog sto je rekao da ne jede 'lebac i slatko nego da cita neke bog zna kakve izraze i da ne radi nista nego trk u teretanu na tegove i low carb...
   I jos nesto,da li mislite da moze i treba neka osoba(u ovom slucaju zena)da nakon sto vecinu zivota presedi na dupetu ispred tv-a,skoci u teretanu,kardio!!! i dijetu.To je nemoguce da se ocekuje.Aerobik je dobar kao prva stepenica ka ozbiljnijem treningu i stvarnim rezultatima.Jeste da je bolje plivanje,trckaranje itd,ali ovo je najprakticnije za pocetak.
   Bas me zanima koliko vas bi odvelo kevu,sestru,tetku u teretanu i reklo "Ajde kevo na bench,pa malo mrtvo dizanje i cucnjeve,pa na zgibove,onda da trcis 30 min sa pulsom preko 140"Mislim stvarno.
   Evo ja sto sam ceo zivot aktivan u svim sportovima,svakodnevno,nisam mrdnuo dupe sa stolice i kreveta samo zadnjih 2 meseca,sve mi na telu skripi,pa necu da krenem u teretanu odmah,nego cu par nedelja da plivam i trcim.A zamislite kako je nekom ko nikad nije nista radio!

pa mnogo uopsteno gledas stvari , ovde govorimo o aerobiku , pa i on nije lak , neko ko nikada nije vezbao ne bi trebao da ide na aerobik , treba skakati onoliko , sta mislis kako to utice na njihove zglobove , isto i za trcanje ne mozes ti odmah da trcis , prvo ides setas pa polako , pa brzo ohodas , pa lagano trcis , tako da bi pre porucio da ode u teretanu i da radi da dobije koji misic uz odgovarajuccu ishranu

aerobik nikako nije prva stepenica u vezbanju , gore sam napisao razloge zasto

 pre svega tu nema individualizacije , vezbaju u grupama i to je isto lose , nisu svi isti

aerobik je zabavan jer ima muzike , igranja , ali ne vezba se zbog zabave vec zbog vezbanja
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #34 poslato: Januar 10, 2007, 01:40:46 posle podne »

Nisam tako mislio markoni.
Meni je vise nego drago sto ti zelis da ucis i sto si ovde sa nama na forumu ali ono sto mi se ne svidja kod tebe jeste to da, ponavljam, previse se oslanjas na to sto si procitao nego na nesto sto ti neko govori iz iskustva.
Ja mislim da bi ti treba da prihvatas te cinjenice ( naravno od ljudi koji znaju sta rade) kao nesto sto si procitao od ostalih strucnjaka.
Razumes sta ocu da ti kazem. Stalno ubedjujes ljude kako nesto nije tacno iako su to oni iskusili i sigurni su u to.

Ponavljam drago mi je da imamo tako nacitanog coveka na forumu ali moras se oslanjati na neka iskustva.




ne ubedjujem ja nikoga , u srbiji svi sve znaju , i mi imamo najvece znalce u svetu narocitu u podrucju treninga i zato ja ucim od njih a ne od bugara , rusa i amerikanaca , sve svetski priznati strucnjaci

a zasto se oslanjam na ono sto najbolji kazu , zato sto su pametniji od mene i uspesniji tj, najuspesniji u svojoj oblasti  a ne slusam lokalne znalce , oni koji znaju nesto nisu u srbiji a ja nisam dovoljno glup da radim nesto sto su drugi vec probali i za sta je dokazano da ne valja

da oslanjam se na iskustva ali da bi dosli do iskustva prvo nesto treba da znate , zasto postoje fakulteti , zasto ljudi uce pa onda idu na praksu , prvo ide ucenje pa onda praksa , ako ne znas nista onda nemas sta da primenis

zato kazem pametni ljudi su odavno rekli pametan se uci na svojim greskama a glup na svojim , tako da ja ne bi udarao glavom u zid kada se vec vekovima zna da to nije zdravo  ili to znaci da ja trebam sam da iskusim i udaram glavom o zid pa da onda kada se sjebem iz iskustva saznam da to ne valja , tako zvuci ono sto si napisao

sta mislis zasto Sarcev sada zna , mislis da je on sada izmisljao stvari pa tako dosao do onoga sto sada zna , naravno da nije , idi pitaj ga koliko je knjiga procitao i kolika mu je biblioteka da bi dosao do nivoa znanja na kome je sada , pitaj ga sta je citao , sto je citao procitane cinjenice , zato sto nije mislio da je najpametniji i zato sto je znao da su ljudi pre njega vec probali neke stvari i na osnovu nekih istrazivanja dosli do saznanja o necemu pa je on u svetlu novih cinjenica samo to nastavio , evo on sada cesto trenira u giant setovima , sta mislis da je on to izmislio , pa gironda je to radio pre 4 decenije  , sta mislis da je poliquin izmislio 10x10 , pa nije gironda je to radio pre 4 decenije , ali oni su na osnovu novih saznanja nadogradili njegovo znanje  , znaci oni su citali ucili od njih iz knjiga ili od njih direktno ne misleci da su bogom dani i procitali na stotine knjiga 
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.332 sekundi sa 18 upita.