TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395432 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 08, 2024, 04:10:10 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kratka pitanja  (Pročitano 9450 puta)
wolf96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #59 poslato: Januar 16, 2015, 10:43:22 posle podne »

Kad sam krenuo u teretanu bas nisam znao sta hocu, da li masu ili definiciju
Uglavnom sam samo trenirao bez nekog cilja i dobio definiciju, nisam se nesto specijalno ugojio, dobio sam plocice itd...

Sad sam resio da se ugojim, i skroz mi je ok sto gubim plocice, dobijam malo na stomaku jer ne uspevam da se hranim potpuno pravilno

Sad moje pitanje je posle koliko vremena odraditi cutting? I da li uspevate vi da povratite plocice ako ste ih imali pre bulking faze? :)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #58 poslato: Januar 14, 2015, 11:58:58 posle podne »

Onda cu sedeci da lepo naslonim ledja kao covek :-) hvala na predlogu @Gym Hater za trening ramena, radicu od sada tako. Hvala i ostalima, naravno, na savetima.

Poslato s ivice svemira

Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #57 poslato: Januar 14, 2015, 11:16:18 posle podne »

Stojeci kad radis vise koristi imaju sportisti kod kojih je taj stav bitan da ocvrsnu npr rukometasi i ostali. a za nekog ko hoce da izgradjeju ramena ne mora tako da radi jer je sedeci i sigurnije i vece kilaze stavis. A jos pogotovu ako radis iza glave ima ja mislim jos veci pritisak na donji deo kicme.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #56 poslato: Januar 14, 2015, 11:13:38 posle podne »

Kod mene je velika razlika između stojećeg i sedećeg(sedeći je jači) ali stoječi potisak je kompleksnija vežba koja jača celo telo, a ja volim i baziram svoj trnening na takvim vežbama. Iza glave ne radim jer mi je neprirodan pokret i jedino što mogu da dobijem od zadnjeg potiska a slabije se dobija od prednjeg je povreda :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #55 poslato: Januar 14, 2015, 11:08:26 posle podne »

Ja vise volim sedeci potisak. Manje mi opterecuje donju kicmu, a i mogu vece kilaze da koristim. Nije neka velika razlika u kilazi, ali ipak jeste razlika...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #54 poslato: Januar 14, 2015, 11:06:44 posle podne »

Ja sam do sada potisak radio samo sa bucicama, ruke su mi na sredini, u pravcu ramena, nisu ni ispred ni pozadi. Iako mi je nekako "bolje" da radim stojeci jer se jaca celo telo, mislim da bi za mene bilo bolje da sedim jer ne znam pravilno ni da izbacim teg sa nekom vecom tezinom.

Poslato s ivice svemira

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #53 poslato: Januar 14, 2015, 09:59:45 posle podne »

Što se tiče potiska iznad glave ja sam najviše da se radi stojeći ispred glave.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #52 poslato: Januar 14, 2015, 09:58:05 posle podne »

Radi sedeci oba nacina npr
Tu vezbu ispred 4 serije
Letenje sa strane 4 serije
tu vezbu iza 4 serije
i zatim letenje za zadnje rame 4 serije
Onda si kompletno rame pokrio.
Mislim mozes da radis to isto stojeci ali opet trebas da imas Core jak (misice oko stomaka) nosi pojas i drzi zategnut stomak.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #51 poslato: Januar 14, 2015, 05:11:48 posle podne »

Ja sam mislio na ovo:
http://www.muska-posla.com/Anterior_Deltoid_Prednja_Ramena/standing_barbell_sholulder_press3.JPG

Neki rade to ispred, neki iza glave, sedeci ili stojeci.

Poslato s ivice svemira

Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #50 poslato: Januar 14, 2015, 04:43:57 posle podne »

Ne znam da li mislimo na istu vezbu za ramena. na koju mislis? :D

A ovo za lat i treba da radis obe jer se razlikuju. Iza kad radis, udara uglavnom na latove najvecim delom (spolja od lopatica sa strane) i povecava ledja u sirinu. a kad radis ispred nagnes se unazad za nijansu i koncentrises se na donje romboide da stezez ( misice izmedju lopatica) i tako si gornji deo ledja obuhvatio.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #49 poslato: Januar 14, 2015, 01:24:52 pre podne »

@Gym Hater, hvala na predlogu za raspored, radicu od sada tako.
Sto se tice "poslato sa ivice svemira", to je potpis na Tapatalku, aplikaciji preko koje dolazim na forum sa telefona. I sada, po difoltu je onaj potpis "sent from my iphone" ili "sent from samsung galaxy note 4" i sl. tj pise model tvog telefona... mene to nervira pa sam promenio.

Moram da pitam jos nesto sto se tice stojeceg potiska, kada ste ga vec spomenuli. Kako je najbolje raditi tj da li menjati za prednje, srednje i zadnje rame?

E da, kod mene u teretani svi rade lat ali samo napred, niko i pozadi... ja sam jedini koji radi oba. Jel gresim ili ?
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #48 poslato: Januar 14, 2015, 12:13:18 pre podne »

@terror, ne brani mi niko, cak sam i citao da kad neko nema vremena tj ima ga manje odradi samo te 3 vezbe jer pogadjaju celo telo najbrze. Medjutim, ja sam pocetnik u teretani i mislim da bih ipak trebao detaljnije da radim grupe.
@dzejkatler, prosto nemam ideju kako drugacije da napravim odmor za noge a da su 2 puta u nedelji. Mada, necu jos dugo raditi 2 puta noge, jos samo malo da ih ojacam, vec sam dosta povecao tezine i ponavljanja. Tako da nece dugo cucanj trpeti zbog mrtvog a koliko vidim po tezinama, za sada mi je i bolji.

Poslato s ivice svemira



Nemoj da stavljas ruke dan pre nego sto ces da radis grudi,ledja ili ramena. Za biceps i triceps treba bar jedan dan prazan da se regenerisu. Jer ako ti razvalis danas ruke i npr sutra treba da radis ledja, ledja neces nista uraditi. Evo ti npr
grudi
ledja
noge
ramena
ruke
noge
pauza
Mozda si mi vec rekao ali sta ti znaci "poslato sa ivice svemira" :D


Moje misljenje je da ljudi koji sebe smatraju pocetnicima treba da sto vise rade na slozenim pokretima odnosno visezglobnim pokretima.Ubedjen sam , kako iz licnog iskustva tako i iz iskustva ljudi koje sam "terao" da forsiraju osnovne vezbe da je napredak bolji nego kad ljudi r ade po nekim profi bb  splitovima....Znaci  cucanj , mrtvo , benc , stojeci potisak, teska veslanja , propadanj sa opterecenjem , zgibovi sa opterecenjem .Mislim da ti ni jedna vezba vise ne treba . Uparis ovo u 4 treninga nedeljno dva puta gornji deo dva puta donji . Ne verujem da ces me poslusati  ali ako se resis garantujem da za nekih 6 meseci neces verovati sta si napravio od sebe...normalno da ispostujes ishranu(ne da meris grame nego da jedes ko covek)  ;)

Ove sve vezbe sto si ti nabrojao su  najbolje da najbrze napredujes. problem je sto kad dodje neko novi ne radi ni jednu vezbu odatle osim bencha. a trebao bi sve te vezbe da radi i u bodibuilderskim splitovima. a kad bi ih radio onda ne bi ustvari bilo razlike koji nacin brze nabacuje misice. Jedino bude sve super kad ih teras bas na te vezbe od pocetka.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #47 poslato: Januar 13, 2015, 11:48:17 posle podne »

Pa trenutno moram da merim jer sam na deficitu tj hocu da izgubim jos koji kg. Sto se tice ovih vezbi koje si naveo, sve ih radim + jos par dodatnih. Jedino umesto zgibova radim lat napred i nazad jer siroke zgibove jedva mogu par komada dok na latu mogu solidne tezine i onda me bolje pogodi lat od zgiba. Citao sam dosta tekstova koje su pisali poznati bodibilderi i uglavnom preporucuju da se rade te osnovne vezbe sa otprilike 1-2 serije za zagrevanje i 2-3 vezbe da se pokidaju tezine.

Poslato s ivice svemira

Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #46 poslato: Januar 13, 2015, 11:22:01 posle podne »

Moje misljenje je da ljudi koji sebe smatraju pocetnicima treba da sto vise rade na slozenim pokretima odnosno visezglobnim pokretima.Ubedjen sam , kako iz licnog iskustva tako i iz iskustva ljudi koje sam "terao" da forsiraju osnovne vezbe da je napredak bolji nego kad ljudi r ade po nekim profi bb  splitovima....Znaci  cucanj , mrtvo , benc , stojeci potisak, teska veslanja , propadanj sa opterecenjem , zgibovi sa opterecenjem .Mislim da ti ni jedna vezba vise ne treba . Uparis ovo u 4 treninga nedeljno dva puta gornji deo dva puta donji . Ne verujem da ces me poslusati  ali ako se resis garantujem da za nekih 6 meseci neces verovati sta si napravio od sebe...normalno da ispostujes ishranu(ne da meris grame nego da jedes ko covek)  ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #45 poslato: Januar 13, 2015, 11:08:13 posle podne »

@terror, ne brani mi niko, cak sam i citao da kad neko nema vremena tj ima ga manje odradi samo te 3 vezbe jer pogadjaju celo telo najbrze. Medjutim, ja sam pocetnik u teretani i mislim da bih ipak trebao detaljnije da radim grupe.
@dzejkatler, prosto nemam ideju kako drugacije da napravim odmor za noge a da su 2 puta u nedelji. Mada, necu jos dugo raditi 2 puta noge, jos samo malo da ih ojacam, vec sam dosta povecao tezine i ponavljanja. Tako da nece dugo cucanj trpeti zbog mrtvog a koliko vidim po tezinama, za sada mi je i bolji.

Poslato s ivice svemira

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.279 sekundi sa 14 upita.