TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395586 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 10:04:01 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 661604 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #1761 poslato: April 26, 2015, 01:47:19 posle podne »

Nemam blender a videću da potražim onu žiću iz starog šejkera da dodam ovaj sa mrežičom. Muka mi je od tih grudvica uvek kad ih osetim doĂ°e mi da povratim.
Uz nutrabolikov sejker dobijes i onaj feder unutra koji mnogo dobro muti.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #1760 poslato: April 25, 2015, 11:11:22 posle podne »

Nemam blender a videću da potražim onu žiću iz starog šejkera da dodam ovaj sa mrežičom. Muka mi je od tih grudvica uvek kad ih osetim doĂ°e mi da povratim.
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #1759 poslato: April 25, 2015, 10:57:23 posle podne »

Ubaci zicu u sejker. ili u blender pa izmuti.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #1758 poslato: April 25, 2015, 09:46:58 posle podne »

Da li i vi imate problem sa gejnerima, već nekoliko gejenra koje sam probao do sad nijedan nije hteo lepo da se razmuti uvek ostaju grudvice. Kako vi rešavate taj problem ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1757 poslato: April 24, 2015, 09:53:19 posle podne »

I ja sam pretpostavio da preteruju, ali se setih da u nekim multi kmpleksima ima i po nekoliko desetina puta vecih doza od preporucenih, pa sta znam...sigrno nista nije zdravo u preteranim kolicinama. Nego bolje da ih ima visak nego manjak :)

Kao što stalno napominjemo, većina "naprednijih" vitaminsko-mineralnih kompleksa ima mnogostruko uvećane doze uglavnom vitamina rastvorljivih u vodi...dakle, vitamin C i vitamini B-grupe, čiji se višak bezbedno izlučuje urinom i stolicom...odgovorni proizvoĂ°ači suplemenata uvek jasno naglase( i na pakovanju), kojoj populaciji je namenjen neki vitaminsko-mineralni kompleks( aktivna populacija, sportisti - "napredne" potrebe, prosečne potrebe i sl.), pa je doziranje sastojaka tome i prilagoĂ°eno!

Nikada ne treba na svoju ruku namerno prekoračiti doze nekog vitaminsko-mineralnog suplementa, uvek se pridržavati preporučenog načina upotrebe, tj. doziranja, od strane proizvoĂ°ača...tako će se svi problemi tj. mogući neželjeni efekti minimalizovati...isto važi i za korišćenje više suplemenata koji u svom sastavu imaju neke vitamine i minerale, dakle, i na to bi trebalo obratiti pažnju!

Na zaboravimo, "RAZLIKA IZMEĂDU LEKA I OTROVA JE DOZA"...to važi i za vitamine i minerale! Kao i ostale suplemente...

Naravno, postoje i neki nasledni ili stečeni poremećaji u metabolizmu nekih vitamina i minerala, tako da bi i o tome trebalo povesti računa!
« Poslednja izmena: April 24, 2015, 09:58:53 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1756 poslato: April 24, 2015, 02:14:53 posle podne »

I ja sam pretpostavio da preteruju, ali se setih da u nekim multi kmpleksima ima i po nekoliko desetina puta vecih doza od preporucenih, pa sta znam...sigrno nista nije zdravo u preteranim kolicinama. Nego bolje da ih ima visak nego manjak :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1755 poslato: April 24, 2015, 01:32:57 posle podne »

http://www.telegraf.rs/zivot-i-stil/1535566-ne-preterujte-s-vitaminima-dobicete-rak
Hm

Frapiran sam glupostima koje se plasiraju neukim narodnim masama po pitanju suplemenata iz raznih kategorija...

Folna kiselina i rizik od raka dojke, polip u debelom crevu? Bilo bi lepo da se pored svega ovoga ubaci i neka relevantna, priznata, naucna studija koja potkrpeljuje ove tvrdnje! Npr. konkretna mega-doza, kao i vreme uzimanja te mega doze koja je dovela do ovih promena, a ujedno i ispitivana populacija, uzastna grupa...

"Nekoliko studija na muškarcima otkrilo je da suplementi vitamina E povećavaju rizik od pojave raka, a jedno od njih čak je potvrdilo da oni koji uzimaju ove suplemente imaju dvostruko veće šanse da dobiju rak prostate."...Vauuuuuuuuu

PubMed je prepun studija koje ukazuju suprotno...cak je vitamin E,kao jedan od najjacih antioksidantnih vitamina kljucan u borbi protiv slobodnih radikala, tj. prevenciji nastanka malignih bolesti, pogotovu karcinoma prostate, npr. gama-tokoferol, "varijanta" vitamina E se smatra najbitnijim ciniocem u prevenciji raka prostate...a previse omega-3 u ishrani moze dovesti od deficita ovog vitamina pa se zato i dodaje nekim suplementima omega-3....

E sad ako su hteli da naglase stetne efekte predoziranja bilo je i drugih primerenijih nacina...

Evo da napomenem ukratko da su toksicni efekti "konzumacije" vitamina najizrazeniji kod vitamina rastvorljivih u mastima - A, E, K, D( neki od tih efekata su vidljivi tek posle godinu i vise)...vitamin B6 u dozama preko 100 mg dnevno moze imati stetan ucinak( neurotoksični efekti )...ali naravno potrebe za vitaminima su svakako vece kod "aktivne populacije"( sportisti...), tako da su kod "prosecne populacije" nezeljeni efekti pre moguci, ali da su tako fatalni...preterivanje...

« Poslednja izmena: April 24, 2015, 01:47:32 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #1754 poslato: April 24, 2015, 12:36:38 posle podne »

Glupost po meni da ce bas rak da se dobije/.
Naravno da ne treba ista da se konzumira vise nego sto ti treba. Telo to ne prosledi napolje u fazonu "a to je visak aj cao" nego se sve procesuje pa tek onda ide dalje. Bez veze se organizam opterecuje, bubrezi jetra krvni sudovi i slicno.
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1753 poslato: April 24, 2015, 11:30:54 pre podne »

http://www.telegraf.rs/zivot-i-stil/1535566-ne-preterujte-s-vitaminima-dobicete-rak
Hm
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1752 poslato: April 24, 2015, 12:58:45 pre podne »

Super, hvala na potvrdi. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1751 poslato: April 24, 2015, 12:47:51 pre podne »

Ok su...Bez brige...1000 mg se odnosi na ulje kao izvor omega-3, a 300 mg na EPA i DHA, plus vitamin E...sve je ok...
« Poslednja izmena: April 24, 2015, 12:51:20 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1750 poslato: April 24, 2015, 12:38:08 pre podne »

Ok skroz me zbunio ovaj sastav gde je naglaseno da je samo 300mg omega 3. Mislim da se vidi na slici.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1749 poslato: April 23, 2015, 11:52:46 posle podne »

Aha, znaci svaka ova tableta ima 300mg omega 3 koje su ustvari 180 i 120 ove epa dha, i to je slucaj kod svih ovih omega 3 koje su obicno u prodaji, tj gde je izrazen ovaj odnos 120 180 ?

Dragi moj Semi...svaka kapsula ima 1000 mg ulja u kome se nalaze omega-3, a od tih 1000 mg ulja, 300 mg otpada samo na DHA i EPA( koje su takoĂ°e u kategoriji omega-3)...

Inače, neki proizvoĂ°ači "dodaju" i više od 300 mg EPA+DHA, npr. TwinLab( u našoj ponudi je Omega 3 Fish Oil od Twinlab koji ima EPA 270 mg, a DHA 180 mg po kapsuli od 1000 mg)...mada ta cifra od 300 mg, tj. 180 mg EPA i 120 mg DHA se uzima kao neka preporučena dnevna doza...

http://www.pansport.rs/Esencijalne-masne-kiseline/TL1072-Omega-3-Fish-Oil-Concentrate.html
« Poslednja izmena: April 24, 2015, 12:48:41 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1748 poslato: April 23, 2015, 11:44:22 posle podne »

Aha, znaci svaka ova tableta ima 300mg omega 3 koje su ustvari 180 i 120 ove epa dha, i to je slucaj kod svih ovih omega 3 koje su obicno u prodaji, tj gde je izrazen ovaj odnos 120 180 ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1747 poslato: April 23, 2015, 10:30:05 posle podne »

Jel ove natrolove omega 3 od 1000mg su svih 1000mg omega 3 masne kiseline? Posto sam gledao jedne u liliju i na nekim pharmavital omega 3 od 1000mg pise u sastavu da po kapsuli od 1000 imaju ukupno 300mg omega 3. Pa da li je to kod svakih tako?

Semi, ne plaši se, nema tu nikakve podvale...

Dakle, koje su to omega-3 masne kiseline?

To je grupa jedinjenja, tj. polinezasićenih masnih kiselina, koje spadaju u kategoriju esencijalnih( ljudsko telo ne može samo da ih proizvede, pa se unose hranom) nezasićenih masnih kiselina sa dvostrukom vezom (C=C) počevši od trećeg atoma ugljenika sa kraja ugljenikovog lanca, od kojih su najvažnije -  alfa-linoleinska kiselina (ALA), eikozapentaenoinska kiselina (EPA), i dokozaheksaenoinska kiselina (DHA)...

A 300 mg se odnosi na EPA i DHA, kao "aktivne oblike" istih...dakle, od 1000 mg ulja( kao izvora omega-3), 300 mg otpada na EPA i DHA, tj. 180 mg EPA i 120 mg DHA...

Tj. od alfa-linoleinske kiseline nastaju EPA i DHA koje ostvaruju aktivnu ulogu u našem telu!

Grupu omega-3 masnih kiselina čine sledeće masne kiseline:

- alfa-linoleinska kiselina (ALA)

- Heksadekatrienoinska kiselina (HTA)

- Stearidonska kiselina (SDA)

- Eikozatetraenoinska kiselina (ETA)

- Eikozapentaenoinska kiselina (EPA)

- Heneikozapentaenoinska kiselina (HPA)

- Dokozapentaenoinska kiselina (DPA), tj. Klupadonska kiselina

- Dokozaheksaenoinska kiselina (DHA)

- Tetrakozapentaenoinska kiselina

- Tetrakozaheksaenoinska kiselina (Nisininska kiselina)

Jasnije?!  ;)
« Poslednja izmena: April 24, 2015, 12:49:34 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.307 sekundi sa 14 upita.