TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 21, 2024, 12:08:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 58 59 [60] 61 62 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 663336 puta)
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #1986 poslato: Jun 12, 2015, 07:46:41 pre podne »

e hvala vam :D pio sam i kreatin i krealkalin ,ali dosad najvise mi se dopada xpand :D prezadovoljan sam za ovo vrlo kratko vreme ,a za dalje cu videti kako ce se ponasati ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1985 poslato: Jun 11, 2015, 11:37:29 posle podne »

da li je preporucjivo uzeti neki whey uz ovaj expand ? i da li no reaktori vezuju vodu za misice ili ? kako uopste rade oni ? :D

Sve je o lepo i whey i expand, ali ako ishrana nije na zavidnom nivou...uzalud je sve...

A ukratko o mehnizmu dejstva "reaktora"...

NO reaktori pojačavaju protok krvi i dostavljanje hranljivih materija do mišića angažovanih pri vežbanju, uticajem na širenje krvnih sudova koji "snabdevaju mišiće" - mehanizam vazodilatacije - više krvi u mišiću = veći dotok hranljivih materija i brža eliminacija produkata mišićnog rada( koji su zaslužni za pojavu "mišićnog zamora"), a više krvi u mišiću znači i "bolju pumpu"...još ako tako "napumpane mišiće" dobro nahranimo, eto preduslova za oporavak i rast...

Naravno tu su dodaci koji imaju i mentalni "kick", tako da se pored mišićnog, smanjuje se i pojava "mentalnog zamora" - "veštački priliv" snage i energije - "izdržljivosti"...

Udeo kreatin-monohidrata u expand je zanemarljiv sa aspekta "navlačenja" vode...

Ako se ne varam expand sadrži kofein oko 140 mg...naravno ako mislimo na... http://www.pansport.rs/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/DY209-Xpand-2x.html
« Poslednja izmena: Jun 11, 2015, 11:39:21 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #1984 poslato: Jun 11, 2015, 11:20:22 posle podne »

da li je preporucjivo uzeti neki whey uz ovaj expand ? i da li no reaktori vezuju vodu za misice ili ? kako uopste rade oni ? :D
Kao sto je Dusan rekao,whey je uvek dobar(bajo moj :D ),elem,vecina reaktora sadrze neki oblik kreatina u sebi,neki od njih "navlace vodu" a neki ne,sto se Xpanda x2 tice,on sadrzi u sebi najstariju i po meni najbolju verziju kreatina,monohidrat,on je takodje poznat po tome sto "navlaci vodu" jedina stvar koju ti mozes da uradis po tom pitanju je da sredis ishranu jer sto manje "junka" unosis,manje ce on vode navlaciti.Iako ja to "navlacenje vode" ne bih gledao kao manu,dok je voda u misicu,misic ce biti popunjeniji i jaci i samim tim treninzi ce biti bolji a kada kreatin izbacis iz sebe nakon nekog vreme ta voda ce nestati a ostati ono sto si ti izgradio za vreme njegovog koriscenja.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1983 poslato: Jun 11, 2015, 10:22:38 posle podne »

Ok, izvini ako sam preterao sa pitanjima, jbg. Procitacu ove linkove sto si ostavio.
Al ako mozes samo jos da mi odgovoris na ona pitanja sto se " slike " za mjericu tice, neki govore 3g, neki 5g, pa da ga je*em.

Trebalo bi da je to to...5 gr...okvirno, ipak je "konzistencija" slična...

Detaljno pročitaj i uputsvo proizvoĂ°ača, mislim da se navodi kafena kašika( "ravna", oko 5 gr)
Sačuvana
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #1982 poslato: Jun 11, 2015, 09:49:15 posle podne »

Ok, izvini ako sam preterao sa pitanjima, jbg. Procitacu ove linkove sto si ostavio.
Al ako mozes samo jos da mi odgovoris na ona pitanja sto se " slike " za mjericu tice, neki govore 3g, neki 5g, pa da ga je*em.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1981 poslato: Jun 11, 2015, 09:42:00 posle podne »

@MB

Vidi , želim da pomognem, ali nisam "čarobna vila", tako da mogu da uklopim tvoje želje , potrebe, mogućnosti, druge prohteve i sl.

Cilj je da zajedno doĂ°emo do nekih rešenja, a ne da ti se sve servira na gotovo, bez imalo tvog truda...

Preporuke za pažljivo detaljno čitanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/rotacije-hidratima-univerzalno-reenje.html

Na osnovu izloženog očekujem da napraviš modifikaciju svog menija...objavi ga...pa ćemo zajedno prodiskutovati o svi izmenama, ako budu potrebne...

I da ne "trolujemo" ovu temu nepotrebno, predlažem da otvoriš svoju temu gde ćemo detaljno prodiskutovati o svemu...ovo je ipak tema brza pitanja...

Preteruješ sa suplementima, a ovamo kuknjava nema se para za hranu...

Moja preporuka bi bili izotonični napici posle sprinteva...ili u toku treninga( ako realno ima potrebe za tim)

A podesetiću koji je njihov cilj - Nadoknada izgubljene tečnosti; Nadoknada izgubljenih ključnih elektrolia (Na, K); Obnova rezervi ugljenih hidrata u mišićima (glikogen)




Sačuvana
MB
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 93

« Odgovor #1980 poslato: Jun 11, 2015, 09:11:44 posle podne »

Zamolila bih te da ne postavljaš na Pansport forumu linkove ka stranicama drugih dobavljača.  

Što se tiče uzimanja BCAA, možeš pre i posle treninga, posle treninga sa ostalim suplementima kao što si napisao, samo su mi doze nešto male...  ja bih to bar x 2 ili 3 :)  ako si u mogućnosti naravno!

Ok, nije mi bila nikakva namera da reklamiram bilo sta, vec sam samo na "google" kucao i izbacilo mi to prvo i ja prekopirao.

===============================================

Na osnovu svega izrecenog neke stvari mi upadaju u oci...mislim da ces ugljenim hidratima morati bolje da manipulises...unos hidrata ispada oko 3 gr po kg i vise?

Smanji dozivljaj sa zumancima...jedno zumance ima oko 5-7 gr masti...ubaci malo vise jezgrastih plodova, zdravih ulja(maslinovo,lanano, kokosovo...), preporuka 0,6-0,8 gr masti po kg...

Sve u svemu tvoj cilj je da kroz ishranu doprineses kalorijskom deficitu...a sa ovakvim nacinom ishrane( visoki hidrati, masti "too-high")...tvoji ciljevi se sigurno nece ostvariti ma kako suplementacija bila na nivou...a trening "kidajuci"...

Onda na 10 jaja da izbacim tipa 5 zumanceta? Znaci orah, badem i itd... da se vise na to fokusiram, koliko bi dnevno trebao da uzimam?

Znaci ovim putem mnogo gresim, ako ti nije tesko, da mi ukratko samo napises onda od prilike sta bi ti tu sve menjao i kako bi izveo ishranu, al moram da napomenem, da ne bude preteratno skupa ( jer ovog ljeta sam sto bi rekli u knaaap sa parama ) pa da mi je nekako da se iskonbinujem, a da dostignem cilj. Kad bi se imalo para kao prosleg ljeta ( nemoj mi samo reci, da ne pricam " kad bi se imalo para " znam zasto ovo govorim i pisem, posto znam da ovog ljeta to necu moci izmoci sto se para tice, kao prosleg ljeta ) znao bi ja sta sve treba i kako treba, ali ove godine to nece moci tako, pa zato opet napominjem da mi je da iskonbinujem sto bolje moguce, a da me ne opali mnogo po džepu.

===============================================


Jel mi mozes / mozete da kazete, sto se gramaze mjerice tice, zna li neko mozda kolika je, posto sam juce uzeo "OLIMP BCAA XPLODE" od 1kg.

... ali medjutim u pakovanju nisam dobio mjericu, pa sam kao alternativu uzeo mjericu od kreatina sto imam u kojoj navodno stane 5g kreatina, kontam da onda toliko stane i BCAA praska u doticnoj mjerici, evo slike:

Slika 1 > http://www.dodaj.rs/f/1c/9T/1jlUIpps/2015-06-11-014240.jpg
Slika 2 > http://www.dodaj.rs/f/3t/BM/y2Gf1b/2015-06-11-014300.jpg


Da cujem jos par misljenja od nekih, koja je bolja varijanta?

Da li je bolje popiti ovu mjericu ( ako mjerica vaze 5g ) znaci jednu mjericu 20-30min pre treninga i onda jednu odmah posle treninga ( sa tegovima ), a ta mjerica posle treninga ce zajedno biti pomijesana sa 5g kreatina, 30g whey proteina, 15g dekstroze i znaci uz to sve jos 5g BCAA

Ili je bolje da samo tokom treninga sa tegovima napravim sebi jednu mjericu od 10g i rastvorim to u pola litre vode i lagano pijuckam tokom treninga? I da to bude to, da onda samo nakon treninga popijem zajedno smuckano 5g kreatina, 30g whey proteina i 15g dekstroze.


A takodje i za sprinteve sam mislio ovako, neposredno pre sprinteva na 15-20min, 5g BCAA i onda odmah nakon sprinteva ponovo 5g BCAA pomijesano sa 30g whey proteina, 15g dekstroze, pa cak sam mislio i tu da stavim sebi 5g kreatina ( posle sprinteva )?
« Poslednja izmena: Jun 11, 2015, 09:40:15 posle podne od strane MB » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16771


« Odgovor #1979 poslato: Jun 11, 2015, 09:10:30 posle podne »

Whey možeš uzimati sa svim ostalim suplementima :)
Sačuvana
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #1978 poslato: Jun 11, 2015, 09:09:06 posle podne »

da li je preporucjivo uzeti neki whey uz ovaj expand ? i da li no reaktori vezuju vodu za misice ili ? kako uopste rade oni ? :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1977 poslato: Jun 11, 2015, 08:40:52 posle podne »

Kod NO-reaktora problem nije samo kofein i osteljivost na isti...već i arginin...da, da...dobro ste čuli ARGININ!

Uzimanje bilo koje amino kiseline može dovesti do mogućeg predoziranja istom( ili čak može ograničiti apsorpciju ostalih a.k.). Najveći deo ove amino kiseline unese se u dovoljnoj količini putem dnevne ishrane, mada postoje ljudi koji pate od neuhranjenosti ili imaju neka druga stanja koja nalažu suplementaciju. Istraživanja su pokazala da suplementacija argininom do tri meseca može biti bezbedna uz manje sporedne efekte koji mogu nastati. Predoziranost argininom može dovesti do dijareje, slabosti, mučnina, nadutosti, bolova u stomaku, a kod ljudi koji boluju od astme može dovesti i do otežanog disanja. Osobe koje već imaju nizak krvni pritisak ne bi trebali da koriste ovaj suplement jer može dovesti do još većeg pada krvnog pritiska i dovesti do brojnih problema. Pošto tačne "dozvoljene dnevne doze"( bez nežlejnih efekata) nisu jasno utvrĂ°ene ukoliko se odlučite za korišćenje MO-reaktora, AAKG ili čak i solo argnina, prepušteni ste sami sebi. Preporučujem vam da ukoliko želite da pametno koristite "reaktore" uzmete jednu manju dozu u toku prve nedelje, utvrdite prednosti ili sporedne efekte i tek onda odlučite da li ćete povećavati doze, kako bi neželjene efekte sveli na najmanji nivo.

Istraživači upozoravaju na jedan potencijalan problem, koji nije direktno vezan za l-arginin, već za podizanje nivoa NO u dužem periodu. Pored svih pozitivnih efekata, dugotrajno stanje podignutog NO može dovesti do problema sa imunitetom, hroničnog zamora i pojačanja upalnih procesa, povraćanja, drhtanja, pojačanog znojenja, pojava svraba i glavobolje, neravnoteže elektrolita (telo stvara visok nivo kalijuma, natrijuma, fosfata, hlorida itd.), hipertenziju, hipoglikemiju i sl. Osobe koje pate od bolesti bubrega i jetre ne bi trebale da koriste ovaj suplement. Poželjno je vratiti normalan nivo NO u organizmu posle nekoliko nedelja od uzimanja suplemenata, to jest prestati sa uzimanjem istog. Ciklus se može nastaviti posle pauze.

Preporuka 3-4 nedelje uzimanja i bar 2 nedelje pauze izmeĂ°u...

« Poslednja izmena: Jun 11, 2015, 08:43:14 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16771


« Odgovor #1976 poslato: Jun 11, 2015, 08:19:49 posle podne »

Ja sam to uradio sebi uradio prosle godine sa kofeinom pio 1 pa 2 pa posle nekog vremena 3 i na kraju ni to nije bilo dosta, kupio super pump i par merica superpumpa i 3 kofeina nisu mogli ni da me taknu.Sad sam napravio pauzu i sve ide lepo ne prelazim 1 tabletu i pravim pauze.
Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #1975 poslato: Jun 11, 2015, 08:08:31 posle podne »

Ljudi koji se ne skidaju sa pre-workouta u generalu razvijaju sve vecu i vecu tolerantnost na nitrat i stimulanse i vremenom sve vise i vise konzumiraju taj pre-workout(znam ljude koji uzimaju 4-5 merica pred trening i i dalje ih "ne radi" jer ne razumeju da su razvili skoro kompletnu tolerantnost).
Samim tim kada primetis da vise ne dobijas tih par ponavljanja vise ili onaj "kick" od xpanda tada je najbolje da prestanes.
Takodje ljudi koji se na neke duze periode ne skidaju sa preworkouta mogu "sprziti" CNS ili dosta naskoditi jetri.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1974 poslato: Jun 11, 2015, 07:07:03 posle podne »

nema u xpandu kofeina :D
Pa nisam ni rekao da ima. :D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1973 poslato: Jun 11, 2015, 07:06:37 posle podne »

Ja skoro uzeo kesicu hot blood-a. Nije bilo razlike...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
mackolino
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #1972 poslato: Jun 11, 2015, 07:06:31 posle podne »

nema u xpandu kofeina :D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 58 59 [60] 61 62 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.327 sekundi sa 15 upita.