TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395460 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 09:56:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje!!!  (Pročitano 4832 puta)
Alexandar94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59

« Odgovor #17 poslato: Jul 30, 2012, 01:21:29 posle podne »

Hvala na savetima :)
Listacu svuda da dodjem do neke kvalitetne israne , i da ne bude oborok mnogo obilan,ali da bude makar 4-5 puta dnevno ...
 @ MightyMO : Videcu nekako da ih nagovorim :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Jul 30, 2012, 09:16:25 pre podne »

pozdrav All , Ovako imam jedan ogroman problem , a on je telesna masa , najme,krenuo sam pre 4 meseca u teretanu i tada sam imao 62kg i 183 cm,sada nakon 4 meseca imam 70kg i 187cm , malo sam se ugojio,ali sam i porastao jos , imam 18 godina inace,i zeleo bih da nabacim jos nekih 12-13 kg ... inace sam se merio na onim vagama sto sve mere,od 70kg koje imam 47kg su misici , takodje imam samo 8.3 %masti u organizmu,a prosecno za sportiste sa tom visinom je 10-12%,trosim dnevno samo da sedim oko 1600 kalorija,ali dosta sam aktivan,tako da sigurno i sjebem 3000 kalorija dnevno,sto se tice treninga idem u teretanu 4-5 puta nedeljno , radim vezbe za masu,vece kilaze manje ponavljanja(ponavljanja po serijama 1 serija 12 , druga serija 10,treca serija 8 , i 4 do otkaza ali jaka kilaza,otprilike 4-5 ponavaljanja) sto se tice ishrane izbacio sam slatkise,alkohol,jedem kaloricniju hranu,voce,povrce,ovsene zitarice,plazmu,mlecne prozivode itd ... imam problem sa mojim roditeljima jer su neupuceni totalno i ne daju mi da kupujem razne suplemente(hteo sam da kupim gejner za povecanje mase,mozda neki creatin ili protein) a da pijem kradom od njih ne ide,jer ne bih onda mogao da pijem to redovno , dali neko ima neki savet sta da koristim(a da je prirodno) da bih dobio na masi ? I da,sta mislite za pravljenje proteina od :
400g soja proteina
400g mleka u prahu
200g dekstroze
200g kakaa
HVALA UNAPRED ...

ako ne možeš da kupiš protein kupi jaja, više mesa - ribe, piletine, posni sir.... 

sojin protein ne bih nikome preporučila ko ne mora da ga pije, whey (surutka) je whey...  i to mogu i deca da piju ;)  tako da to što se bune je neupućenost totalna.... što me ne čudi, jer nisi jedini slučaj....
ako treba sa nekim da razgovaraju mogu nas pozvati...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #15 poslato: Jul 29, 2012, 05:37:17 posle podne »

pozdrav All , Ovako imam jedan ogroman problem , a on je telesna masa , najme,krenuo sam pre 4 meseca u teretanu i tada sam imao 62kg i 183 cm,sada nakon 4 meseca imam 70kg i 187cm , malo sam se ugojio,ali sam i porastao jos , imam 18 godina inace,i zeleo bih da nabacim jos nekih 12-13 kg ... inace sam se merio na onim vagama sto sve mere,od 70kg koje imam 47kg su misici , takodje imam samo 8.3 %masti u organizmu,a prosecno za sportiste sa tom visinom je 10-12%,trosim dnevno samo da sedim oko 1600 kalorija,ali dosta sam aktivan,tako da sigurno i sjebem 3000 kalorija dnevno,sto se tice treninga idem u teretanu 4-5 puta nedeljno , radim vezbe za masu,vece kilaze manje ponavljanja(ponavljanja po serijama 1 serija 12 , druga serija 10,treca serija 8 , i 4 do otkaza ali jaka kilaza,otprilike 4-5 ponavaljanja) sto se tice ishrane izbacio sam slatkise,alkohol,jedem kaloricniju hranu,voce,povrce,ovsene zitarice,plazmu,mlecne prozivode itd ... imam problem sa mojim roditeljima jer su neupuceni totalno i ne daju mi da kupujem razne suplemente(hteo sam da kupim gejner za povecanje mase,mozda neki creatin ili protein) a da pijem kradom od njih ne ide,jer ne bih onda mogao da pijem to redovno , dali neko ima neki savet sta da koristim(a da je prirodno) da bih dobio na masi ? I da,sta mislite za pravljenje proteina od :
400g soja proteina
400g mleka u prahu
200g dekstroze
200g kakaa
HVALA UNAPRED ...
Pozz! To sto bi ti napravio ne bi bio protein. Iskoristljivost sojinog proteina je malo diskutabilna,a i nije zdravo unositi mnogo soje dnevno,pogotovo kod muskarcaca,mleko u prahu ima visok nivo laktoze u odnosu na kolicinu proteina,kakao ti je nepotreban u bilo kakav napitak,a deks je dobar da se unosi samo nakon treninga za dopunu glikogena,ali u mnogo manjim kolicinama. Msm da treba da se fokusiras na ishranu,vise umerenih obroka zasnovanih na mesu,kompleksnim UH i ''dobrim'' mastima,da ne duzim pricu jer msm da tema tipa "Sta jesti za masu?" postoji negde.  I ne postoje vezbe za masu,vec samo ishrana sa masu ili ishrana za definiciju. To je samo jedan od mitova. Listaj malo po drugim temama ovde,nacices odgovore na vecinu tvojih pitanja.  ;)
Sačuvana
Alexandar94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59

« Odgovor #14 poslato: Jul 29, 2012, 01:18:46 posle podne »

 pozdrav All , Ovako imam jedan ogroman problem , a on je telesna masa , najme,krenuo sam pre 4 meseca u teretanu i tada sam imao 62kg i 183 cm,sada nakon 4 meseca imam 70kg i 187cm , malo sam se ugojio,ali sam i porastao jos , imam 18 godina inace,i zeleo bih da nabacim jos nekih 12-13 kg ... inace sam se merio na onim vagama sto sve mere,od 70kg koje imam 47kg su misici , takodje imam samo 8.3 %masti u organizmu,a prosecno za sportiste sa tom visinom je 10-12%,trosim dnevno samo da sedim oko 1600 kalorija,ali dosta sam aktivan,tako da sigurno i sjebem 3000 kalorija dnevno,sto se tice treninga idem u teretanu 4-5 puta nedeljno , radim vezbe za masu,vece kilaze manje ponavljanja(ponavljanja po serijama 1 serija 12 , druga serija 10,treca serija 8 , i 4 do otkaza ali jaka kilaza,otprilike 4-5 ponavaljanja) sto se tice ishrane izbacio sam slatkise,alkohol,jedem kaloricniju hranu,voce,povrce,ovsene zitarice,plazmu,mlecne prozivode itd ... imam problem sa mojim roditeljima jer su neupuceni totalno i ne daju mi da kupujem razne suplemente(hteo sam da kupim gejner za povecanje mase,mozda neki creatin ili protein) a da pijem kradom od njih ne ide,jer ne bih onda mogao da pijem to redovno , dali neko ima neki savet sta da koristim(a da je prirodno) da bih dobio na masi ? I da,sta mislite za pravljenje proteina od :
400g soja proteina
400g mleka u prahu
200g dekstroze
200g kakaa
HVALA UNAPRED ...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #13 poslato: Jul 29, 2012, 12:58:14 posle podne »

@ Alen ... Zato sam i pitao da li da uzmem Omegu,jer ribu slabije jedem,a i jesenas sam slomio 2 metatarzalne kosti na Savate-u,pa mi je sportski lekar  napomenuo da su mi mozda masnoce jako umanjene,jer mi je stopalo bas lagano puklo. Msm,ja samo kazem sta mi je receno,zato sam pitao i vas. Kilazu sam odrzavao na 7o kg zbog kategorije u Savate boksu,inace sam imao,dok sam se samo bavio body buildingom,82,na 182 visine. Ne privlaci me vise samo body building toliko i ne ispunjava me kao pre,sada se bolje osecam dok ga kombinujem sa Savate-om. Zato i ne ide masa,sve je to meni jasno,ali za sada mi odg izdefinisan izgled. Hvala jos jednom momci na vremenu! :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #12 poslato: Jul 27, 2012, 08:29:08 posle podne »

Hm,pa da...ja u sustini nemam uvecan holesterol da bih unosio omega 3...interesuje me da li bi bilo dobro da uvecam unos ''dobrih'' masti u organizam,zbog zdravstvenog stanja??
Imam 7o kg,unosim dnevno oko 16o gr proteina,24o grama Uh,i sad ne znam koliko bi grama masti trebao?
Treniram u teretani 5 puta nedeljno,i imam 3 kardio treninga.

Gubiš malo vreme sa takvim kalkulacijama i sve što bi postigao sa nekom bilderskom ishranom možeš postići sa manje proračunatom.

Omega 3 masti ti sigurno fale i ushrani ako ne jedeše dovoljno morske ribe i baš iz tog razloga sam te pitao zašto bi uzimao, jer dosta misli da omega 3 sagoreva salo, što nema veze sa životom.

Realno, imaš samo 70kg što je jako malo ako pričamo o bodybuilding  - u, ali opet to je na tebi, samo hoću da kažem da ne bi trebalo da bude nekog većeg truda uloženo da se ima ta kilaža...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Jul 27, 2012, 12:58:14 posle podne »

Nema na cemu!Nemoj previse da se opterecujes sa tim,gledaj da imas 4 kvalitetna obroka,intezivan trening sa opterecenjem,odmor i kontinuitet u svemu.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #10 poslato: Jul 27, 2012, 12:48:19 posle podne »

Hvala Marko,kratko i jasno!!! ;)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Jul 27, 2012, 12:02:42 posle podne »

Hm,pa da...ja u sustini nemam uvecan holesterol da bih unosio omega 3...interesuje me da li bi bilo dobro da uvecam unos ''dobrih'' masti u organizam,zbog zdravstvenog stanja??
Imam 7o kg,unosim dnevno oko 16o gr proteina,24o grama Uh,i sad ne znam koliko bi grama masti trebao?
Treniram u teretani 5 puta nedeljno,i imam 3 kardio treninga.
3xa kapsule omega 3,uz salatu malo lanenog ili maslinovog ulja,50 g badema...
Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #8 poslato: Jul 27, 2012, 12:00:16 posle podne »

ako nisi ni blizu definicije na slici,onda su te zeznuli za bf,znaju oni da lupaju :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #7 poslato: Jul 27, 2012, 11:45:29 pre podne »

Hm,pa da...ja u sustini nemam uvecan holesterol da bih unosio omega 3...interesuje me da li bi bilo dobro da uvecam unos ''dobrih'' masti u organizam,zbog zdravstvenog stanja??
Imam 7o kg,unosim dnevno oko 16o gr proteina,24o grama Uh,i sad ne znam koliko bi grama masti trebao?
Treniram u teretani 5 puta nedeljno,i imam 3 kardio treninga.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Jul 26, 2012, 02:05:45 posle podne »

Heh...sta je iskustvo... msm na Alena,da hteli su da uvale Herbalife ...  ??? ... msm nemam nista licno protiv njih,ali su im preparati jako skupi,ali to je sad vec off topic ... Imam jos jedno pitanje...krenuo sam sa 17 da treniram,u glavi je kao i svakom klincu bilo MASA,MASA,stigao sam nakon par godina na nekih 83-85...i pre 2 godine,nakon 8 godina treniranja mi je sve to malo dosadilo,krenuo sam da kombinujem savate boks i teretanu,i stesao se na 7o-72kg...msm nisam ni blizu ove definicije na slici, :o ,ali sam poprilicno zadovoljan izgledom...ali malo sam se zapitao nakon ovog merenja...pa sam hteo da pitam,da li bi bilo dobro da uzmem kapsule OMEGA 3 i koliko su dnevne potrebe istih?? Imam 6 manjih obroka spremljenih bez imalo masti,jedem bademe u toku dana,ubacim i po 2 zumanceta...

A sa kojojm  svrhom bi uzimao omega 3?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Nikolito
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 382


TopForm Teretana

« Odgovor #5 poslato: Jul 24, 2012, 11:12:20 posle podne »

Pozz svima,nov sam ovde!
Danas su u gradu bili neki ljudi iz nekog wellness tima,pa su radili merenja BF,BMI itd...dugo vec treniram,fokusiran sam vise na neki fit izgled,izdefinisan...i sad,oni su mi izmerili Body Fat 4,7%. Onda su doveli neku gospodju,koja je rekla da mi je tezina ok,ali da mi je BF nizak. Msm ja znam da je nizak jer se i hranim tako,treniram redovno,pa me zanima je l' ovaj procenat telesnih masti stvarno nesto lose kao sto oni kazu??
Hvala unapred! Ako sam postavio pitanje na pogresnom mestu,ne zamerite,kazem nov sam ovde i trebace mi malo vremena da se snadjem.  ;D

To što su ti oni izmerili je čista glupost, pogotovo kad imas niži procenat telesne masti desavaju se velike greske, a bilo koja metoda merenja masti koja ukljucuje BMI je neko sranje koje postoji samo da bi ti pordalo neko drugo sranje. Garantujem da su htel nesto da ti prodaju?

U svakom slučaju sumnjam da imas tako nizak procenat telesne masti osim ako nisi žgoljo sa 60kg onda je logicno...i naravno da nema nista lose ako je prirodno procenat tako nizak, ali ta gospoĂ°a jeste u pravu da previse nizak procenat telesne masti nije dobra stvar jer sve što je ispod nekih 8% je jako loše za prirodni nivo hormona u telu.

Ukoliko imaš tako nizak procenat telesne masti onda sigurno imaš ozbiljne strijacije na gluteusima ;)

Ovo je negde oko 3 - 4%



Gospode video sam ovu sliku dok sam jeo :(
Sačuvana
Господе, ја знам да има те, ал не знам дал нас чујеш? Знам да видиш све, и зато не разумем, дал ове што су нам се крви напили, пушташ на Земљи па ћеш их тек горе казнити.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Jul 24, 2012, 09:18:04 posle podne »

Ovo na slici je ispod 2% povrsinskih masti,ali ako racunamo i visceralne masti negde oko 4% je.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: Jul 24, 2012, 07:19:49 posle podne »

Heh...sta je iskustvo... msm na Alena,da hteli su da uvale Herbalife ...  ??? ... msm nemam nista licno protiv njih,ali su im preparati jako skupi,ali to je sad vec off topic ... Imam jos jedno pitanje...krenuo sam sa 17 da treniram,u glavi je kao i svakom klincu bilo MASA,MASA,stigao sam nakon par godina na nekih 83-85...i pre 2 godine,nakon 8 godina treniranja mi je sve to malo dosadilo,krenuo sam da kombinujem savate boks i teretanu,i stesao se na 7o-72kg...msm nisam ni blizu ove definicije na slici, :o ,ali sam poprilicno zadovoljan izgledom...ali malo sam se zapitao nakon ovog merenja...pa sam hteo da pitam,da li bi bilo dobro da uzmem kapsule OMEGA 3 i koliko su dnevne potrebe istih?? Imam 6 manjih obroka spremljenih bez imalo masti,jedem bademe u toku dana,ubacim i po 2 zumanceta...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.185 sekundi sa 17 upita.