TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 06:26:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti III deo  (Pročitano 73756 puta)
aleksandar@
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51

« Odgovor #217 poslato: Avgust 17, 2011, 05:32:20 posle podne »

Ok,hvala na ovome,jos nesto,kazes da si ubacio 10gr ulja,pretpostavljam da je to ono o cemu si pisao na nekoj drugoj temi da uzimas uz svaki obrok po 3 omega 3 sto mu u prevodu dodje bar 15komada dnevno,e ovo mene zanima,zasto tih 15komada ili tih 10grama? Kako si do toga dosao? Ta kolicina? Po cemu si se usmeravao?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #216 poslato: Avgust 17, 2011, 03:16:44 posle podne »

Hvala na odgovoru... :)

OFC Djole, uvek

Jel moze koja rec da se napise oko omega 3?  Uloga,koliko uzimati i slicno.

Omega 3 je jedan od onih dodataka ishrani koji to u stvari i nisu, pošto je to riblje ulje koje nije dodatak ishrani nego bi trebalo da bude osnovni sastojak ishrane.

Pošto živimo u tom industrijalizovanom svetu gde se burek smatra zdravim doručkom stvorio se jedan disbalans u ishrani što se tiče masti.

Naime, kada je prestala opšta panika vezana za masti, dosta naučnih istraživanja su se usmerila na izučavanje masti, njihovu ulogu u redovnoj ishrani i kako koje vrste masti utiču na ljudsko zdravlje. Tačnije dosta tih istraživanja se odradilo dosta ranije, ali su popularizovana tek kad se uvidela mogućnost profitiranja.

Tako su pametni ljudi shvatili da masti nisu tako nepotrebne u našoj ishrani i da su čak obavezne i neophodne. Došlo se do jeli te tri vrste masnih kiselina 3 - 6 - 9 i nekim tamo metodama je zaključeno da ih treba unositi kroz ishranu u ravnomernom odnosu. Jedine masti za koje se odgovorno tvrdi da su loše su te transmasne kiseline koje redovno nalazimo u gle čuda bureku i McDonaldsu ;)

E sad retko se dešava deficit omega 6 i 9 masnih kiselima, njih ima u biljnim i životinjskim izvorima, ali omega 3 je nešto slabije zastupljen u većini civilizovanog zapadnjačkog sveta osim u primorskim krajevima koji imaju dosta morske ribe u svojoj ishrani.

Omega 3 je tebi najbitnija za održavanje zdravlja tvog organizma. To je numero uno. Ove masti razreĂ°uju krv i time normalizuju krvni pritisak ukoliko je isti poremećen usled loše ishrane. Omega 3 ima i neka dosta istražena dejstva na skidanje telesne masti. Iskreno nisam siguran koliko će efekta biti sa te strane, ali recimo ja preferiram omega 3 ili ti riblje ulje na dane kada sam keto ili 0 UH.

Ono što sam lično primetio je to da mi je počela rasti nova kosa. Ne znam kako, ali jedina razlika u mom tadašnjem životu je bila ta što sam ubacio 10gr ribljeg ulja dnevno nekih 6 meseci. Inače gubio sam kosu od svoje 14 godine i sad je našla da raste od omega 3 kad sam prešo 30tu LOL

Omega 3 ti je kao vitamin C, ako želiš da živiš kvalitetnije i zdravije onda mora biti deo tvoje ishrane, a hoćeš li uzimati male žute tablete ili žvakati morsku ribu - tvoj izbor ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #215 poslato: Avgust 17, 2011, 12:23:40 posle podne »

Hvala na odgovoru... :)
Sačuvana
aleksandar@
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51

« Odgovor #214 poslato: Avgust 17, 2011, 12:12:39 posle podne »

Jel moze koja rec da se napise oko omega 3?  Uloga,koliko uzimati i slicno.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #213 poslato: Avgust 17, 2011, 06:26:33 pre podne »

Na budifit-u sam negde procitao koliko je moguce maksimalno grama sala izgubiti na nedeljnom nivou, a ne mogu da se setim brojke pa bih te molio da to i ovde napises....

btw, kad smo kod budifit-a vec skoro 2 meseca nece da mi otvori taj blog :S Je l to nesto do mene ili?

Thanks Shone ;)

Blog je imao malih dorada u poslednje vreme pa se dešavalo da zakuca sa vremena na vreme, ali sada je sve postavljeno i radi kako treba.

Što se tiče tačne cifre sala to ti niko ne može dati sasvim precizno pošto zavisi od mnoštva faktora, ali neka opšte prihvaćena zdrava brojka je oko 0.5kg nedeljno.

Opet ono što moraš zapamtiti da tih 0.5 kg može biti sve salo, a može biti voda/mišić/smanjivanje unutrašnjih organa kao što je recimo želudac itd. Ima stvarno previše elemenata koji utiču na tu priču da bi mogao bilo ko da ti kaže sa sigurnošću.

Ipak tih .5kg nedeljno ostaje dosta dobra cifra i na osnovu nje se zasniva dosta dijeta. Recimo bilderi kreću svoju dijetu negde izmeĂ°u 8 i 20 nedelja pre takmičenja i to naravno zavisi od količine sala, a može da se odredi nekom metodom merenja ili kod iskusnih bildera se može uporediti sa prethodnom kilažom u formi i trenutnom i na osnovu izgleda.

Tako da ako u teoriji možeš skinuti 2kg sala mesečno onda ti za 10kg sala treba oko 20 nedelja, ali to je samo teorija pošto sam proces uopšte nije linearan.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
sponge_bob
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #212 poslato: Avgust 16, 2011, 11:25:18 posle podne »

Na budifit-u sam negde procitao koliko je moguce maksimalno grama sala izgubiti na nedeljnom nivou, a ne mogu da se setim brojke pa bih te molio da to i ovde napises....

btw, kad smo kod budifit-a vec skoro 2 meseca nece da mi otvori taj blog :S Je l to nesto do mene ili?

Na ovo drugo pitanje mogu i ja da odgovorim. Sigurno je do tebe, vjerovatno grijesis u adresi. Probaj na sledecem linku http://www.budifit.rs/ !
Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #211 poslato: Avgust 16, 2011, 09:47:54 posle podne »

Na budifit-u sam negde procitao koliko je moguce maksimalno grama sala izgubiti na nedeljnom nivou, a ne mogu da se setim brojke pa bih te molio da to i ovde napises....

btw, kad smo kod budifit-a vec skoro 2 meseca nece da mi otvori taj blog :S Je l to nesto do mene ili?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #210 poslato: Avgust 15, 2011, 01:16:56 posle podne »

Gore se pisao o tribulusu,koja je razlika izmedju njega i ZNA? 

Misliš ZMA. Razlika je ogromna, jer Zink i Magnezijum su minerali, a tribulus je biljka. Jeste da oba ova preparata stoje u grupi povećanja testosterona, ali im je mehanizam funkcionisanja drugačiji, a i sama svrha im je drugačija. Kod većine koji imaju ozbiljne treninge tipa više od 6 sati treninga nedlejno bih ubacio ZMA, a kod momaka koji su prešli 30tu i imaju neke posledice kao što je nizak nivo tesosterona, a da nemaju neke zdravstvene probleme bi probao sa tribulusom...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
aleksandar@
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51

« Odgovor #209 poslato: Avgust 15, 2011, 12:20:19 posle podne »

Gore se pisao o tribulusu,koja je razlika izmedju njega i ZNA? 
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #208 poslato: Avgust 15, 2011, 11:53:17 pre podne »

Svejedno je...nećeš imati rezultata ni na ovaj ni na onaj način osim ako ne treniraš manje od mesec dana ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
N3N4D
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #207 poslato: Avgust 15, 2011, 10:53:36 pre podne »

dobro to... nego sta je bolje da radim ovo sa povecanjem tezine ili ovo sa maksimalnom tezinom koja je moguca na spravi?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #206 poslato: Avgust 15, 2011, 07:02:48 pre podne »

e ovako... radim noge na sut spravi... nzm tacno kako se zove za prednji deo(lozu)... i kad radim koristim 100kg(koliko je max u toj teretani) u serijama,,, 12,10,8,max... je li bolje to ili da radim sa rastucim tezinama... npr prva serija sa 70 kg-a druga sa 80 pa 90 pa 100...? cilj mi je da podebljam noge malo.. pozdrav

Radi čučanj i leg press. Nožna extenzija (koju radiš na toj šut spravi) je odličan, ali smao za zagrevanje.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #205 poslato: Avgust 15, 2011, 07:01:56 pre podne »

Koliko ti smatras da je potreban unos proteina za misicni rast? Ja npr na svojih 87kg unosim maksimalno 150g proteina dnevno sto dodje na nekih 1.5g na 1kg i imam rezultate. Medjutim znam drugara koji trenira dugo vec i daj boze da ima 120g proteina dnevno i ima napretka naravno dobija i sala jer prakticno mu je izvor proteina pileca prsa kao suhomesnati proizvod, sunka, eventualno jaja i jogurt i od UH unosi hleb... Sad gledam kako neki unose po 2 do 3g proteina na 1kg... Zanima me tvoje misljenje o ovome, koliko ti unosis dnevno proteina (kada je u pitanju misicni rast ne skidanje sala cuvanje misica)?

Pa ja sam f*ing endo tako da sam bar sa te strane sretan što ne moram unositi mnogo proteina ni da bi dobijao masu ni da bi zadržavao mišić tokom dijete.

Tako da samim time sam ti već rekao da to zavisi od telesnog tipa i od individue. Neki ljudi moraju više neki manje itd. Isto tako i kad imaš manje kila treba ti manje proteina po kilogramu. Recimo neko ko ima 80kg ne treba da unosi toliko proteina po kilogramu telesne težine kao neko sa 100kg itd. Ima dosta faktoira naravno koji utiču, ali generalno se ne slažem sa količinom proteina koju ljudi preporučuju danas, a pošto se znamo ja i ti već neko duže vreme sa drugih foruma, možda se sećaš da sma tada i tamo tvrdio da je neka opšte rpihvaćena cifra koja se forsira prevelika...

Ono što ja volim da radim je da kada izanaliziram kako se npr neko hrani i skontam kakav odnos makroa ima u ishrani i na kojem nivou razvoja se nalazi, prema tome odredim da li treba nešto povećavati ili smanjivati. Tako da je i sa te strane individualno to koliko proteina će neko da unese. Nisam u fazonu 2 gr/kg ili bilo koja cifra nego sma više za to da se unose proteini u svakom obroku, a ko se pokaže da treba više onda se na ovaj ili onaj način unese više proteina u toku dana i prati napredak i to je to nema mnogo pameti.

Sa druge strane neki startni osnov, dakle kako odreĂ°ujem koliko neko u startu treba da unosi je negde oko 2 gr/kg i to je recimo približna cifra, često uzimam u obzir i ostale makroe i naravno kalorije, pa izvor odkale dolaze ti proteini itd...

Ja recimo unosim izmeĂ°u 200 i 250gr proteina dnevno, na mojih 100kg i to je sada dok sam na smanjenom unosu kalorija, a recimo kada pokušavam da dobijem masu ima perioda kada sam na svojih 115kg unosio izmeĂ°u 150 i 200gr proteina dnevno.

Moja neka teorija je da je u procesu dobijanja mase trening bitniji od ishrane u tom smislu da ćeš mišićnu masu dobiti i bez toliko obraćanja pažnje na ishranu (bar u nekoj normali) dok je ishrana mnogo bitnija kod skidanja sala.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
N3N4D
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #204 poslato: Avgust 14, 2011, 11:08:32 pre podne »

e ovako... radim noge na sut spravi... nzm tacno kako se zove za prednji deo(lozu)... i kad radim koristim 100kg(koliko je max u toj teretani) u serijama,,, 12,10,8,max... je li bolje to ili da radim sa rastucim tezinama... npr prva serija sa 70 kg-a druga sa 80 pa 90 pa 100...? cilj mi je da podebljam noge malo.. pozdrav
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #203 poslato: Avgust 14, 2011, 10:10:52 pre podne »

Koliko ti smatras da je potreban unos proteina za misicni rast? Ja npr na svojih 87kg unosim maksimalno 150g proteina dnevno sto dodje na nekih 1.5g na 1kg i imam rezultate. Medjutim znam drugara koji trenira dugo vec i daj boze da ima 120g proteina dnevno i ima napretka naravno dobija i sala jer prakticno mu je izvor proteina pileca prsa kao suhomesnati proizvod, sunka, eventualno jaja i jogurt i od UH unosi hleb... Sad gledam kako neki unose po 2 do 3g proteina na 1kg... Zanima me tvoje misljenje o ovome, koliko ti unosis dnevno proteina (kada je u pitanju misicni rast ne skidanje sala cuvanje misica)?
Sačuvana
"scientia est potentia"
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.052 sekundi sa 18 upita.