TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395992 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 31, 2024, 08:58:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prirodno povećanje nivoa testosterona  (Pročitano 5193 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3332


« Odgovor #97 poslato: Februar 18, 2024, 07:28:44 posle podne »

Trening snage, posebno kada se vežbaju velike grupe mišića znatno povećava nivo testosterona tako da je to definitivno još jedna od prednosti ovakvog vida vežbanja.
Zato mi je najbolje kada neki kažu da ne vežbaju noge. Pa kvadriceps je najveći mišić tela i kada se on vežba najviše se testosterona oslobađa.
To je najveca glupost da ne vezbaju noge,jer je naucno dokazano da oni koji rade noge bolje im rade i gornji deo tela tojest bolje im rastu misici gornjeg dela tela kao i snaga,tako da ti ljudi koji ne rade noige grese!!!!
To je po meni velika greška. Noge sam radio još kada sam prvi put kročio u teretanu. To nikada nisam izbegavao.
A ja sam ucio na svojoj gresci.Ja u pocetku nisam radio jer su mi noge bile vece od gornjeg dela tela zbog fudbala i atletike i posle kada sam poceo je vec bilo kasno,u smislu da mi je gornji deo tela bio uvek veci...i sad je.Jake su mi noge ali nisu tako velike kao sto bih ja zeleo.....
Na greškama se najbolje uči.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3332


« Odgovor #96 poslato: Februar 18, 2024, 07:22:26 posle podne »

Nivo testosterona može pasti već 30 minuta nakon što popijete alkohol. Teška upotreba alkohola može dovesti do smanjene funkcije i atrofije testisa.
Ovo je veoma važan podatak na koji bi svi muškarci trebalo da obrate pažnju.
A sta kazete za tribulus?
Imam veliko iskustvo sa ovim preparatom i iznecu,samo me interesuje vase misljenje. ;)
Generalno, rezultati istraživanja govore da je dobar kod smanjenog nivoa testosterona. Ovako su oprečni rezultati kod osoba kod kojih je normalan nivo testosterona.
Bas tako.
Koristio sam ga kada se pojavio na trzistu nije mi nista pomagalo i probao pre par godina i razlika je nebo i zemlja,kao da nije isti preparat u pitanju.Dobro,ne cini cuda,ali pomaze. ;)
Ja ipak nisam za korišćenje istog.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3332


« Odgovor #95 poslato: Februar 18, 2024, 07:21:15 posle podne »

Nivo testosterona kod muškaraca dostiže vrhunac sa 19 godina i prirodno opada sa godinama. Oni se smanjuju u proseku za 1%–2% svake godine nakon 30. godine, iako se mogu stabilizovati u vašim 40-im ili kasnije.
Ja sam recimo "drasticno" opadanje nivoa testosterona osetio posle 40 godine zivota.....
Individualno je. Ali recimo ti si fizički aktivan i zdravo se hraniš, pa se očekuje da je pad sporiji, nego kod nekih drugih osoba.
I jeste kasnio barem desetak godina.I nije pao toliko koliko kod mojih vrsnjaka,a i ja imam 49 godina,sto znaci da sam MNOOOOGO blizi 50....
Verujem da kod njih pad može biti izraženiji. Da li pričaju o tome, kako se kod njih manifesovalo?
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3332


« Odgovor #94 poslato: Februar 18, 2024, 07:19:30 posle podne »

Nivo testosterona kod muškaraca dostiže vrhunac sa 19 godina i prirodno opada sa godinama. Oni se smanjuju u proseku za 1%–2% svake godine nakon 30. godine, iako se mogu stabilizovati u vašim 40-im ili kasnije.
Ja sam recimo "drasticno" opadanje nivoa testosterona osetio posle 40 godine zivota.....

Sta znaci drasticno? Kako si tacno osetio?
Prvo gubljenje snage,drugo gubljenje misica,trece redi seks i mogao bih ti jos da nabrajam...A sta znaci drasticno?Skoro sa jednog meseca na drugi.Recimo prosli mesec sam jos mogao 160kg da uradim 6 ponavljanja sada vise ne mogu...ili puno teze....
Dobro je što pričaš o tome otvoreno jer mnogi imaju problem da iznesu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3332


« Odgovor #93 poslato: Februar 18, 2024, 07:18:33 posle podne »

Kada govorimo o zloupotrebi alkohola i o spavanju i nivou testosterona dodala bih da zloupoba alkohola i povećana pospanost ili insomnija su povezane sa depresivnim raspoloženjem, a depresivno raspoloženje je nekada povezano sa nižim nivoom testosterona.

Drug je merio "spavanje" kada konzumira alkohol i ne. Otkucaji su brzi i san je losiji.
A skoro sam i slucao jednog dr koji kaze da je konzumacija bolja u prepodnevnim casovima nego uvece npr.
Konzumacija alkohola NIKAD NIJE DOBRA,ali ako se vec mora onda pijte u prepodnevnim casovima....ja bih to tako rekao...
Apsolutno nikada. Ujutru sporije radi jetra pa je opijanje lakše.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3332


« Odgovor #92 poslato: Februar 18, 2024, 07:17:19 posle podne »

Trening snage, posebno kada se vežbaju velike grupe mišića znatno povećava nivo testosterona tako da je to definitivno još jedna od prednosti ovakvog vida vežbanja.
Zato mi je najbolje kada neki kažu da ne vežbaju noge. Pa kvadriceps je najveći mišić tela i kada se on vežba najviše se testosterona oslobađa.
Apsolutno. Takođe treba i ženama skrenuti pažnju da ne preteruju sa vežbanjem nogu i gluteusa jer veći nivo testosterona kod žena može poremetiti menstrualni ciklus.
U powerliftingu\bodi bildingu sam sretao zene koje po njihovim recima vec godinama ni nemaju menstrualne cikluse....
Samo mislim da pre nemaju ciklus zbog uzimanja steroida.
Pre svega zbog prekomernog vežbanja, uzimanje steroida je plus.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6129


« Odgovor #91 poslato: Februar 18, 2024, 06:59:00 posle podne »

Generalno je dobar ali ne daje ni on svima  baš rezultate bar ne ovakve kakve očekuju.
Problem je što većina očekuje da će naći neki preparat koji će imati efekat steroida, a da nema neželjene efekte. E to je najveća greška.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6129


« Odgovor #90 poslato: Februar 18, 2024, 06:58:01 posle podne »

Nivo testosterona može pasti već 30 minuta nakon što popijete alkohol. Teška upotreba alkohola može dovesti do smanjene funkcije i atrofije testisa.
Ovo je veoma važan podatak na koji bi svi muškarci trebalo da obrate pažnju.
A sta kazete za tribulus?
Imam veliko iskustvo sa ovim preparatom i iznecu,samo me interesuje vase misljenje. ;)
Generalno, rezultati istraživanja govore da je dobar kod smanjenog nivoa testosterona. Ovako su oprečni rezultati kod osoba kod kojih je normalan nivo testosterona.
Bas tako.
Koristio sam ga kada se pojavio na trzistu nije mi nista pomagalo i probao pre par godina i razlika je nebo i zemlja,kao da nije isti preparat u pitanju.Dobro,ne cini cuda,ali pomaze. ;)
Dobro. Uvideo si da deluje, što je najbitnije.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6129


« Odgovor #89 poslato: Februar 18, 2024, 06:55:54 posle podne »

Trening snage, posebno kada se vežbaju velike grupe mišića znatno povećava nivo testosterona tako da je to definitivno još jedna od prednosti ovakvog vida vežbanja.
Zato mi je najbolje kada neki kažu da ne vežbaju noge. Pa kvadriceps je najveći mišić tela i kada se on vežba najviše se testosterona oslobađa.
Apsolutno. Takođe treba i ženama skrenuti pažnju da ne preteruju sa vežbanjem nogu i gluteusa jer veći nivo testosterona kod žena može poremetiti menstrualni ciklus.
U powerliftingu\bodi bildingu sam sretao zene koje po njihovim recima vec godinama ni nemaju menstrualne cikluse....
Samo mislim da pre nemaju ciklus zbog uzimanja steroida.
Ima i toga,ali ja mislim da je tu oko 50%....no u svakom slucaju sta god da je trebamo ukazati na to da to ne valja.
Slažem se. Nije korisno ni samo noge da se vežbaju kod žena, kao i to što uzimaju steroide.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6129


« Odgovor #88 poslato: Februar 18, 2024, 06:54:34 posle podne »

Trening snage, posebno kada se vežbaju velike grupe mišića znatno povećava nivo testosterona tako da je to definitivno još jedna od prednosti ovakvog vida vežbanja.
Zato mi je najbolje kada neki kažu da ne vežbaju noge. Pa kvadriceps je najveći mišić tela i kada se on vežba najviše se testosterona oslobađa.
To je najveca glupost da ne vezbaju noge,jer je naucno dokazano da oni koji rade noge bolje im rade i gornji deo tela tojest bolje im rastu misici gornjeg dela tela kao i snaga,tako da ti ljudi koji ne rade noige grese!!!!
To je po meni velika greška. Noge sam radio još kada sam prvi put kročio u teretanu. To nikada nisam izbegavao.
A ja sam ucio na svojoj gresci.Ja u pocetku nisam radio jer su mi noge bile vece od gornjeg dela tela zbog fudbala i atletike i posle kada sam poceo je vec bilo kasno,u smislu da mi je gornji deo tela bio uvek veci...i sad je.Jake su mi noge ali nisu tako velike kao sto bih ja zeleo.....
Zanimljivo da ti se nikada nisu izjednačile sa gornjim delom tela.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6129


« Odgovor #87 poslato: Februar 18, 2024, 06:51:30 posle podne »

Nivo testosterona kod muškaraca dostiže vrhunac sa 19 godina i prirodno opada sa godinama. Oni se smanjuju u proseku za 1%–2% svake godine nakon 30. godine, iako se mogu stabilizovati u vašim 40-im ili kasnije.
Ja sam recimo "drasticno" opadanje nivoa testosterona osetio posle 40 godine zivota.....
Postoji TRT (testosterone replacement therapy). Recimo daju se male doze derivata testosterona. Očekuju se pozitivni efekti kod starijih osoba, gde je smanjeno lučenje testosterona. Mada postoji i određen rizik od neželjenih efekata, ali manje, nego kada se daju velike doze, kao u bodi-bildingu.
To je sad hit,to sad svi koriste od bodi bildera do powerliftera kao i celog Holivuda....
Jeste. Ovi njihovi glumci tvrde da im mnogo pomaže. Kao eliksir mladosti. Nije to bez rizika.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6129


« Odgovor #86 poslato: Februar 18, 2024, 06:50:31 posle podne »

Nivo testosterona kod muškaraca dostiže vrhunac sa 19 godina i prirodno opada sa godinama. Oni se smanjuju u proseku za 1%–2% svake godine nakon 30. godine, iako se mogu stabilizovati u vašim 40-im ili kasnije.
Ja sam recimo "drasticno" opadanje nivoa testosterona osetio posle 40 godine zivota.....
Individualno je. Ali recimo ti si fizički aktivan i zdravo se hraniš, pa se očekuje da je pad sporiji, nego kod nekih drugih osoba.
I jeste kasnio barem desetak godina.I nije pao toliko koliko kod mojih vrsnjaka,a i ja imam 49 godina,sto znaci da sam MNOOOOGO blizi 50....
Nema to veze. To su samo brojke. Bitno je kako se ko oseća i koliko zdravo živi.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6129


« Odgovor #85 poslato: Februar 18, 2024, 06:48:53 posle podne »

Izbegavajte hemikalije slične estrogenu
Nekoliko drugih faktora može uticati na nivo hormona. Za početak, zdrav seksualni život je važan u regulisanju nivoa polnih hormona.
Kao i soju koja se takode lose pokazala kod muskaraca....
Jeste. O tome je bilo reči.
Repetitio est mater studiorum.
Da ponovimo gradivo ko je onda propustio da sada zapamti. ;)
Tako je. Uvek je dobro ponavljati  :)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6129


« Odgovor #84 poslato: Februar 18, 2024, 06:46:50 posle podne »

Povećajte unos vitamina D
Vitamin D je mikronutrijent koji igra ključnu ulogu u mnogim aspektima zdravlja. Uprkos njegovoj važnosti, do 1 milijarde ljudi širom sveta ima deficit.
Neka istraživanja pokazuju da nizak nivo vitamina D može biti povezan sa nižim nivoom testosterona.
Izadite na sunce!Naravno da puno ljudi ima problema sa ovim vitaminom jer provode vremena u svojim tamnim kancelarijama umesto da izadu pa makar nna pola sata da setaju po suncu. ;)
Danas što je bio sunčan dan i topao. Prelepo za šetnju. Ja nešto bio po gradu, bilo je baš divno.
Ceo dan sam bio napolju,sto kuci radeci,sekao grane na drvecu sto posle setajuci sa sinom. ;)
Sutra najavljuju kisu.... :(
Vala danas nije bila kiša. Opet su pogrešili prognozu. Možda je u nekim delovima i padala.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6129


« Odgovor #83 poslato: Februar 18, 2024, 06:45:30 posle podne »

Za optimalno zdravlje i nivoe hormona, pokušajte da regulišete nivo stresa. Biti aktivan, dovoljno spavati svake noći i praktikovati neke tehnike za ublažavanje stresa mogu biti od koristi.
Samo ovo je dosta tesko,jer od stresa gubis nivoe testosterona,od stresa ne mozes spavati zbog cega jos vise gubis testosteron....zacarani krug....Zato trebate raditi na tome da svedete stres na minimum sto je moguce.Ne kazem da je lako,nije,ali moze se smanjiti.
Uvek vredi pokušati sa smanjenjem nivoa stresa.
Stres je uzrok mnogih bolesti!!!
Tako je. I zato mora da se smanjuje nivo stresa kada god je to moguće.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 19 upita.