TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395479 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 10, 2024, 09:09:50 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Finansije u bodybuildingu  (Pročitano 3282 puta)
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #14 poslato: Februar 18, 2015, 05:25:43 posle podne »

I ja isto. Niti pijem, niti pušim, niti pijem kafu, ništa. Kad odem negde samo vodu ljuštim :D
Haha! :D Pijem ja i za tebe, ne brini! :D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #13 poslato: Februar 18, 2015, 01:26:24 posle podne »


Gambion, svaka cast, nadam se da imas veliku platu i da ne zapostavljas porodicu sto se novca tice. Porodica na prvom mestu, ali znas ti vec, da ne serem!

:) ma da, vec sam dovoljno dugo u tima vodama da vec plivam uspjesno :)
stize se sve hvala Bogu, porodica No.1 , ...., a znas kako narod kaze: "Boze zdravlja, a para ce biti" :)
[/quote] Bravo, samo napred. Primer za mladje.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #12 poslato: Februar 18, 2015, 01:08:02 posle podne »


Gambion, svaka cast, nadam se da imas veliku platu i da ne zapostavljas porodicu sto se novca tice. Porodica na prvom mestu, ali znas ti vec, da ne serem!

[/quote]
:) ma da, vec sam dovoljno dugo u tima vodama da vec plivam uspjesno :)
stize se sve hvala Bogu, porodica No.1 , ...., a znas kako narod kaze: "Boze zdravlja, a para ce biti" :)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #11 poslato: Februar 18, 2015, 01:02:13 posle podne »

Mene ubije  daily grind jebeni , kafa , dopuna , cigari upss ,  ;D
To je problem, ja hvala bogu, niti pusim, nit pijem kafu! :D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
lifestyletm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #10 poslato: Februar 18, 2015, 12:57:56 posle podne »

Mene ubije  daily grind jebeni , kafa , dopuna , cigari upss ,  ;D
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #9 poslato: Februar 18, 2015, 12:55:12 posle podne »

Verovatno ima dosta studenta, tako da retko da ces da dobijes odgovor kakav ocekujes...
Posto ne radim, dobijam pare od roditelja i imam stipendiju, kad platim teretanu i tu neke sitne troskove, ostane mi oko 150E mesecno. Od toga odvojim oko 120E samo za hranu, suplemente ne upujem cesto, samo kad imam viska para, kad dobijem malo vise iz nekog razloga. Maltene sve pare na hranu, ostalo na izlaske, studentski zivot i to.

Pola dana sam na faxu, tako da odvojim svaki dan sat vremena da spremim hranu za ceo dan.
Svaki dan pojedem oko 400-500g pileceg belog, 5 jaja, 200-300g pirinca i 150g ovsenih, nekad i hleb.
Pojedem i 2-3 tune, sardine nedeljno, svinjetinu 3-4 puta.
Salate i voce ne kupujem cesto i mnogo, uglavnom jedem bez, posto ne stignu pare za sve, ali kupujem cesto koliko mogu.
Trenutno nemam devojku, bilo je lakse kad sam imao, manje sam para trosio na izlaske i to....
Naravno ne ispotujem ishranu uvek maksimalno, cesto ostanem bez para pa jedem sve i sta ima...

Gambion, svaka cast, nadam se da imas veliku platu i da ne zapostavljas porodicu sto se novca tice. Porodica na prvom mestu, ali znas ti vec, da ne serem!
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #8 poslato: Februar 18, 2015, 10:53:51 pre podne »

Uskoro planiram jos ozbiljnije da krenem u sve ovo tako da ce se moje potrebe promeniti navise. Cenim da ce na sedmicnom nivou biti sledece:
5kg pileceg belog
70 jaja
7 konz. tune
700g ovsenih
14kg krompira
koje pakovanje galeta, jogurta

Onda tu dolaze jos i whey, NO, bcaa, glutamin, vitamini i minerali, beta alanin, kofein/taurin. (sve vec kupljeno)
Nikada ne sabiram koliko je to para, mozda se i plasim da saznam. :D I sada sam samo rutinski napisao, ni u glavi od prilike ne sabiram. A i iskreno, nemam pojma kako uspevam sve ovo.

« Poslednja izmena: Februar 20, 2015, 01:41:25 posle podne od strane srki001 » Sačuvana
Panta rei, panta res.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #7 poslato: Februar 18, 2015, 09:31:58 pre podne »

Evo i mene...radim i treniram 14 meseci.
Dok su me finansirali roditelji bilo je super. Gledao sam da se uklopim u ishranu, u izlaske, najmanje para je išlo na suplementaciju. Sad kad se okrenem, kako je to bezbrižan period bio.
Trenutno radim u državnoj ustanovi, od 07-15h, živim sam, i pošto treniram popodne i sam spremam hranu, vremena za druge aktivnosti i nemam. Uopšte. Programiran kao robot. Subotom izaĂ°em malo sa društvom, nedeljom iskuliram sa devojkom i to je sve. Ni ne vidim da postoji drugi način, da radiš toliko i da treniraš i pridržavaš se dijete, a da ti ostane dosta slobodnog vremena.
Što se tiče finansija, nikad nisam računao koliko para dajem, ali kontam da za danažnje uslove nije mala cifra. Jednu količinu mesa i jaja dobijam od mojih, ali dobar deo i kupujem, plus ovsene, pirinač, galete, povrće, riba...nije mala cifra. Da imam svoju porodicu mislim da ne bih mogao to da priuštim sebi.
Otprilike mi treba:
1,5 kg belog mesa
1,5 kg crvenog mesa (junetina, svinjetina...)
2 tune
50-55 jaja
Pola kg pirinča
2 pakovanja galeta
1,5 kg ovsenih
Povrće (kupus, paprika, krastavci...)
Bademi
Ella x 3
plus suplementacija...whey (dosta), no reaktor, itd...

Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #6 poslato: Februar 18, 2015, 09:08:56 pre podne »

pozdrav i od mene, da i ja doprinesem ovoj temi i dam neko svoje iskustvo,

ja sam cini mi se prvi koji postuje u temi a da radi i trenira, :) za godine me ne pitajte :)

pa da vam iskreno kazem, ozenjen sam, imam 1 dijete, ustajem ujutro u 6.00 i radim do 15.30 (kod privatnika, znaci nije uvijek 15.30),
na treningu sam vec u 16.30h pa do cca 18.30h., i tako  4 dana u sedmici,.........
e sad, prvo i najbitnije u svemu sto porodica najvise trpi, znaci u danima treninga smo skupa nekih 2-3 sata dnevno, :( , ..... koliko ce me jos trpjeti ne znam :)

a drugo su finansije,..., ni sam ne znam , nisam se jos ozbiljno pozabavio tom temom (vjerovatno podsvjesno bjezim od toga :) ), ali evo pokusat cu to podijeliti sa vama, ..., napominjem da sam rekreativac koji se nafurao na sve ovo,.........., sedmicne potrebe moje su:
cca 3 Kg pileceg filea (najjeftinija opcija) (11Eura)
1 kg oslica (4 eura)
40 jaja (5 eura)
2 Kg magle sira (6 eura)
cca 1Kg ovsenih (dok sam bio na definiciji), kad krene masa ici ce dosta vise (2 Eura)
cca 2-3Kg salate (vansezonska varijanta, krastavice, paprike, brokoli, karfiol,kuppus) (5 Eur)
omega 3 (120kom) 6 Eura (ovo mi traje neke 3 sedmice)
maslinovo ulje 0,5 lit (3eura)
mljeveni lan (ovo je najisplativija opcija, cifra zanemariva) :)
multivit-min komplex 10 Eura (60 dana)
whey 2,3 Kg 60 Eura (mjesecna potreba)
C vit  2 Eura (2 mjeseca)
.........................
mozda sam nesto propustio, ali mislim da je to otprilike,....

a trece je vrijeme da se sve to spremi i pojede, :)

piletinu ispecem jdnom sedmicno na papiru za pecenje i u rerni, stavim u freez i taman mi bude 7 dana, ribu takodje,..........., navece od 21.h pa do 22h to sve spremam sebi u plasticne zdjele ili Al foliju (4 obroka za radno vrijeme) + 3 obroka posle radnog vremena,...............................,
 i iskreno da vam kazem nije mi tesko niti neko opterecenje kada se covjek uzivi u sve ovo ,slobodno mogu reci da mi je i zadovoljstvo raditi i zivjeti na ovaj nacin, .......... :)
« Poslednja izmena: Februar 18, 2015, 09:11:06 pre podne od strane gambion » Sačuvana
lifestyletm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


« Odgovor #5 poslato: Februar 17, 2015, 11:55:17 posle podne »

Ja mislim da ovo svakako nije najbitnija stavka u bodybuilding-u :) Pogotovo ne u natural svetu. Ja sam cetvrta godina pravnog u bg-u , i kao vecina vas imam mnogo obazveza ali jedna od tih je svakako teretana. Nema tu mnogo filozofije , ovde na forumu se pisu stvari onakve kakve bi trebale biti a svi se prema svojim mogucnostima pokusavaju ukllopiti u to. Istrajnost , zelja , volja , ljubav i sve se postigne i stigne. Namaknu se i te pare nekako uvek.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #4 poslato: Februar 17, 2015, 11:11:26 posle podne »

Dušane, to je mašinski fakultet? Pošto si energetičar :)
Ako je mašinski, onda smo kolege hehe
Nije, to je fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu,smer energetika,elektronika i telekomunikacije :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #3 poslato: Februar 17, 2015, 10:57:27 posle podne »

Super tema. Ja trenutno studiram na TMF - u u Beogradu prva godina, dok traju predavanja malo mi je smor jer sam stalno u nekoj frci i zurbi da bih stigao da postignem sve - fax, trening i spremim hranu. U ispitnom roku je dosta lakse kada je red o treningu i ishrani. Tada obroke spremam po jedan, jer imam stvarno dosta vremena i volim kada jedem sveze i toplo. Kada traju predavanja onda spremam uvece 5 obroka za sutradan. Za lovu se snalazi svako ko kako stigne, kombinacije neke jbg, Srbi smo. Uvek napravimo nesto. :D Vremenom to sve postane rutina, pogotovo ako spremas klopu sam kao ja.

Podrzavam svakoga ko se trudi da ispostuje trening i ishranu, a radi ili studira za bolje sutra. A ne ko ovi utripovani debili sto im sve placaju mama i tata, ljudi se ubijaju od posla da bi taj debil sedeo kuci ceo dan i smisljao sta ce veceras trenirati u teretani ili koji protein da poruci. To su u glavnom oni likovi sto odrade 2 takmicenja i utripuju da su neki treneri, odrade mesecno 2 personalna i misle da zaradjuju dovoljno i da ne treba da rade. Da ne pricamo ko finansira ta njihova takmicenja - pogadjajte. :D Videcemo kako ce biti kada ne bude bilo vise mame i tate.

Tako to izgleda kod mene, a i dao sam moje vidjenje o danasnjim ''bilderima'' i ''trenerima''. Nadam se da nikoga nisam uvredio. Ipak je ovo forum i moze da pise ko sta hoce.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #2 poslato: Februar 17, 2015, 10:13:07 posle podne »

Ja se recimo nikako ne uklapam u celu tu priču ali imam san i težim ka njemu. Ranije sam pogrešno razmišljao ali sam shvatio da bez faksa nema ništa i stavio ga na prvo mesto.Kad završim faks računam da ću imati dovoljno vremena i para da se posvetim ovom sportu veoma ozbiljno,studiram energetiku. Trenutno sam povreĂ°en pa nisam trenirao redovno vec tri meseca ali ranije sam sa 2-3 obroka dnevno imao veoma dobre rezultate.Najbitnija je da imaš volju i da je genetika na tvojoj strani.Ako si u problemu sa vremenom i 2 treninga nedeljno su dovoljna što se tiče powerliftinga :)
Sačuvana
srki001
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #1 poslato: Februar 17, 2015, 10:05:18 posle podne »

Pozdrav forumasi,ja godinama pratim sve vezano za bodybuilding i powerlifting i nigde nisam video da je neko negde diskutovao na ovu temu,najvazniju stvar u celoj prici. Naime kao sto i sami znate da bi neko napredovao na treningu potrebna je veoma jaka ishrana a za nju je potrebno mnogo novca. Da bi dobro zaradio, treba mnogo i da se radi. A sad vi meni recite kako to sve uklopiti,npr da radis 8 h,a kod privatnika cesto i duze 10-12h,pa ja bre ne bi znao kako se zovem a kamoli da treniram i dizem velike tezine posle posla!?A da ne pominjem da pritom moras da provedes pola dana u kuhinji kako bi spremio svojih 5-6 obroka.Dakle otvorio sam ovu temu i voleo bi da cujem vasa iskustva i misljenja.Neka se sto vise ljudi ukljuci i napise kako se vi uklapate u sve ovo,kako dolazite do novca za ishranu i suplemente,kojim se poslovima bavite itd. Kako zapravo zaraditi toliko novca koliko je potrebno na mesecnom nivou za ishranu,suplemente,svakodnevne zivotne potrebe...
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 15 upita.