TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395582 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 01:37:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Blago istegnuce zadnje loze  (Pročitano 20013 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #56 poslato: Avgust 03, 2015, 10:57:05 pre podne »

U toj situaciji samo BA,a pre toga sam par meseci je bilo BA,Creatin i Whey.

p.s nije imalo sanse za placebom posto sam sumnjao u delotvornost suplemenata uopste,bio sam kontra od onih napaljenih kojima da covek pepermint i kaze da je efedrin a oni se prime.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #55 poslato: Avgust 03, 2015, 09:16:14 pre podne »

da li je bilo BA+crea ili samo BA?
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #54 poslato: Jul 29, 2015, 02:53:56 posle podne »

Meni se desilo da sam pre 4 godine na utakmici doziveo istu situaciju kao Misterov brat...osetio sam bol u zadnjoj lozi kao ubod nozem.Klasicna povreda fudbalera kod nas jer nam treneri nemaju pojma,pa dok nisam poceo da treniram sa jednim momkom uvek sam imao problem sa tim.

Sutradan sam poceo da pijem beta alanin,u roku od 5 dana bol je prestao a ja sam nastavio da treniram najnormalnije.

Tadasnji bol i povreda zadnje loze su bili najsnazniji do tada a oporavak najkraci.

Ranije kad god sam povredjivao zadnju lozu imao sam minimum 2 nedelje pauze pa tek onda lagano trcanje dok sam sa beta alaninom odmah krenuo posle 5 dana da sprintam i normalno treniram.


Koristio sam ranije,pre te situacije beta alanina,kre alkalin i whey ali tad u tom trenutku ne,doslo do povrede posto sam takav tip igraca da 70% trcanja na utakmici radim u sprintu.

Nista drugo nisam radio sem toga,nikakva terapija ili neki drugi sups. pa sam zato siguran da je oporavak delo BA.

Takodje kod mene je BA uvek davao rezultate odmah u prvih par dana u oporavku.

To je moje licno iskustvo,zato je BA za mene a i sve koji se bave sprinterskim/explozivnim aktivnostima suplement broj 1 zajedno sa kreatinom i whey-om.

Doduse posle toga uvek van sezone radim Leg Curl 8 serija po 10 ponavljanja sa nekih 80 kg 1 nedeljno,a u toku sezone to odrzavam lagano i onda nema brige oko povrede.

Mrtvo se podrazumeva da radim ali sa savijenim nogama pa nema toliko efekat na spoljasnji deo zadnje loze kao Leg Curl ali svakako doprinosi.

Sve ovo je zasnovano na licnom iskustvu a sto se tice studija,citao sam ih bas tad a i pre toga pa mi nije bilo jasno sta je u pitanju,mozda neka specijalna serija BA. :D ;D
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2015, 11:00:38 pre podne od strane Stefan L. » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #53 poslato: Jul 29, 2015, 02:39:22 posle podne »

Sada je sve OK....odigrao je sve full,sprintevi i sve bez ikakve boli...izgleda da se sada sve oporavilo kako treba...mislim da sada treba pristupiti jacanju da se ne bi opet desavalo nesto slicno (ne daj boze)....
da li radi istezanja zadnje lože posle treninga - jako važno u sprečavanju ponovne povrede....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #52 poslato: Jul 29, 2015, 02:37:01 posle podne »

Sada je sve OK....odigrao je sve full,sprintevi i sve bez ikakve boli...izgleda da se sada sve oporavilo kako treba...mislim da sada treba pristupiti jacanju da se ne bi opet desavalo nesto slicno (ne daj boze)....

Odradio Beta Alanin posao. ;)
Beta alanin je prirodna beta amino kiselina. Efekti ove amino kiseline nisu direktni, već indirektni i njenim unosom se povećava sinteza karnozina. Karnozin je prirodno prisutan di peptid, sastavljen je od beta alanina i histidina, i naĂ°en je u oba tipa mišićnih vlakana, ali mnogo više u tipu 2. Mišićna vlakna tipa 2 se primarno koriste kod visoko intenzivnih treninga i najviše odgovaraju na mišićni rast. Studije su pokazale da upotrebom beta alanina u periodu od četiri nedelje rezerve karnozina mogu da se povećaju i preko 50%, a redovnom upotrebom od oko tri meseca, čak i 80 %. Ovakvo povećanje karnozina u mišićima povećava i sposobnost organizma da neutrališe dejstva mlečne kiseline i da duže i kvalitetnije trenira.

-------
nije mi poznato da beta alanin može da ubrza zarastanje mšića - on u suštini ima druge uloge u mišiću....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #51 poslato: Jul 29, 2015, 02:06:47 posle podne »

potrebno je da nosi bandažu natkolenice 2-3 nedelje ....
Obavezno je da naredne 2-3 nedelje nosi steznik za butinu - zbog podrske misićima, da ne bi obnovio povredu...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #50 poslato: Jul 29, 2015, 01:58:00 posle podne »

Sada je sve OK....odigrao je sve full,sprintevi i sve bez ikakve boli...izgleda da se sada sve oporavilo kako treba...mislim da sada treba pristupiti jacanju da se ne bi opet desavalo nesto slicno (ne daj boze)....

Odradio Beta Alanin posao. ;)


Haha mogucee :)....na tacno 21 dan od povrede...koja je bila nimalo bezazlena,djelimicno pucanje zadnje loze sa hematomom....imao je 10 dana fizikalnu plus beta alanin 10 grama dnevno i kre alkalin,vjerovatno su odradili posao :D
super  :)
drago mi da je oporavak ok....
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #49 poslato: Jul 26, 2015, 01:15:18 pre podne »

Sada je sve OK....odigrao je sve full,sprintevi i sve bez ikakve boli...izgleda da se sada sve oporavilo kako treba...mislim da sada treba pristupiti jacanju da se ne bi opet desavalo nesto slicno (ne daj boze)....

Odradio Beta Alanin posao. ;)


Haha mogucee :)....na tacno 21 dan od povrede...koja je bila nimalo bezazlena,djelimicno pucanje zadnje loze sa hematomom....imao je 10 dana fizikalnu plus beta alanin 10 grama dnevno i kre alkalin,vjerovatno su odradili posao :D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #48 poslato: Jul 25, 2015, 10:11:04 posle podne »

Sada je sve OK....odigrao je sve full,sprintevi i sve bez ikakve boli...izgleda da se sada sve oporavilo kako treba...mislim da sada treba pristupiti jacanju da se ne bi opet desavalo nesto slicno (ne daj boze)....

Odradio Beta Alanin posao. ;)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #47 poslato: Jul 24, 2015, 03:35:17 posle podne »

Sada je sve OK....odigrao je sve full,sprintevi i sve bez ikakve boli...izgleda da se sada sve oporavilo kako treba...mislim da sada treba pristupiti jacanju da se ne bi opet desavalo nesto slicno (ne daj boze)....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #46 poslato: Jul 24, 2015, 11:48:48 pre podne »

Da li sada trci sprinteve? Bol?
(Uek dobro zagrejan!)
- to je kriterijum za povratk u igru...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #45 poslato: Jul 24, 2015, 11:46:36 pre podne »

Da li ima bola pri trčanju?
Da li ima bola pri istezanju zadnje lože?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #44 poslato: Jul 24, 2015, 11:45:20 pre podne »

Nalaz ultrazvuka i nalaza u celini je odgovarajući kompletnom stanju  - nije bilo naknadne povrede, već se radi o povredi delimicnog istegnuća mišića zadnje loze, koje ima kliničku sliku i tok kako se sve izdešavalo...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #43 poslato: Jul 24, 2015, 11:43:34 pre podne »

Hematom se pojavi na koži posle par dana, kada izbije/spusti se iz dubine na površinu...
Istegnuće drugog stepena - znaci delimicno pucanje misića (to se na ultrazvukucmoze videti i kao nehomogenos mišića...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #42 poslato: Jul 24, 2015, 11:27:14 pre podne »

Obavezno je da naredne 2-3 nedelje nosi steznik za butinu - zbog podrske misićima, da ne bi obnovio povredu...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.066 sekundi sa 17 upita.