TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395480 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 11, 2024, 02:37:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zavisnost od vežbanja  (Pročitano 3368 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #48 poslato: Februar 16, 2022, 07:59:11 pre podne »

Vidi, pored jasnog cilja i izbora prioriteta i jeste prirodno da osecas tako nesto dok ne udjes u rezim.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #47 poslato: Februar 16, 2022, 12:46:54 pre podne »

Neki ljudi jednostavno svaki režim shvataju kao napad na slobodu, kao sputavanje... A neko jednostavno nema karakter za bilo šta.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3260


« Odgovor #46 poslato: Februar 15, 2022, 10:04:54 posle podne »

Nezaboravimo i striktne dijete koje takodje uticu na psihu.
To je tek poseban aspekt. Odricanje od mnogih namirnica, omiljene hrane i slično.

Drugarica moja koja je na svetskom nivou faktor u fitnesu ankon pedioda restrikcija se ugoji i do 10kg....bude zeljna svega, najvise testa i onda samo krka.

I to je razumljivo. Jednostavno se mora dati oduška sebi nakon takmičenja.
Ja sam to resavao tako da pred pocetak takmicarske dijete sto je bilo otprilike 3 meseca pre takmicenja otisao u poslasticarnicu i pojeo tacnu sampita i onda tokom takmicarske dijete mi uopste nije pao na pamet da mi se jede slatko.
A tokom obicne dijete koje sam radio u offsezoni sam uveo cheat day na svakih 7-10 dana i onda sam taj dan jeo jedan obrok po zelji.
To je iz 2 razloga dobro:zasitis sebe i zelju za slatkim a druga stvar ako si stalno na dijeti tvoj organizam se navikne i pri kraju je vec jako tesko da skines 0,5 kg masti sa sebe i onda sa cheat danom prevaris svoj organizam.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Dijete svako treba da prilagođava svom psihofizičkom zdravlju i mogućnostima. Viđala sam i ljude koji ne mogu da izdrže dan na nekom režimu ishrane, a i ljude koji se godinama pridržavaju jednog režima i da pucaju od zdravlja.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3260


« Odgovor #45 poslato: Februar 15, 2022, 10:02:55 posle podne »

Naravno, čim neko primeti da mu neki suplementi, dijete ili aktivnosti utiču na raspoloženje treba da ih ukine ili zameni.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #44 poslato: Februar 14, 2022, 11:32:02 posle podne »

Hemija mijenja čovjeka itekako. Nagledao sam se jako puno slučajeva gdje na hemiji postaju totalno drugi ljudi. Da li za tako nešto postoji genetski preduslov, vrlo vjerovatno. Ali ako je čovjek bez hemije sve to bez problema kontrolisao a na hemiji jednostavno poludi, onda je to zaslugom anabolika.

Mišljenja sam da takvi nikako ne trebaju koristiti bilo kakve supstance, jer su jednostavno opasni i za sebe i za okolinu.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #43 poslato: Februar 14, 2022, 09:29:44 posle podne »

Nezaboravimo i striktne dijete koje takodje uticu na psihu.
To je tek poseban aspekt. Odricanje od mnogih namirnica, omiljene hrane i slično.

Drugarica moja koja je na svetskom nivou faktor u fitnesu ankon pedioda restrikcija se ugoji i do 10kg....bude zeljna svega, najvise testa i onda samo krka.

I to je razumljivo. Jednostavno se mora dati oduška sebi nakon takmičenja.
Ja sam to resavao tako da pred pocetak takmicarske dijete sto je bilo otprilike 3 meseca pre takmicenja otisao u poslasticarnicu i pojeo tacnu sampita i onda tokom takmicarske dijete mi uopste nije pao na pamet da mi se jede slatko.
A tokom obicne dijete koje sam radio u offsezoni sam uveo cheat day na svakih 7-10 dana i onda sam taj dan jeo jedan obrok po zelji.
To je iz 2 razloga dobro:zasitis sebe i zelju za slatkim a druga stvar ako si stalno na dijeti tvoj organizam se navikne i pri kraju je vec jako tesko da skines 0,5 kg masti sa sebe i onda sa cheat danom prevaris svoj organizam.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Odlična taktika. Dobro je za metabolizam, s obzirom na taj raspored cheat meal-ova.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #42 poslato: Februar 14, 2022, 08:10:52 posle podne »

Nezaboravimo i striktne dijete koje takodje uticu na psihu.
To je tek poseban aspekt. Odricanje od mnogih namirnica, omiljene hrane i slično.

Drugarica moja koja je na svetskom nivou faktor u fitnesu ankon pedioda restrikcija se ugoji i do 10kg....bude zeljna svega, najvise testa i onda samo krka.

I to je razumljivo. Jednostavno se mora dati oduška sebi nakon takmičenja.
Ja sam to resavao tako da pred pocetak takmicarske dijete sto je bilo otprilike 3 meseca pre takmicenja otisao u poslasticarnicu i pojeo tacnu sampita i onda tokom takmicarske dijete mi uopste nije pao na pamet da mi se jede slatko.
A tokom obicne dijete koje sam radio u offsezoni sam uveo cheat day na svakih 7-10 dana i onda sam taj dan jeo jedan obrok po zelji.
To je iz 2 razloga dobro:zasitis sebe i zelju za slatkim a druga stvar ako si stalno na dijeti tvoj organizam se navikne i pri kraju je vec jako tesko da skines 0,5 kg masti sa sebe i onda sa cheat danom prevaris svoj organizam.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #41 poslato: Februar 14, 2022, 05:40:39 posle podne »

Nezaboravimo i striktne dijete koje takodje uticu na psihu.
To je tek poseban aspekt. Odricanje od mnogih namirnica, omiljene hrane i slično.

Drugarica moja koja je na svetskom nivou faktor u fitnesu ankon pedioda restrikcija se ugoji i do 10kg....bude zeljna svega, najvise testa i onda samo krka.

I to je razumljivo. Jednostavno se mora dati oduška sebi nakon takmičenja.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3260


« Odgovor #40 poslato: Februar 14, 2022, 01:49:35 posle podne »

Slažem se sa Mikijem. Da bi se javila bilo kakva promena u zdravlju pored uticaja sredine treba da postoji i genetska predispozicija.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #39 poslato: Februar 14, 2022, 08:16:12 pre podne »

Koliko često ste viđali da anabolički steroidi izmene ponašanje i psihičko stanje?
Posto sam se i sam takmicio u bodibildingu 11 godina jako puno puta sam video kako utice hemija na izmenu ponasanja i na psihicko stanje.Mada misljenja sam da samo onom coveku moze da izmeni ponasanje i psihicko stanje ko je psihicki slab i dozvoli sve to da utice na njega i njegov um.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sa ovim se ne bih slozio, jer sam vidjao i ljude na sagorevacima koji menjaju ponasanje. Prosto neki sastojci tako uticu.
Ali onda opet to je do coveka a ne do onog sta uzima.Sve je stvar volje i toga koliko  dopusta da bilo sta utice na coveka i da prouzrokuje zavisnost.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #38 poslato: Februar 14, 2022, 08:01:55 pre podne »

Koliko često ste viđali da anabolički steroidi izmene ponašanje i psihičko stanje?
Posto sam se i sam takmicio u bodibildingu 11 godina jako puno puta sam video kako utice hemija na izmenu ponasanja i na psihicko stanje.Mada misljenja sam da samo onom coveku moze da izmeni ponasanje i psihicko stanje ko je psihicki slab i dozvoli sve to da utice na njega i njegov um.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sa ovim se ne bih slozio, jer sam vidjao i ljude na sagorevacima koji menjaju ponasanje. Prosto neki sastojci tako uticu.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #37 poslato: Februar 13, 2022, 11:29:32 posle podne »

Koliko često ste viđali da anabolički steroidi izmene ponašanje i psihičko stanje?
Posto sam se i sam takmicio u bodibildingu 11 godina jako puno puta sam video kako utice hemija na izmenu ponasanja i na psihicko stanje.Mada misljenja sam da samo onom coveku moze da izmeni ponasanje i psihicko stanje ko je psihicki slab i dozvoli sve to da utice na njega i njegov um.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27472


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #36 poslato: Februar 13, 2022, 11:25:46 posle podne »

Drago mi je sto je ova tema zapoceta. Ako se osecas fizicki lose/bolestan si/povredjen si....pa cak u nekim slucajevima odes na odmor, a ti MORAS da treniras inace.....nisi vise fit/ gubis snagu/kondiciju...mislim da je to crveni alarm. Jedno je biti disciplinovan sa jasnim ciljem, a drugo je ici preko svega zbog MORAM.
Ne moram da treniram,nego HOCU da treniram.HOCU da budem zdrav,da pazim na svoju ishranu,da pazim na svoje zdravlje.I to sto sam ja to radio i na moru to ne znaci da sam morao,to je bio moj izbor.To je po meni disciplina,a ne ovisnost.Nikad nisam preterao sa treningom,ako sam bio umoran ili mi se nije treniralo onda nisam trenirao,ali isto tako mislim da puno mladih ljudi danasnjice se lako predaju,mnogo pre toga nego sto bi mogli da otkriju koliki potencijal ima za taj sport.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3260


« Odgovor #35 poslato: Februar 13, 2022, 05:33:06 posle podne »

Koliko često ste viđali da anabolički steroidi izmene ponašanje i psihičko stanje?
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #34 poslato: Februar 13, 2022, 05:06:50 posle podne »

Nezaboravimo i striktne dijete koje takodje uticu na psihu.
To je tek poseban aspekt. Odricanje od mnogih namirnica, omiljene hrane i slično.

Drugarica moja koja je na svetskom nivou faktor u fitnesu ankon pedioda restrikcija se ugoji i do 10kg....bude zeljna svega, najvise testa i onda samo krka.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.144 sekundi sa 14 upita.