TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395504 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 13, 2024, 01:10:18 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: protein  (Pročitano 23273 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #23 poslato: Septembar 26, 2008, 11:22:59 posle podne »

To oko apsorbcije moze da se oseti najbolje na 0 u.h ,a i tada je diskutabilno.Otisli smo malo nasiroko od teme.vec sam negde pominjao kada vizuelno moze da se oseti razlika izmedju recimo ISO 100 i nekog whey proteina,a to je kada ste ispod 8 % bf i tada moze da se uoci razlika u formi iz dana u dan.
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #22 poslato: Septembar 26, 2008, 11:16:43 posle podne »

Ma to oko varenja,apsorpcije je komplikovana prica...nama zeludac nikad nije skroz prazan,pa onda da li se vreme apsorpcije racuna kada prve AK stignu u krvotok,ili vise od pola,ili skroz...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #21 poslato: Septembar 26, 2008, 11:15:04 posle podne »

u svakom slucaju,bolja joj je opcija nesto konkretnije ako moze a ne prasak...mozda kao zamena ako bas ne stigne negde se zadrzi ili nema vremena,ali nikako kao standardan obrok
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #20 poslato: Septembar 26, 2008, 11:13:39 posle podne »

Pa ti zamisljas da popijes  isolat i on nestane...drzace i on 2 do 3 sata veruj mi i to mnogo bolje i kvalitetnije.Tu je mnogo bitniji unos drugih hidrata kroz ishranu,ali to je vec neka druga prica.

Ne naravno da ne nestane...ali u roku od pola sata proteini iz izolata ce se svariti i biti iskorisceni...tj. otici ce gde treba...a nakon toga tvoj zeludac ostaje prazan...nema vise priliva AK... nastaje katabolizam...

ma djavola pola sata,vise...to vazi za hidrolizat mozda
Pa upravo o tome i pricam.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #19 poslato: Septembar 26, 2008, 11:12:34 posle podne »

a sta je sa hranom koju jedes u toku dana,koliko se to vari i preradjuje.zeludac ce biti prazan ako si na 0 u.h ,a u ovom slucaju cisto sumnjam da je tako i zbog toga mislim da je napravila vise nego dobar izbor proteina za zamenu za obrok.
a proteini izolata i kada se apsorbuju drzace 2 sata do sledeceg obroka ,tako da nece doci do katabolizma
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #18 poslato: Septembar 26, 2008, 11:10:57 posle podne »

Pa ti zamisljas da popijes  isolat i on nestane...drzace i on 2 do 3 sata veruj mi i to mnogo bolje i kvalitetnije.Tu je mnogo bitniji unos drugih hidrata kroz ishranu,ali to je vec neka druga prica.

Ne naravno da ne nestane...ali u roku od pola sata proteini iz izolata ce se svariti i biti iskorisceni...tj. otici ce gde treba...a nakon toga tvoj zeludac ostaje prazan...nema vise priliva AK... nastaje katabolizam...

ma djavola pola sata,vise...to vazi za hidrolizat mozda
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #17 poslato: Septembar 26, 2008, 11:10:23 posle podne »

izolat i koncentrat imaju istu brzinu apsorpcije,nije hidrolizat izolata vec obican izolat...

ako hoces uzmi...meni licno smeta sto ne pise koliko procenata ima kalcijum kazeinata a koliko wheya...nekad tako napisu ima kazeina a ono 90% whey...

...ne radi se o brzini apsorbcije,nego je rekao da isolat nece drzati 2 sata!ne razumem isparice ili sta vec?!.Ovde nije poenta zbuniti ljude nego pojasniti sto jednostavnije,radi se o rekreativcima.

njemu sam i rekao to oko brzine ne tebi :)

naravno da nece ispariti ali nece "drzati" telo u anabolickom stanju na isti nacin kao sporiji protein,pa jos cvrst obrok
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #16 poslato: Septembar 26, 2008, 11:09:22 posle podne »

Pa ti zamisljas da popijes  isolat i on nestane...drzace i on 2 do 3 sata veruj mi i to mnogo bolje i kvalitetnije.Tu je mnogo bitniji unos drugih hidrata kroz ishranu,ali to je vec neka druga prica.

Ne naravno da ne nestane...ali u roku od pola sata proteini iz izolata ce se svariti i biti iskorisceni...tj. otici ce gde treba...a nakon toga tvoj zeludac ostaje prazan...nema vise priliva AK... nastaje katabolizam...
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #15 poslato: Septembar 26, 2008, 11:09:10 posle podne »

Sta mislis, Hans? Ne vredi uzimati izolat ukoliko nemam problema sa laktozom i nisam na apsolutno 0 UH? Oko kvaliteta, brzine i ostalog. . .

pa nema razlike jednostavno...ima veci procenat proteina,za rekreativca nebitno,nema onih 2-3 grama laktoze,za rekreativca nebitno...za keto je dobar ali u pwm a ne kao zamena za obrok...osim ako ne pijes po pola merice pa posle sat da jedes
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Septembar 26, 2008, 11:08:31 posle podne »

izolat i koncentrat imaju istu brzinu apsorpcije,nije hidrolizat izolata vec obican izolat...

ako hoces uzmi...meni licno smeta sto ne pise koliko procenata ima kalcijum kazeinata a koliko wheya...nekad tako napisu ima kazeina a ono 90% whey...

...ne radi se o brzini apsorbcije,nego je rekao da isolat nece drzati 2 sata!ne razumem isparice ili sta vec?!.Ovde nije poenta zbuniti ljude nego pojasniti sto jednostavnije,radi se o rekreativcima.
Sačuvana
Zabotija
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 884

« Odgovor #13 poslato: Septembar 26, 2008, 11:04:55 posle podne »

Sta mislis, Hans? Ne vredi uzimati izolat ukoliko nemam problema sa laktozom i nisam na apsolutno 0 UH? Oko kvaliteta, brzine i ostalog. . .
Sačuvana
I find it utterly absurd that artificially increasing Testosterone to build bigger muscles on men is unacceptable while artificially increasing estrogen to grow fake boobs on women is not only acceptable, but totally out of control.
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #12 poslato: Septembar 26, 2008, 11:01:39 posle podne »

izolat i koncentrat imaju istu brzinu apsorpcije,nije hidrolizat izolata vec obican izolat...

ako hoces uzmi...meni licno smeta sto ne pise koliko procenata ima kalcijum kazeinata a koliko wheya...nekad tako napisu ima kazeina a ono 90% whey...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Septembar 26, 2008, 10:58:56 posle podne »

Pa ti zamisljas da popijes  isolat i on nestane...drzace i on 2 do 3 sata veruj mi i to mnogo bolje i kvalitetnije.Tu je mnogo bitniji unos drugih hidrata kroz ishranu,ali to je vec neka druga prica.
Sačuvana
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #10 poslato: Septembar 26, 2008, 10:55:38 posle podne »

...zasto mislis da isolat nije dobar ako se brzo apsorbuje i zasto mora da ga drzi bar 2 sata.ja trenutno pijem samo ISO 100

Zato sto je rekla da hoce da koristi ovaj protein za "zamenu obroka"
Kazein ce te snabdevati AK bar 2-3 sata taman do sledeceg obroka....dok ISO100 nije bas idealan za to....jedino da ga cirkas konstantno 2 sata dok ne jedes... :)
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Septembar 26, 2008, 10:50:02 posle podne »

Po meni si napravila dobar izbor proteina,a i dalje cekam objasnjenje vezano za isolat
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 13 upita.