TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395519 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 14, 2024, 02:57:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Program treninga 3X nedeljno ?  (Pročitano 6743 puta)
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #8 poslato: Decembar 17, 2013, 02:14:57 posle podne »

To što imaš obime je dobra stvar jer jači mišići će duže da traju na terenu i možeš duže da igraš fudbal, opet ako si ozbiljan što se igre tiče onda i tvoj treninga ne sme da se fokusira na bodybuilding. Plan treninga mora biti usklaĂ°en sa tvojim trenutnim mogućnostima i tvojim slabostima, jer sigurno ne treba da popravljaš ono što ti je jača strana.

Držao sam predavanje u ADAS-u na temu treninga snage u fudbalu, verujem da se nege može naći link da ga pogledaš. Iskopaću nešto kasnije pa ću ti dati.

Ideja je da napraviš jedan uvodni deo treninga koji treba da te oporavi od prethodne sezone. Potom ideš na povećanje snage i eksplozivnosti i onda faza održavanja tokom igračke sezone.

Da bi se ovo odradilo kako treba, trener mora da vidi šta su ti slabosti, koji su disbalansi i onda da pristupi izradi programa. U suprotnom se šansa za povredom umnogostručuje. Ovde na ofurmu možemo da priamo o osnovama i tome kako bi mogao da treniraš kada bi sve na tebi bilo kako valja, možemo od toga da krenemo pa da sam provaljuješ kako i šta na tebi fali...

Da,da...ako pronadjete neki link ili nesto,posaljite mi,nije mi problem da citam i gledam koliko god treba...znam da bi to trebalo sve drugacije,da me neko "uzivo" uputi u svemu,ali se trudim da i ovako izvucem maksimum koliko je god moguce,a znam da je nemoguce sve...ja uglavnom dobijam savjet da na snazi ne moram da radim jer kao sto rekoh,visina 185 cm tezina 80 kg,obim butine nesto vise od 60 cm,listova skoro 40 cm i dosta sam jak a sto je najvaznije nisam trom igrac,mada naravno nisam ni prebrz,ali to nije bitno za jednog stopera.Sigurno da mi hvali eksplozivnosti,skocnosti,agilnosti,ali znam da je to neka druga prica i da za sve to postoje posebni treninzi

Ja sam htio da se fokusiram na teretanu kako bih popravio gornji dio tijela (ali to ja mislim i nije bitno u fudbalu) jer postoji veliki disbalans izmedju gornjeg i donjeg dijela tijela,a takodje sam zelio i da jacam noge ili da ih barem drzim u trenutnom stanju,jer sam osoba koja kad se ugoji sve mi  podje u nogama.Volio bih da kreneme od osnove,pa bih ja to prostudirao...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Decembar 17, 2013, 10:29:14 pre podne »

To što imaš obime je dobra stvar jer jači mišići će duže da traju na terenu i možeš duže da igraš fudbal, opet ako si ozbiljan što se igre tiče onda i tvoj treninga ne sme da se fokusira na bodybuilding. Plan treninga mora biti usklaĂ°en sa tvojim trenutnim mogućnostima i tvojim slabostima, jer sigurno ne treba da popravljaš ono što ti je jača strana.

Držao sam predavanje u ADAS-u na temu treninga snage u fudbalu, verujem da se nege može naći link da ga pogledaš. Iskopaću nešto kasnije pa ću ti dati.

Ideja je da napraviš jedan uvodni deo treninga koji treba da te oporavi od prethodne sezone. Potom ideš na povećanje snage i eksplozivnosti i onda faza održavanja tokom igračke sezone.

Da bi se ovo odradilo kako treba, trener mora da vidi šta su ti slabosti, koji su disbalansi i onda da pristupi izradi programa. U suprotnom se šansa za povredom umnogostručuje. Ovde na ofurmu možemo da priamo o osnovama i tome kako bi mogao da treniraš kada bi sve na tebi bilo kako valja, možemo od toga da krenemo pa da sam provaljuješ kako i šta na tebi fali...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #6 poslato: Decembar 16, 2013, 11:28:38 pre podne »

Na kom nivou igraš fudbal, rekreativno ili za neki tim, na kojoj poziciji itd?

Sve to je bitno kada se odlučuje kakav ćeš trening raditi. U to treba da se uključi i prethodna sezona, povrede koje su se zadobile, neko treba da vidi koje disbalanse poseduješ na telu i koja je razlika izmeĂ°u leve/desne i prednje/zadnje strane tela i to što se snage, fleksibilnosti i mobilnosti tiče...

Tek onda bi se mogao sastaviti program treninga i njegova periodizacija.

Igram stopera..a.pa nije rekreativno,na pragu sam prelaza za jedan prvi tim u CG ligi...znam da mnogo toga zavisi i da to sve treba neko da vidi..ja konkretno imam malih problema sa nogama,genetika je takva obim butine preko 60 cm,listovi skoro 40 cm,a u gornjem dijelu tijela sam mrsav.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Decembar 16, 2013, 09:25:56 pre podne »

Na kom nivou igraš fudbal, rekreativno ili za neki tim, na kojoj poziciji itd?

Sve to je bitno kada se odlučuje kakav ćeš trening raditi. U to treba da se uključi i prethodna sezona, povrede koje su se zadobile, neko treba da vidi koje disbalanse poseduješ na telu i koja je razlika izmeĂ°u leve/desne i prednje/zadnje strane tela i to što se snage, fleksibilnosti i mobilnosti tiče...

Tek onda bi se mogao sastaviti program treninga i njegova periodizacija.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #4 poslato: Decembar 14, 2013, 04:14:53 posle podne »

Ćao :)

Reci mi da li sa pauzama prelaziš sa vežbe na vežbu ili trening radiš kao kružni i nemaš pauze izmđu vežbi? I ako je tako,koliko krugova radiš i kolike su ti pauze između svakog kruga?

Hvala na odgovoru....nije kruzni trening,nego izmedju svake serije i izmedju svake vjezbe imam pauzu otprilike oko minut-minut ipo

Trening celog tela ti neće doneti daleko bolji napredak u odnosu na split. U anjboljem slučaju može da ti donese isti napredak. Ipak ne verujem ni da će se to desiti jer ljudi dokazano najbolje napreduju kada rade split trening.

Vidim da govoriš o programu za povećanje mišićne mase i dobar je kao i svaki drugi. Jedino što nećeš biti bolji u fidbalu od ovog treninga u teretani. U stvari mogao bi se kladiti da će ti i smetati jer nikakav akcenat ne stavljaš an dva najbitnija mišića u fudbalu - listove i zadnju ložu. Opat vežbaš čučanj i mrtvo dizanje što će ti ojačati telo u kukovima i butnama i najverovatnije stvoriti određeni disbalans sa zadnjom ložom i listovima i time ćeš biti daleko više podložan povredama u toku utakmica.

Fudbaleri moraju da rade drugačije treninge kako bi bili bolji u svom sportu i isto rade full body treninge, ali ti treninzi nemaju nikakve veze sa bodybuilding treninzima koje si ti ovde napisao.

No, opet kažem ako je samo fizički izgled u pitanju onda je to program dobar kao i svaki drugi.


Slazem se sa Vama gotovo u svemu...sto se tice zadnje loze i listova,znam da toga nema u programu i ja te vjezbe dodam jednom nedeljno u neki dan..

Iskreno fizicki izgled mi jeste u planu,ali naravno i poboljsanje na fudbalskom polju...mada sigurno postoje i bolje varijante full body koje su vise za fudbal ali i za fizicki izgled,medjutim nisam dovoljno upucen.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Decembar 14, 2013, 02:15:42 posle podne »

Trening celog tela ti neće doneti daleko bolji napredak u odnosu na split. U anjboljem slučaju može da ti donese isti napredak. Ipak ne verujem ni da će se to desiti jer ljudi dokazano najbolje napreduju kada rade split trening.

Vidim da govoriš o programu za povećanje mišićne mase i dobar je kao i svaki drugi. Jedino što nećeš biti bolji u fidbalu od ovog treninga u teretani. U stvari mogao bi se kladiti da će ti i smetati jer nikakav akcenat ne stavljaš an dva najbitnija mišića u fudbalu - listove i zadnju ložu. Opat vežbaš čučanj i mrtvo dizanje što će ti ojačati telo u kukovima i butnama i najverovatnije stvoriti odreĂ°eni disbalans sa zadnjom ložom i listovima i time ćeš biti daleko više podložan povredama u toku utakmica.

Fudbaleri moraju da rade drugačije treninge kako bi bili bolji u svom sportu i isto rade full body treninge, ali ti treninzi nemaju nikakve veze sa bodybuilding treninzima koje si ti ovde napisao.

No, opet kažem ako je samo fizički izgled u pitanju onda je to program dobar kao i svaki drugi.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #2 poslato: Decembar 14, 2013, 11:36:08 pre podne »

Ćao :)

Reci mi da li sa pauzama prelaziš sa vežbe na vežbu ili trening radiš kao kružni i nemaš pauze izmĂ°u vežbi? I ako je tako,koliko krugova radiš i kolike su ti pauze izmeĂ°u svakog kruga?
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #1 poslato: Decembar 13, 2013, 07:59:23 posle podne »

Pozdrav svima,

Vec dugo sam na ovom forumu,ali tek sada pitam nesto u vezi treninga.Imam 17 godina,treniram fudbal skoro pa 10 godina.U teretani sam do sada isao samo na fudbalskim pauzama (zimskim 2 mjeseca i ljetnjim 1 ipo mjesec) tako unazad 2 godine. Visok sam 185 cm a imam 80 kg,u gornjem dijelu tijela sam mrsav dok su mi noge dosta obimne,imam problem malo sa njima.

Radim po principu 3 puta nedeljno Full body trening i moram reci da vec posle mjesec dana napredak je i vise nego uocljiv,uz korigovanu ishranu,moram reci da samo pojacam unos cistih proteina i UH a uglavnom nista ne izbjegavam,a napredovanje je znatno vjerovatno jer sam u ovim godinama,pa to lakse ide.Sada sam odlucio da krenem u teretani i da nastavim i kada mi pocne fudbal (u februaru) pa da po prvi put idem u kontinuitetu toliko dugo vremena (sve tamo do ljeta)

Uglavnom zanimala bi me jedna stvar,planiram da radim Full body trening koji meni izuzetno prija i daje mi stvarno vidljivi napredak  posle nekog vremena i misljenja sam da ce mi dati mnogo veci napredak nego da npr radim podjele misicnih grupa po danima,smatram da ce mi full body donijeti mnogo veci napredak.

Radiim ovako i zanima me kako se vama to cini,da li je nesto suvisno za mene,da li da izbacim/dodam nesto,trening je dosta naporan ako se odradi sve i 100%,ponavljanja ne moraju biti bas ovakva,ja to radim po mojoj procjeni,kako osjetim da je najbolje za mene

Trening 1:

1 cucanj 3x6-8
2 leg press 3x6-8
3 kosi bench 4x10-12
4 jednorucno veslanje bucicom 4x10-12
5 letenje za zadnje rame 4x10-12
6 potisak sa cela 4x10-12
7 stojeci dvorucni pregib 4x10-12
8 Trbusni razne vrste

Trening 2:
1 bench press 3x6-8
2 kosi bench bucicama 3x6-8
3 prednji cucanj 3x10-12
4 zgibovi ili lat 4x10-12
5 letenje za srednje rame 4x10-12
6 uski bench 3x8-10
7 biceps pregib bucicama 4x10-12
8 Trbusni razne vrste

Trening 3 :

1 mrtvo dizanje 3x6-8
2 veslanje u pretklonu 3x8-10
3 potisak ispred za rame 3x6-8
4 iskorak 4x10-12
5 sleganje ramenima 4x10-12
6 propadanja za triceps 4x10-12
7 Stojeci dvorucni pregib uskim hvatom 4x10-12
8 Trbusni razne vrste
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2013, 08:03:31 posle podne od strane mister » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 14 upita.