TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395526 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 14, 2024, 11:28:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin  (Pročitano 4915 puta)
Maxim Gorki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #12 poslato: Avgust 21, 2015, 11:17:43 pre podne »

Sve se moze prirodnim putem postici ako se trenira redovno, bez upotrebe hemije.
Bas mene boli uvo ako mi neko ko izgleda "woow" kaze da uzima kreatin, pa boli me brate ona stvar, ja cu duplo bolje izgledati a i osecati se ako ne budem uzimao kreatin, a i osecam se duplo bolje naspram onog ace u teretani, boli me briga kao dodje da vezba u teretanu sav je nabildovan, odradi pet sest vezbi i pola prica nego sto radi a uzima kreatin!
Sačuvana
Maxim Gorki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #11 poslato: Avgust 21, 2015, 11:13:55 pre podne »

Nije dokazano da deluje kreatin. Necu da bacam pare na to.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #10 poslato: Avgust 21, 2015, 10:37:28 pre podne »

Kad bi moglo da se sedi i ne trudi a da se raste... ihhh. Sta si ti ocekivao, pijes kreatin mesec dana, brljavis sa treningom i opala, eto mišića? Mora da se JEDE, da se TRENIRA, da se ODMARA. Kad se sve to ispostuje onda mozes da ocekujes neku dodatnu korist od nekog suplementa. Momci koji ceo zivot treniraju su budale jer su mogli da piju kreatin mesec dana i da postignu rezultate? Magicni napitci su postojali samo kod Asteriksa i Obeliksa.
Sačuvana
Maxim Gorki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #9 poslato: Avgust 21, 2015, 09:49:35 pre podne »

Hvala vam. Znaci to je to? Samo da povecam trening i da predjem na kreatin, koliko kosta to, po 5-6 hiljada, kako se koristi, sprema? Moze biti placebo, samo da ti kao mislis da se od toga gojis, kazu kada to pijes moras i da vezbas da bi bilo efekta, po tome onda tako se mogu nekome reci i za kiselo mleko moras da vezbas da bi bilo rezultata.
Pa normanlo da se samim vezbanjem bez ikakvih preparata postizu  rezultati, kreatin i ostala suplimentacija su samo bacanje para!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Avgust 21, 2015, 12:21:47 pre podne »

Nisam nikad to pio. Ali iz teretane pola njih piju, pola ne. Ja sumnjam da to ista pomaze, samo bacanje para?
Koliko se moze prirodnim putem ostvariti toga sto "kreatin" nudi, koji je taj period? mesec dana?


Ukoliko trening i ishrana nisu na zavidnom nivou uzalud je korišćenje bilo kog suplementa...kratko i jasno - preduslov maximalne upotrebne vrednosti suplemenata su TRENING I ISHRANA na zavidnom nivou...a po pitanju dejstva kreatina i šta možeš očekivati, ukratko...

Za sve aktivnosti ljudskih ćelija (uključujuću i mišićnu kontrakciju - rad) neophodna je energija. Ova energija se obezbedjuje iz ATP-a. Uloga kreatina( kreatin fosfat) je da donira svoju fofatnu grupu i tako ponovo stvara ATP iz ADP-a..."energizing efekat"...

Dejstvo kreatina na mišić (povećanje) se ogleda i u činjenici da kreatin, takoĂ°e, povećava hidriranost ćelije...više vode = veći volumen, ali i puferska aktivnost = održavanje pH mišićne ćelije u granici neutralnosti kao jedan od preduslova "sinteze proteina"...

Dakle, opet naglašavamo ako su osnovni preduslovi napretka ispoštovani - možemo očekivati efekte kreatina...ali je malo nezahvalno davati "opisne ocene" i procene "dobitka" od korišćenja istog...u svakom slučaju PROVERENO "RADI"...o tome svedoče mnoge naučne studije...e sad sve zavisi koliko si realan u očekivanjima...

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #7 poslato: Avgust 20, 2015, 07:50:51 posle podne »

Iz tvog posta primećujem da si početnik i da ili imaš predrasuda ili imaš prevelika očekivanja od kreatina. On nije čarobni prah već dodatak ishrani, samim tim smisao njegovog korišćenja postoji ako je ishrana sreĂ°ena i ako imaš kvalitetno organizovan trening. Ako su te dve stvari na mestu onda možeš očekivati rezultate od kreatina u suprotnom samo si bacio novac. Sve jedno da li kupio kreatin ili ne u ovom drugom slučaju svakako nećeš napredovati.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Avgust 20, 2015, 04:42:56 posle podne »

@Maxim Gorki

Koliko godina imaš i koji cilj treninga si postavio pred sobom? Koliko dugo treniraš?
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #5 poslato: Avgust 20, 2015, 03:44:17 posle podne »

mesec dana?

,,nema preko noći,pa sa nule moraš poći,jer na prečici je Šejtan koji vreba dal ćeš doći!  ;)
Sačuvana
Maxim Gorki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #4 poslato: Avgust 20, 2015, 02:01:16 posle podne »

Nisam nikad to pio. Ali iz teretane pola njih piju, pola ne. Ja sumnjam da to ista pomaze, samo bacanje para?
Koliko se moze prirodnim putem ostvariti toga sto "kreatin" nudi, koji je taj period? mesec dana?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: Avgust 20, 2015, 01:57:29 posle podne »

Deluje.
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #2 poslato: Avgust 20, 2015, 01:54:46 posle podne »

To kako i koliko ce delovati zavisi od mnogo faktora. Napisi nesto vise o sebi, kako ti trening izgleda, ishrana, tezina, visina itd...
Sačuvana
Maxim Gorki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #1 poslato: Avgust 20, 2015, 01:25:08 posle podne »

Poz za sve. Interesuje me da li kreatin deluje, i koliko se moze ocekivati rezultati ako pocnem da uzimam kreatin? hvala
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 14 upita.