TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395603 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 19, 2024, 04:36:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 187 188 [189] 190 191 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713648 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1409 poslato: Januar 20, 2015, 02:30:37 posle podne »

Meso + zdrave masti

Bas tako Murbi, posnije varijante mesa i malo zdravih masti...( masti imaju i delimicnu ulogu u modulaciji procesa varenja, tj. u "usporavanju procesa varenja", tako da ce i to omoguciti postpeno oslobadjanje i apsorpciiju amino kiselina - indirektan ucinak)...

Ako imas dovoljno "sredstava" ok je i proteinski suplement na bazi kazeina...ili blend, topla preporuka za Power Protein, sastav - whey koncentrat( 50%), kazein(koncentrat proteina mleka - 30%), hidrolizat ( izolat )govedjeg proteina( 10%)...

« Poslednja izmena: Januar 20, 2015, 02:34:32 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #1408 poslato: Januar 20, 2015, 12:59:09 posle podne »

Urednice, veoma bi dobro bilo ukoliko biste ubacili Dymatize Z Force (ZMA), koji je za nijansu skuplji ali je od daleko bioloski vrednijih sirovina + sadrzi vitamine E i C,
Sačuvana
PANSPORT UREDNIK
Gost
« Odgovor #1407 poslato: Januar 20, 2015, 09:40:23 pre podne »

Ja ću i ovde da napomenem da ZMA nemamo u asortimanu već samo ZMB6 :) Nije mi teško :D
Sačuvana
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #1406 poslato: Januar 20, 2015, 03:37:44 pre podne »

Meso + zdrave masti
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1405 poslato: Januar 20, 2015, 01:24:22 pre podne »

Ja ako jedem 2h pre spavanja kad legnem opet ogladnim i ne mogu da zaspim. Tako da uvek jedem max 1h pre spavanja. A inace sta je najbolje za veceru sem sira, a da dovoljno ostane da se vari i otpusta AK kao kazein.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1404 poslato: Januar 20, 2015, 01:04:30 pre podne »

Ne znam koliko pomažu te srvari kod neprijatnog zadaha...
Kada večeram beli luk, pojedem bar trećinu glavice; ne pomažu ni dva pranja+dva mućkanja; tek nakon doručka imam osaćaj da je zadah nestao; ili sam se navik'o...
;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1403 poslato: Januar 20, 2015, 12:59:22 pre podne »

Posto sam prestao da jedem sir za veceru da se ne bih cimao zbog zma, koja je najbolja alternativa za veceru?

Već smo na temi ZMA pisali o odnosu kazeina i ZMA...

Ali da ponovimo i ovde, nije na odmet...

Što veći razmak izmeĂ°u uzimanja hrane bogate kalcijumom i ZMA, to bolje...2-4 sata razmaka( posle obroka bogatog kalcijumom) bi bilo idealno...

Evo još predloga...

"1. 30 minuta pred spavanje popijte ZMA na prazan stomak

2. Pred sam odlazak na spavanje popijte proteinski šejk sa kazeinom; takoĂ°e pred spavanje i uzmite neki izvor masti kao što su kikiriki, orasi, bademi.

Na ovaj način sa ZMA 30 minuta pred spavanje daćete mineralima (magnezijum, cink) vremena da uĂ°u u vaš sistem pre proteina i masti. Tako ćete sprečićete "borbu minerala za apsorbciju" u crevima koja se inače dešava ako uzmete izvor kalcijuma i magnezijum/cink zajedno.
Količina kalcijuma u proteinskom šejku koji sadrži kazein je zaista minimalna tako da o tome ne treba da brinete.
Sa druge strane kazein će se postepeno razlagati dok vi spavate, tj. postepeno će se absorbovati aminokiseline koje iz njega nastaju tako ćete imati i gradivnih materija za vaše mišiće koji će pod uticajem ZMA( efekat na testosteron i GH) biti svakako jači i veći. U usporavanju apsorbcije i dugotrajnosti efekta kazeina pomažu masti koje ste uzeli putem npr. badema."

Dakle, bitan je i dobar tajming...eto kako lepo i lako ukopiti ZMA i kazein...

Logika stvari je ista i kada je u pitanju ella...

Citat
Ne znam da li je OK kada bi progutao beli...
Naravno da nije. Za onoliko koliko će manje da smrdi, za toliko će i slabije da se svari, tako da je odnos aroma/korisnost konstantan.
Probajte da prikrijete drugim biljem, npr ruzmarinom, origanom i bosiljkom. Nije da baš uspeva, ali vredi probati.

Dobar predlog...ali evo još predloga...

Neprijatan zadah se „donekle” može kontrolisati – žvakanjem peršuna, tu je i limunov sok od svežeg limuna, zeleni čaj i čaj od nane, koji mogu pomoći, čak i mleko i mlečni prozvodi, malo crvenog vina...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1402 poslato: Januar 20, 2015, 12:38:47 pre podne »

Ja i dalje jedem Elu, ali ZMA popijem nakon 2+ sati (pošto je svakako ZMA bolje utzeti na prazan stomak).
Mislim, i kada ne večeram Elu, večeram isto 2+ sati pre ZMA...
:)
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #1401 poslato: Januar 20, 2015, 12:32:26 pre podne »

Posto sam prestao da jedem sir za veceru da se ne bih cimao zbog zma, koja je najbolja alternativa za veceru?
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1400 poslato: Januar 19, 2015, 04:46:47 posle podne »

Mislim da je mislio da se oseti nakon pojedenog, a ne dok ga jede...
:)
Uglavnom ga noću jedem, tako da imam dosta vremena da ubijem smrad iz mene...
:D
Sačuvana
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #1399 poslato: Januar 19, 2015, 04:26:13 posle podne »

Citat
Ne znam da li je OK kada bi progutao beli...
Naravno da nije. Za onoliko koliko će manje da smrdi, za toliko će i slabije da se svari, tako da je odnos aroma/korisnost konstantan.
Probajte da prikrijete drugim biljem, npr ruzmarinom, origanom i bosiljkom. Nije da baš uspeva, ali vredi probati.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1398 poslato: Januar 19, 2015, 03:43:28 posle podne »

O.o
Pa, i od crnog se smrdi...
:D
Ne znam da li je OK kada bi progutao beli...
:)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1397 poslato: Januar 19, 2015, 02:53:48 posle podne »

Veliki problem je sto se vecina ljudi povodi za tim egzoticnim bobicama, "cudesnim vockama", koje su u vecini slucajeva samo nutritivna pomodnost, najblaze receno...sa cesto paprenom cenom i MINIMALNIM UCINKOM...

Dobra reklama sve prodaje...pa i te kvazi-eliksir bobice i razna cudesa...

Koliko vas ima crnu ribizlu na meniju...MNOGO JACI IZVOR ANTIOKSIDANASA od "trendy bobica" i sl.

I za manje para i troskova se moze postici isti ili bolji efekat...samo treba znati sta iskombinovati...a bolje da Srle pita, nego da ga "deru" u prodavnicama zdrave hrane...

Pa sada najezda raznog semenja, semencica i sl., naduvana prica...preterivanje...ne kazem da ne treba da nose oznaku zdravo, ali su price o njima prenaduvane...a tek neke vrste egzoticne ribe...obicno "uzgajane" u ne tako "zadovoljavajucim" uslovima...

Drzite se osnova...

Ajmo sada koliko vas ima beli luk na meniju? Pa da, on "smrdi", ali zato sva ostala egzotika "mirise"( na uzalud potrosen novac) i to po paprenim cenama...budi "in" kupuj egzotiku, a posle nema para za "osnovnu ishranu"...razumna kupovina i ekonomisanje...

Kad smo kod belog luka... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/beli-luk-i-suplementi-na-bazi-belog-luka.html
Ja beli skoro uopšte ne jedem, crni bih mogao skoro svakodnevno, ali ... devojke...
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1396 poslato: Januar 19, 2015, 02:12:57 posle podne »

Ima neke da piše ''corn'', video sam ih i ja. Ti Srki sve nekako kontam uĂ°eš u zdravu hranu, pa kad ti se nešto učini zanimljivo kupuješ pa nas ovde pitaš '' Da li je dobro? '' ili obrnuto...so sa Himalaja, godži bobice, spelta... ;)
Pa, ne baš...
:)
Kupujem što pokupim ovde na forumu, a keva mi dovlači ponekad tako te stvari, pa pitam...
:D
So sa Himalaja su preporučili Slaviša i Monika; godži se ispostavio kao reklama, dok je spelta OK...
:)
Mislim, ako nekoga interesuje ovo i pročita, ne mora da pita, jer ima odgovor...
:)

Gde da nadjem crne ribizle?!?
:D
Sušeno voće ne volim, a kojekakvi razni sirupi od istih (ribizla, aronija...) kontam da su loši, jer ima dosta šećera...
Kupim borovnicu, malinu, kupinu; ali samo tih par nedelja dok ih ima...
:/
Što se tiče belog luka, sigurno glavica nedeljno ode (ode i više, ali ne računam taj koji skuvam)...
:)
Sačuvana
weimar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60

« Odgovor #1395 poslato: Januar 19, 2015, 02:04:16 posle podne »

Himalajska so, dajte ljudi! Kome je ishrana u redu, biće u redu i sa kuhinjskom solju, bila morska, bila kamena, kome nije neće mu pomoći što mu je so ružičasta i malčice drugačijeg ukusa.
To je šarena laža za restorane koji treba da opravdaju svoje visoke cene. Izlože ti tu šarenu so i ti kažeš, ok plaćam za ekstra kvalitet. Nije nego. Neka pokažu ulje na kojem prže meso, sve se mislim da je makadamijino.
Danas se prodaje samo jodirana so, tako da rizika po zdravlje ni od jedne kada se normalno konzumira nema.
Da li je unos soli u redu najbolje pokaže krvni pritisak i to.
Ja ne štedim na hrani, ali specijalne vrste soli i magično "malinovo" sirće od 30 evra za litar je čista mamipara, a ne zdrava hrana.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 187 188 [189] 190 191 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 15 upita.