TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395484 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 12, 2024, 03:16:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta jos dodati?  (Pročitano 5927 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Januar 23, 2011, 05:09:52 posle podne »

Trcanjem ce broj otkucaja preci 150 odkucaja srca u minuti,a to je iznad zone topljenja masti.Ukoliko ste u kaorijskom deficitu mrsacete ali gorece misic.Zato je potrebno pojacati unos proteina,narocito pre i posle treninga u obliku BCAA koje jedine imaju mogucnost da se koriste i kao energetski izvor kada se glikogenski depoi isprazne.
Trcanje je dobro za kondiciju,ali kao opcija skidanja masti pre sam za opciju brz hod,steper..naravno uz regulisanu ishranu i trening.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: Januar 23, 2011, 03:49:09 posle podne »

Moje iskustvo govori drugačije.
Meni je trčanje zaista pomoglo da se oslobodim sala (onomad).
Naravno jela sam ispravno i radila sa tegovima ali dok nisam stala na traku nsiam videla veće efekte ova dva poslednja. Trčala sam kombinaciju srednjeg tempa i HIITa. takoĂ°e leot sam se dovela u red pomoću spinninga.
Sigruna sam da će Alen naći razlog za ovo ali ja sam od onda veliki fan trčanja i kardija uopšte ;)
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #6 poslato: Januar 23, 2011, 02:40:39 posle podne »

Nisam ni mislila samo kardio, bez regulisane ishrane i bez treninga sa tegovima, to je sigurno, toliko znam.
Ali to sto si napisao u postu "Trčanje bi verovatno bila najgora opcija kada je skidanje sala u pitananju." to mi je bilo nejasno, zasto najgora opcija, ako je to uz regulisanu ishranu i pravilne treninge sa tegovima skroz ok za definicuju  ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Januar 23, 2011, 02:30:05 posle podne »

Kardio nije dobar za definiciju srećo moja, nego dijeta. Hoću reći, kardio može da pomogne da se proces skidanja sala ubrza, bar ako se sam kardio dobro osmisli, pošto će kardio pomoći da se sagori više kalorija itd.

Nikad kardio trening ne treba da bude na prvom mestu kad je skidanje sala u pitanju. Prvo dijeta, onda trening sa tegovima...par mesta prazno...pa onda kardio.

Posmatraj to na ovaj način. Ukoliko ti treba da sagoriš 3500kcala da bi skinula pola kile nedeljno onda možeš da smanjiš 300kcal dnevno kroz ishranu i bićeš u deficitu 2100 kcal nedeljno i još dodaš dovoljno kardia da sagoriš ostalih 1400kcal i bićeš u deficitu 3500kcal. To je naravno u slučaju kad se već dobro trenira sa tegovima.

MeĂ°utim dokazalo se da se kroz pravilnu manipulaciju ishranom (smanjivanjem UH) može postići dosta dobar efekat na gubitak sala i bez drastičnog skidanja kalorija, tako da kardio sve više gubi smisao.

Nikakav kardio na ovom svetu neće odraditi posao umesto dijete, nadam se da si ovo do sada naučila.

Kad je u pitanju kardio u svrhe skidanja sala, onda je moj poslednji izbor trčanje. Čak uopšte nije bitno koji kardio radiš efekat će biti isti, jer u pitanju je samo sagorevanje kalorija. Tako da hoćeš li trčati i sagoreti 300kcala ili malo brže hodati pa sagoreti tu istu količinu ili raditi HIIT da bi sagorela toliko kcala sve ti je dva.

Trčanje je odlična aktivnost kad hoćeš da povećaš kapacitet pluća, da povećaš izdržljivost (u toj aktivnosti), ali za sagorevanje sala ne radi ama baš ništa posebno.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #4 poslato: Januar 23, 2011, 01:06:16 posle podne »

Alene, zasto je trcanje najgora opcija kada je skidanje sala u pitanju?
Zar kardio nije dobar za definiciju?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Januar 23, 2011, 09:27:27 pre podne »

Trčanje bi verovatno bila najgora opcija kada je skidanje sala u pitananju.

Kao što "oktagon" kaže BCAA je dobra opcija kad si na malo kalorija. Ja lično svima sa kojima radim skidanje kila dajem da uzimaju BCAA i kreatin izmeĂ°u svakog obroka, naravno pre i posle treninga. Tada sigurno nećeš imati problema sa gubitkom kilaže, pogotovo ako budeš radio sa dovoljno tegova ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #2 poslato: Januar 22, 2011, 09:05:48 posle podne »

BCAA
Sačuvana
I don't give a fuck
Morted
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69


« Odgovor #1 poslato: Januar 22, 2011, 08:55:02 posle podne »

Da li treba da dodam jos nesto od suplementacije za mrsavljenje?

Imam nekih 87kg (pre 6 meseci sam imao 96) i zadovoljan sam svojim izgledom, ali zelim ipak da smanjim jos nekih 2-5kg.

Ali zelim da zadrzim misicnu masu, cak mozda i da dodam jos malo misica, a skinem salo sa stomaka, donjeg dela ledja i butina.

Kupio sam juce kre-alkalyin i whey. tako da sada toga imam za narednih mesec dana.

Ishranu sam sredio, po vasim savetima sa ovog foruma.

Da li bi bilo pametno / da li bi trebalo da dodam jos nesto od suplemenata? Neke sagorevace ? Ili da sacekam mesec dana pa onda?

Nemam uslove za trcanje trenutno, posto je hladno, tako da sam tu opciju morao da iskljucim.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.472 sekundi sa 16 upita.