TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395460 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 10, 2024, 05:48:32 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 23 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kada se najbrze tope masti ?  (Pročitano 97829 puta)
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #65 poslato: Maj 25, 2008, 02:55:40 posle podne »

Hans,za vecinu stvari se slazem sa tobom,ja van sezone ne radim kardio uopste a bf mi je izmedju 10 i 15 %.Ovo o cemu sam ja govorio je za one koji hoce u sto brzem vremenskom roku da dodju u sto bolju formu.I ja cardio postepeno ubacujem i kombinujem vise vezbi,a li visok unos proteina u toku dana(za rekreativce od 2 do 3 gr po kg) na svaka 3 sata nece dovesti do katabolizma sigurno i jutarnji kardio je najdelotvorniji,ali odmah posle toga je bitno ubaciti brz protein i amino bilo koje vrste.
Hans,neke stvari ce ti biti jasnije ako budes dublje ulazio u tematiku treninga i bodybuildinga,a nadam se da neces stati.

Ma naravno da nece doci do katabolizma ali ujutru hoce jer nismo nista jeli...no da ne duljimo vise...naravno da cu nastaviti da idem dalje i da ucim i da opet stalno isprobavam nove stvari na sebi,jos sam ja sto bi rekli noob,1 godina je malo vremena,ali zato je tu sledeca i sledeca dace bog ;)
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #64 poslato: Maj 25, 2008, 02:51:03 posle podne »

Hans,za vecinu stvari se slazem sa tobom,ja van sezone ne radim kardio uopste a bf mi je izmedju 10 i 15 %.Ovo o cemu sam ja govorio je za one koji hoce u sto brzem vremenskom roku da dodju u sto bolju formu.I ja cardio postepeno ubacujem i kombinujem vise vezbi,a li visok unos proteina u toku dana(za rekreativce od 2 do 3 gr po kg) na svaka 3 sata nece dovesti do katabolizma sigurno i jutarnji kardio je najdelotvorniji,ali odmah posle toga je bitno ubaciti brz protein i amino bilo koje vrste.
Hans,neke stvari ce ti biti jasnije ako budes dublje ulazio u tematiku treninga i bodybuildinga,a nadam se da neces stati.
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #63 poslato: Maj 25, 2008, 02:41:50 posle podne »

E deco :D ajd dosta svadje...Ja nisam trcao 1 minut za ova tri meseca a skinuo sam 20kg vode i masti....Zasto?Zato sto mi je dnevni deficit blizu 1000kalorija,zato sto radim kruzne treninge,zato sto radim treninge snage koji posredno uticu na gubljenje masti(Cuvaju misice,a misici su najbolji fat-burneri)...

Buduci da pljuejete stalno markonija :Eh samo glupa istrazivanja,Jel to probao neko,99% bilera radi ovako...Probao sam i GVT(kome mogu da pripisem pola misica koje sam dobio tokom prosle godine),i fish oil u kolicinama od po 40-50 grama,ne secam se da je neko ovde pio bcaa pre i posle i u ovim kolicinama dok Markoni nije negde napisao kako treba piti...mali milion stvari...sad se ja shlihtam njemu,ali opet kazem :sve sto mi je preneo(sto se tice stvari koje je on ,eto,procitao u nekim istrazivanjima,novim nacinima treninga itd) je urodilo plodom...i ja dos mrti ima da slusam Polikvina,Tibsa,Stejlija,Mekdonalda i ostalu bandu....

Pa ajmo redom...probaju ljudi,ali je Srbija crna rupa znanja pa ovde sve dodje sa 10 godina zakasnjenja...evo za fish oil recimo...uuuu Hans idiot uzima 50grama na dan...Da al Hans je 6 dana na 0UH sto je shok za nekoga ko je do pre godinu dana morao da strese 3 guarane da bi ustao iz kreveta...omega 3 ftw-Mozak bolje radi,telo bolje radi,kinuo nisam otkad ih uzimam...i ajd...mozda je PLACEBO....postavite pitaje ljudima na nekom stranom forumu pa vidte sta kazu....Pa GVT...secam se tacno...uuu to je trening za definiciju,niko ne radi grydi i ledja zajedno....a sad...hehe

Sto se tice toga sta rade 99% bildera stvarno u to necu ulaziti...ako gledamo tako,svi bi trebali da treniramo kao JAY i Kolman...a iskreno mislim da neko bez te genetike i aas nece izgraditi ni gram misica onakvim treninzima...ali opet...it works for them...AAS nisu sve naravno,ali su katalizator...Svi znamo da je testosteron najefikasniji u cuvanju misica,znate onu osnovnu maximu-vise testa manje sala,vise testa vise misica...A ovo su velike doze u odnosu na prosecnih 70mg koje normalan covek proizvede...Nemam ja nista protiv AAS,mislim i taj dan se za mene blizi :D al;i ocu da akzem da je nerealno porediti nekog ko uzima 40grama bcaa i nekog ko uzima 1000mg testa....

No ja mislim da je sve oko jutarnjeg trcanja receno...pa mislim majku mu samo razmisljajte logicno...ok ajd da akzemo prazni ste ujutru skroz,nema glikogena(iako ne ide to tako bas) nagriscete misice sto posto,ok izgubicete i masti ali bolje je to sve raditi posle treninga sa tegovima, nekih 25-30 minuta max HIIT i dosta...Ujutru uzmete bcaa,i mislite da nece one otici u glikogen?Pa ajmo logikom...Telo je u survivall modu...nije se hranilo 8 sati...sta mu je glavno....da sacuva misice koji ga kostaju 150kcal po kg na dan,ili da uzme i skupi sto vise energije(glikogen,salo) jer budite realni,vase telo jedino zanima da ostane zivo,te ce pre hteti da popuni glikogenske rezerve koje zivot znace(a ostatak ce otici i u adipozno tkivo) nego da sad ono cuva neke velike misice koje nikad ne koristi osim jednom-dvaput nedeljno na treningu....

Necu nikog ubedjujem,ovo valja ovo ne...sami vadite zakljucke i nema sad sanse ja da Maretu govorim da jutranji kardio ne valja,kad ocigledno to za njega radi i to je sigurno uticalo na to da napravi za sada najbolju formu....
Ako bas morate radite,ali nema nacina da vidite kako utice na vas ako radite kardio i posle tegova....ako hocete da vidite sta dobijate od jutranjeg kardia,radite iskljucivo ujutru...pa onda posle 6 nedelja izvlacite zakljucke....
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #62 poslato: Maj 25, 2008, 02:33:13 posle podne »

...ti meni objasnjavas zasto je devojka koju sam ja trenirao smrsala...Markoni verovatno nisi znao da sam nekada studirao Medicinski fakultet (polozena anatomija,fiziologija ,biohemija) i mogu do sutra da ti objasnjavam neke stvari i da se pravim pametan.
Nije poenta pricati i davati strucne savete,a ne pokazati to u praksi.
Ja ti kazem pokazi mi ili dovedi kod mene nekoga za koga smatras za to sto govoris...U kontaktu sam sa toliko poznatih bildera i svi rade isto i iza njih stoje njihovi rezultati,a ti koliko sam primetio u svakoj temi pokusavas da omalovazis to sto ti ljudi urade.
Uostalom nije problem citirati nikoga,pokusaj malo neke stvari sam da sprovedes u praksi.Ti i ja se znamo i nadam se da neces nista shvatiti licno,to je moje misljenje o ovome,a mislim da ti svoje misljenje zasnivas na citiranju drugih.Nista nema lose u tome ,ali mislim da je praktican rad mnogo delotvorniji.
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #61 poslato: Maj 25, 2008, 01:45:51 posle podne »

a zasto mislis da ce bcaa uci u krv , tj da ce se iskoristiti za zastitu misica ?
Sačuvana
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #60 poslato: Maj 25, 2008, 01:35:04 posle podne »

zato so ces uneti bcaa pre i posle dovoljno proteina kojim ces zadovoljiti misice..
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #59 poslato: Maj 25, 2008, 01:31:42 posle podne »

a zasto mislis da ce iz masti da crpi energiju ( vec sam objasnio zasto nece ) ?
Sačuvana
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #58 poslato: Maj 25, 2008, 01:30:36 posle podne »

ujutru najbrze radi..a posto ti je prazan stomak mora odnekud da crpi energiju, iz rezervi...a covek je najodmorniji ujutru...
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #57 poslato: Maj 25, 2008, 01:25:27 posle podne »

pa to ce te odrzati jedno 2 -3 sata sto se tice proteina , a ostali period

ako je bazalni minimalna energija ,  potrosnja organizma u trenutnom stanju organizma , znaci potreban unos u datom trenutku , ako je tako onda kakve to veze ima sa kardio treningom ujutru i sa time da si najodmorniji zbog bazalnog metabolizma ?
Sačuvana
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #56 poslato: Maj 25, 2008, 01:21:59 posle podne »

odnosno minimalna energija koja ti je potrebna tokom dana..
Sačuvana
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #55 poslato: Maj 25, 2008, 01:21:06 posle podne »

pre nego sto legnem popijem whey i laneno...osnovni...
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #54 poslato: Maj 25, 2008, 01:13:45 posle podne »

bazalni..ujutru si najodmorniji zar ne ?
sve u svemu ne vredi se prepucavati sa vama...sve devojke koje sam trenirala i treniram (a ima ih bas dosta) su imale odlicne rezultate sa ovakvim programom..
niko ovde nije rekao da ako radis kardio u bilo koje drugo doba dana nije dobro...inace naravno da se masti gube deficitom...i ne u toku kardia nego posle..o tome stvarno ima puno textova...

znas li sta je bazani metabolizam  ?
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #53 poslato: Maj 25, 2008, 01:13:05 posle podne »

ali sta si uneo/la u toku noci , znaci treba jesti 2 sata pre lezanja u krevet , da kazemo da se spava 7 sati , to je znaci najmanje 9 sati bez hrane ?
Sačuvana
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #52 poslato: Maj 25, 2008, 01:07:55 posle podne »

...a ako uneses dovoljno proteina tokom dana i posle treninga, neces gubiti na masi...nema razloga za to..
Sačuvana
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #51 poslato: Maj 25, 2008, 01:07:01 posle podne »

bazalni..ujutru si najodmorniji zar ne ?
sve u svemu ne vredi se prepucavati sa vama...sve devojke koje sam trenirala i treniram (a ima ih bas dosta) su imale odlicne rezultate sa ovakvim programom..
niko ovde nije rekao da ako radis kardio u bilo koje drugo doba dana nije dobro...inace naravno da se masti gube deficitom...i ne u toku kardia nego posle..o tome stvarno ima puno textova...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 23 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.317 sekundi sa 18 upita.