TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395529 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 15, 2024, 04:27:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 18881 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #67 poslato: Septembar 05, 2014, 10:15:37 pre podne »

Mozes naravno...potrudi se da uz svaki obrok imas jedan izvor proteina...s obzirom da jedno belance ima u zavisnosti od velicine 3-4 gr proteina...mozes i vise...mada ovsene su tu da daju i "malo" korisnih dijetnih vlakana...

Opet kazem akcenat na proteine...kompleksne hidrate i zdrave masti...

Vrati se nekoliko postova unazad...sve smo vec detaljno elaborirali...ali da se samo jos to i "primeni u praksi"  ;)
Sačuvana
djidjidjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #66 poslato: Septembar 05, 2014, 08:30:46 pre podne »

Jel mogu nekad pirinac uz ta belanca za dorucak umesto ovsenih? Koliko belanaca 6 ili vise?

Sto se tice snage na treninzima imam i previse, napisacu danas posle treninga koliko sam ponavljanja odradio...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #65 poslato: Septembar 04, 2014, 11:58:50 posle podne »

Opet oskudno..bolje tih pola kg mesa podeli na tri obroka sa po 150 gr, belanca povećaj...ili 5 belanaca, 1 žumance...a malo zdravih masti? Badem, orah, kikiriki? Ubaci i malo "jačih" hidrata uz doručak, npr. ovsene...ne samo paprika...

I nemoj ti obrok bude samo "jedna voćka"...malo više hidrata...dakle, bar 150 gr...

Kako se osećaš? Imaš li dovoljno energije za treninge?
Sačuvana
djidjidjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #64 poslato: Septembar 04, 2014, 11:10:44 posle podne »

Hahaha izgleda da onda imas dvojnika u Beogradu :)

Sto se tice treninga tu uvek imam motivaciju pa je manje vise nebitno kakva je ishrana, uvek izguram pogotovu ovaj boks...jeste on intenzivan ali valjda sam i ja vremenom usao u kondiciju pa mi vise nije to toliko tesko...

Sto se tice ishrane jos sam u tranziciji, al cini mi se da idem na bolje...danas je bolo ovako otprilike:

Obrok 1: 5 belanaca, paprika
Obrok 2: Grejp
Obrok 3: 250-300g belog mesa, 70g pirinca, salata
Obrok 4: Belo meso 200g, salata, i pojeo sam nesto malo pirinca sto je preteklo od rucka tipa max 20g
Obrok 5: posle treninga breskva i 150g elle

Nije ovo jos dobro ali mislim da ce biti bolje vremenom samo da se adaptiram, i da prodju vise ispiti da mogu malo vise da se posvetim ishrani :)

Inace evo i sta me sutra ocekuje na treningu:

Što više ponavljanja:
5 min/ 800 m trčanje/ vreme koje ostane trbušnjaci ploča 15/10 kg
Pauza 2 min
6 min/ 800 m trčanje/vreme koje ostane sklekovi sa poda
Pauza 2 min
7 min/ 800 m trčanje/ vreme koje ostane brdo četvoronoške na dole
Pauza 2 min
800 m trčanje

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #63 poslato: Septembar 04, 2014, 10:29:41 posle podne »

Ha, ha...ja jesam "beogradski Ă°ak", ali živim u Leskovcu, a treniram i radim u Bodibilding Klubu "No.1-GYM" iz Leskovca...

Inače, kako je danas protekao trening?

Kakav je bio današnji meni?

Da li smo barem malo uspeli da ti približimo osnove pravilne ishrane i treninga?

Sačuvana
djidjidjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #62 poslato: Septembar 04, 2014, 09:49:31 posle podne »

Slavisa, imam jedno pitanje...da li si mozda veceras bio u teretani Kocovic u Beogradu? Video sam momka koji mnogo lici na tebe a nisam siguran da li si to ti :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #61 poslato: Septembar 04, 2014, 01:00:25 posle podne »

Ellu malo razblažiš sa vodom, pa dodaješ
Možeš stavljati Step sok u Ellu, neće ti kvariti ništa.

Samo da te pitam kako se to priprema, jel smutim step sok pa elu umutim u njemu ili prelijem elu step sokom radi arome?
Ellu malo razblažiš sa vodom, pa dodaješ step iz kesice dok ne dobiješ jačinu ukusa koja ti odgovara. Možeš tako da jedeš ili da je staviš u friz pa da se stegne i bude kao sladoled.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #60 poslato: Septembar 04, 2014, 11:34:52 pre podne »

Posto jedno belance ima oko 3-4 gr proteina(u zavisnosti od velicine), daj proteinski boost dorucku...tako da i malo vise od 5 belanaca je ok i jedno zumance...
Sto se tice pileceg belog...oko 150 gr je ok...

Kazu da je belance jeftin izvor brzo dostupnog proteina, i vecina ga dodaje u situacijama kada im nedostaje dovoljno proteina...

Ne sablonizuj sve...tako da u dnevnom meniju,pa i nedeljnom mozes da imas vise slicnih obroka...dakle,sistem koji valja, daje rezultate, ne treba menjati...

Jedan tekst za citanje,da ti malo priblizi neke stvari...http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/osnovna-pravila-ishrane.html
Sačuvana
djidjidjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #59 poslato: Septembar 04, 2014, 11:16:02 pre podne »

U tim manjim obrocima koliko belanaca npr ili belog treba da bude? Razumem da ne ide da imam opet 5 belanaca pored 5 za dorucak :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #58 poslato: Septembar 04, 2014, 11:00:46 pre podne »

Meso, meso i opet meso...

Dakle...pilece belo, curece, belanca, crveno meso (posna govedina, konjsko)...naravno, bez mesnih preradjevina...

Voce i kikiriki ti nisu bas mucle builders...

Opet brzo i lako za nosenje i transport - belanca su dobar izbor...ubaci i po koje zumance...

Moj predlog po pitanju BCAA...http://www.pansport.rs/Aminokiseline/BCAA/DY391-BCAA-5050.html

Ali bolje je da cujes vise misljenja...bcaa su antikatabolici pomoci ce u slucaju smanjenog ugljenohidratnog unosa i spreciti razgradnju misica...dakle,odlicann dodatak...




Sačuvana
djidjidjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #57 poslato: Septembar 04, 2014, 10:50:45 pre podne »

Možeš stavljati Step sok u Ellu, neće ti kvariti ništa.

Samo da te pitam kako se to priprema, jel smutim step sok pa elu umutim u njemu ili prelijem elu step sokom radi arome?
Sačuvana
djidjidjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #56 poslato: Septembar 04, 2014, 10:49:07 pre podne »

Nisam znao da treba toliko UH da unosim :O

Cime da zamenim te mlecne proizvode posto mi oni cine dobar deo proteina? Ja sam sad dok sam sastavljao ishranu uzeo u obzir da krecem na fakultet za 15ak dana. Tamo cu provoditi po 8 sati, verujem da mogu da ponesem jedan veliki obrok sa belim mesom (rucak), ali tesko da jos 2 obroka mogu da mi budu takvi. A verujem da bar 2/6 obroka moraju da mi budu na faksu. Zato sam stavljao voce/jogurt/kikiriki tj stvari koje lako mogu da ponesem i brzo pojedem. Da li ima neka opcija proteinskog obroka a da je lak za nosenje i da se brzo jede?

OK, znaci treba da dodam belanca uz dorucak, malo pirinca ili krompira kao izvor UH i da zamenim ove jabuke i mlecne proizvode. Jedino mi treba pomoc za te medjuobroke...

A sto se tice BCAA da li to pogoduje mom programu i ako da koji su najbolji po pitanju odnos cena/kvalitet?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #55 poslato: Septembar 04, 2014, 10:34:56 pre podne »

Vidi opet tanko...jako tanko...

Kikiriki 20 gr...nisam za biljne proteine, jer su nekompletni, dakle, nemaju sve esencijalne amino kiseline( to su one koje tvoje telo ne moze samo da proizvede, pa se moraju unositi hranom)...ok je kao izvor zdravih masti...ali da ti neka uzina bude samo jogurt...hm...tanko...

Opet previse mlecnih proizvoda...ogranici samo na prvi obrok uz ovsene...i uvece ella...

Obrok, a ni uzina ne moze da ti bude jedna jabuka...ili simbolicna kolicina voca...

Uz ovsene ujutru ubaci i dodatno belanca...

6 obroka po 30 gr proteina( okvirno) i imas oko 180 gr ( imas oko 90kg ) koliko bi bila neka"polazna osnova"...jesi li siguran da imas toliko gr proteina po obroku? Ili da zbirno ima toliko na dnevnom nivou?

Cini mi se i da ti je unos ugljenih hidrata nekim danima manji od 150 gr...nemoj da ides ispod te brojke...100 gr belog prinica ima oko 70 gr hidrata,100 gr krompira ima oko 20 gr hidrata( cisto ilustrativno navodim)...

Malo senfa nece skoditi...

Glutamin je koristan antikatabolik pre i posle treninga...ali ako je ugljenohidratni unos slab, uneti glutamin ce se "pretvoriti u dextrozu"...dakle, kao da si ga bacio...bolje je uzeti BCAA...po pitanju ukljucivanja i izbora sagorevaca bi dobrodosao savet iskusnijih na tom polju...moj predlog L-karnitin i hrom...

NEMOJ DA SE OPTERECUJES UKUSOM NAMIRNICA VEC NJIHOVIM KVALITETOM, TJ.HRANLJIVOM VREDNOSCU!





« Poslednja izmena: Septembar 04, 2014, 10:36:57 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #54 poslato: Septembar 04, 2014, 09:04:15 pre podne »

Možeš stavljati Step sok u Ellu, neće ti kvariti ništa.
Sačuvana
djidjidjole
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #53 poslato: Septembar 04, 2014, 09:01:18 pre podne »

Ne moraš ti uopšte da jedeš Ellu, pogotovo ako se mučiš toliko sa njom. Ako žečiš obrok bez hidrata i malo masti, uvek možeš piletinu ili tunjevinu sa salatom, omlet od belanaca sa salatom i koštunjavim voćem. A u Ellu možeš dodati whey, ili Step sok, cimet, Dr.Oetker aromu ili bobičastog voća malo da joj promeniš ukus.
Opet, 70 grama Ella sira nema po sebi dovoljno proteina za jedan obrok.  :P

Uh nije mi palo na pamet da ellu mogu da mesam sa aromom nekom ili vocem...A sto se tice step soka, zar to ne bi stetilo mojoj dijeti?
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.14 sekundi sa 13 upita.