TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395308 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 04, 2024, 10:55:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Anketa
Pitanje: Mogu li da vratim misic u stanje kao pre povrede?
koliko vremena da odmaram? - 1 (33.3%)
kad pocnem da treniram, mogu li istim intenzitetom kao do sada, uz postepeni uvod? - 2 (66.7%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1] 2 3 ... 15 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ischioglutealni bursitis  (Pročitano 37509 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #217 poslato: Februar 11, 2018, 08:15:48 pre podne »

Pozdrav,

Ima li i dalje bolova?
Jeste li radili vežbe...bili na pregledima?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #216 poslato: Decembar 18, 2017, 08:08:24 pre podne »

Pošto ne bi bilo u redu da Vam kažem da menjate posao, možemo probati sa vežbama.

Konkretno, problem sa zadnjim ložama može biti i usled njihove preterane aktivacije. Naime, ako je slab kvadriceps ili čak i glutealni mišići, zadnje lože budu preopterećene.
Isto je i sa kolenima.
Kičma i bolovi naročito u donjem delu leđa mogu biti usled slabih mišića kako leđa tako i trbuha, to je naš prirodni "mider"

Zato bi se trebalo posvetiti jačanju kompletnog trupa, sa aktivacijom prvenstveno glutealnih pa i mišića natkolenice.

Mogu Vam poslati primere vežbi za jačanje. Možete početi odmah sa programom ili, ako planirate neke kontrolne preglede, posle njih.
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #215 poslato: Decembar 17, 2017, 11:15:39 posle podne »

Imam nizak krvni pritisak. Najlepše hvala na odgovoru.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #214 poslato: Decembar 17, 2017, 04:03:58 posle podne »

Hipertenziju nemate?

Mogli biste radi svog zdravlja proveriti laboratoriju, eventualno posetiti fizijatra ako treba Rtg ili neki Ultrazvuk., na njemu bi se najbolje videle mišićno-tetivne strukture.

Takođe neka analgetska krema bi mogla biti od pomoći (DeepReliefe npr)...Diklofenak je dosta jak, ako ga uzimate duže vreme vidite da ga kombinujete sa Panadolom, npr. 2 tbl. Panadola ujutru, 1tbl. Diklofenaka uveče.

Zapravo, ne bi trebalo da trenirate dok se bol ne sanira.
Treninzima samo provocirate bol



« Poslednja izmena: Decembar 17, 2017, 04:14:33 posle podne od strane Aleksandra Brankovic » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #213 poslato: Decembar 17, 2017, 03:59:43 posle podne »

Pošto ne bi bilo u redu da Vam kažem da menjate posao, možemo probati sa vežbama.

Konkretno, problem sa zadnjim ložama može biti i usled njihove preterane aktivacije. Naime, ako je slab kvadriceps ili čak i glutealni mišići, zadnje lože budu preopterećene.
Isto je i sa kolenima.
Kičma i bolovi naročito u donjem delu leđa mogu biti usled slabih mišića kako leđa tako i trbuha, to je naš prirodni "mider"

Zato bi se trebalo posvetiti jačanju kompletnog trupa, sa aktivacijom prvenstveno glutealnih pa i mišića natkolenice.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #212 poslato: Decembar 17, 2017, 03:51:36 posle podne »

Dosta je to stajanja i opterećenja na kičm.stub.
Uglavnom tako i nastaju promene, osim u slučaju profesionalnog sporta koji takođe može biti doprinoseći faktor.
Bitan faktor je i ishrana, stres, itd...ali i norm.proces starenja koji kreće vec posle 20-te godine..




Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #211 poslato: Decembar 17, 2017, 03:09:38 posle podne »

Možete li mi reći koje vežbe,konkretno,da radim I šta da pijem,eventualno jedem,jer već drugu turu od 40 dana uzimam govedji želatin. Zaboravila sam,ramena me bole ujutro,jedva nanosim kremu na lice, tokom dana se razradim,pa ne boli,do sledećeg jutra. Čak me bol budi tokom noći. Možda sam slučaj za reumatologa.
« Poslednja izmena: Decembar 17, 2017, 03:19:58 posle podne od strane andjelika » Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #210 poslato: Decembar 17, 2017, 01:35:42 posle podne »

Vidite kakav sam naslov teme dala,misleći da je to uzrok bola u zadnjim ložama. I 2014.-te sam radila MR I tada se videlo oštećenje na kičmi,manje protruzije su I tada postojale.Na vratu osećam zadnjih par meseci. U medjuvremenu nisam ničim doprinela da bi se stanje pogoršalo. Sem što treniram i uživam u tome😍
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #209 poslato: Decembar 17, 2017, 01:30:28 posle podne »

Bol se u obe zadnje lože javlja u pretklonu,a jogi je to 70% položaja. Kao probadanje noževima. Po profesiji sam pravnik,radim kao šanker 😂,oko 9-10 sati stajanja, treniram 5 puta nedeljno po sat I po do dva. Istežem se redovno posle treninga,sem posle joge. S obzirom da radim grupne treninge,podrazumeva se dobro zagrevanje. Sve po propisu 😉. Pijem Glukozamin,magnezijum MSM i ispila sam pola kutije Diklofenaka i nastavljam,jer mi pomaže. Nikakvih drugih tegoba nemam. Dosta je i ovo. Leva ruka trne s vremena na vreme,ali mi ne predstavlja problem. S obzirom da čitav život vodim računa o ishrani,restriktivan mi je meni. Možda I više nego bi trebalo. Imala sam pre 4 godine napuknuće piriformisa,pa hematom od toga 25 mm. Razbila sam ga,ali su bolovi u zadnjoj loži tada i počeli. Mislila sam,kao I moj Fizioterapeut da su kalcifikati,pa sam izbegavala unos kalcijuma. Možda je greška. Na shvatam otkud ovakva oštećenja  kičme i vrata.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #208 poslato: Decembar 17, 2017, 12:47:01 posle podne »

A ishrana? Koristite li nešto od suplemenata?

Posao kojim se bavite, da li zahteva dugotrajno sedenje ili stajanje?

Nekih drugih tegoba ili bolesti da li imate? Lekove neke da li uzimate?

Znam da ima dosta pitanja ali molila bih Vas da mi na svako odgovorite kako bih imala što jasniju sliku o Vašem zdravstvenom stanju
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #207 poslato: Decembar 17, 2017, 12:44:55 posle podne »

Koliko puta u toku nedelje trenirate? Trajanje 1 treninga? Kojim intenzitetom?

Da li se redovno istežete? Zagrevanje pre treninga?

Da li ste bili u skorije vreme na nekim  terapijama?
« Poslednja izmena: Decembar 17, 2017, 12:48:30 posle podne od strane Aleksandra Brankovic » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #206 poslato: Decembar 17, 2017, 12:43:16 posle podne »

Kakve bolove osećate?
Da li se šire? Trenjenje?

Pri kojim pokretima su najizraženiji?


Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #205 poslato: Decembar 17, 2017, 12:41:38 posle podne »

Hvala na nalazu MR-a.
Što se tiče vratnog segmenta, postoje manje protruzije "izmicanja" diskova iz ležišta na terenu degenerativnih proemna.
Lumbalni isto ima manje promene ali diskova, kičmeni pršljenovi, kanal, očuvano je.

Tegobe bi trebalo da se okupiraju kontinuiranim vežbama, s vremena na vreme masažama, event.nekim fizikalnim terapijama.
Što se tiče suplementacije, takođe može biti od pomoći.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #204 poslato: Decembar 17, 2017, 08:13:49 pre podne »

Možete mi poslati na mail:

alexandra.brankovic7@gmail.com

Pozdrav
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #203 poslato: Decembar 17, 2017, 12:01:39 pre podne »

Pedja,ne znam da li sam Vam poslala poruku sa novim nalazom sa MR-protruzija diska,pa mi što pre odgovorite,ako jesam♥️. Hvala
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 15 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 20 upita.