TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395460 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 10, 2024, 01:30:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sport kao anti-age tretman  (Pročitano 3248 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3256


« Odgovor #11 poslato: April 13, 2022, 06:38:37 pre podne »

Postoji nekoliko načina kojima je dokazano kako sport utiče na starenje.
Gradi snagu mišića
Kako ljudi stare, gube mišićnu masu i snagu, stanje poznato kao sarkopenija. Naučnici kažu da je trening otpora jedan od najboljih načina da se uspori taj pad. Takođe može pomoći u smanjenju podložnosti bolestima, poboljšanju zdravlja i raspoloženja i pomoći vam da duže održite nezavisnost/samostalnost u funkcionisanju.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3256


« Odgovor #10 poslato: April 10, 2022, 08:45:18 posle podne »

Eto Miki, ne samo da je tebi sport pomigao oporavku već te je vratio boljeg, jačeg i zdravijeg. Upravo ovom temom pokušavamo ljudima da kažemo kako je to sa svake strane velika investicija u svoj život, zdravlje, starost i dugovečnost.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #9 poslato: April 10, 2022, 08:19:10 posle podne »

Moj primer:doziveo sam tesku saobracajnu nesrecu 2015 godine gde sam jedva ostao ziv,verujem to vec svi znate.Posle 26 dana lezanja na klinickom centru gde sam posle 2dana ustao iz kome na iznenadenje doktora sledilo je 6 meseci fizioterapije j tek sam posle mogao lagano ali sasvim lagano da pocnem da vezbam sa tegovima.Sve dok nisam vezbao bolela me leda,kolena,kuk svi moguci zglobovi i sve dok nisam poceo sa vezbanjem iako sam u pocetku mogao podici samo 0,5 kg teg iz treninga u trening sam osecao poboljsanje Prestajali su mi bolovi,bio sam mobilniji,bilo mi je puno bolje posle vezbanja,tako da se maximalno slazem sa tobom.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Ti si dokazao da nešto što bi za većinu bilo nemoguće, čak i u snovima, da je kod tebe moguće. Svaka ti čast na volji koju si imao i, pre svega, na ogromnoj mentalnoj snazi. To je ipak prvi i najvažniji korak. Ali zaista, ovo što si sada rekao da si se vratio treniranju, posle 2 dana kome i 6 meseci rehabilitacije, je za svaku pohvalu i divljenje. Posle ovoga što si napisao, sve osobe koje nalaze izgovore da ne treniraju, (zbog toga što nemaju vremena, mnogo obaveza ili čega već...) mogu samo da se postide. Nadam se da će ih ovo malo trgnuti, kako bi odmah počeli da treniraju.
Jednostavno tako sam navikao,nema ne mogu i necu.Ima samo mogu i hocu.Hvala ti puno.Stavise 6 godina nakon svega ovog sam osvojio petu titulu svetskog prvaka u benc presu 2019 godine sa podignutih 200kg iako su rekli da necu moci pomerati levu ruku.Sada kada se vec ne takmicim smanjio sam intenzitet ali 170 kg i sada mogu da izguram bez problema.Zato mogu reci da je meni sport spasao zivot i da puno dugujem sportu.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
I to je dodatno za divljenje i sve pohvale što si osvojio još jednu titulu svetskog prvaka, posle svega što ti se dogodilo. Iskreno se nadam da će sve ovo što si ispričao mnoge podstaći da počnu sa nekom fizičkom aktivnošću i da više ne nalaze izgovore.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #8 poslato: April 10, 2022, 06:40:35 posle podne »

Moj primer:doziveo sam tesku saobracajnu nesrecu 2015 godine gde sam jedva ostao ziv,verujem to vec svi znate.Posle 26 dana lezanja na klinickom centru gde sam posle 2dana ustao iz kome na iznenadenje doktora sledilo je 6 meseci fizioterapije j tek sam posle mogao lagano ali sasvim lagano da pocnem da vezbam sa tegovima.Sve dok nisam vezbao bolela me leda,kolena,kuk svi moguci zglobovi i sve dok nisam poceo sa vezbanjem iako sam u pocetku mogao podici samo 0,5 kg teg iz treninga u trening sam osecao poboljsanje Prestajali su mi bolovi,bio sam mobilniji,bilo mi je puno bolje posle vezbanja,tako da se maximalno slazem sa tobom.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Ti si dokazao da nešto što bi za većinu bilo nemoguće, čak i u snovima, da je kod tebe moguće. Svaka ti čast na volji koju si imao i, pre svega, na ogromnoj mentalnoj snazi. To je ipak prvi i najvažniji korak. Ali zaista, ovo što si sada rekao da si se vratio treniranju, posle 2 dana kome i 6 meseci rehabilitacije, je za svaku pohvalu i divljenje. Posle ovoga što si napisao, sve osobe koje nalaze izgovore da ne treniraju, (zbog toga što nemaju vremena, mnogo obaveza ili čega već...) mogu samo da se postide. Nadam se da će ih ovo malo trgnuti, kako bi odmah počeli da treniraju.
Jednostavno tako sam navikao,nema ne mogu i necu.Ima samo mogu i hocu.Hvala ti puno.Stavise 6 godina nakon svega ovog sam osvojio petu titulu svetskog prvaka u benc presu 2019 godine sa podignutih 200kg iako su rekli da necu moci pomerati levu ruku.Sada kada se vec ne takmicim smanjio sam intenzitet ali 170 kg i sada mogu da izguram bez problema.Zato mogu reci da je meni sport spasao zivot i da puno dugujem sportu.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #7 poslato: April 10, 2022, 06:29:12 posle podne »

Moj primer:doziveo sam tesku saobracajnu nesrecu 2015 godine gde sam jedva ostao ziv,verujem to vec svi znate.Posle 26 dana lezanja na klinickom centru gde sam posle 2dana ustao iz kome na iznenadenje doktora sledilo je 6 meseci fizioterapije j tek sam posle mogao lagano ali sasvim lagano da pocnem da vezbam sa tegovima.Sve dok nisam vezbao bolela me leda,kolena,kuk svi moguci zglobovi i sve dok nisam poceo sa vezbanjem iako sam u pocetku mogao podici samo 0,5 kg teg iz treninga u trening sam osecao poboljsanje Prestajali su mi bolovi,bio sam mobilniji,bilo mi je puno bolje posle vezbanja,tako da se maximalno slazem sa tobom.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Ti si dokazao da nešto što bi za većinu bilo nemoguće, čak i u snovima, da je kod tebe moguće. Svaka ti čast na volji koju si imao i, pre svega, na ogromnoj mentalnoj snazi. To je ipak prvi i najvažniji korak. Ali zaista, ovo što si sada rekao da si se vratio treniranju, posle 2 dana kome i 6 meseci rehabilitacije, je za svaku pohvalu i divljenje. Posle ovoga što si napisao, sve osobe koje nalaze izgovore da ne treniraju, (zbog toga što nemaju vremena, mnogo obaveza ili čega već...) mogu samo da se postide. Nadam se da će ih ovo malo trgnuti, kako bi odmah počeli da treniraju.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5990


« Odgovor #6 poslato: April 10, 2022, 06:18:55 posle podne »

Dakle, dobra stvar je što i minimalna fizička aktivnost deluje kao anti-age tretman i što kad god da počnete njom da se bavite nije kasno i ima efekta na usporavanje starenja.
To si baš lepo rekla. Nikada nije kasno i nema potrebe da se nalaze izgovori. Nadam se da ćeš na ovaj način podstaknuti mnoge da počnu da treniraju.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27457


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #5 poslato: April 10, 2022, 04:35:04 posle podne »

Moj primer:doziveo sam tesku saobracajnu nesrecu 2015 godine gde sam jedva ostao ziv,verujem to vec svi znate.Posle 26 dana lezanja na klinickom centru gde sam posle 2dana ustao iz kome na iznenadenje doktora sledilo je 6 meseci fizioterapije j tek sam posle mogao lagano ali sasvim lagano da pocnem da vezbam sa tegovima.Sve dok nisam vezbao bolela me leda,kolena,kuk svi moguci zglobovi i sve dok nisam poceo sa vezbanjem iako sam u pocetku mogao podici samo 0,5 kg teg iz treninga u trening sam osecao poboljsanje Prestajali su mi bolovi,bio sam mobilniji,bilo mi je puno bolje posle vezbanja,tako da se maximalno slazem sa tobom.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3256


« Odgovor #4 poslato: April 10, 2022, 04:16:08 posle podne »

Dakle, dobra stvar je što i minimalna fizička aktivnost deluje kao anti-age tretman i što kad god da počnete njom da se bavite nije kasno i ima efekta na usporavanje starenja.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3256


« Odgovor #3 poslato: April 10, 2022, 04:12:02 posle podne »

Sport naravno, ne može da preokrene starenje, sam po sebi ali „postoje jasni dokazi da vežbanje može da aktivira mašineriju neophodnu za popravku DNK.
Naravno, što pre počnete i što duže ostanete fizički aktivni, to bolje. Ali fizička aktivnost je važna u svakom uzrastu. Istraživanja o efektima vežbanja na stariju populaciju pokazala su poboljšanja u njihovim fizičkim i kognitivnim sposobnostima, kao i na njihovom mentalnom zdravlju.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3256


« Odgovor #2 poslato: April 10, 2022, 04:09:11 posle podne »

Vežbanje ne samo da poboljšava zdravlje srca i pluća, već istraživanja pokazuju da je i skromna fizička aktivnost dobra za mozak, kosti, mišiće i raspoloženje. Brojne studije su otkrile da doživotno vežbanje može duže održati ljude zdravije; odložiti početak 40 hroničnih stanja ili bolesti; sprečiti kognitivni pad; smanjiti rizik od pada; ublažiti depresiju, stres i anksioznost; i čak može pomoći ljudima da žive duže.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3256


« Odgovor #1 poslato: April 10, 2022, 04:08:11 posle podne »

Sve se više podvrgava o različitim medicinskim i kozmetičkim tretmanima kako bismo usporili starenje. Ulaganje u zdravlje je najbolji vid usporavanja problema koji nose godine sa sobom. Sport je definitivno jedna od najbitnijih stvari kada je očuvanje zdravlja u pitanju.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 14 upita.