TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395460 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 10:27:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Cigarete i trening  (Pročitano 11664 puta)
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #28 poslato: Oktobar 03, 2007, 07:57:12 pre podne »

Niko meni ne moze da zabrani da ja UZIVAM :D

A onog dana kad resim da prestanem,to nece biti zato sto to od mene neko trazi,nego kad ja budem htela ;)
(svoje odluke donosim sama sopstvenom voljom...)

Ali zasto neko drugi ne moze da ti bude motiv da prestanes da pusis?
Da prestanes da pusis bas zbog nekog drugog ako neces zbog sebe?
Najjaci motiv bi mogao da ti bude dete ako ga imas ali i ostali ukucani koje verovatno volis (valjda i oni svi ne puse)?
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #27 poslato: Oktobar 03, 2007, 07:09:04 pre podne »

@TashaBG - Skroz si u pravu sto se tice generalnog zagadjenja vazduha, ali to ne treba koristiti kao paravan i govoriti da na to pre treba obratiti paznju nego na problem pusaca i nepusaca. Problem je problem, kakav god da je i treba ga resavati. Kada bi svako krenuo od sebe i vodio racuna o svom zdravlju i o sredini u kojoj zivi, bilo bi manje problema na ovom svetu. Ljudi postanu svesni onoga sto su imali tek kad nesto izgube, a najgore je izgubiti zdravlje i zato ga treba cuvati.

@Mare_01- Mislim da nije isto pokusati ostaviti cigarete i ne jesti slatkise. To ne moze uopste da se poredi!

Ja razumem da je jako tesko odvici se od cigareta, ali je moguce i vrlo, vrlo vazno za zdravlje pojedinca i njegove okoline! Napravite dve kolone 'za' i 'protiv' i poslazite cinjenice... u kojoj koloni ce biti vise stavki ?!!? Pogledajte u taj papir vise puta dnevno i svaki smisao cigarete ce postati besmislica.

nije isto, mislim da sam i ja to napomenuo, samo sam hteo da istaknem moje misljenje kako to izgleda iz ugla pusaca, jer odatle se mora gledati "problem", nikako iz ugla nepusaca jer tu resenja nema. pa sam upotrebio prvu komparaciju koja mi padne na pamet, a da je vecini bliska. to je navika. navika vodi u zavisnost.
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
Mikala
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #26 poslato: Oktobar 03, 2007, 01:06:46 pre podne »

@Mikala

Jesi li ti to mene nazvala JADNOM,NEPISMENOM TE SLEPOM PORED OCIJU???


Nista licno, nekad se moraju koristiti grubi izrazi da bi se neko trgnuo, jer su ocigledno svi oguglali na standardne apele! Za mene ovo sto pisem nije samo 'prazno slovo na papiru' i nadam se da ce naterati bar jednu osobu da malo vise razmisli o tome. Nije mi bio cilj da bilo koga uvredim, meni je samo jako zao pusaca, iskreno! Znam da svako ima izbor da bira da li ce biti pusac ili ne, ali mislim da je lakse nepusacu da odabere da bude nepusac, nego pusacu. S druge strane, sve je stvar odluke, a pomoci i podrske uvek ima! Licno, u porodici sam imala pusace (sa dobrim pusackim stazom) koji su ostavili pusenje i nisu se pokajali, naprotiv!

Jos jedna stvar... Ne razumem zasto se pusaci postavljaju tako negativno prema kritikama, kao da im zelimo zlo, a ustvari je upravo suprotno!
Sačuvana
Mikala
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #25 poslato: Oktobar 03, 2007, 12:44:27 pre podne »

@TashaBG - Skroz si u pravu sto se tice generalnog zagadjenja vazduha, ali to ne treba koristiti kao paravan i govoriti da na to pre treba obratiti paznju nego na problem pusaca i nepusaca. Problem je problem, kakav god da je i treba ga resavati. Kada bi svako krenuo od sebe i vodio racuna o svom zdravlju i o sredini u kojoj zivi, bilo bi manje problema na ovom svetu. Ljudi postanu svesni onoga sto su imali tek kad nesto izgube, a najgore je izgubiti zdravlje i zato ga treba cuvati.

@Mare_01- Mislim da nije isto pokusati ostaviti cigarete i ne jesti slatkise. To ne moze uopste da se poredi!

Ja razumem da je jako tesko odvici se od cigareta, ali je moguce i vrlo, vrlo vazno za zdravlje pojedinca i njegove okoline! Napravite dve kolone 'za' i 'protiv' i poslazite cinjenice... u kojoj koloni ce biti vise stavki ?!!? Pogledajte u taj papir vise puta dnevno i svaki smisao cigarete ce postati besmislica.
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 02, 2007, 10:30:44 posle podne »

Evo ovakve komentare mogu da prihvatim,znaci izrazili ste svoj stav, negodovanje kako god

Ono sto ne podnosim,a moracu da se ipak ponovim,da se prema nama(pusacima) odnose kao sudije i propovednici

Ipak nisu pusaci jedini zagadjivaci zivotne sredine,ima i onih PARABENA npr u kozmetickim preparatima pa se eto niko ne buni
a mackamo ih svi na lice i telo,ili se prskamo dezodoransima...ali to je vec druga prica...

@Mikala

Jesi li ti to mene nazvala JADNOM,NEPISMENOM TE SLEPOM PORED OCIJU???
« Poslednja izmena: Oktobar 03, 2007, 12:35:53 pre podne od strane TashaBG » Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #23 poslato: Oktobar 02, 2007, 10:22:45 posle podne »

ajde da se i ja javim..
eh kad bi bilo tako jednostavno.. osnova takvih stvari, kao sto su zavisnost i neki poremecaji je da osoba koja ima to bice sigurna kako to bas nju ne pogadja, i konkretno, vecina pusaca misli da mogu bez problema da ostave ali samo kad bi imali valjan razlog. oni nisu zavisni, drugi mozda jesu. ali valjani razlog tesko da ce se pojaviti. prvi korak u izlecenju, odnosno odvikavanju je da prizna da ima problem. ako to ne vidi kao problem koji se treba poceti tretirati sad i odmah, nista od prestanka. naravno to je prvi korak, posle je stvar karaktera. znam mnogo ljudi koji su ostavljali cigare, i tacno sam za svakog na osnovu karaktera mogao da procenim da li ce se vratiti na pljuge ili ne. nazalost, primetio sam, ne znam sta je razlog, da su pripadnice neznijeg pola, mnogo nedoslednije u ostavljanju, tacnije, znam samo jednu sto je uspela da ostavi, a vecina su nastavile, i pored oboljenja kao sto su astma, polipi na grlu i sl. e to tek ne mogu da razumem!
slicno je npr i sa nekim ko se navuce na slatko, a vrlo je lako, meni je jedno vreme bilo vrlo tesko izdrzivo da posle obroka ne pojedem stanglu cokolade. e onda je problem sa drugom stanglom.. tako ti se jede, ali znas da ne bi trebao, a onda kontas, ma mogu ja da je ne pojedem ako necu, i necu je pojesti sledeci put ali sad hocu. i tako smazes celu.
naravno kod pusenja se namece i aspekt drustvene odgovornosti sto trujes ljude u okolini ali u sustini zavisnost je ista.
poenta je da nikada nije sve crno ili belo. svako ima svoju stranu price i jgb.

e sad, govoriti kod nas o nepusenju na javnim mestima (inace kod nas je pusenje u kretanju zabranjeno ali niko ne primenjuje zabranu) je apsurdno! gledam pre neki dan pandura u sve uniformi komplet, patrolira ispred skole ovde kod mene i pusi! ALO BREEEE!
« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2007, 10:40:41 posle podne od strane Mare_01 » Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
Mikala
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #22 poslato: Oktobar 02, 2007, 10:13:00 posle podne »

Zao mi je ljudi koji puse! JADNI, nisu oni krivi sto su slepi pored ociju, pa ne mogu da procitaju i shvate sta pise na kutiji cigareta i batale tu glupost. Voleli bi oni da nisu slabi karakteri i da mogu da ostave kad hoce...
Znam ljude koji tvrde da vole da puse i ustvari se kriju iza te recenice. Cinjenica je da su oni zavisnici i naravno da ce voleti da zapale cigaru, jer ako ne zapale, osecace se lose i nervozno. Tako postajes ROB, zato mi i nije jasna ona izjava TasheBG da se pusac bori za svoju licnu slobodu... A sto se tice prava na zadovoljstvo... Svako ima prava, dok ne ugrozi prava drugoga. Pusaci gube pravo na zadovoljstvo, zato sto time ugrozavaju moje pravo na cist vazduh!
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 02, 2007, 08:55:58 posle podne »

to znachi da ja mogu da kashljem na ljude namerno dok chekam bus npr ..  ... pa ima pravo da se pomeri ... lol ne pije mi to vodu ...

a nekontam za onaj tekst o pabu ... treba da pokaze da je taj vlasnik kompletan degen ili ??


a tasha bojim se da jedini chovek kojem nishta nisu mogli da zabrane je bio escobar ...

ti ... NISI escobar ...  to kao nemoze meni niko nishta ... lol :D

a shto se tiche alkohola ... pa ni to ne opravdavam .. to shta ce ko da uradi pijan samo on zna ... ja znam koliko sam ja retardiran kada se odvalim i zato to ne radim  ... samo par pica za opushtanje ... a to shta cu ja da radim svojoj jetri je moja stvar ..

a u sushtini najgore mi je shto pushaci non stop traze teze da dokazu da su upravu i da to nije strashno itd... to mi je vec tuzno ... lepo kazesh .. jeste glup/glupa sam i trujem sebe svoje najmilije i sve ljude oko sebe ... i preslab/preslaba sam i nemogu da ostavim cigare ...




Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 02, 2007, 05:08:46 posle podne »

Naravno svako ima pravo da bira.. i onaj ko stoji pored pusaca moze da se pomeri..
No da ne ispadne da sam za pusnjenje - nisam.. deca stradaju svakako...
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 01, 2007, 09:57:31 posle podne »

Niko meni ne moze da zabrani da ja UZIVAM :D

A onog dana kad resim da prestanem,to nece biti zato sto to od mene neko trazi,nego kad ja budem htela ;)
(svoje odluke donosim sama sopstvenom voljom...)

Moze zakon ;D ;D ;D ;DZnaci isto ko narkomanima moze da zabrani da uzivaju....
To je sebican stav,ti da uzivas a ostale da trujes...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
TashaBG
Gost
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 01, 2007, 05:19:24 posle podne »

Niko meni ne moze da zabrani da ja UZIVAM :D

A onog dana kad resim da prestanem,to nece biti zato sto to od mene neko trazi,nego kad ja budem htela ;)
(svoje odluke donosim sama sopstvenom voljom...)
« Poslednja izmena: Oktobar 01, 2007, 05:23:01 posle podne od strane TashaBG » Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 01, 2007, 04:58:49 posle podne »

Procitajte ovaj tekst,pa da vidite o cemu ja govorim

ONAJ KO PUSI,NACI CE NACIN,DA RADI STVAR KOJU VOLIIIIII


Vlasnik paba "Dog in" u Herfordu, severno od Londona, Toni Blous izjavio je "Dejli telegrafu" da nema nameru da u svom pabu poštuje zabranu pušenja.

On kaže da i stanuje iznad paba i da je to njegovo privatno vlasništvo, znači njegov dom, i zato ima pravo da radi šta god želi u svojoj kući.

Bouls je izjavio da jedva čeka da doĂ°e "pušačka policija" i da ide na sud.

Ako treba otići će i u zatvor jer, kako je rekao, jedino se još u zatvoru može zapaliti cigareta

E pa onda eto pusaci,u zatvoru slobodno purnjajte.A to koliko su englezi pametni....inbred idiots.
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 01, 2007, 04:58:22 posle podne »

Smeta mi dim cigarete, a u kuci imam pusaca. Ujutro kada osetim dim cigarete jako se iznerviram.
Na poslu su odvojeni pusaci od nepusaca, meni se dopada taj zakon.
Imam neko drustvo, svi puse, kada odem na rodjendan (narocito zimi u zatvorenom prostoru) hocu da umrem. Razmisljam da im kazem da necu doci na zurku zato sto ne mogu da izdrzim taj dim.

Ako bih trebala da idem na posao biciklom (ipak desetak km nije za peske) a da nema saobracaja i niko da ne pusi cak bih i na to pristala (iako od svih sportova voznju biciklom bas najmanje volim).

Razumem ja tu njihovu zavisnost. To je kao sto ja ne bih mogla bez kafe.

Kako se odvici od pusenja? Kako ubediti pusaca da prestane da pusi? Svesni su oni da je to stetno po zdravlje, a bogami i po novcanik.
Videla sam da postoji neka cigara za odvikavanje od pusenja, ispusta vodenu paru umesto dima tako da ne smeta okolini. Unutra ima odredjenu kolicinu nikotina da bi pusac zadovoljio svoju zavisnost. Pusac treba da vremenom uzima cigare sa sve manje nikotina dok ne dodje do nista nikotina. U praksi znam da vecina ljudi koja je ostavila pusenje, ostavila je naglim prekidom tako da ne znam da li bi ovo upalilo.
Sačuvana
TashaBG
Gost
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 01, 2007, 04:55:24 posle podne »

Procitajte ovaj tekst,pa da vidite o cemu ja govorim

ONAJ KO PUSI,NACI CE NACIN,DA RADI STVAR KOJU VOLIIIIII


Vlasnik paba "Dog in" u Herfordu, severno od Londona, Toni Blous izjavio je "Dejli telegrafu" da nema nameru da u svom pabu poštuje zabranu pušenja.

On kaže da i stanuje iznad paba i da je to njegovo privatno vlasništvo, znači njegov dom, i zato ima pravo da radi šta god želi u svojoj kući.

Bouls je izjavio da jedva čeka da doĂ°e "pušačka policija" i da ide na sud.

Ako treba otići će i u zatvor jer, kako je rekao, jedino se još u zatvoru može zapaliti cigareta
Sačuvana
Peraa84
Gost
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 01, 2007, 04:55:04 posle podne »

jbg svakom smeta dim cigare bio on pusac ili ne!A ako  ne smes da pusis zasto onda da smes da pijes?Ni jedno ni drugo ne valja,nisam pusac al sto se onda zabranjuje pusenje a alkohol ne!Jel ti pod dejstvom alkohola mozes mnogo vecu stetu da naneses i sebi i drugim ljudima... ?:(
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 14 upita.