TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395418 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 07, 2024, 11:24:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija  (Pročitano 62682 puta)
Bore
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #46 poslato: Avgust 21, 2013, 02:12:47 posle podne »

Hvala vam drugari ! Mnogo ste mi pomogli. Hvala !!!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #45 poslato: Avgust 21, 2013, 07:23:33 pre podne »

Pozdrav ! I ja sam pocetnik, danas mi je stigao 100% Whey Protein Professional i Creatine monohydrate Micronized. Zbog finansija cu protein uzimati posle treninga, ali me interesuje kada se uzima kreatin, zato sto na sajtu pise da se sme uzimati samo 5g dnevno, ali ne pise kada, pre ili posle treninga. Unapred hvala  drugari !!!!

u redu je da tako uzimaš protein, i ja ga samo tad pijem :)  ako imaš dovoljan proteinski unos u toku dana to je sasvim ok...

kreatin monohidrat -1 kafena kašičica (4-5 g) pre treninga sa vodom i druga kafena kašičica sa proteinom i vodom odmah posle treninga... neće se posvaĂ°ati zajedno :)

u danima pauze 5 g ujutru
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #44 poslato: Avgust 20, 2013, 10:28:59 posle podne »

bitno je da imas konstantan unos na duzi vremenski period... mnogo bitnije nego kad ga pijes... ja popijem pre treninga 3-4 gr posle 3-4gr...
Sačuvana
Bore
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #43 poslato: Avgust 20, 2013, 10:24:10 posle podne »

Pozdrav ! I ja sam pocetnik, danas mi je stigao 100% Whey Protein Professional i Creatine monohydrate Micronized. Zbog finansija cu protein uzimati posle treninga, ali me interesuje kada se uzima kreatin, zato sto na sajtu pise da se sme uzimati samo 5g dnevno, ali ne pise kada, pre ili posle treninga. Unapred hvala  drugari !!!!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #42 poslato: Avgust 13, 2013, 01:41:47 posle podne »

Citat
Pozdrav,

ovako,

1) trening je predug.  60-90 minuta u teretani je previše. Smanji na efektivnih 45 minuta trening sa tegovima, i do 45 minuta aerobnog kardio treninga i to je to... ne više od 1,5 h

2) ukoliko želiš i ako ti je tako lakše, možeš i odvojiti kardio i teretanu.  Trening duži od 1,5-2h u teretani je gubljenje vremena i upadaš u rizik od kazabolizma

3) ishrana je najvažnija u celoj priči, a ne znamo kako se hraniš. Možda da ispišeš detaljnije.

4) suplementacija - što se tiče katabolizma sigurno ćeš upasti u njega sa predugim treninzima, i ako ne unosiš dovoljno proteina.  Što se tiče suplementacije ja bih za početak ubacila protein, čist whey protein - bilo koji, posle treninga i eventualno još jednom ujutru.  Bcaa su ok,  L-karnitin je ok u dozi od minimum 1000 mg pola sata pre treninga (posebno aerobnog treninga).  Kreatin mi tu deluje suvišno... za sada.

Dakle ako možeš bilo bi dobro da priuštiš sebi jedan dobar protein. Bcaa je ok.

Pozdrav,

Sto se treninga tice, planiram da radim kardio ujutru, a teretanu popodne, po 45 minuta. Znaci, L-karnitin 1000mg pola sata pre kardio treninga, BCAA - jednu kapsulu pre, i dve kapsule posle teretane. Ishrana izgleda odprilike ovako: 3-4 obroka dnevno, dosta belog i crvenog mesa, jaja, mleka, ovsenih pahuljica, ugljeni hidrati (krompir, pirinac, hleb).
Zanima me Vase misljenje, koji je od ova dva proizvoda bolji: http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN482-100-Whey-Protein-Professional.html ili http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN086-100-Whey-protein.html , i kako bi trebala da izgleda konzumacija? Zanima me da li ce L-karnitin uticati na smanjenje apetita?

za protein si već dobio odgovor od Roberta,
a što se tiče smanjenja apetita i L-karnitina ja sam lično imala utisak da mi L -karnitin hrom malo smanjuje apetit (skroz subjektivno) najverovatnije zbog tog hroma koji reguliše nivo šećera u krvi. Ali generalno L karnitin ne utiče na apetiti. Možda ćeš se malo više oznojiti.

Što se tiče suplementacije ok je. možda sledeći put da uzmeš neki BCAa u prahu, znatno su ekonomičnije :)  jedino što imaju malo nezgodan ukus, uglavnom
Sačuvana
MMS15
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #41 poslato: Avgust 12, 2013, 09:14:34 posle podne »

Ok. Hvala svima na savetima, puno ste mi pomogli.

Pozdrav... :D
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #40 poslato: Avgust 12, 2013, 09:10:46 posle podne »

ne mozes imati nezelje efekte... i mozes piti i jendo i drugo
Sačuvana
MMS15
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #39 poslato: Avgust 12, 2013, 09:02:03 posle podne »

Citat
Autor: Robert
Umetanje citata
Maltene da nema razlike. Professional verzija ima dodate enzime za varanje i paletu egzotičnijih ukusa, i to je sve. Osnovno ti je da ga uzimaš nakon treninga(dozer - dozer i po). Pored toga, možeš i još koji put u toku dana, npr. za doručak, uz neki izvor ugljenih hidrata(pirinač ili ovsene).

Teško da će ti L karnitin smanjiti apetit. Ako ti je jak apetit, usmeri ga na čisto proteinske izvore hrane. Smiley

Ok. Da li upotreba L-karnitina, whey proteina i BCAA moze dovesti do bilo kakvih nezeljenih efekata? Da li mogu da uzimam i whey proteine i BCAA, posto whey proteini vec sadrze l-izoleuci, l-leucin?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #38 poslato: Avgust 12, 2013, 08:54:13 posle podne »

Maltene da nema razlike. Professional verzija ima dodate enzime za varanje i paletu egzotičnijih ukusa, i to je sve. Osnovno ti je da ga uzimaš nakon treninga(dozer - dozer i po). Pored toga, možeš i još koji put u toku dana, npr. za doručak, uz neki izvor ugljenih hidrata(pirinač ili ovsene).

Teško da će ti L karnitin smanjiti apetit. Ako ti je jak apetit, usmeri ga na čisto proteinske izvore hrane. :)
Sačuvana
MMS15
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #37 poslato: Avgust 12, 2013, 08:14:28 posle podne »

Citat
Pozdrav,

ovako,

1) trening je predug.  60-90 minuta u teretani je previše. Smanji na efektivnih 45 minuta trening sa tegovima, i do 45 minuta aerobnog kardio treninga i to je to... ne više od 1,5 h

2) ukoliko želiš i ako ti je tako lakše, možeš i odvojiti kardio i teretanu.  Trening duži od 1,5-2h u teretani je gubljenje vremena i upadaš u rizik od kazabolizma

3) ishrana je najvažnija u celoj priči, a ne znamo kako se hraniš. Možda da ispišeš detaljnije.

4) suplementacija - što se tiče katabolizma sigurno ćeš upasti u njega sa predugim treninzima, i ako ne unosiš dovoljno proteina.  Što se tiče suplementacije ja bih za početak ubacila protein, čist whey protein - bilo koji, posle treninga i eventualno još jednom ujutru.  Bcaa su ok,  L-karnitin je ok u dozi od minimum 1000 mg pola sata pre treninga (posebno aerobnog treninga).  Kreatin mi tu deluje suvišno... za sada.

Dakle ako možeš bilo bi dobro da priuštiš sebi jedan dobar protein. Bcaa je ok.

Pozdrav,

Sto se treninga tice, planiram da radim kardio ujutru, a teretanu popodne, po 45 minuta. Znaci, L-karnitin 1000mg pola sata pre kardio treninga, BCAA - jednu kapsulu pre, i dve kapsule posle teretane. Ishrana izgleda odprilike ovako: 3-4 obroka dnevno, dosta belog i crvenog mesa, jaja, mleka, ovsenih pahuljica, ugljeni hidrati (krompir, pirinac, hleb).
Zanima me Vase misljenje, koji je od ova dva proizvoda bolji: http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN482-100-Whey-Protein-Professional.html ili http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN086-100-Whey-protein.html , i kako bi trebala da izgleda konzumacija? Zanima me da li ce L-karnitin uticati na smanjenje apetita?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #36 poslato: Avgust 12, 2013, 05:08:50 posle podne »

Resenje problema prvo trazi u korekciji ishrane tj.moras bitinu kalorijskom deficitu itcanjenti mora bitinu zoni gde primarno trosis masti kao izvor energije niskog inteziteta velikog obima.
Kreatin mozes koristiti sa sagorevacem hidriraj se dovoljno i radi 4 x nedeljno trening sa optercenjem za hipertrofiju i misicnu izdrzljivost.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #35 poslato: Avgust 12, 2013, 03:11:47 posle podne »

       Pozdrav,

       Nov sam na forumu, pa cu za pocetak reci nesto o sebi. Imam 20 godina, visok sam 191 cm, tezak 89 kg. Redovno sam trenirao oko 14 meseci, pa sam zbog pojedinih obaveza morao da napravim malo duzu pauzu. Pre dva i po meseca sam ponovo poceo da treniram. Treniram sest puta nedeljno, a moj trening se sastoji iz 60-90 minuta u teretani i oko sat vremena kardio treninga (trcanje). Pored toga, resio sam se nekih losih navika u ishrani, kao sto su slatkisi, grickalice i slicno, i za sest nedelja uspeo da skinem 5,5 kg. Jos uvek imam dosta masnih naslaga kojih bi hteo da se resim, ali mi je primarni cilj dobijanje ciste misicne mase.
    Moje pitanje je vezano za kombinaciju: kreatin monohidrat, aminokiseline i L-karnitin (konkretna kombinacija proizvoda: 100% Creatine Monohydrate – Scitec Nutrition; BCAA 3D – Biotech; Carni-X – Scitec Nutrition). Zanima me da li mogu istovremeno da konzumiram i kreatin monohidrat i aminokiseline, i L-karnitin, posto L-karnitin daje najbolje rezultate uz dijetu i kardio trening, a da bi dobio na misicnoj masi, uz konzumiranje kreatina i aminokiselina, treba da unosim dosta kalorija. Znam da treba da pijem dosta tecnosti, jer se visak, odnosno neiskoriscen kreatin izlucuje preko bubrega i zbog toga sto kreatin vezuje vodu u misicima. Da li L-karnitin utice na smenjenje apetita, i da li neki od ovih proizvoda moze da dovede do nekih stetnih posledica? Kako treba da izgleda konzumacija danima kada ne radim trening?  Do sada nisam koristio nikakvu suplementaciju, pa bi mi svaki savet o upotrebi, nacinu konzumiranja, efektima, i eventualnim negativnim efektima jako znacio.
   Izvinjavam se zbog dugog teksta ali, kao sto sam vec rekao, do sada nisam koristio suplementaciju, pa sam se trudio da sto bolje obrazlozim svoju dilemu.
   Hvala unapred na odgovoru.

Pozdrav,

ovako,

1) trening je predug.  60-90 minuta u teretani je previše. Smanji na efektivnih 45 minuta trening sa tegovima, i do 45 minuta aerobnog kardio treninga i to je to... ne više od 1,5 h

2) ukoliko želiš i ako ti je tako lakše, možeš i odvojiti kardio i teretanu.  Trening duži od 1,5-2h u teretani je gubljenje vremena i upadaš u rizik od kazabolizma

3) ishrana je najvažnija u celoj priči, a ne znamo kako se hraniš. Možda da ispišeš detaljnije.

4) suplementacija - što se tiče katabolizma sigurno ćeš upasti u njega sa predugim treninzima, i ako ne unosiš dovoljno proteina.  Što se tiče suplementacije ja bih za početak ubacila protein, čist whey protein - bilo koji, posle treninga i eventualno još jednom ujutru.  Bcaa su ok,  L-karnitin je ok u dozi od minimum 1000 mg pola sata pre treninga (posebno aerobnog treninga).  Kreatin mi tu deluje suvišno... za sada.

Dakle ako možeš bilo bi dobro da priuštiš sebi jedan dobar protein. Bcaa je ok.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #34 poslato: Avgust 11, 2013, 04:41:22 posle podne »

ok hvala :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #33 poslato: Avgust 11, 2013, 04:39:43 posle podne »

jel to vaze samo za ljude koji u kcal suficitu ili i za nas koji smo na deficiji jer ja sam otprilike poceo da ga pijem kad sam krenuo deficiju(sto bas i nema logike)... ili kod mene ne moze doci do zasicenja posto sam stalno u deficitu sa uh? pa glikogenske rezerve nikad nisu pune valjda?

Nesto se nismo razumeli - zasicenje celija kreatinom nema veze sa ugljenim hidratima, vec sa kreatinom koji unosis kroz suplementaciju ( jer ga inace i kroz hranu unosimo ), a ja sam ugljene hidrate pomenula kako bi objasnila od cega zavisi koliki ce biti visak tecnosti, odn onih 1,5 koje si pomenuo. To sto unosis manje ugljenih hidrata uticace na to da monohidrat povlaci manje vode, pa ce taj njegov efekat biti malo tj minimalno izrazen.
Sačuvana
MMS15
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #32 poslato: Avgust 11, 2013, 09:54:27 pre podne »

       Pozdrav,

       Nov sam na forumu, pa cu za pocetak reci nesto o sebi. Imam 20 godina, visok sam 191 cm, tezak 89 kg. Redovno sam trenirao oko 14 meseci, pa sam zbog pojedinih obaveza morao da napravim malo duzu pauzu. Pre dva i po meseca sam ponovo poceo da treniram. Treniram sest puta nedeljno, a moj trening se sastoji iz 60-90 minuta u teretani i oko sat vremena kardio treninga (trcanje). Pored toga, resio sam se nekih losih navika u ishrani, kao sto su slatkisi, grickalice i slicno, i za sest nedelja uspeo da skinem 5,5 kg. Jos uvek imam dosta masnih naslaga kojih bi hteo da se resim, ali mi je primarni cilj dobijanje ciste misicne mase.
    Moje pitanje je vezano za kombinaciju: kreatin monohidrat, aminokiseline i L-karnitin (konkretna kombinacija proizvoda: 100% Creatine Monohydrate – Scitec Nutrition; BCAA 3D – Biotech; Carni-X – Scitec Nutrition). Zanima me da li mogu istovremeno da konzumiram i kreatin monohidrat i aminokiseline, i L-karnitin, posto L-karnitin daje najbolje rezultate uz dijetu i kardio trening, a da bi dobio na misicnoj masi, uz konzumiranje kreatina i aminokiselina, treba da unosim dosta kalorija. Znam da treba da pijem dosta tecnosti, jer se visak, odnosno neiskoriscen kreatin izlucuje preko bubrega i zbog toga sto kreatin vezuje vodu u misicima. Da li L-karnitin utice na smenjenje apetita, i da li neki od ovih proizvoda moze da dovede do nekih stetnih posledica? Kako treba da izgleda konzumacija danima kada ne radim trening?  Do sada nisam koristio nikakvu suplementaciju, pa bi mi svaki savet o upotrebi, nacinu konzumiranja, efektima, i eventualnim negativnim efektima jako znacio.
   Izvinjavam se zbog dugog teksta ali, kao sto sam vec rekao, do sada nisam koristio suplementaciju, pa sam se trudio da sto bolje obrazlozim svoju dilemu.
   Hvala unapred na odgovoru.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.13 sekundi sa 14 upita.