TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395418 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 08, 2024, 02:34:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija  (Pročitano 62730 puta)
vaso
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #76 poslato: Oktobar 13, 2013, 11:21:55 posle podne »

Potreban mi je savjet. S obzirom da imam 2 puta na dan treninge,kosarka i teretana zanima me kako najbolje da kombinujem creatin i beta alanin koji hocu da pijem 1 put. Obicno suplemente pijem posle treninga jer smatram da su tada najpotrebniji. Do sada sam pio ovako / posle treninga kosarke pijem glutamin,bcaa,creatin i dextrozu a posle teretane whey,bcaa,glutamin,creatin i dex. Kad imam samo teretanu taj dan pijem samo posle teretane a kad imam samo kosarku pijem samo posle tog treninga,kada nemam treninga pijem kreatin ujutru a pred spavanje whey sa mlijekom. e sada kad ubacim beta alanin da li mogu da ga dodajem u sejk posle treninga,znaci kad imam 2 treninga na dan posle svakog,kad imam 1 tr samo posle njega i kad ne treniram ujutru? Znam da neki savjetuju i prije treninga ali s obzirom da imam cesto vise treninga dnevno mozda je bolje da uzimam posle radi oporavka?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #75 poslato: Oktobar 13, 2013, 04:38:16 posle podne »

Suplementacija ti nema znacaj ako ishrana nije na visokom nivou.Moras znati koje su tvoje energetske potrebe i bazalni metabolizam jer veoma lako ti se moze desiti da ces gubiti misicnu masu !
Sačuvana
psina
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #74 poslato: Oktobar 12, 2013, 03:29:54 posle podne »

Zdravo,
izotonike ne koristim;napravim sam mešavinu-sok od narandže,malo soli,malo šećera i eto(taj "recept" sam našao u jednom britanskom bajkerskom magazinu),pijem dosta vode tokom dana(ne nalivam se,već se u malim gutljajima rehidriram),posle treninga roknem pomenute suplemente,pojedem bananu i pošto mi je cilj u početku(pre skoro godinu dana) bio skidanje viška masti,obrok posle treninga( u mom slučaju večera) uglavnom je nešto bez veze(malo hleba sa pekmezom,ili koji čvarak ;D...ukratko-bez koncepta).
Može neki savet u vezi ovog kritičnog obroka i savet za suplementaciju nakon teretane(da li da koristim isti program suplementacije kao pri treningu na biciklu?)
Hvala i pozdrav :)
« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2013, 08:38:29 posle podne od strane psina » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #73 poslato: Oktobar 12, 2013, 11:21:31 pre podne »

Pozdrav,
treba mi savet za kombinaciju:
Kao prvo da pomenem kombinaciju kojom se bavim a to je biciklizam(kada vremenski uslovi dozvoljavaju) na jačem amaterskom nivou i naravno teretana(kućna)-ciljane vežbe za održavanje snage celog tela(pogotovo u jesen i zimi).
Koristio sam sledeće preparate:
protein(posle treninga ali  i kada je dan odmora)
L-glutamin(sa proteinom nakon treninga)
Kre-Alkalyn(pre i posle treninga)
i moram priznati da nakon godinu dana (koliko koristim suplemente i više pazim na ishranu i stil življenja ) i te kako osećam da napredujem sa formom,definicijom,snagom...mnogo više nego ranije kada sam pio vodu i jeo ono što "ulovim"...
Pitam Vas da li bih umesto Glutamina trebao početi koristiti BCAA i koji(slušao o tome,čitao malo),jer kako povećavam težine tegova počinjem osećati da se ne oporavljam brzo koliko bih želeo(napominjem da  5 dana u nedelji vežbam sa tegovima-sada kada nemam zbog posla toliko slobodnog vremena za vožnju bicikla u toku dana-dan je kraći i vožnja bicikla je veoma opasna u noćnim uslovima-inače kada treniram bajs,vozim ne manje od 50km,ponekad po asfaltu,ponekad u šumi.
Imam 39 godina,ako nešto znači taj podatak.
Hvala na odgovoru unapred. :)

Ćao :)

s obzirom da smo zaljubljenici u isti sport, odmah ću ti reći da glutamin ne izbacuješ...

Glutamin, u sportovima kao što je biciklizam (naravno i u drugim sportovima ali u ovom je izuzetno važan) , može jako da pomogne u oporavku, sprečavanju upala i u jačanju imuniteta... takoĂ°e, ne izbacuj ništa što ti daje efekat i sa čim si zadovoljan.

Imaš odličnu suplementaciju, protein , glutamin, kre alkalyn...  ako možeš BCAA bi bilo super dodati, ali ništa od prethodnog ne izbacivati.

Btw, koristiš li izotonike?  i da, koju formu ugljenih hidrata koristiš posle treninga?
Sačuvana
psina
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #72 poslato: Oktobar 11, 2013, 08:45:25 posle podne »

Pozdrav,
treba mi savet za kombinaciju:
Kao prvo da pomenem kombinaciju kojom se bavim a to je biciklizam(kada vremenski uslovi dozvoljavaju) na jačem amaterskom nivou i naravno teretana(kućna)-ciljane vežbe za održavanje snage celog tela(pogotovo u jesen i zimi).
Koristio sam sledeće preparate:
protein(posle treninga ali  i kada je dan odmora)
L-glutamin(sa proteinom nakon treninga)
Kre-Alkalyn(pre i posle treninga)
i moram priznati da nakon godinu dana (koliko koristim suplemente i više pazim na ishranu i stil življenja ) i te kako osećam da napredujem sa formom,definicijom,snagom...mnogo više nego ranije kada sam pio vodu i jeo ono što "ulovim"...
Pitam Vas da li bih umesto Glutamina trebao početi koristiti BCAA i koji(slušao o tome,čitao malo),jer kako povećavam težine tegova počinjem osećati da se ne oporavljam brzo koliko bih želeo(napominjem da  5 dana u nedelji vežbam sa tegovima-sada kada nemam zbog posla toliko slobodnog vremena za vožnju bicikla u toku dana-dan je kraći i vožnja bicikla je veoma opasna u noćnim uslovima-inače kada treniram bajs,vozim ne manje od 50km,ponekad po asfaltu,ponekad u šumi.
Imam 39 godina,ako nešto znači taj podatak.
Hvala na odgovoru unapred. :)
« Poslednja izmena: Oktobar 11, 2013, 08:56:40 posle podne od strane psina » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #71 poslato: Oktobar 10, 2013, 01:06:09 posle podne »

Zanima me da li je dobra kombinacija proteina i gejnera . Ili je suvisno uzimati protein kada uzimas gejner ?
I kako bi to trebalo da se raspodeli u odnosu na trening i ishranu ,
Treniram skoro svaki dan , pokusavam da dobijem sto vise na misicnoj masi.
Hvala :)

pa možeš imati i jedno i drugo, i npr koristiti gejner onim danima kada imaš manji unos kalorija - u tom slučaju gejner da bude kao dopuna,  a protein piti redovno posle treninga i npr ujutru....

protein je dovoljan ako unosiš dovoljno ugljenih hidrata ishranom.

Sačuvana
BadrHari
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #70 poslato: Oktobar 10, 2013, 12:10:26 posle podne »

Zanima me da li je dobra kombinacija proteina i gejnera . Ili je suvisno uzimati protein kada uzimas gejner ?
I kako bi to trebalo da se raspodeli u odnosu na trening i ishranu ,
Treniram skoro svaki dan , pokusavam da dobijem sto vise na misicnoj masi.
Hvala :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #69 poslato: Septembar 27, 2013, 04:06:42 posle podne »

to što je "jači" od običnog - podrazumeva to da je u pitanju najnovija tehnologija i najnovija generacija kreatina - ako pogledaš doze to su veoma male doze u odnosu na doze koje uzimamo kad pijemo monohidrat - tajna je u specifičnoj PH vrednosti kre alkalyn-a koja mu omogućava maksimalnu apsorpciju i bez gubitaka...

u tom smislu je 10 x jači od običnog ;)
Sačuvana
draza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #68 poslato: Septembar 27, 2013, 03:53:13 posle podne »

Pazi, bas si me zamislio sad, a sta ako je stvarno tacno, probacu ja pa sta bude ;)
Salim se, naravno :) Hvala na brzim i iskrenim odgovorima
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #67 poslato: Septembar 27, 2013, 03:30:42 posle podne »

Ne treba ti punjenje ni sa monohidratom, sve manje se radi ta faza. KreAlkalyn daje prednosti kada neko ne želi da navuče suviše potkožne vode, kada mu monohidrat pravi stomačne probleme, praktičniji je za upotrebu od monohidrata... Sve to stoji, ali nikako se u praksi ne može reći da je neki kreatin 10 puta jači od drugog, ipak je to samo marketing kompanija. :)

Razmisli i sam šta bi značilo 10 puta jače - npr. sa monohidratom dobiješ 2kg mase, sa KreAlkalynom bi dobio 20kg; monohidrat ti da 10ak kilograma više na benchu, KreAlkalyn bi ti dao 100kg.... :D
Sačuvana
draza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #66 poslato: Septembar 27, 2013, 03:16:29 posle podne »

Ajde jos jedno pitanje sad, jel mi preporucujete običan kreatin zato sto je bolji u ovoj kombinaciji ? Ja sam se odlucio na Kre - alkalyn PRO zato sto nema klasicno punjenje i zato sto se reklamira kao 10 puta jaci od obicnog. Ranije sam uzimao Biotech-ov, ne mogu da kazem da je dobar niti da je los, uzimao sam ga kratko vreme. Onda sam preso na Horse Power i bio sam jako zadovoljan, a i on je reklamiran kao dosta jaci od obicnog kreatina.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #65 poslato: Septembar 27, 2013, 01:29:19 posle podne »

Da, super je kombinacija, ukoliko ti je cilj da dobiješ na težini i da povećaš mišićnu masu.

Ja bih za sada ostala na tome što si nabrojao, i fokusirala se na ishranu i treninge.

Dobro je što uzimaš i vitamine i minerale, pogotovo sad u ovom prelaznom periodu, a Q10 je jedan od izuzetno cenjenih suplemenata - antioksidant, za zdravo srce i mnogima "daje krila" - energiju,svežinu - što ćeš osetiti ukoliko si deficitaran sa Q10 (a posle 30-e godine to počinje da se dešava)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #64 poslato: Septembar 27, 2013, 09:03:41 pre podne »

Pozdrav i tebi, dražo. :)

Ako već juriš kilažu i uzimaš gejner, umesto KreAlkalyna možeš uzeti običan monohidrat. Na primer, to može biti produkt iste firme čiji gejner uzimaš - Dymatize Creatine. Imaš odličnu suplementaciju, mislim da nema potrebe u fazi mase bilo šta drugo dodavati. Elite Mass uzimaj odmah nakon treninga. Ako teško dobijaš na kilaži, tj. teško ideš u kalorijski suficit, onda možeš još jedno serviranje uzimati u toku dana - kao užinu ili dodatak nekom slabijem obroku.

Postepeno se vraćaj treninzima i, naravno, polako menjaj režim ishrane, tj. prilagoĂ°avaj ga cilju.
Sačuvana
draza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #63 poslato: Septembar 27, 2013, 02:00:51 pre podne »

Pozdrav, potreban mi je savet. Razmisljam da kupim Elite Mass Gainer u kombinaciji sa Kre - alkalyn PRO, CoEnzyme Q-10 i  Natrol Energizer kombinaciju vitamina. E sad, ranije sam kombinovao sve suplemente posebno, a kako sam duze vreme neaktivan od treninga, izgubio sam na kilazi a i preso sam tridesetu, interesuje me da li je ova kombinacija dovoljna za novi pocetak, odnosno da li je potrebna dopuna amino kiselina, glutamina i proteina za Elite Mass Gainer i kada ga kozumirati? 
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #62 poslato: Septembar 10, 2013, 01:51:55 posle podne »

Ćao Damjane :)

nije tačno, protein je sastavljen upravo od amino kiselina...

možeš sve zajedno da izmešaš, bez brige, tako i treba :) naravno sa vodom posle treninga...

ako ima još pitanja, slobodno pitaj...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.143 sekundi sa 14 upita.