TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395530 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: TimothyPlopy

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 15, 2024, 10:31:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glavobolje  (Pročitano 10006 puta)
DNK_zero
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #9 poslato: Avgust 04, 2008, 10:01:39 posle podne »

Nista gore od nje tako glupava a zna da zaboli u najgorim trenutcima.

Bez razmisljanja pod tus i neki lek,taj bol ne treba trpeti

 >:( >:( >:(
Sačuvana
miletich
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120


therockarolla
« Odgovor #8 poslato: Avgust 03, 2008, 10:50:32 posle podne »

Ej Beko izgleda da imamo slicnih problema, samo sto sam ja zbog glavobolje operisao krajnike... donekle je uspelo ali ne bash... pa su mi rekli da moram da operisem i devijaciju (sto nisam uradio), ne znam na kraju bi mi mozda izvadili bubreg ili neki drugi organ.
Mislio sam da je tunjevina u pitanju, ali sada sam siguran da je na nervnoj bazi. Kada preskocim obrok iz bilo kog razloga (poslovni sastanak, put, jednostavno kada nemam vremena) i kasnije se setim da nisam jeo obavezno me boli glava.
Neki put mi pripadne muka koliko je jaka.
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #7 poslato: Avgust 03, 2008, 07:48:38 posle podne »

A na nervnoj bazi i da ne spominjem.U mom slucaju je u sustini lakse nabrojati slucajeve kad me ne boli glava nego ove druge
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Jul 31, 2008, 02:08:33 posle podne »

ufff   :( 

mene hvata samo od nerviranja
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #5 poslato: Jul 31, 2008, 09:42:00 pre podne »

Cini mi se da sam vec naucila da zivim sa tim uzasnim glavoboljama.Meni cini mi se i najmanja sitnica izazove glavobolju.
Pre par godina sam operisala devijaciju nosa jer su mi to rekli da je glavni uzrok mojih glavobolja.I neko vreme je bilo OK nakon te operacije,ali onda su se pojavili i sinusi,pa sam pocela da nosim naocare za vid,ponekad mi padne pritisak i sve to ponovo vodi do glavobolja a uz to moram ponovo na operaciju nosa jer mi se jedna nozdrva skoro zapusila sto su oni rekli da je moguce da se desava kao neki post-operativni proces.
A da ne pricam o glavoboljama sad po ovom promenjivom vremenu.


Haos zivi,ne spominjite mi glavobolje.Ali trudim se sto manje da pijem lekove jer pored svega ovoga mislim da vise ni jedan lek ne bi delovao na mene.Tako da koristim lekove bas kad taj bol postane bas bas nepodnosljiv
Sačuvana
Be Happy!!!
printerz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 99

« Odgovor #4 poslato: Jul 30, 2008, 02:14:51 posle podne »

mamina prijateljica koja je dr - pedijatar, kaze da je glavobolja jedini bol koji nikada ne treba trpeti, nego popiti nesto da sto pre prestane...
Sačuvana
15,5% BF, BMI 24
maja
Gost
« Odgovor #3 poslato: Jul 10, 2008, 09:49:36 pre podne »

U temi Pad imuniteta http://forum.pansport.rs/index.php?topic=4241.0 mozes pronaci odgovore na postavljena pitanja ;)
Sačuvana
DUSAN 11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #2 poslato: Jul 09, 2008, 08:23:03 posle podne »

Jer je neko imao problema sa padom imuniteta?
Dali nagli prestanak koriscenja suplemenata moze da izazove pad imuniteta, upalne procese, infekcije?
Dali dodaci u ishrani imaju nus efekte?
Sačuvana
maja
Gost
« Odgovor #1 poslato: Septembar 07, 2007, 10:38:48 pre podne »

Glavobolja je jedan od najčešćih simptoma sa kojim se sustećemo svakodnevno.Obično je nastajanje glavobolje povezano sa nekim uzrokom kao što su: boravak u zatvorenom prostoru, sedenje, metabolički poremećaji, sinuzitis, zapušen nos ili zamor očiju, psihički napor i koncentracija, promena vremena, specifična ishrana, promene krvnog pritiska, napetost koja je praćena grčem mišića vrata, ozlede glave itd.
Od teških glavobolja pati od 2-5% celokupne svetske populacije, a jedan od podataka  ukazuje da se godišnje koristi nekoliko tona aspirina, pre svega u svrhe borbe protiv  glavobolja.

Glavobolje se klasifikuju kao primarne i sekundarne.

PRIMARNE GLAVOBOLJE:

1.Tenziona glavobolja

Za tenzionu glavobolju je karakteristično da nastaje zbog stalne izloženosti stresnim situacijama i od ukupnog broja svih onih koji imaju problema sa glavoboljom, čak 31-50% imaju problema sa tenzionim glavoboljama.Lečenje tenzione glavobolje podrazumeva upotrebu antidepresiva, anksiolitika i psihoterapiju, naravno prepisane od strane neurologa.

2.Migrenska glavobolja

Što se tiče migrenske glavobolje , izmeĂ°u 12-15 % ženske populacije  i oko 8% muške boluju od ovog vida glavobolje.Postoje podaci koji pokazuju da nešto manje od 10% dece školskog uzrasta imaju problema sa migrenskim glavoboljama.Pre nego što dečaci i devojčice uĂ°u u pubertet podjednako boluju od ovog vida glavobolje, a u pubertetu devojčice češće imaju problema sa migrenskim glavoboljama.
Prosečan napad migrene traje 4-48 sati, a praćen je pulsirajućom glavoboljom, mučninom, nekada povraćanjem i pojačanom osetljivošću na svetlost, zvuke i mirise.
Osobe koje pate od migrenoznih glavobolja najčešće su one koje se opisuju kao pedantne, ambiciozne, preosetljive, pefekcionisti, a često se ovaj oblik glavobolje nasleĂ°uje i to obično u slučajevima kada je majka bolovala ili boluje od migrene.
Moguće je pronaći podatke koji ukazuju da neke vrste hrane mogu da provociraju nastanak migrenozne glavobolje kao što su prekomerno konzumiranje mesnih preraĂ°eina (viršle, kobasice, salame), luka,sira, crnog vina, čokolade itd...

SEKUNDARNE GLAVOBOLJE

Kada je reč  sekundarnim glavoboljama (simptomatskim) one nastaju kao posledice nekih trauma glave, pojave tumora, vaskularnih poremećaja, zloupotrebe supstanci  i metaboličkih poremećaja.
Lečenje sekundarnih glavobolja  podrazumeva otklanjanje uzročnika pojave glavobolje.

Postoji još jedna grupa glavobolja koja se neretko javlja, a to je probadna glavobolja ili neurlagija, koja može biti uzrokovana oboljenjima očiju, uha, nosa , sinusa.
Ono što je jako bitno je da osobe koje imaju problema sa glavoboljama je da se obrate za pomoć neurologu, jer nepravilno lečenje, kao i samoinicijativno uzimanje lekova može da prouzrokuje pojavu tzv.medikamentozne glavobolje.

Da li neko od vas ima problem sa glavoboljom?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 16 upita.