TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 21, 2024, 07:15:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u zeludcu, posledica dugogodisnjeg koriscenja tab. tj. kap. ili?  (Pročitano 11150 puta)
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #18 poslato: Decembar 13, 2010, 09:38:36 posle podne »

Preskocio sam par slova, oksidanti-ANTIOKSIDANTI, O3-omega 3.
Sta podrazumevas pod jakom hranom, inace obroke imam na svaka 3h, zadnjih 5-6god!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #17 poslato: Decembar 13, 2010, 09:33:08 posle podne »

Zaboravila sam da ti napišem još par stvari..

1. Drago mi je da ti je bolje :)

2. Nastavi sa terapijom (Rupurut pre svega, Gasvan možeš i da smanjiš) i unosi manje a češće obroke i to je deo oporavka... i što je verovatno najvažnije - ne brini :) od stresa će ti biti još gore..

3. Broj tableta bi svakako mogao da smanjiš... čisto sad dok imaš simptome...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Decembar 13, 2010, 09:30:49 posle podne »

Ko što sam rekla teško ćemo znati šta je od svega toga napravilo problem.
Hrana koju jedeš je sigurno jaka, stresa imamo svi, bakteriju vrlo verovatno imaš...
Moja ideja je da se sad lepo javiš gastroenterologu i da se vidi šta dalje - trebalo bi uraditi antitela na H. pylori  (iG i IgA) i verovatno gastroskopiju.

Naravno ovo nam neće dati odgovor na tvoje pitanje, jer razlozi su verovatno kombinovani od onih koje sam već navela...
ali recimo da sa tog spiska su mi se ljudi već žalili na ZMA..
Šta su ti oksidanti i šta je O3?
Sačuvana
Lumos
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 149


« Odgovor #15 poslato: Decembar 13, 2010, 09:18:07 posle podne »

Sad lepo odes i uradis sve testove pa vidis da li je bilo nekih posledica,ako se dvoumis da li da nastavis da koristis suplemenete ili ne...:)
To bih ja uradio...
Sve najbolje!
Sačuvana
Sve što me ne ubije će me samo ojačati
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #14 poslato: Decembar 13, 2010, 04:25:30 posle podne »

Znas kako, na sve ovo iz PSa gledaj kao na dodatke ishrani, znaci to nisu lekovi, nisu tablete, iako se prave u tom obliku :)

tako da u sustini gledaj samo na rupurut kao "tabletu"...

e a vec kada pijes par stvari u apoteci onda zna da bude zeznute, ako nista, barem psihicki... neka Daniela odgovori, ona najbolje zna, ali hteo sam samo da ti kazem da nemas brige jer npr animali svi imaju po 9-10 "tableta" :)

ali razumem te poptuno, i ja mrzim da pijem vise od par dnevno, tako da se i ja ogranicavam na sto manje, iako to nemam nikakve veze :)
Ne brinem ja za ovo sto sam gutao ovih dana, Rupurut i sl. , nego me zabrinjava ovo drugo koje traje vec godinama
i ako su to dodaci ishrani ali su ipak u obliku tab.
Zato i pitam, jel mogu takvi dodaci u obliku tab da negativno uticu na organizam i na koji nacin.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #13 poslato: Decembar 13, 2010, 01:44:20 posle podne »

Znas kako, na sve ovo iz PSa gledaj kao na dodatke ishrani, znaci to nisu lekovi, nisu tablete, iako se prave u tom obliku :)

tako da u sustini gledaj samo na rupurut kao "tabletu"...

e a vec kada pijes par stvari u apoteci onda zna da bude zeznute, ako nista, barem psihicki... neka Daniela odgovori, ona najbolje zna, ali hteo sam samo da ti kazem da nemas brige jer npr animali svi imaju po 9-10 "tableta" :)

ali razumem te poptuno, i ja mrzim da pijem vise od par dnevno, tako da se i ja ogranicavam na sto manje, iako to nemam nikakve veze :)
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #12 poslato: Decembar 13, 2010, 01:06:59 posle podne »

Pozdrav!

Evo da javim kako se osecam posle terapije. Prvo sam poceo da pijem Rupurut, iz dan u dan se mi je naduvanost stomaka
smanjivala, osecaj za povracanjem takodje ali jos uvek nisam mogao da unosim iste kol hrane u sebe kao i do sada, znaci morao sam smanjiti porcije. Polse par dana koriscenja Rupuruta, poceo sam da pijem Gasvan kao i neke probavne enzime
koje sam uspeo naci u apoteci. Sitaucaija se je i dalje smirivala, mada ne znam da li je to na osnovu koriscenja pomenutih medikamenata ili je to bila odbrambena reakcija organizma!? Bez obzira na sve, bitno pitanje jos uvek ostaje ,
"da li je velika kol tab na taj duzi period zdrava",
bez obzira sto u te tablete spadaju vit-min, O3, krelakalyn, Zma, oksidanti, AK, znaci nista sto u sustini nije zdravo i
preporucljivo za svaki dan!?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: Decembar 09, 2010, 09:17:58 posle podne »

Veoma su bezbedni, nemaju neželjene efekte i rešavaju tegobe :) I mogu se uzimati duži period, bez stvaranja navike....
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #10 poslato: Decembar 08, 2010, 04:33:16 posle podne »

Mislim da moja mama stalno pije ta dva leka jer ona ima problema sa nekom bakterijom u zelucu... a ona bas ne pije bilo sta tako da su sigurno dobri lekovi, cim ih je i Daniela navela :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Decembar 08, 2010, 03:34:11 posle podne »

Rupurtu je za bol u želucu a Gasvan za nadutost. Ne smetaju jedna drugoj. JAvi se da čujemo rezultate (i terapije i nalaza :))
I naravno, nema na čemu :)
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #8 poslato: Decembar 07, 2010, 11:42:50 posle podne »

Možeš uzeti i Gasvan tabelet za tu nadutost.
Možeš uraditi analize ali ne verujem da je jetra po simptomima. No, bolje biti siguran.
Hvala na savetu i brizi! Jel da kombinujem te tab sa Ruprutom ili samo ove druge?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: Decembar 07, 2010, 05:11:48 posle podne »

Možeš uzeti i Gasvan tabelet za tu nadutost.
Možeš uraditi analize ali ne verujem da je jetra po simptomima. No, bolje biti siguran.
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #6 poslato: Decembar 06, 2010, 10:12:10 posle podne »

nizak nivo hcl i cinka
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #5 poslato: Decembar 06, 2010, 03:29:35 posle podne »

Tegobe koje opsuješ svakako liče na jedan akutni gastritis - upalu sluznice želuca.
Teško je reći zbog čega je ovo nastalo. Često je vezano za prisustvo bakterije Helicobacter pylori, a ima veze i za stresom, odreĂ°enim načinom ishrane itd. Istina je da dugotrajno uzimanje kapsula može da dovede do ovih tegoba ali iskreno ne mislim da je to ovde problem.
Hajde prvo da rešimo ove tegobe - uzmi Rupurut tablete za sisanje i uzimaj ih svakodnevno 3-4 puta i svakako pre spavanja. Nemoj ih uzimati neposredi pre i posle jela, već više izmeĂ°u jela i kad osetiš tegobe.
Izbegavaj vruću i jako začinjenu hranu, posebno ljutu, cigarete i kafu (i svakako sagoroveče od suplemenata).
Uzimaj više tečne hrane, supe i slično.
Čujemo se sutra, prekosutra pa ćemo videti šta i kako dalje.

Probiotik možeš da uzimaš, neće škoditi ali neće ni pomoći.
Hvala na savetu, pokusacu sa Rupurut tab , mada sad i nemam neki stres ali poslednjih dva meseca imam
promenu u ishrani i to na taj nacin sto sam poceo da stavljampuno vise zacina u hranu,
sto ranijih god skoro da i nisam stavljao.
Inace ne pusim, ne pijem alkhl., a kafu pijem jednom dnevno i to nikako na prazan stomak. Mozda je veca mogucnost da je u pitanju gore pomenuta bakterija. Inace tu tegobu osecam najvise posle obroka, dok se kasnije kad se obrok svari
polako smanjuju bolovi i nadutost stomaka kao i poneki osecaj za povracanjem. A videcu da uradim i analizu krvi,
kao sto je to Marko i predlozio. Svaki dalji savet je dobrodosao, hvala!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Decembar 06, 2010, 03:04:22 posle podne »

Uradi krvne nalaze,narocito obrati praznju na jetru.Ponekada uvecana jetra zna da izaziva fizicki pritisak na zeludac i da tako reflektuje bol u zeludcu.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 14 upita.