TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395530 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 10:27:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mislim da smo vam se smulici mi pocetnici, zar ne? lol  (Pročitano 27127 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #35 poslato: Septembar 11, 2010, 04:57:04 posle podne »

Nedavno sam čitao na Tmuscle da je gurao 320lbs, tako da ako lažu oni...

@Oktagon

Sorry nisam razumeo pitanje. Pitaš me gde sam čitao za ove takmičare sa Olimpije? Mislim da sam čitao nešto od Poliqina, gde je on naveo taj podatak.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
oktagon
Hero Member
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2037


« Odgovor #34 poslato: Septembar 11, 2010, 04:50:25 posle podne »

Monika je ukratko objasnila tipove graĂ°e, a ja bih da se nadovežem sa par komentara.

Ono što tebe interesuje kod genetike za bodibilding ili ti razvoj tvoje muskulature je da ti već imaš genetiku za ovaj sport to bi već odavno znao i ne bi ni morao da postavljaš ovo pitanje, tako da zanemari genetiku.

Gentika je isto to i talenat i retko ju je naći. Recimo trenutno treniram momka koji je sa 60kg na bench press-u podigao svoju snagu na 110kg za 5 meseci što znači da ima dosta aktivan CNS i ume da iskoristi taj potencijal, i to je neka vrsta genetske predispozicije. Samo da napomenem da momak ima ~80kg. Tako da genetika vrlo bitna stvar za nekoga ko hoće da bude vrhunski u sportu. Recimo za bodibilding je primećen jedan protein ili ti gen miostatin koji ograničava rast kod ljudi i kada se taj gen ograniči ljudi dobijaju veći kapacitet za rast. Nisam siguran dali je sitina ali čitao sam da su jedne godine testirali 14 takmičara sa Olimpije i da je samo nekoliko imalo taj gen u sebi, a ostali su bili praktično bez ovog lmita u sebi i to to je genetika za bodibilding. Recimo Jay Cutler je kaže dizao 150kg na benchu kad je prvi put ušao u teretanu sa 16 godina valjda i tako neke priče, to se odnosi na genetiku.

Sa druge strane imaš nas prosečne ljude koji imaju ili problem da nabace mišićnu masu ili da skinu salu ili oba ova problema istovremeno, tako da moramo da se patimo i dalje da budemo prosečni, ali to ne znači da ne možemo da budemo u dobroj formi, zdravi i da dobro izgledamo, samo što nikad nećemo biti vrhunski takmičari ;) Tako da zanemari priče oko genetike, ono što ne možeš da promeniš prihvati kao takvo.

Genetika ili miostatin blokeri ?   ::)
Gdje si nasao taj podatak ?
Sačuvana
I don't give a fuck
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #33 poslato: Septembar 11, 2010, 04:14:56 posle podne »

Genetika nam moze dati i dobre i lose stvari (mislim konkretno na gradju za bb)  nazalost svako od nas ima nesto sto mu i nije bas onako kako bi on to zeleo ali isto tako ima i nesto cime se ponosi i to istice.
Pa opet ne treba se bedaciti zbog onog loseg dela, jer koliko god da je neka partija genetski losa po vas garantujem vam da uz jako veliki trud mozete pobediti genetiku.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #32 poslato: Septembar 11, 2010, 03:14:38 posle podne »

...
Recimo Jay Cutler je kaže dizao 150kg na benchu kad je prvi put ušao u teretanu sa 16 godina valjda i tako neke priče, to se odnosi na genetiku.
...

Njega su onda DOJILI steroidima . :D 150lbs možda, ali 150kg - nema teorije. Da je tako, ne bi mu bili blizu smrtnici-njegove-kolege olimpijci.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #31 poslato: Septembar 11, 2010, 02:00:05 posle podne »

Monika je ukratko objasnila tipove graĂ°e, a ja bih da se nadovežem sa par komentara.

Ono što tebe interesuje kod genetike za bodibilding ili ti razvoj tvoje muskulature je da ti već imaš genetiku za ovaj sport to bi već odavno znao i ne bi ni morao da postavljaš ovo pitanje, tako da zanemari genetiku.

Gentika je isto to i talenat i retko ju je naći. Recimo trenutno treniram momka koji je sa 60kg na bench press-u podigao svoju snagu na 110kg za 5 meseci što znači da ima dosta aktivan CNS i ume da iskoristi taj potencijal, i to je neka vrsta genetske predispozicije. Samo da napomenem da momak ima ~80kg. Tako da genetika vrlo bitna stvar za nekoga ko hoće da bude vrhunski u sportu. Recimo za bodibilding je primećen jedan protein ili ti gen miostatin koji ograničava rast kod ljudi i kada se taj gen ograniči ljudi dobijaju veći kapacitet za rast. Nisam siguran dali je sitina ali čitao sam da su jedne godine testirali 14 takmičara sa Olimpije i da je samo nekoliko imalo taj gen u sebi, a ostali su bili praktično bez ovog lmita u sebi i to to je genetika za bodibilding. Recimo Jay Cutler je kaže dizao 150kg na benchu kad je prvi put ušao u teretanu sa 16 godina valjda i tako neke priče, to se odnosi na genetiku.

Sa druge strane imaš nas prosečne ljude koji imaju ili problem da nabace mišićnu masu ili da skinu salu ili oba ova problema istovremeno, tako da moramo da se patimo i dalje da budemo prosečni, ali to ne znači da ne možemo da budemo u dobroj formi, zdravi i da dobro izgledamo, samo što nikad nećemo biti vrhunski takmičari ;) Tako da zanemari priče oko genetike, ono što ne možeš da promeniš prihvati kao takvo.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #30 poslato: Septembar 11, 2010, 10:07:32 pre podne »

I will  be back! kao sto bi rekao nadaleko cuveni guvernator ;D

Sta mislite zasto, opet pitanja :-[

Na forumu u njegovim raznim sekcijama,a pogotovo u weight training odeljku se cesto pominju genetske predispoicizje jedinki u ovom slucaju nas ljudi.
Osnova bb, je prema onome sto sam ja dosada procitao na forumu, zdrav zivot, ishrana, suplementacija, koja je opet tehnicki gledano opet ishrana sem prohormonskih preparata i naravno "gvozdjarski radovi", tj. preznojavanje  u teretani itd.
Tu dolazimo do teme koja mene a i verujem vecinu zutokljunaca zanima, genetski potencijal jedinke.
Kroz nekolicinu tema provlaci se rec genetika, iako zvuci previse apstraktno, iako cak i ja sada mnogo vise vrednujem zalaganje i volju kOd coveka u teznji da ispuni cilj, ima li neke veze nas urodjeni potencijal, sa rezultatima koje dobijamo?
ZNAM, da ovo nema nikakve veze sa bb, znam da ako ne budem jeo kako valja i dizao, vukao, gurao tegove, rezultata nece biti, nego me samo zanima misljenje nekoga ko se duze bavi ovim sportom, jednostavno me zanima a verujem i mnoge druge. :)
Nije sramota pitati. Što te blam pa svi smo pravili greške. Čovek ceo život uči. ;-)

Najbolji savet ikada! :)





Koliki je uticaj genetike?

Pa, na žalost ili na sreću ogroman.

Što se tiče bodibildinga, važno je uočiti koji si tip  ektomorf, endomorf ili mezomorf.

Ektomorfi su mršavi, tanki udovi, teško nabacuju telesnu masu, ali imaju i manji procenat telesnih masti. Ishrana mora konstantno da bude hiperkalorična.

Na suprotnoj strani, endomorfi imaju mnogo bolje predispozicije za dobitak mišićne mase, ali se lako "zamaste" i moraju stalno da kontrolišu unos hidrata i masti da ne bi došlo do gomilanja potkožnog masnog tkiva.

Mezomorfi su nešto izmeĂ°u i ovo je najpovoljnija opcija :)
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #29 poslato: Septembar 11, 2010, 09:19:17 pre podne »

I will  be back! kao sto bi rekao nadaleko cuveni guvernator ;D

Sta mislite zasto, opet pitanja :-[

Na forumu u njegovim raznim sekcijama,a pogotovo u weight training odeljku se cesto pominju genetske predispoicizje jedinki u ovom slucaju nas ljudi.
Osnova bb, je prema onome sto sam ja dosada procitao na forumu, zdrav zivot, ishrana, suplementacija, koja je opet tehnicki gledano opet ishrana sem prohormonskih preparata i naravno "gvozdjarski radovi", tj. preznojavanje  u teretani itd.
Tu dolazimo do teme koja mene a i verujem vecinu zutokljunaca zanima, genetski potencijal jedinke.
Kroz nekolicinu tema provlaci se rec genetika, iako zvuci previse apstraktno, iako cak i ja sada mnogo vise vrednujem zalaganje i volju kOd coveka u teznji da ispuni cilj, ima li neke veze nas urodjeni potencijal, sa rezultatima koje dobijamo?
ZNAM, da ovo nema nikakve veze sa bb, znam da ako ne budem jeo kako valja i dizao, vukao, gurao tegove, rezultata nece biti, nego me samo zanima misljenje nekoga ko se duze bavi ovim sportom, jednostavno me zanima a verujem i mnoge druge. :)
Nije sramota pitati. Što te blam pa svi smo pravili greške. Čovek ceo život uči. ;-)

Najbolji savet ikada! :)


Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #28 poslato: Septembar 07, 2010, 07:07:48 posle podne »

Dobro si racunao :)
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #27 poslato: Septembar 07, 2010, 05:52:09 posle podne »

Sad, tamo nije napisano dal je sirova il kuvana, ja sve racunao sirovo, plus gotovi proizvodi koji imaju tablicne vrednosti vec odredjene.
« Poslednja izmena: Septembar 07, 2010, 05:57:00 posle podne od strane Fiki » Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #26 poslato: Septembar 07, 2010, 04:54:43 posle podne »

Imas u tablicama npr za meso sirovo i kuvano :D Ne gubi se nista nego se smanji : npr 100g mesa sirovog  kad se skuva bude 70g kuvanog, tj 100g kuvanog mesa je dobijeno od 150g sirovog. Zato i ima vise proteina jer je i bilo vise mesa
Sve u svemu, racunaj sirovo najbolje 
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #25 poslato: Septembar 07, 2010, 02:06:36 posle podne »

malo ću i da se svaĂ°am svadjam, sa ljudima koji su dvaput veci od mene? Ne dolazi u obzir. :D
Hvala na podrsci i savetima dosad, kao i ovde, i u real time zuvotu dobijam samo ohrabrenja, sto je inace veoma dobro za svaokga koji se zeli baviti sportom i ziveti zdravo jer  to zahteva dosta krvi, suza i znoja. Ima dosta klinaca poput mene koji se zalete i kada udare glavom u zid, odustaju zbog ostrog bola u predelu cela koji se javlja prilikom udarca. Ja nemam nameru, jer zid jos stoji. :D ;D >:(

Nije sramota pitati. Što te blam pa svi smo pravili greške. Čovek ceo život uči. ;-)
Vama, gospodine, skidam kapu.

Rezultat prvog dana merenja je negde oko 3500kcal, bez corbuljaka i svinjetine iz tiganja, nju nisam mogao da stavim na vagu bila je vruca.
Unos masti i proteina se isto ne slaze :-\ Koliko sam dosad uspeo da razumem velika greska mi je nedostatak PWM, toga kod mene nema a vidim bitno je? Menja li se hranljiva vrednost pojedinih namirnica sa termickom obradom posto sam vrednosti uzeo iz tailbca istaknutih na www.fitness-fit.hr, da se opet ne predjem, posto sam racunao po tome?

Ima dosta materijala na forumui koji je dovoljan da zadovolji moju potrebu za informacijama, obrisacu temu n uarednih 24h, izvinte na smetnji.
« Poslednja izmena: Septembar 07, 2010, 03:43:58 posle podne od strane Fiki » Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #24 poslato: Septembar 07, 2010, 12:40:14 posle podne »

Samo opušteno. ;) Niko ti to nije uzeo za zlo. Forum valjda i jeste predviĂ°en da se proveriš u shvatanjima. Ja to barem tako kapiram. Jer iskreno, ako u nečemu grešim - biće mi vrlo drago da me neko od iskusnijih vežbača ovde ispravi. Ne kažem da ću se lako odreći onoga što sam izneo, malo ću i da se svaĂ°am - ali ako neko može da argumentovano (podvlačim argumentovano) pokaže da je njegova priča u pravu, super. U suprotnom, taj neko će valjda preispiati to svoje. U tome je poenta, tako da je ovo samo jedan + za tebe.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #23 poslato: Septembar 07, 2010, 12:04:26 posle podne »

Nije sramota pitati. Što te blam pa svi smo pravili greške. Čovek ceo život uči. ;-)

Naravno, ko pita ne skita ;)
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #22 poslato: Septembar 07, 2010, 08:00:49 pre podne »

Nije sramota pitati. Što te blam pa svi smo pravili greške. Čovek ceo život uči. ;-)
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #21 poslato: Septembar 07, 2010, 03:42:31 pre podne »

 ???d zajebo se ko debil! Ako ništa drugo, onaj moj post mož da posluži kao rubrika crnog humora, dakle jedan plus u owoj bruci! Dodje mi da banujem sam sebe! :'( ima li neka tema o tome. Al sad nema nazad! 
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 18 upita.