TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:04:06 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 | 

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 ... 10
1
Sportske povrede / Povreda platoa tibije
« Poslednja poruka od strane Sandra1986 poslato danas u 08:30:35 pre podne »
Pozdrav, pre 7 dana mi je dijagnostikovan prelom platoa tibije bez dislokacije. Lekari su doneli odluku da se povreda leci imobilizacijom (gipsom) 12 nedelja bez operacije. Kada sam pitala za suplementaciju radi brzeg zarastanja kosti rekli su samo sto vise proteina u ishrani. Interesuje me da li bi dodatni unos re cimo way proteina mogao pomoci da kost brze zaraste? I ukoliko da, koje je najbolje vreme u toku dana da se uzima?...takodje s obzirom na stanje mirovanja da li nece uticati sam proizvod na povecanje kilaze?
Hvala
2
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato Mart 27, 2024, 07:17:58 posle podne »
Artritis
Promenljivo prolećno vreme i barometarski pritisak mogu pogoršati simptome kod nekih pacijenata sa artritisom.

Savet stručnjaka: Neka se zglobovi kreću laganim istezanjem. I tople i hladne obloge mogu ublažiti bol.
3
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato Mart 27, 2024, 07:17:13 posle podne »
Poremećen san
Stručnjaci za spavanje upozoravaju da letnje računanje vremena i kasniji zalasci sunca mogu da ometaju naše telesne ritmove.

Savet stručnjaka: Pokušajte da spavate što redovnije, čak i vikendom.
4
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato Mart 27, 2024, 07:16:18 posle podne »
Prolećna groznica
Toplina i svetlost podstiču izvesnu bujnost koja se često naziva „prolećna groznica“. I dok to nije u referenci lekara, i nije groznica sama po sebi, to je stvarno. Prolećna groznica prikladno opisuje osećaj koji vas obuzima svojom "hitnošću" i impulsima. Karakteriše ga nalet energije, očigledno izazvan hormonalnim promenama u našim telima izazvanim svetlom.

Savet stručnjaka: Za mali broj, to može biti ometanje koje može dovesti do niske produktivnosti i može dovesti do pogoršanja određenih oblika depresije. Za ogromnu većinu, uživajte u senu dok traje.
5
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato Mart 27, 2024, 07:13:16 posle podne »
Proleće
Šta se tada najčešće dešava..?
Trilogija polen-alergija počela je sa drvećem, čiji će polen dostići vrhunac u aprilu i maju, a potom će mu se pridružiti i trave i ambrozija. Vazduh je najteži kada je toplo i suvo, sa povetarcem na kojem polen može da putuje do nozdrva žrtava, izazivajući rafale kihanja. Nadamo se kiši, jer polen ne može da leti kada je mokar.

Savet stručnjaka: U danima sa velikim brojem polena, alergičar treba da ostane u zatvorenom prostoru ako je moguće i da drži prozore zatvorene. Ako provodite vreme na otvorenom, istuširajte se nakon toga i promenite odeću.
6
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?
« Poslednja poruka od strane drAnita Mrdakovic poslato Mart 27, 2024, 07:10:13 posle podne »
Evo da se vratimo još malo na temu koja je uveliko aktuelna zbog čestih promena vremena i temperature.
Ako se ovih dana osećate kao da se vi menjate u skladu sa vremenskim uslovima , verovatno ste jedni od većine.

Svi to osećamo, svesni toga ili ne. Naše zdravlje ostaje vezano za vazduh i svetlost oko nas, uprkos svom napretku koji nam je dao izvesnu izolovanost.

Proučavanje efekata atmosfere na naša tela poznato je kao biometeorologija, nauka koja je postajala i gubila se kroz vekove.

Hipokrat je verovao da vreme i klima snažno utiču na zdravlje ljudi. Prikupljanje podataka o vremenu iz zdravstvenih razloga bilo je glavni podsticaj za stvaranje onoga što je postalo Nacionalna meteorološka služba.
7
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Prirodno povećanje nivoa testosterona
« Poslednja poruka od strane Miki Mihajlovic poslato Mart 27, 2024, 03:39:25 posle podne »
Očigledno da se to mnogima dešava. Dobro bi bilo kada bismo uvek mogli da doživimo svaki trenutak života, da živimo u sadašnjosti. A ne da živimo u prošlosti ili budućnosti.
Stalno se to potencira danas kada se govori o životu i mentalnom zdravlju ali ne znam da li ljudi to zaista razumeju ili usvajaju.
Prvih par puta ne verujem,barem ja tako iskustvo imam.Sada vec usvajam uglavnom,ali ne u 100% slucajeva iako znam da bi trebao.
Ali radim na tome. ;)
Ne može se primenjivati baš u 100% slučajeva ali što češće to bolje.
Znas me kakav sam,maximalista. ;D
Znaci probijas 100% i ides na 200% ;D
Da se moze ja bih isao.... ;D ;D ;D
Kao ona pesma- 200 na sat u krivinu ;D
Naravno ne po svaku cenu!Isao bih do granice da ne narusavam zdravlje. ;)
Slažem se. To se podrazumeva.
I meni se podrazumeva,ali sam naveo da ne bude posle da nisam rekao.
I treba. Da znaju ljudi da ne treba ici na stetu svog zdravlja.
To jednom narusis i gotovo.
Ne mogu svi poremecaji da se isprave. Moraju ljudi to da shvate.
A imas stvari koje ni ne mozes ispraviti na zalost.
8
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?
« Poslednja poruka od strane Miki Mihajlovic poslato Mart 27, 2024, 03:38:26 posle podne »
Sledeci vikend tojest sa subotu na nedelju pomeramo sat sa 02:00 na 03:00 i opet gubimo sat vremena.Kazu da je ovo zadnje pomeranje vremena,jer nisu mogli svi da se usaglase na kojem da ostanu,na zimskom ili letnjem racunanju vremena.Oko toga su se svi slozili da je bezpotrebno pomerati sat,ali sve mi govori da jos nije gotovo.No videcemo.Za sad sto je sigurno da za nedelju dana pomeramo kazaljke sat vremena unapred..... :( :( :(
Ja se nadam da nećemo više pomerati kazaljke. Neke države su i ukinule te promene, koliko sam čuo.
I kos nas je bilo reci o tome,ali se nisu slozili koji da prihvate letnji ili zimski
Neka se vratimo na staro racunanje,koje god da je bilo i gotova stvar.

kada je uopste promenjeno?
Letnje vreme je u tadašnju Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju stiglo, prvi put, tek 27. marta 1983. godine. ;)
Pisao sam i text o tome a cini mi se i dr.Anita isto je pisala.
Znaci danas je tacno 41godina od kako menjamo vreme. Neka je sa srecom ;D ;D ;D hahaahahqh
Možda zaista i bude srećna godišnjica. 😅
Mozda ;D Nadam se da necemo vise da menjamo. Ali nesto nisam ni siguran. Onda ce reci pa hajde i u oktobru da promenimo na nase zimsko. I posle ce opet menjati.
Nazalost i ja sam pesimista sto se ovog tice.Jednostavno ne vidim nikog ko bi ustao i rekao da je dosta.
9
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?
« Poslednja poruka od strane Miki Mihajlovic poslato Mart 27, 2024, 03:37:34 posle podne »
Sledeci vikend tojest sa subotu na nedelju pomeramo sat sa 02:00 na 03:00 i opet gubimo sat vremena.Kazu da je ovo zadnje pomeranje vremena,jer nisu mogli svi da se usaglase na kojem da ostanu,na zimskom ili letnjem racunanju vremena.Oko toga su se svi slozili da je bezpotrebno pomerati sat,ali sve mi govori da jos nije gotovo.No videcemo.Za sad sto je sigurno da za nedelju dana pomeramo kazaljke sat vremena unapred..... :( :( :(
Ja se nadam da nećemo više pomerati kazaljke. Neke države su i ukinule te promene, koliko sam čuo.
I kos nas je bilo reci o tome,ali se nisu slozili koji da prihvate letnji ili zimski
Neka se vratimo na staro racunanje,koje god da je bilo i gotova stvar.

kada je uopste promenjeno?
Letnje vreme je u tadašnju Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju stiglo, prvi put, tek 27. marta 1983. godine. ;)
Pisao sam i text o tome a cini mi se i dr.Anita isto je pisala.
Znaci danas je tacno 41godina od kako menjamo vreme. Neka je sa srecom ;D ;D ;D hahaahahqh
Možda zaista i bude srećna godišnjica. 😅
Iz tvojih usta u Bozije usi!!! ;)
10
Ostala pitanja iz oblasti medicine / Odg: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?
« Poslednja poruka od strane Miki Mihajlovic poslato Mart 27, 2024, 03:37:00 posle podne »
Da bi se bolje prilagodili letnjem računanju vremena, stručnjaci preporučuju:

Najmanje sedam sati sna pre i posle promene vremena
Pomeranje vremena spavanja i buđenja za 15 do 20 minuta ranije nekoliko noći pre promene vremena
Promena vremena obroka ili drugih „vremenskih znakova“ za svoje telo, shodno tome
Postavite satove jedan sat ranije uveče veče pre promene vremena i odite na spavanje u uobičajeno vreme za spavanje
Izlazak napolje na rano jutarnje sunčevo svetlo sledećeg dana nakon promene vremena kako biste pomogli vašem unutrašnjem satu da pređe na novo vreme.
Meni od gore navedenih nista ne pomaze....sve je to lepo sto oni predlazu,ali dzaba...
Interesantno. Obično ovo bar ublaži tegobe. Ali eto dokaza da svaka individua drugačije reaguje.
Recimo do pre par godina uopste nisam imao problema sa pomeranjem kazaljke bilo napred ili nazad,ali od pre par godina sta god radio dzaba....Prvih nedelju dana dosta tesko podnosim,posle mi treba oko mesec dana da se telo adaptira potpuno.

Sta tacno osecas?
Umor,pospanost,lenjost,ne radi mi se nista,ranije ogladnim,nemam volju ni za cim,ne radi mi se,budim se nocu itd....

Ovo mislim da trenutno svi prozivljavaju i bez pomeranja sata....
Uglavnom zbog naglih promena vremena. A sad kada promenimo i kazaljke za vikend,onda ce tek biti veselo.
Dobitna kombinacija za sve lose... ;D ;D ;D
Stranice: [1] 2 3 ... 10
SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 15 upita.