TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395685 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 21, 2024, 10:44:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: definicija, stomak, i jos mnogo pitanja!  (Pročitano 17742 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16771


« Odgovor #43 poslato: Septembar 07, 2014, 11:45:41 posle podne »

Moj savet ti je da radis samo potisak ispred jer za potiskom iza glave nemas apsolutno nikakve potrebe vec samo rizikujes da povredis rame.Po kojoj logici si radio ovaj redosled vezbi jer ja ne vidim bas puno smisla u ovome ?
Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #42 poslato: Septembar 07, 2014, 08:47:35 posle podne »


ovo su vezbe koje sam radio danas za ramena, ovim redosledom!
kada se radi ova vezba dole sa dvorucnim tegom , dali pogadja ovako pretpostavljam prednji deo kada se spusta na grudi, a srednji kada se spusta iza ledja, koju da radim bolje? ja sam danas radio iza glave pozadi, treba mi za srednji, zato pitam!








« Poslednja izmena: Septembar 07, 2014, 09:02:29 posle podne od strane vuk9 » Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #41 poslato: Avgust 19, 2014, 10:28:12 posle podne »

Odlicno ako je tako

Povecavas kilaze po osecaju, ali i sa svakom kilazom se trudis da radis pravilno, ukoliko ne mozes pravilno, smanjis kilazu.

Cucanj - zaboravio sam da napomenem da kad se podizes na gore, trudi se da pritisak ide iz peta, ne iz prstiju.

Trening za noge:

Cucanj 4-6 radnih serija, pre toga 1-2 serije zagrevanje sa nekom laganom kilazom, prilagodi sebi
Presa 6 serija, 3 serija usko stavljene noge, 3 serije siroko stavljene noge, malo stopala ka spolja, bacas akcenat takodje i na zadnju lozu pri tom sirokom stavu
Zadnja loza zatim 3-4 serije
Iskorak na smit masini
Listovi na masini u sedecem stavu i na smit masini

Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #40 poslato: Avgust 19, 2014, 08:35:41 posle podne »

danas sam radio cucnjeve, malo rasirene noge, u toku rada pete nisu dizane i polako, manje tezine zbog prvok puta, zanja loza na lat masini i listovi teg na ledja i na stepenik !
40 10 radim 8 ponavljanja po 4 serije!
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #39 poslato: Avgust 17, 2014, 02:24:19 posle podne »

Mrtvo dizanje - dvorucni teg hvatas nadhvatom, ukoliko su velike kilaze, da bi ti hvat bio cvrsci i sigurniji hvatas slabijom rukom podhvat, dobrodosle su i gurtne pri velikim kilazama.
Stav nogu kod mrtvog dizanja je taj da su noge u sirini ramena, a mozes i malo sire, a sve zbog stabilnijeg stava, stopala ka spolja, ali blago ka spolja, opet zbog sigurnijeg stava.

Cucanj - moje licno misljenje da velike noge MOGU da se izgrade i bez cucnja, ali tebi kao pocetniku bih ti toplo preporucio tu vezbu. Vezbaj u pocetku sa malim kilazama, dok ne savladas tehniku izvodjenja.
Noge u sirini ramena, opet mozes i malo sire, noge su opet blago ka spolja, spustas se ka podu, kukove guras nazad, ledja prava sve vreme tokom izvodjenja vezbe, grudi izbacene napred, kao da pokusavas da sednes na onim malim stolicama, dubina cucnja je bitna veoma, ides dotle dok ti noge ne obrazuju ugao od 90' stepeni, a mozes i malo dublje.

Zgibovi - jedna od najboljih vezba za ledja, ako ne i najbolja posle mrtvog dizanja.
Ukoliko imas trening partnera mozes da koristis njega kao pomoc, da ti drzi noge tokom izvodjenja vezbe, ili da postavis masinu za hiper ekstenziju iza sebe, na nju prislonis noge i tako radis, dok ne ojacas.

Potisak za ramena - radi sa malim kilaza na klupi ili na smit masini, kontrolisani pokreti
Letenje je izolaciona vezba za srednje rame, ukoliko se naravno, radi pravilno, dakle, ona ne moze zameniti potisak dvorucnim tegom ili bucicom, dodajes je uz potisak
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #38 poslato: Avgust 17, 2014, 01:51:27 posle podne »

Druze, tebi kao pocetniku savetujem da prvo uvrstis sledece 6 vezbe kao osnovu svojih treninga:

1. Mrtvo dizanje
2. Zgibovi
3. Propadanja na razboju
4. Potisak za ramena dvorucnim tegom
5. Benc pres
6. Cucanj

Verovatno znas koja vezba koji misic radi, ali to su ti osnovne vezbe koje po mom misljenju moras da uvrstis u svoj trening program koji god da bio.
Sa stazom u teretani i odredjenim napretkom ti i mozes ponekad izbaciti ove vezbe, ali nekih godina dana bi trebao upravo njih da forsiras.

Svaku vezbu trebas da radis maximalno koncentrisano i pravilno, da ne trpas kilaze sa kojima ne mozes pravilno da radis jer ces samo da se povredis.

Sve sto te zanima, pitaj, ovi ljudi sa foruma mogu puno da ti pomognu oko pravilne ishrane i pravilnog treninga.
ovo mrtvo dizanje radim sa jednim zglobom okrenutim spolja pa zamenim, nege usko postavljenje, stopala blago unutra, jel to ispravno .....
jedino neradim cucnjeve! to cu da uvrstim! imam masinu za prednju zadnju lozu i radim listove!
zgibove neradim jer nemogu, imam 120 kg a tek sam poceo, ali radim na sajli, tako da je jos bolje, i ispred glave i iza!
ovaj dvorucni teg mi pravi probleme za ledja kada radim ramena, ali uvrsti cu ga manjim teretom, ionako vec radim letenje!
radio sam nekada ja vec, imam samo pauzu, inace ono sto me interesuje ja pitam! tako da znam sta znaci pravilno raditi ispravljenih ledja i pravilnog stava, a ne mlatiti se sa necim sto nemozes da podignes!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #37 poslato: Avgust 17, 2014, 12:48:06 posle podne »

Benc, cucanj i mrtvo...tri vezbe bez kojih nema napretka...dakle, pravilno izvodjenje pokreta, pun radijus pokreta, i bez preterivanja sa tezinama...vecina pocetnika zaradi gadne povrede slabinskog dela kicme, radeci mrtvo, nepravilnom tehnikom, ako se na to doda i nepotrebno "trpanje tezina", povrede zagarantovane!

"Agonista
Ja definišem agonistu kao najbitniju grupu mišića tokom vežbe, i onaj koji trpi najveći trenažni stimulus. Kod mrtvog dizanja, agonisti su erektori; ne gluteusi, ne zadnja loža, ne kvadriceps. Ti ostali mišići su svi bitni, ali oni nisu agonisti.
Neki treneri diskutuju o tome da kod mrtvog dizanja, primarna funkcija erektora je da izometrički drže ili stabilizuju torzo u poziciji tokom dizanja.Ja imam dva odgovora na ovo : oni nisu u pravu, pod dva, koga je briga?
Mrtvo dizanje uključuje koncentričnu akciju erektora. Ne slažete se ? Neka se vežbač postavi u poziciju za izvoĂ°enje sa šipkom u normlanoj visini. Uzmite merilo trake i povuicite ga na dno krsne kosti gde erektori originiraju. Onda idite do baze vrata, i primetite distancu izmeĂ°u pve dve tačke.
Sada, neka vežbač izvede mrtvo dizanje šiple i drži teret u gornjoj poziciji. Izmerite rastojanje izmeĂ°u dve tačke ponovo. Ono će biti kraće, obično oko 2 do 4 inča za većinu ljudi.
Erektori ne rade samo uključivanje u izometričkoj kontrakciji, oni pomeraju teret.
Drugi deo moje priče,hajde da uzmemo u obzir da se erektori samo kontrahuju izometrički;to ne znači da mišićna grupa automatski postaje samo stabilizator.
Na primer, rectus abdominis je antagonistički mišić u odnosu na erektore. Većina obrazovanih dizača zna koliko je bitna funkcija trbušnjaka u svojoj ulozi anti ekstenzije, koja sprečava torzo od hiper ekstenzije kada su trbušnjaci kontrahovani izometrički, kao na primer u rolanju točka za trbušnjake.
Ne postoji snažna koncentrična kontrakcija rektus abdominisa tokom rolanja; da li to znači da trbušnjaci nisu agonisti, i jednostavno stabiliziju u toj vežbi? Teško. BIlo ko,ko je radio ovuvežbu zna da trbušnjaci dobijaju ozbiljan trening od nje. Često je ona previše intenzivna da bi se izvodila pravilno..

Jedna od ključnih funkcija erektora je da spreče fleksiju kičme. Erektori asistiraju sa anti fleksijom kao što trbušnjaci asistiraju sa anti- ekstenzijom. Oni se kontrahuju da bi držali kičmu bez fleksije pod teretom svaki put kada nešto teže podignete.
Još uvek mi ne verujete? Pogledajte poluge. Česta insercija zadnje lože je išialno ispupčenje, koje se nalazi na dnu pelvisa. Gluteusi originiraju na gornjoj glutealnoj liniji iliuma i krsne kosti, iznad zadnje lože ali i dalje vrlo nisko.
Ali tačka insercije erektora je viša, na ili iznad skapule i neke sekcije mogu čak da se pripajaju za vrat ili glavu. Iako ovi mišići i dalje predstavljaju opružače kuka, oni nisu snažni u ovoj akciji zbog slabe poluge.
Na kraju, postoji test zdravog razuma. Pitajte bilo kog laika, da gleda klasično teško mrtvo dizanje kako se radi, i oni će pomenuti kako dizač ima jaka leĂ°a a ne jake noge. Ako bi neko od vas pitao da odustanete od svoje Subote da bi im pomogli da se isele, da li se brinete o nogama ili upali u leĂ°ima sledeći dan? Kada osoba trenira teško mrtvo dizanje obično su njihova leĂ°a ona koja se zamore, napumpaju i zapale.

Charles Poliquin je naglasio da su sportisti i bodibilderi u 70im i 80im imali često sjajna leĂ°a jer su redovno radili mrtvo dizanje, nešto što današnji bilderi izbegavaju. Ronnie Coleman i Dorian Yates bi bili izuzetak jer su obojica bili fanovi mrtvog dizanja, i obojica su imala impresivno razijena leĂ°a.
Dizači su decenijama znali da je mrtvo dizanje najbolji test njihove snage leĂ°a, a ne nogu. Kada bi testirali snagu nogu, zašto bi se mučiči da uključuju ovako nešto kada imaju čučanj? Ali da testiraju skoro celu snagu tela sa samo tri vežbe, mi moramo da radimo čučanj za noge ,benč za gornji deo tela, i mrtvo dizanje za leĂ°a
Nije da navodim da noge ne rade u mrtvom dizanju, zapravo rade. Ali ti mišići jednostavno nistu agonisti.
 
Sinergisti
U kontekstu sinergista podrazumevam mišić koji dobija stimulus treninga od vežbe; drugim rečima, rašće i jačaće od izvoĂ°enja odreĂ°ene vežbe. Ključni sinergisti u mrtvom dizanju su:
1. Gluteusi. Doprinose zna;ajno mrtvom dizanju. Produkuju ekstenziju kuka kako se butna kost ispravlja i ravna sa telom, i mogu da pomognu erektorima da ostvare ekstenziju trupa. Gluteus maksimus je vrlo snažan mišić, i nalazi se u favorizovanom položaju tokom mrtvog dizanja kada funkcioniše u zglobu kuka i pomera butnu kost.

2. Kvadriceps. Kvadricepsi doprinose mrtvom dizanju tako što pomaži ekstenziju kolena. Kao i gluteusi, kvadricepsi su u veoma snažnom položaju u mrtvom dizanju jer koleno je retko kad savijeno više od 70 stepeni na početku.
Čak iako je težina koja se koristi u mrtvom dizanju teža nego kod drugih vežbi, ako se poredi sa polučučnjem ili jednom četvrtinom čučnja, težina se smatra lakom. Tako gluteusi i kvadriceps retko idu do totalnog zamora kada za vreme vežbe.

3. Zadnja Loža. Sve glave zadnje lože, osim kratke glave biceps femorisa doprinose mrtvom dizanju. Zadnja loža proizvodi ekstenziju kuka i ekstenziju trupa zajedno sa gluteusima, radeći zajedno da dovedu telo u prav položaj i u ravan. Kao što većina dizača zna, ispravljanje nogu dok se radi mrtvo dizanje, će staviti veći stres na zadnju ložu, jer je primorana da nosi veći teret pošto kvadricepsi više ne doprinose značajno vežbi.

4. Trapezius. Trapezius igra bitnu ulogu u mrtvom dizanju i vrlo je često da raste od ove vežbe i jača kao rezultat. Kod mnogih dizača , mrtvo dizanja doprinosi bolje rastu trapeziusa nego sleganje.
Šipka tera lopatice i u protrakciju i prednju depresiju. Trapeziusi se pripajaju primarno na skapuli i njihova primarna funkcija  u mrtvom dizanju je da se ponašaju kao anti protrakcionista i pomažu u anti depresiji,jer že držati i/ili vući skapulu u retrahovan položaj.
Gornji i srednji deo trapeziusa dobijaju najveći stimulus, pogotovo debeli gornji deo koji je direktno iznad šipke kada su kičma i skapula u liniji sa šipkom. Uloga trapeziusa u mrtvom dizanju je slična njegovoj ulozi kod farmerskog hodanja,još jedne odlične kvazi izometrične vežbe koja da je stimulus ovim mišićima i obezbeĂ°uje dalji dokaz da neki mišići ne moraju da budu potpuno kontrahovani da bi bili adekvatno trenirani.

5. Fleksori podlakta. Da bi podigli nešto morate ga uhvatiti, i mišići odgovorni za snagu hvata su fleksori podlaktice.. Mrtvo dizanje gradi izometričnu ili snagu hvata.
Ovo je malo drukčije od komncemntrične snage hvata koja se demonstrira u Kapeten Crushovom hvataču, ili cepanju imenika na dva dela. Ova dva su povezana, ali princip specifičnosti naglašava da ste snažniji u dometu pokreta u kome trenirate, stoga izvoĂ°enje idržaja će generalno poboljšati taj specifični domet i neće mnogo doprineti ostalima.
Možemo navesti ostale sinergiste kao što je aduktor magnus, QL, i multifidus ali ovo nisu primarni mišići koji rade posao. Naravno, lista stabilizacionih mišića u mrtvom dizanju bi bila gotovo beskonačna.
 
Ovo sam morao da znam zašto...?
Da bi imali bolji uvid kako da programirate mrtvo dizanje. Znati da je mrtvo dizanje predominantno vežba za leĂ°a a čučanj za noge, pomaže da utvrdite šta prvo ide u treningu. Većina dizača obično želi da prvo radi čučanj, pošto čučnjevi sa zamorenim erektorima jako smaraju, ali možete da radite mrtvo teško čak i ako su noge zamoreni jer one nisu ograničavajući faktor.
Da bi znali gde da stavite mrtvo dizanje u nedeljnu rutinu.Oni bi trebali da idu bilo sa nogama, što bi činilo dan za noge i donji deo leĂ°a, ili odvojeno od kvadricepsa što je dalje moguće ,obilčno tri ili četiri dana. Čučnjevi jednog dana, i mrtvo dizanje sledećeg obično nije dobra ideja na duge staze.
Da bi shvatili pravilno programiranje frekvencije ove vežbe. Većina dobrih dizača ima rezultate radeći ovu vežbu jednom nedeljno ili manje ,jer donji deo leĂ°a, sa svojom količinom tetivnog tkiva, je jedno od najsporijih delova što se tiče oporavka.
Pomaže da procenite vrednost drugih vežbi koje su u vezi sa mrtvim dizanjem. Čučnjevi i nožni potisci mogu da pomognu mrtvom dizanju tako što izgraĂ°uju noge, što će popraviti njihovo angažovanje da se podigne šipka sa poda. Vučenja sa stalka, rumunsko mrtvo dizanje i dobro jutro pomaže da se razvije donji deo leĂ°a, gluteusi , zadnja loža , sve što pomaže da se zaključa teret u gornjem delu pokreta.
Pomaže da se prepozna razlika izmeĂ°u klasičnog mrtvog dizanja i trap bar dizanja. Trap šipka omogućava dizaču da ostane više vertikalan dok se podiže teret. Ovo smanjuje akcenat na erektore i prebacuje ga na noge. Ovo objašnjava zašto dizači koji su upoznati sa klasičnom verzijom lako prelaze na trap bar, ali obratno nije slučaj. Njihova leĂ°a jednostavno nisu dovoljno jaka da izdrže teret u toj situaciji.
Pomaže da se analiziraju modifikacije vežbi. Sumo mrtvo dizanje uključuje mnogo veću fleksiju kuka da bi se došlo u početni položaj, i mnogo manje fleksije torza- to nam govori da su noge mnogo bitnije u sumo mrtvom dizanju a da je snaga leĂ°a manje bitna.

Pomaže da se analiziraju verzije mrtvog dizanja sa jednom nogom. Ova verzija daje odlilnu stimulaciju sa gluteus i zadnju ložu postavljenje noge. Teret koji se koristi je veliki za unilateralnu vežbu, što omogućuje razvoj ovih jakih mišića.

Jedina negativna stvar za verzije sa jednom nogom je da erektori, trapeziusi i fleksori podlaktice bivaju drastično podtrenirani jer dižu mnogo manje tereta nego kada se radi klasična verzija. Ova manja kilaža i manji nivo aktivacije će takoĂ°e doneti manje otpuštanje hormona, još jedne od velikih koristi mrtvog dizanja.
Ne očekujte da će jedno- nožna verzija uraditi mnogo sa vaš maksimum na mrtvom dizanju ali je tretirajte kao solidnu pomoćnu vežbu za gluteuse i zadnju ložu.

Zaključak
Mrtvo dizanje je sjajna vežba za leĂ°a. Znati šta radite i zašto radite će uvek doneti bolje retultate nego da jednostavno pratite program jer je neko drugi to rekao. Ovo nije vreme da slepi prate slepe.Otvorite oči, neka vam bude jasno,i počnite da cepate teret sa poda.
Preuzeto sa : www.tnation.com"
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #36 poslato: Avgust 17, 2014, 09:27:59 pre podne »

Druze, tebi kao pocetniku savetujem da prvo uvrstis sledece 6 vezbe kao osnovu svojih treninga:

1. Mrtvo dizanje
2. Zgibovi
3. Propadanja na razboju
4. Potisak za ramena dvorucnim tegom
5. Benc pres
6. Cucanj

Verovatno znas koja vezba koji misic radi, ali to su ti osnovne vezbe koje po mom misljenju moras da uvrstis u svoj trening program koji god da bio.
Sa stazom u teretani i odredjenim napretkom ti i mozes ponekad izbaciti ove vezbe, ali nekih godina dana bi trebao upravo njih da forsiras.

Svaku vezbu trebas da radis maximalno koncentrisano i pravilno, da ne trpas kilaze sa kojima ne mozes pravilno da radis jer ces samo da se povredis.

Sve sto te zanima, pitaj, ovi ljudi sa foruma mogu puno da ti pomognu oko pravilne ishrane i pravilnog treninga.
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #35 poslato: Avgust 16, 2014, 11:47:45 posle podne »

Zasto te bole donja ledja, imas neku povredu ili nesto slicno ? Ako nije nista od ovoga, preispitaj svoju tehniku mrtvog dizanja. Mene su u pocetku mnogo bolela donja ledja zbog ocajne tehnike. Sada vise nemam problema sa tim.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #34 poslato: Avgust 16, 2014, 01:19:22 posle podne »

ledja 40 10 12 ponavljanja 4 serije piramidalno povecanje tezine smanjenje broja ponavljanja!
sajla ispred glave
sajla iza glave,
sajl veslanje ka sredini stomaka odzgo hvat
odozdo havt
i podizanje za donji deo ledja, jednom jedna ruka napolje druga unutra pa zemenim



razlog zatso toliko radim sajlom, boli me donji deo ledja, ove me najbolje vezbe poganjaju sa tezinama, procitao sam na pan sportu bas o tom problemu i monog mi je pomoglo! jedino zadnju vezbu radim sa dvorucnim! sta mislite! polako spustam eksplozivno izbacujem!
« Poslednja izmena: Avgust 16, 2014, 01:20:56 posle podne od strane vuk9 » Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #33 poslato: Avgust 15, 2014, 02:33:06 posle podne »

srednje i zadnje to i radim, e za prednje nevolim ovu veznu jer izbegavam zbog kicme! ali mogu da je radim sa klupe! najbolje vezbe! 8)
zadnju moze i sa klupe, ovako kako crnja radi! samo laktove napolje sto vise u vezbi i nebrines!

https://www.youtube.com/watch?v=9_sC3wbpN3Y
« Poslednja izmena: Avgust 15, 2014, 02:35:29 posle podne od strane vuk9 » Sačuvana
A. Kolocka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 337


« Odgovor #32 poslato: Avgust 15, 2014, 02:29:59 posle podne »

Ovu vežbu za zadnje ramem možeš raditi i sedeći, ako ti stabilnost bude bila problem. Odlična je vežba.
Sačuvana
Medalja se osvaja na treningu, na takmičenje samo odeš po nju.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16771


« Odgovor #31 poslato: Avgust 15, 2014, 02:16:08 posle podne »

Za srednje rame:

Za zadnje rame:

Za prednje rame mozeš da radiš i stojeći potisak:
Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #30 poslato: Avgust 15, 2014, 01:58:46 posle podne »

kazi mi koja je najbolje za srednje i zadnje, a sto ne za prednje dve, jel ce da smeta prednjima nesto ako budem radio dve, posto bih najvise voleo da razvijem prednje !?
Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #29 poslato: Avgust 15, 2014, 01:32:23 posle podne »

danas sam radio ramena, 4010 4 serije piramidalno povecavanje tezine i smanjenje broje ponavljanja start 12 ponavljanja!
vezbe:
letenje bucicama- srednji rameni
letenje sa rukama ispred lica- prednmji rameni
bucicama na kosoj klupi - prednji rameni  to imam problem, neznam koja kosina treba za prednji rameni misic, dole su slika, ja sam radio podinuto na teg naslon? po meni moze jos to da se podigne, mada u prospektu lepo je pisalo da je treca rupa za rameni misic, ovo mi treba pomoc, voleo bi da prednji rameni imam ko Vin Dizel  :D
letenje za zadnji rameni misic, mislim da ga pogadjam, neznam koja je vezba beolje pogadja zadnji rameni
sleganje ramenima-pitanje, (onaj misic izmedju ramena i vrata) dali ovo spada u ramena ili ledja?????? ;D






« Poslednja izmena: Avgust 15, 2014, 01:36:20 posle podne od strane vuk9 » Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.149 sekundi sa 15 upita.