TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395355 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 05, 2024, 02:52:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje za definiciju  (Pročitano 13338 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #27 poslato: April 02, 2011, 09:24:11 posle podne »

Ako hoces da se izdefinises izbaci jogurt,tj. smanji ga na solju dnevno,a Ovsene sa Whey proteinom,izbegavaj mlecne proizvode dok radis definiciju. ;)
Sačuvana
1Sasha3
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


Believe in yourself when no one else does.

« Odgovor #26 poslato: April 02, 2011, 08:40:58 posle podne »

A sta npr. spada u zdrave masti ?

I koliko mi odprilike treba para na mesecnom nivou za whey protein i BCAA ?

Pa ti rece da si sredio ishranu a sada ipsade da ne znas ni sta su zdrave masti...!!!! Iskreno mislim da je tvoja ishrana daleko od sredjene....Ako hoces ispisi pa da se vidi gde gresis....A i lepo ti je recno kakva tvoja definicija sa 65kg. na 170 visinu ali ajde kako hoces...Evo ti odgovor sta su zdrave masti:
Masti moraju biti u nezasicenom obliku tj. zdrave masti (maslinovo ulje,laneno ulje,ulje od koscica grozdja koje se koristi za pecenje jaja ili mesa jer ono kad se przi ne prelazi u zasiceno stanje vec 98% ostaje u nezasicenom stanju,badem,kikiriki puter,omega 3)

Whey i bcaa imas na sajtu cene pa gledaj koje ti odgovaraju(ne znam koliko mozes da izdvajas para mesecno)...A i ako bi mogao da kazes cime se ti toliko bavis pa nemas kada da citas forum???

Apolone , radim , studiram , treniram i imam devojku , ako imas malo pameti shvatio bi da nemam vremena da pretrazujem forum i da je forum pre svega napravljen da bi ljudi koji traze savet mogli da ga dobiju od ljudi koji imaju vise iskustva i koji su voljni da pomognu . Umesto da mi ostavis neki odgovor koji bi mi pomogo ti ostavljas tipa "jao glupo pitanje" , "imas vec to na forumu" itd. , ako si iz tog fazona neznam sto uopste i ostavljas komentar.

U ishranu se strucno ne razumem u te masti i procente kolko sta ima cega i tako to al znam osnovno i i koliko znam manje vise se dobro hranim

Dorucak: Ovsene/Jaja(1 celo i 4belanca)
Uzina1: Voce/Bademi,lesnici
Rucak: Curetina/Piletina (belo meso)/riba/junetina oko 300/350 gr. i pirinac/spanac i sl. kao prilog
Uzina2:Pilece grudi i Ela sir
Vecera:Tunjevina/Sardina ili jaja ako sam za dorucak jeo ovsene.

Pijem litar jogurta dnevno i dosta vode , ne jedem slatko , hleb itd.

Pitao sam te zbog cega mislis da je definisanje sa 65kg na 170cm sranje ali ni to mi nisi odgovorio , a i trebalo bi da ti bude jasno da nema svako isti cilj u teretani , ako je tebi do jaja da imas ruku 45 ne mora da znaci da je i meni ...


Koliko je novca na dnevnom nivou potrebno za ovakvu ishranu??? Izvini za off...
Sačuvana
Zigi90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #25 poslato: April 02, 2011, 08:32:46 posle podne »

A sta npr. spada u zdrave masti ?

I koliko mi odprilike treba para na mesecnom nivou za whey protein i BCAA ?

Pa ti rece da si sredio ishranu a sada ipsade da ne znas ni sta su zdrave masti...!!!! Iskreno mislim da je tvoja ishrana daleko od sredjene....Ako hoces ispisi pa da se vidi gde gresis....A i lepo ti je recno kakva tvoja definicija sa 65kg. na 170 visinu ali ajde kako hoces...Evo ti odgovor sta su zdrave masti:
Masti moraju biti u nezasicenom obliku tj. zdrave masti (maslinovo ulje,laneno ulje,ulje od koscica grozdja koje se koristi za pecenje jaja ili mesa jer ono kad se przi ne prelazi u zasiceno stanje vec 98% ostaje u nezasicenom stanju,badem,kikiriki puter,omega 3)

Whey i bcaa imas na sajtu cene pa gledaj koje ti odgovaraju(ne znam koliko mozes da izdvajas para mesecno)...A i ako bi mogao da kazes cime se ti toliko bavis pa nemas kada da citas forum???

Apolone , radim , studiram , treniram i imam devojku , ako imas malo pameti shvatio bi da nemam vremena da pretrazujem forum i da je forum pre svega napravljen da bi ljudi koji traze savet mogli da ga dobiju od ljudi koji imaju vise iskustva i koji su voljni da pomognu . Umesto da mi ostavis neki odgovor koji bi mi pomogo ti ostavljas tipa "jao glupo pitanje" , "imas vec to na forumu" itd. , ako si iz tog fazona neznam sto uopste i ostavljas komentar.

U ishranu se strucno ne razumem u te masti i procente kolko sta ima cega i tako to al znam osnovno i i koliko znam manje vise se dobro hranim

Dorucak: Ovsene/Jaja(1 celo i 4belanca)
Uzina1: Voce/Bademi,lesnici
Rucak: Curetina/Piletina (belo meso)/riba/junetina oko 300/350 gr. i pirinac/spanac i sl. kao prilog
Uzina2:Pilece grudi i Ela sir
Vecera:Tunjevina/Sardina ili jaja ako sam za dorucak jeo ovsene.

Pijem litar jogurta dnevno i dosta vode , ne jedem slatko , hleb itd.

Pitao sam te zbog cega mislis da je definisanje sa 65kg na 170cm sranje ali ni to mi nisi odgovorio , a i trebalo bi da ti bude jasno da nema svako isti cilj u teretani , ako je tebi do jaja da imas ruku 45 ne mora da znaci da je i meni ...
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #24 poslato: April 02, 2011, 02:22:11 posle podne »

telo ce napraviti oko 120g dnevno ako unosis 0 glukoze
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #23 poslato: April 02, 2011, 02:18:15 posle podne »


da bi doslo do Glukeogeneze trebao bi uneti jedno 10 g po gilogramu telesne tezine
Nope :D
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #22 poslato: April 02, 2011, 01:54:01 posle podne »

Mislio sam na 3-4 zumanceta dnevno. :) Ne moze da skodi...Jajca su zakon,iako su poskupela. :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #21 poslato: April 02, 2011, 01:52:35 posle podne »

3-4 zumanceta su skroz ok... :) Sto se novca tice,zavisi koji Whey,koje BCAA,ali otprilike 8000 din(5500 din za Whey i 2500 din za BCAA). ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #20 poslato: April 02, 2011, 01:47:19 posle podne »

Ishrana je ista i na definiciji i na masi,tj. zdrava ishrana je uvek ista,uvek su to iste namirnice kojih ima dovoljno da ne dosade coveku za pet zivota,a razlika kad neko radi na definiciji  od mase je ta sto se smanjuje unos ugljenih hidrata(pirinac,ovsene,povrce...),a povecava unos proteina(jaja,riba,piletina,junetina...).Tako da ako ti zelis da izdefinises svoje telo,povecaj proteine koliko god mozes,podeli ishranu u 5-6 manjih obroka i to tako da odnos proteina i ugljenih hidrata bude na celodnevnom nivou najmanje 60-40 % u korist proteina.Otprilike ovako:dorucak-ovsene sa Whey proteinom,uzina voce,rucak br. 1 riba sa salatom(3-4 vrste povrca),rucak br 2 piletina sa pirincem, vecera-jaja sa ela sirom i povrcem...ovo je sto bi se reklo samo "skica"...ima mnogo kombinacija i mnogo zdrave hrane.To sto bi ti sve s dupeta i na gotovo...sto te mrzi da procitas nekoliko tema po forumu,ce tebi samo skoditi jer neces nauciti nesto sto bi mogao,a ima puno,puno toga!Pozz :) ;) Ono sto je bitno i sto mozes naci na forumu je koje su to namirnice zdrave,dobre za nase telo i kako se spremaju...imas puno predloga,recepata... :)

Stefane izvini,ali moram malo da te ispravim....bez ljutnje samo...:))  U pravu si za smanjenje unosa UH prostih i slozenih(u nekim rezimima ishrane cak se unos svodi na 0 UH),ali to ne vazi za vlakna(povrce)...Isto ne treba povecavati unos proteina,jer od viska proteina desava se glukeogeneza(visak proteina se pretvara u secere)...Ono sto je takodje jako bitno to je unos zdravih masti(mono ne zasicenih)...
Naravno da nema ljutnje,tu smo da dopunimo i ispravimo jedni druge. ;) Nisam isao toliko daleko-detaljno da sad pisem o svakom detalju,izneo sam osnovne stvari sa kojima ce postici to sto zeli. ;) Ne mora on da ide na 0 uh,jer nije covek takmicar,a nema 20 kg viska,i ovako ce postici sve sto zeli,a nece preterano gubiti na snazi,sto se desava koad odes na jako,jako mali unos uh... :) Da bi uneo previse proteina i da bi doslo do Glukeogeneze trebao bi uneti jedno 10 g po gilogramu telesne tezine,skoro ne moguce,ali desavalo se.Bila je prica na forumu oko toga pre mesec-dva i najkompetentniji na forumu kazu da je to jako tesko uraditi... ;) Mislio sam da sam napisao za zdrave masti,mozda i nisam,posto je bio isti dan jos jedan momak sa slicnim pitanjima,pa sam mozda pomesao... :) DOBRI Proteini:jaja,riba,pilece belo,junetina,curetina,konjetina...DOBRI UH:Integralna testenina,Pirinac,Krompir,Ovsene,povrce,voce...VLAKNA:Suve sljive,(obazrivo sa kolicinom zbog secera),povrce,krompir...MASTI:Laneno ulje,Maslinovo ulje,Orah,Lesnik,Badem... :)
Sačuvana
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #19 poslato: April 02, 2011, 12:07:00 posle podne »

Slične sam gradje kao i ti.Ja bih ti preoručio da uzmeš kreatin,sa nekim proteinom i to je to.
Kreatin će ti dati veću snagu,izdržljivost itd. tokom treninga,znači imaćeš jači trening što je jako dobro za definiciju.

I gledaj malo da središ trening,ne moraš stomak da radiš svaki dan.A i ne vidim razloga što bi radio biceps,triceps.
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #18 poslato: April 02, 2011, 09:25:25 pre podne »

zumance, sve vrste orasastog voca (nuts) , kikiriki, laneno ulje, maslinovo, kokosovo, ... , susam, avokado itd
Malo mi bezveze izraz zdrave masti al dobro

Ovo za zumance je jako diskutabilno....opste je poznato koliko ima holesterola...
Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #17 poslato: April 02, 2011, 09:02:27 pre podne »

A sta npr. spada u zdrave masti ?

I koliko mi odprilike treba para na mesecnom nivou za whey protein i BCAA ?

Pa ti rece da si sredio ishranu a sada ipsade da ne znas ni sta su zdrave masti...!!!! Iskreno mislim da je tvoja ishrana daleko od sredjene....Ako hoces ispisi pa da se vidi gde gresis....A i lepo ti je recno kakva tvoja definicija sa 65kg. na 170 visinu ali ajde kako hoces...Evo ti odgovor sta su zdrave masti:
Masti moraju biti u nezasicenom obliku tj. zdrave masti (maslinovo ulje,laneno ulje,ulje od koscica grozdja koje se koristi za pecenje jaja ili mesa jer ono kad se przi ne prelazi u zasiceno stanje vec 98% ostaje u nezasicenom stanju,badem,kikiriki puter,omega 3)

Whey i bcaa imas na sajtu cene pa gledaj koje ti odgovaraju(ne znam koliko mozes da izdvajas para mesecno)...A i ako bi mogao da kazes cime se ti toliko bavis pa nemas kada da citas forum???
« Poslednja izmena: April 02, 2011, 09:07:57 pre podne od strane APOLON » Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #16 poslato: April 02, 2011, 07:54:21 pre podne »

zumance, sve vrste orasastog voca (nuts) , kikiriki, laneno ulje, maslinovo, kokosovo, ... , susam, avokado itd
Malo mi bezveze izraz zdrave masti al dobro
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Zigi90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #15 poslato: April 02, 2011, 06:51:50 pre podne »

A sta npr. spada u zdrave masti ?

I koliko mi odprilike treba para na mesecnom nivou za whey protein i BCAA ?
« Poslednja izmena: April 02, 2011, 07:37:34 pre podne od strane Zigi90 » Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #14 poslato: April 01, 2011, 11:20:35 posle podne »

Ishrana je ista i na definiciji i na masi,tj. zdrava ishrana je uvek ista,uvek su to iste namirnice kojih ima dovoljno da ne dosade coveku za pet zivota,a razlika kad neko radi na definiciji  od mase je ta sto se smanjuje unos ugljenih hidrata(pirinac,ovsene,povrce...),a povecava unos proteina(jaja,riba,piletina,junetina...).Tako da ako ti zelis da izdefinises svoje telo,povecaj proteine koliko god mozes,podeli ishranu u 5-6 manjih obroka i to tako da odnos proteina i ugljenih hidrata bude na celodnevnom nivou najmanje 60-40 % u korist proteina.Otprilike ovako:dorucak-ovsene sa Whey proteinom,uzina voce,rucak br. 1 riba sa salatom(3-4 vrste povrca),rucak br 2 piletina sa pirincem, vecera-jaja sa ela sirom i povrcem...ovo je sto bi se reklo samo "skica"...ima mnogo kombinacija i mnogo zdrave hrane.To sto bi ti sve s dupeta i na gotovo...sto te mrzi da procitas nekoliko tema po forumu,ce tebi samo skoditi jer neces nauciti nesto sto bi mogao,a ima puno,puno toga!Pozz :) ;) Ono sto je bitno i sto mozes naci na forumu je koje su to namirnice zdrave,dobre za nase telo i kako se spremaju...imas puno predloga,recepata... :)

Stefane izvini,ali moram malo da te ispravim....bez ljutnje samo...:))  U pravu si za smanjenje unosa UH prostih i slozenih(u nekim rezimima ishrane cak se unos svodi na 0 UH),ali to ne vazi za vlakna(povrce)...Isto ne treba povecavati unos proteina,jer od viska proteina desava se glukeogeneza(visak proteina se pretvara u secere)...Ono sto je takodje jako bitno to je unos zdravih masti(mono ne zasicenih)...
Sačuvana
Zigi90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #13 poslato: April 01, 2011, 11:16:03 posle podne »

Hvala puno Stefane
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 14 upita.