TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395526 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 15, 2024, 01:38:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: UPALA  (Pročitano 31560 puta)
x frame
Gost
« Odgovor #108 poslato: Februar 27, 2007, 02:13:40 posle podne »

pa tu ti nesto ne valja  :o 

upala se javlja tek kada prespavas, tj. posle nekoliko sati ja mislim da je minimum 8h...ne mozes odmah da dobijes upalu...

...moze da te pece misic ali to je zbog mlecne kiseline ili ostecenja vlakana , a pre ce biti da je ovo drugo...znaci kada osetis da te pece misic prekidaj trening...

  Momci te upale oce od toga jer je vecini vama trening jedan misic u 7 dana . A ja pitam jedno logicno pitanje  ili konstatujem vec ,
  Nisu svi misici na nasem telu isti neki su veci neki su manji i postoje vremenske razlike u oporavku misica . Biceps je misic koji se najbrze oporavlja od treninga , donja ledja i noge medju najsporijima , a vi svaki misic jednom u 7 dana .  Nema logike .
 Neki misici se jednostavno " previse" odmore i na treningu posle 7 dana za taj misic proces pocinje iz pocetka .
 Jedini nacin na koji sam ja izbegao upalu kada sam radio trening  u 7 dana je taj sto sam radio manje kilaze i povecao sam volumen treninga ali sam ovo specijlano izkroio za svoje potrebe kada sam radio manijacke treninge cardia gde je cilj bio da cista misicna masa ostane a salo da nestane i u tome sam uspeo naravno .
 Ja sam vec negde ranije pisao da ovaj program kada ste na masi ( bar na cistoj misicnoj ) tesko ce doneti ekstra rezultat ).
 Krojite programe po svojim potrebama . Ili povecajte volumen treninga , ili smanjite dane odmora .
 
 Ako radite 12 ili 13 serija za vece misicne partije to je malo stimulacije , ako radite za biceps ili manje misice 7-8 serija opet veoma malo za tako veliki period od sedam dana . ( a ovo je neka ustaljena sema koja se vidja ) Ne bi bilo lose kada pricamo o upalama( i o raznim drugim temama vezanim za trening) da svako napise koji program koliko setova radi za odredjeni misic koliko vezbi onda ce i odgovori biti bolji 
Sačuvana
CTEBAH
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 736


« Odgovor #107 poslato: Februar 27, 2007, 01:41:22 posle podne »

pa tu ti nesto ne valja  :o 

upala se javlja tek kada prespavas, tj. posle nekoliko sati ja mislim da je minimum 8h...ne mozes odmah da dobijes upalu...

...moze da te pece misic ali to je zbog mlecne kiseline ili ostecenja vlakana , a pre ce biti da je ovo drugo...znaci kada osetis da te pece misic prekidaj trening...
Sačuvana
"...oci sklopljene, tisina i molitva pred boj, slike majke ljubi cedo ja pridruzicu se njoj, na nebu ako treba jer tamo pripadamo, mi smo nebeski narod ali na zemlji za cuda znamo...nema pomisli o milosti slusam krike dusmana..."

Klikni ovde
chakija
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #106 poslato: Februar 27, 2007, 01:28:03 posle podne »

Ja kontam da je to normalno...Inace ,najvise volim kad dobijem upalu posle treninga-onda znam da sam ga posteno odradio!
Sačuvana
dukka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #105 poslato: Februar 27, 2007, 01:04:13 posle podne »

ljudi ja vec 6 meseci idem u teretanu 3 puta nedeljno, i posle svakog treninga dobijam upalu koja se obicno javlja 2 dana posle. Inace ne treniram duze od 1 sat, a koristim dex, glutamin i N- Large. Da li je to normalno?
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #104 poslato: Februar 26, 2007, 11:46:42 posle podne »

Radio sam 1 nedelju po sledecem programu :1 noge ,stomak 2grudi triceps 3pauza 4 ledja biceps 5 ramena list podlaktica stomak
Kako sam primetio da ne mogu da odradim ledja i biceps u istom danu ,resih da treniram po programu :1ruke 2noge 3pauza 4grudi ramena 5 ledja...
E sad,problem je u tome sto me drzi upala bicepsa od cetvrtka a ja danas hocu da predjem na drugi program ,tj. danas treba da radim ruke.Da li da ipak predjem na ovaj program ili da treniram drugacije dok ne udjem u neku malo ozbiljniju formu?
BTW ruke su mi se odmarale puna 3 dana...

Ne vidim razloga za "losu formu" naprosto rec je o upali dakle odmori od 2-3 dana nece niako naskoditi telu. Faze mikrociklusa unutar ttrenaznog procesa svakko i zahtevaju da se nakon stro je on realizovan biva uzeta kraca pauza u cilju regenracije i superkompezacije
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #103 poslato: Februar 26, 2007, 11:44:36 posle podne »

vec sam tipkao o tome negde, jer je dokazano novim istrazivanjima, verujem da Danijela misli o istome, da je upala posledica sicusnih napuknuca misicnih vlakana koja nastaju prilikom tezih opterecenja a ne od kristala mlecne kiseline koji se onda nakupe u misicima. dokaz za to je sto se ta ista mlecna kiselina nalazi u proporcionalno istoj kolicini i kod iskusnih vezbaca koji nemaju problema sa upalom..

Sve ovo i jos jedan mali detalj a to je da najveci deo ovih tzv. mikrotrauma zapravo biva ucinjen u fazi ekscentricnog dela pokreta, dakle dok spustate opterecenje...
Sačuvana
chakija
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #102 poslato: Februar 26, 2007, 03:45:15 posle podne »

Radio sam 1 nedelju po sledecem programu :1 noge ,stomak 2grudi triceps 3pauza 4 ledja biceps 5 ramena list podlaktica stomak
Kako sam primetio da ne mogu da odradim ledja i biceps u istom danu ,resih da treniram po programu :1ruke 2noge 3pauza 4grudi ramena 5 ledja...
E sad,problem je u tome sto me drzi upala bicepsa od cetvrtka a ja danas hocu da predjem na drugi program ,tj. danas treba da radim ruke.Da li da ipak predjem na ovaj program ili da treniram drugacije dok ne udjem u neku malo ozbiljniju formu?
BTW ruke su mi se odmarale puna 3 dana...
Sačuvana
Zverko
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 914


Proud to be NATURAL!

« Odgovor #101 poslato: Oktobar 28, 2006, 07:35:08 posle podne »

Da, upravo to sto je mare napisao, ali to je sve na bazi "MIKRO" vlakana. Neokoliko dana je neophodno za oporavak.
Sačuvana
100% NATURAL.
Gavranac
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1915


www.familyfightteam.org

Serbian Translations
« Odgovor #100 poslato: Oktobar 28, 2006, 06:46:39 posle podne »

Jeste!  ;)
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #99 poslato: Oktobar 28, 2006, 05:31:56 posle podne »

vec sam tipkao o tome negde, jer je dokazano novim istrazivanjima, verujem da Danijela misli o istome, da je upala posledica sicusnih napuknuca misicnih vlakana koja nastaju prilikom tezih opterecenja a ne od kristala mlecne kiseline koji se onda nakupe u misicima. dokaz za to je sto se ta ista mlecna kiselina nalazi u proporcionalno istoj kolicini i kod iskusnih vezbaca koji nemaju problema sa upalom..
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #98 poslato: Oktobar 28, 2006, 02:52:20 posle podne »

Hmm ja sam mislio da je upala do toga sto se nakuplja valjda mlecna kiselina u misice  ???
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #97 poslato: Oktobar 28, 2006, 02:45:45 posle podne »

Istraživanja sad pokazuju da je upala mišića posledica kidanja mišićnih vlakana zbog ekscentričnih pokreta..

Bol može da se smanji za kratko vreme (masažom, kremama) ali proces reparacije traje nekoliko dana
Sačuvana
Mare_01
sieg heil! :)
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3459

PANTA REI

« Odgovor #96 poslato: Oktobar 28, 2006, 07:55:22 pre podne »

ma nemoze da prodja nema sanse. ako zapravo upalish misice, onda blagu upalu osetis sutradan, a dan posle toga (2 dana nakon trening dana) upala te partije biva najjaca.
Sačuvana
(\__/)
(='.'=)  Ovo je zeka. Kopirajte i zalepite zeku u vas
(")_(")  potpis kako bi mu pomogli da zavlada svijetom.
eskimo
Mr.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2433


Black Sheep

Mihajlo
« Odgovor #95 poslato: Oktobar 27, 2006, 11:33:58 pre podne »

da tesko da ce proci upala (ona prava) za 24h
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #94 poslato: Oktobar 27, 2006, 10:36:03 pre podne »

nesto nisam siguran da moze upala da prodje za 24-h ::) koliko ja znam prvi znaci upale se javljaju u roku od 24-28sati nakon vezbanja
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 17 upita.