TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395519 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 14, 2024, 01:14:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Izjava bodibildera takmicara  (Pročitano 12514 puta)
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #31 poslato: Decembar 15, 2008, 11:21:02 posle podne »

a brate nisam zapamtio,davno sam gledao  ::) ::) ::),samo je bitno da sam poentu rekao  ::) ::)
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #30 poslato: Decembar 15, 2008, 11:19:37 posle podne »

Brate neki lik, Hoze Kanseko :D

ma jebs bejzbol,nego treba pogledati dokumentarac ako vec nisi Ognjene,ima i o Olimpijadi segment....
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #29 poslato: Decembar 15, 2008, 11:13:29 posle podne »

Ewo ti najtipicniji primer bigger stronger faster. Bush je valjda pre nego sto je postao predsednik USA bio glavni menadzer ili sta vec tamo nekog poznato bejzbol tima.Pita lik tamo nekog njihovog poznatog igraca bejzbola da li menadzer direktori itd znaju kada ste vi na AAS,odnosno ko je uopste na AAS,tj dopingu,inace taj lik je " bio provaljen i bio zrtveno jagnje" kaze pa naravno da znaju.A kad je lik bio provaljen,pa onda kada je Bush dosao na mesto predsednika i krenuo da se zalaze za anti doping.Dakle dokle god je nekom u interesu da krije da se neko dopinguje,to ce se i kriti,cim mu vise ne bude u interesu bice zrtevnih jarceva
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #28 poslato: Decembar 15, 2008, 11:12:24 posle podne »

A kao da je neka velika zarada, pogotovo kada se uzme u obzir broj provedenih sati na treningu nekog bicikliste, triatlonca, maratonca... smesno

Dajte, gluposti poput golfa, jahanja, bilijara su 10 puta placeniji za nista... Ili tenis... Ne kazem da nije sport, ali je totalno nerealno placen u odnosu na ostale...

Tu su kolektivni sportovi primarni, sto se tice zarade za "glavnog ciku"...

I ovde (u ovim sportovima) su sami sportisti "svoje gazde", niko nije iznad njih, nikakav covek, trener je samo placen da pisem program i nista vise, tako sve sto rade, rade na svoju dusu i sami zaradjuju. Nije to ona varijanta sportista je "na povodcu" nekog menadzera...
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #27 poslato: Decembar 15, 2008, 11:06:24 posle podne »

ne vredi brate da ti ja pricam,morao bi neko ko se razume u sve te sportove da ti to kaze a nema nikakav interes

a za HGH mogu da ga provale samo ako ga vide sa iglom u stomaku...a i ove druge pobrojane stvari...
 profi sport ne sluzi za nadmetanje nego za zaradu,onog ciku glavnog ne interesuje sta ce uzeti sportista sve dokle god dolaze ljudi da gledaju i dokle god placaju kartu i kupuju majce i kackete...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #26 poslato: Decembar 15, 2008, 11:01:12 posle podne »

Svi spominju Phelpsa, pa nije Phelps ceo sport na svetu. I opet ponavljam, covek konstatno napreduje pomalo vec godinama. Jednostavno je postavio cilj i ZIVEO ZA NJEGA, nije se takmicio uopste na drugim vaznim takmicenjima, samo se za O.I. spremao. Pa u Atini je sa samo 19 godina osvojio, neznam tacno, 7, 8 medalja.
Ali opet, za malo da ga Cavic skine. Nemojte mi samo reci da ga je Cavic pustio, i to za jednu stotinku... Ili jos onu najvecu nebulozu, da je Cavic ustvari stigao prvi  ;D, svako ko se imalo razume u plivanje i u ulazak u cilj u plivanju i poznaje kako elektronika radi ce se samo nasmejati na tu zabludu koja vlada u Srbiji...

Phels je jedan u milion, covek je stvoren za plivanje (fizicki gradjen, sto igra ogromnu ulogu u plivanju), i ima perfektnu tehniku, za cega mu nemoze pomoci nijedna nedozvoljena supstanca na svetu, i uvek je imao vrhunske rezultate u svojim kategorijama (ja bar znam jer sam pre vise od 8 god. cuo za njega i pratio rezultate)...

I kada vec spominjes 20, 30 godina u nazad, pa kada bi uporedio plivacku tehniku od pre samo i 15 godina i danas, to bi bilo smesno, tako da se opet iz pogresnog ugla gleda. Plus, verovali ili ne, danas oprema igra veliku ulogu protiv stoperice, sta je sa novim plivackim odelima, sa idealnom tempreraturom u bazenu i koncentracijom hlora koji oraganizatoru "namestaju" jer i njima ide u korist da se na njihovom takmicenju obore rekordi. A opet, u atletici ne igra to (da kazem tehnologija) toliku ulogu, ali zato na 100 m zene koliko je star rekord... 20 godina!!! Griffith Joyner... Dopingovana je bila sigurno jer je i umrla sigurno od dopinga... A do danas nije oboren rekord... Pa zbog cega danasnje sprinterke ne obere ako se dopinguju, doping je bio bolji pre 20 godina?...

Svakako da je veliki novac u pitanju, ali zasto padaju i najvece zvezde, znam da manje pratite neke sportove, ali desavaju se skandali i proslavljenim asovima, i to i onima koji su samo umesani u neke afere, uospte im nije pronadjeno nista...

Stvarno ne bi ovo pisao da nisam malo iz te price i da nisam pricao sa mnogima iz profesionalnog sporta i da ne poznajem kakav je sistem.
Evo ti primer koji mi moze malo pomoci da ti docaram ovo: npr Hans ti koji nisi takao nijedan steroid, a koji nisi pocetnik, i treniras vredno, kada bi stao pored Mr. Olimpije (valjda sam dobro skonato da je to najveca titula koja moze da se osvoji u bodi-bildningu?), kolika bi bila razlika, pretpostavljam ogroooomna?
A npr kada trostrukom Evropskom seniorskom prvaku u triatlonu, sto se kaze - "ne bude dan", on istrci 10 km u olimpijskom triatlonu sporije nego ja... Razumes. Jednostavno ja (i blo ko malo ispesniji i blizak ovim sportovima) mogu da pojmim te rezulate, sto mnogim laicima izgleda neverovatno kada gledaju to na tv-u i slicno. Koliko je samo ljudi koji misle da kada biciklisticka trka traje 6 sati da je to nemoguce bez dopinga i bla, bla... Uospte im ne padne na pamet koliko su oni sati proveli trenirajuci... i koliko je odricanje u pitanju...

Sigurno da je zbog novca bilo prikravanja neceg nekada, to niko od nas ne moze znati, ali to stvarnio nikako ne moze da se generalizuje na ceo sport o kome pricam/pisem...
Vidjao sam uzivo mnoge takmicare koji su vrh u raznim sportovima, i oni nisu monstrumi, za neke nikada ne bi ni rekao po izgledu da su tako uspesni... A svakako da uzimaju steroide, ne bi izgledali tako...

Da, u pravi si da sam rekao da cu pokusati da saznam, ali sam skroz zaboravio, sorry, probacu da se raspitam...
Tesko da cu naci jer ne verujem uopste da je to jednostavno, jer je proces sigurno doktorski rad, ali ako ne mogu da otkriju kako padaju sportisti, eto bas na hGH (posto ste za njega govorili da je nemoguce) kako su onda otrkiveni slicajevi...
Ne mlate oni prazne slamu, sigruno postoji nacin, jer da postoji nacin da se "uhvati krivina" ovi sportovi u kojim sam ja vodama bi mnogo drugacije izgledali, jer kada se desi da nekog otkriju npr na hGH on itekako odskace od ostalih... Postoji nacin sigurno, jer jedna zena t.j. trener iz Juzne Afrike koja je predsednica Sport Developmenta u triatlonu, kada nam je na pripremama drzala predavanje i pricala o dopingu/etici sigurno bi to spomenula, posto je zena sve otvoreno pricala i u potpunosti se razume, nema razloga da je to tako da nam ne bi spomenula posto ona nema nikakve veze sa WADA-om pa da sada krije... Ali svakao, sad obecavam da cu pokusati da saznam tacno, dajte mi malo vremena samo...

Da ne sirimo pricu dalje, jer moze u nedogled ici, samo sam zeleo ovde da stvorim sliku da se u ovom trenutku moze reci da anti-doping u sportu ide uzlazom putanjom, i da je mnoooogo dopinga - iskorenjeno, i da je danas mnogo teze nego pre 10 godina uzeti nesto i proci nekaznjeno... Lista se samo siri, napreduju antidoping laboratorije, uvodi se novi zakoni, poostravaju se mere (pisao sam vec da ja, koji sam Balkanski seniorski prvak - znaci nista u poredjenu sa top svetskim takmicarima, redovno moram ADAS-u da saljem popunjen kalendar u kome u narednih 90 dana moram da navedem gde sam tacno u kojem trenutku i na kojem treningu)...
« Poslednja izmena: Decembar 15, 2008, 11:03:46 posle podne od strane Ognjen Stojanović » Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #25 poslato: Decembar 15, 2008, 10:52:09 posle podne »

ma sve u svemu sportisti ne koriste to zato sto hoce nego zato sto ih teraju...


i naravno ne mislim da neki atleticar ima ovakvih problema kao pro BB ni izbliza...em zaradjuju vishe em ne brinu za odrzavanje beskorisnih misica realno
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #24 poslato: Decembar 15, 2008, 10:49:02 posle podne »

gh ne moze da se otkrije...ins ne moze da se otkrije...a za ove igf mgf ne znam...mada igf je insulin like gh..tako da verovatno ni on ne moze da se otkirje
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #23 poslato: Decembar 15, 2008, 10:09:16 posle podne »

Sad razumem Hans zasto si ubedjen da je u svim sportovima tako, znam da ti je tesko poverovati da ovaj lik uzima 16 vrsta steroida 365 dana u godini, a neko u drugom sportu ni jedan... (naravno postoje slucajevi, ali se radi najcesce "samo" o EPO-u t.j. sada rEPO-u sto ovim momcima moze da bude uzina [ukoliko bi im trebalo, posto ne verujem da koriste]...)
Da ne ispadne opet da tvrdim kako su SVI cisti (pricam o sportovima izdrzljivosti) i da ne dodje opet do rasprave, ali verujte mi da mi iz ovih sportova profi sportsiti ne mogu normalno da zive od anti-doping agencija i kontrola, jer je rezim sada toliko strog da to postaje neljudski, a o kaznama da ne pricao, npr zbog efedrima ili neke najobicnije kreme za povrede koja ima kortikosteroide (sto moze u apoteci opusteno da se kupi) je 2 godine suspenzija, a ako te drugi put uhvate sledi dozivotna suspenzija... Plus se svi uzorci testiraju vise puta, i kada se otkrije neko novo "gorivo" opet se vrsi test na tu supstancu... tako da ima slucajeva kada su suspendovani sportisti posle npr 5,6 godina, jer je naknadno utvdjeno nesto nedozvoljeno...

Ja za ovaj intervju nemam reci, ni sumnjao nisam da se o ovolikoj ekstremnosti radi u profesionalnom bodi-bildingu...
 
Sve je meni to jasno, biznis, novac, slava, covek krene polako u svu tu pricu pa zaluta... ali osoba koja sama sebe sistematski ubija, to ne mogu da shvatim... nikako...


ne svatas ono osnovno...evo prolsa olimpijada...moras jedno svatiti Majkl Felps je MORAO da osvoji onoliko zlata,znaci M O R A O, i ja ti s ekunem bogom da su njemu nasli nesto ali su PARE goleme pare u igri pa neces nikad cuti da je on pao,o tome se radi...jednostavno nemozes ocekivati da danas ljudi imaju bolje rezultate bez dopinga nego pre 20-30 sa dopingom...ma koliko trening napredovao...ima gentskih frikova,ali takvi su retki...

nema veze moje misljenje sa ovim i slicnim tekstovima,BB je jedno tu nema kontrole,ja ti samo govorim da cak nije ni politika ta koja oidedjuje,sve kontrolise NOVAC,politiku,sport,nase zivote....NOVAC ,profit je jedini razlog zasto danas nemas pristupacan auto na obnovljiva goriva itd itd itd...par ljudi odlucuje o svemu,a to nije ni bush ni putin...

ja ti opet kazem da se doping moze koristiti a da te ne otkriju,vec sam ti rekao sta sve ne moze da se otrkije a rekao si mi da si siguran da sve moze da se otkrije i da ces postaviti na forum kako...a vidish nista od toga
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #22 poslato: Decembar 15, 2008, 10:00:53 posle podne »

Sad razumem Hans zasto si ubedjen da je u svim sportovima tako, znam da ti je tesko poverovati da ovaj lik uzima 16 vrsta steroida 365 dana u godini, a neko u drugom sportu ni jedan... (naravno postoje slucajevi, ali se radi najcesce "samo" o EPO-u t.j. sada rEPO-u sto ovim momcima moze da bude uzina [ukoliko bi im trebalo, posto ne verujem da koriste]...)
Da ne ispadne opet da tvrdim kako su SVI cisti (pricam o sportovima izdrzljivosti) i da ne dodje opet do rasprave, ali verujte mi da mi iz ovih sportova profi sportsiti ne mogu normalno da zive od anti-doping agencija i kontrola, jer je rezim sada toliko strog da to postaje neljudski, a o kaznama da ne pricao, npr zbog efedrima ili neke najobicnije kreme za povrede koja ima kortikosteroide (sto moze u apoteci opusteno da se kupi) je 2 godine suspenzija, a ako te drugi put uhvate sledi dozivotna suspenzija... Plus se svi uzorci testiraju vise puta, i kada se otkrije neko novo "gorivo" opet se vrsi test na tu supstancu... tako da ima slucajeva kada su suspendovani sportisti posle npr 5,6 godina, jer je naknadno utvdjeno nesto nedozvoljeno...

Ja za ovaj intervju nemam reci, ni sumnjao nisam da se o ovolikoj ekstremnosti radi u profesionalnom bodi-bildingu...
 
Sve je meni to jasno, biznis, novac, slava, covek krene polako u svu tu pricu pa zaluta... ali osoba koja sama sebe sistematski ubija, to ne mogu da shvatim... nikako...
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #21 poslato: Decembar 15, 2008, 08:44:46 posle podne »

a najgore je to sto ne vazi to samo za bb...PROFI sport all around je takav nazalost...

istina
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
jojevta
Gost
« Odgovor #20 poslato: Decembar 15, 2008, 01:03:26 pre podne »

Naravno ,
sportisti su samo pokretni bodibilbodi,na koje lepe sve moguce reklame,citava koncepcija sportsih takmicenja je moralno unakazena do te mere
da se sve svodi na politiku i novac
 
zalosno  :(
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #19 poslato: Decembar 15, 2008, 12:57:30 pre podne »

a najgore je to sto ne vazi to samo za bb...PROFI sport all around je takav nazalost...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #18 poslato: Decembar 14, 2008, 11:56:37 posle podne »

Tuzno i zalosno...
Lepo je covek opisao, nacepaju nas steroidima, izbace na binu i posle nas zbace.. Bukvalno
Sačuvana
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #17 poslato: Decembar 14, 2008, 10:19:27 posle podne »

Text je stvarno brutalan.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.