TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 01:30:32 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 661738 puta)
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #2631 poslato: Mart 03, 2016, 12:39:52 pre podne »

Da sam malo razmislio i sam bih skonto zasto visok unos proteina moze da smeta lucenju GH-a...kada se visak proteina pretvora u hidrate...da li su ti hidrati onda seceri...ili kako vec? Msm...nije ni bitno ali eto vec kad smo pokrenuli temu, sto da ne saznam i to.
300gr jeste mnogo...i svestan sam da je preterivanje bespotrebno...ali jednostavno ako uzmes u obzir da hidrate koje treba da se jedu ne volim i zaista mi je mucenje da ih jedem, a opet....fale mi kalorije...kontam da je bolje da preterujem sa proteinima...jer na kraju krajeva...hidratima je glavna uloga proizvodnja energije...koja meni ne manjka. Da ne zalazim dublje u pricu, toliko.

P. S. Sa masnim tkivom sam...sta znam...ni previse ni premalo...10-15% masti testko je proceniti, a ne zanima me dovoljno da bih merio. Tezina je 82-83kg na 177-178 kako sam vec i napisao.
« Poslednja izmena: Mart 03, 2016, 12:42:35 pre podne od strane Stef » Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #2630 poslato: Mart 02, 2016, 11:26:59 posle podne »

300gr proteina na koju kilazu??? Po meni cisto bacanje para i preterivanje...kakav si sa masnim tkivom?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2629 poslato: Mart 02, 2016, 11:24:32 posle podne »

Pa čim ima viška proteina, a manjka hidrata...eto i procesa glikoneogeneze...

Dakle, eto glukoze iz amino kiselina...visok unos proteina "amortizuje" nedostatak hidrata...ali opet eto alternativnih izvora "hidrata"...

A bilo bi dobro da se ne bavimo uoštavanjem...osnove su "skoro" iste za sve...ali vremenom, faktor individualnosti dolazi u prvi plan...sve pohvale onima koji uspeju da pronaĂ°u svoj modus uspeha...

Inače, da se tako lako manipulacijama u unosu "nutrijenata" može ovladati sekrecijom naših hormona i da je to tako egzaktno...eh...upotreba dopinga bi bila davna prošlost...ali..."istina je tamo negde"...

Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #2628 poslato: Mart 02, 2016, 08:02:20 posle podne »

Sto se tice hormona rasta...jel moze bez teoretisanja da se kaze sta se misli pod tim "preterivanjem sa proteinima" brojka ili realan primer. Ja licno unosim 300g P pa zbog toga pitam. Takodje bih voleo da dodam da dodam za ovo low-carb boost gh kills performance je glupost...tacno je samo na pocetku dok se telo ne privikne na nedostatak uh da krize jesu zestoke...drhtavica...usporen mozak...energije se nema ni za sta...ali kada se priviknete na ovakav rezim zaista apsolutno nema nikakve razlike (meni licno snaga cak ide i na gore). Imam nekih 82-83kg na 178 cm, i rto vec duzi period, preko 2 meseca, unosim jedno 3000-3500 kcal dnevno...i to kao sto sam rekao 300g P, jedno 50tak UH (10gr maltodextrin u PWM) i ostatak iz masti. Bolje se osecam, zdravije i u svakom pogledu je sve bolje. Takodje i to famozno punjenje sam radio 3x od pocetka...a cec zadnje 3 nedelje nisam...i mogu reci ne da mi ne manjka hidrata nego sasvim suprotno.
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #2627 poslato: Mart 02, 2016, 07:54:24 posle podne »

Ja sam bio dymatize beef protein...ovako...msm iskreno samo neko neupucen u pricu ce da komentarise rezultate koje je dobio od kantice proteina...tako da cu to da preskocim...ali utisak je sledeci...muti se katastrofa...znaci peni na sve strane i jako jako neptijatnog ukusa je bio...kao neka sinteticka zvaka da se pije...tesko recima opisati. Uglavnom jako sam nezadovoljan bio njime i jedva sam cekao sa se vratim na normalan protein. Tako da iskreno NE PREPORUCUJEM nikome...pogotovo jos kada se uzme da za eto 1000 dinara vise mozes uzeti Power Protein koji ima 2.5x vise a neuporedivo je bolji u svakom pogledu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2626 poslato: Mart 02, 2016, 04:20:13 posle podne »

@ Benchman

Iskreno nemam iskustva sa pomenutim proizvodjacem suplemenata...ali bih se pre odlucio za whey ili neki blend( proteinsku mesavinu), naravno, u zavisnosti od cilja( pwm, zamena obroka i sl.)

Moj savet ce biti da posebnu paznju usmeris na sadrzajan i dobro formulisan trening, kao i na kvalitetnu ishranu...a to da li ces imati od suplemenata na raspolaganju - whey izolat, beef izolat ili blend, manje bitno...

Ne opterecuj se nepotrebno...
Sačuvana
Benchman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51


« Odgovor #2625 poslato: Mart 02, 2016, 02:00:43 posle podne »

Govedji protein, sta znate o njemu i da li je neko koristio?  ;D

Pretpostavljam da misliš na suplement "beef" proteina( izolat)...

Ovaj suplement dobija se iz dehidriranog mesa krava, bikova, junadi... Proces dobijanja ovog proteina podrazumeva uklanjanje holesterola i masti iz goveĂ°eg mesa. Za razliku od proteina surutke, nema taj "alergogeni potencijal"( odlična alternativa osobama sa intolerancijom na laktozu, odnosno svima onima koji imaju bilo kakve probleme pri upotrebi mlečnih proizvoda). Kada je reč o proteinima, ovaj suplement sadrži protein visoke biološke vrednosti (sve esencijalne amino kiseline). GoveĂ°i protein se slabije koristi, pre svega jer je relativno nov na tržištu...Osim toga, dosta je skup, jer su troškovi proizvodnje dosta visoki( malo komplikovaniji procesi ekstrakcije, prečišćavanja, hidrolize i izolacije).

S obzirom na to da se govedina pokazala kao dobar izvor kvalitetnih proteina, suplement goveĂ°eg proteina se takoĂ°e može smatrati kvalitetnim dodatkom u ishrani bodi-bildera, tj. sportista i rekreativaca. Govedina, a samim tim i njen proteinski suplement, nije samo odličan izvor proteina, već ima i visok sadržaj kreatina, kao i nekih vitamina i minerala.

Govedina, zavisno od toga koji deo se koristi u ishrani, sadrži izvesnu količinu masti. Nasuprot tome, protein koji je izolovan iz goveĂ°eg mesa, ne sadrži masnoće i holesterol( ili je bar udeo istih minimalizovan).

Bilo bi dobro da napravimo i uporeĂ°enje sa whey proteinom...

Dok je protein surutke prirodno bogat esencijalnim amino kiselina, goveĂ°i je višestruko "prirodno" obogaćen vitaminima i mineralima( cink, gvožĂ°e, vitamini B - grupe). U poreĂ°enju sa svim ostalim proteinskim suplementima, whey ima najviše leucina( BCAA) i glutamina. GoveĂ°i protein sadrži izvesnu količinu kreatina...

Prilikom odabira proteinskih suplemenata nije dovoljno znati samo njihove nutritivne vrednosti. Neophodno je znati kako se proizvode, odnosno usmeriti se na kvalitet suplementa, tj. "renome samog proizvoĂ°ača"..

Nutricionisti preporučuju unos nemasne govedine tokom dijete, jer sadrži kvalitetne proteine, a obezbeĂ°uje i neke bitne vitamine i minerale. Ipak, moguće je da goveĂ°i protein, sadrži i "goveĂ°i želatin"( kolagen), odnosno delove govedine koji se odbacuju – zglobovi, ligamenti, koža, uši, itd. Naime, prerada mesa u proteinski prah je veoma skup proces tako da postoji velika verovatnoća da mnogi proizvoĂ°ači, radi niže cene zapravo ne koriste čistu govedinu. ProizvoĂ°ači mogu koristiti želatin kako bi napravili proteinski prah koji naknadno obogaćuju kreatinom i BCAA-om.


Da video sam ga u jednoj radnji u Beogradskoj ulici ne mogu da se setim kako se zove, proizvodjac tog proteina je IronMax i cena mu je oko 4000 za 900g, razmisljao sam kada popijem Whey da predjem na Beef, zato sam pitao i za savet jer sam citao da je nov na trzistu, posto planiram prvo da probam onu jednu kesicu kao tester mogu da vam posaljem sastav i da mi date savet da li ga uzeti, i cini mi se da je proizvodjac dobar :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2624 poslato: Mart 02, 2016, 11:39:22 pre podne »

Hm...ne bih isao u nepotrebno detaljisanje...ipak, nekada " Low-Carb and Exercise - Boosts GH but Kills Performance "...

Sve u svemu, postavlja se pitanje koliko je to proteina potrebno da se izazove smanjenje HGH sekrecije...a kolike su nase realne potrebe i sta nam ostaje na repertoaru od makrosa, ako se odreknemo previse hidrata, kao i proteina...da li i dnevne varijacije unosa hrane( sastav obroka) uticu na sliku sekrecije HGH...ili se mozda blizimo "intermittent fasting" logici...eh...a koliko na celu pricu utice i trening...

Ko ima vremena, zanimljivi clanci za citanje...

http://anthonycolpo.com/boosting-growth-hormone-with-diet-training-fact-or-fiction/

http://anthonycolpo.com/boosting-growth-hormone-with-diet-training-fact-or-fiction-part-2/

http://www.futurescience.com/lef-hgh.html

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/773953

http://www.fitnessforoneandall.com/nutrition/article/hormones/part_one.htm

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21406307

http://europepmc.org/articles/pmc3994591
« Poslednja izmena: Mart 02, 2016, 11:41:07 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #2623 poslato: Mart 02, 2016, 09:52:10 pre podne »

Hvala ☺

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2622 poslato: Mart 02, 2016, 09:51:24 pre podne »

Odlično, hvala Ragnar.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #2621 poslato: Mart 02, 2016, 08:54:34 pre podne »

Apsolutno pogresno unosenje velikog broja proteina koji usporava tom prilikom hormon rasta...
Tu tezu bi mogao Ragnaroksu27 da objasni fino u detalje :)
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #2620 poslato: Mart 02, 2016, 08:32:06 pre podne »

@miladin

Jel to kazes u fazonu da se pogresno forsira i da je pozitivno sto vise proteina imati u ishrani? #2muchproteinisnever2much? :-)
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #2619 poslato: Mart 02, 2016, 08:30:01 pre podne »

Jel moze malo podrobnije da se objasni ovo "dolazi do smanjenja ako se pretera sa proteinima"? Znaci sta to tacno znaci..
koje kolicine i koji vid preterivanja? Hvala.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #2618 poslato: Mart 02, 2016, 08:10:15 pre podne »

Imam malo cudno pitanje. Posto se hormon rasta oslobadja samo tokom sna, da li to znaci da onaj ko spava 10h raste duze od onog koji spava 6h ili postoi odredjeni period kada se to desava i dali je uopste tacno to?

hormon rasta se luči najviše u prva dva sata spavanja. Količina nije toliko važna koliko pulzativnost u lučenju i redovnost lučenja. Sa druge strane fizički napor-trening takoĂ°e provocira lučenje samo nešto sekundarnijeg značaja.

Ono što je jako interesantno je smanjenje lučenja ukoliko preteramo sa proteinima u ishrani, ili kratkoročno preterivanje sa UH.

Živeli!!!
Opet ta stavka o visokom unosu proteina koja se ovde jaakkoooo forsira...a koja nije bas jako pozitivna

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2617 poslato: Mart 01, 2016, 11:58:12 posle podne »

Govedji protein, sta znate o njemu i da li je neko koristio?  ;D

Pretpostavljam da misliš na suplement "beef" proteina( izolat)...

Ovaj suplement dobija se iz dehidriranog mesa krava, bikova, junadi... Proces dobijanja ovog proteina podrazumeva uklanjanje holesterola i masti iz goveĂ°eg mesa. Za razliku od proteina surutke, nema taj "alergogeni potencijal"( odlična alternativa osobama sa intolerancijom na laktozu, odnosno svima onima koji imaju bilo kakve probleme pri upotrebi mlečnih proizvoda). Kada je reč o proteinima, ovaj suplement sadrži protein visoke biološke vrednosti (sve esencijalne amino kiseline). GoveĂ°i protein se slabije koristi, pre svega jer je relativno nov na tržištu...Osim toga, dosta je skup, jer su troškovi proizvodnje dosta visoki( malo komplikovaniji procesi ekstrakcije, prečišćavanja, hidrolize i izolacije).

S obzirom na to da se govedina pokazala kao dobar izvor kvalitetnih proteina, suplement goveĂ°eg proteina se takoĂ°e može smatrati kvalitetnim dodatkom u ishrani bodi-bildera, tj. sportista i rekreativaca. Govedina, a samim tim i njen proteinski suplement, nije samo odličan izvor proteina, već ima i visok sadržaj kreatina, kao i nekih vitamina i minerala.

Govedina, zavisno od toga koji deo se koristi u ishrani, sadrži izvesnu količinu masti. Nasuprot tome, protein koji je izolovan iz goveĂ°eg mesa, ne sadrži masnoće i holesterol( ili je bar udeo istih minimalizovan).

Bilo bi dobro da napravimo i uporeĂ°enje sa whey proteinom...

Dok je protein surutke prirodno bogat esencijalnim amino kiselina, goveĂ°i je višestruko "prirodno" obogaćen vitaminima i mineralima( cink, gvožĂ°e, vitamini B - grupe). U poreĂ°enju sa svim ostalim proteinskim suplementima, whey ima najviše leucina( BCAA) i glutamina. GoveĂ°i protein sadrži izvesnu količinu kreatina...

Prilikom odabira proteinskih suplemenata nije dovoljno znati samo njihove nutritivne vrednosti. Neophodno je znati kako se proizvode, odnosno usmeriti se na kvalitet suplementa, tj. "renome samog proizvoĂ°ača"..

Nutricionisti preporučuju unos nemasne govedine tokom dijete, jer sadrži kvalitetne proteine, a obezbeĂ°uje i neke bitne vitamine i minerale. Ipak, moguće je da goveĂ°i protein, sadrži i "goveĂ°i želatin"( kolagen), odnosno delove govedine koji se odbacuju – zglobovi, ligamenti, koža, uši, itd. Naime, prerada mesa u proteinski prah je veoma skup proces tako da postoji velika verovatnoća da mnogi proizvoĂ°ači, radi niže cene zapravo ne koriste čistu govedinu. ProizvoĂ°ači mogu koristiti želatin kako bi napravili proteinski prah koji naknadno obogaćuju kreatinom i BCAA-om.

« Poslednja izmena: Mart 02, 2016, 12:01:56 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 14 upita.