TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395483 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 11, 2024, 07:32:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Spavanje  (Pročitano 4409 puta)
matap
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #22 poslato: Mart 13, 2014, 01:26:59 posle podne »

ok hvala puno
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #21 poslato: Mart 11, 2014, 11:53:53 posle podne »

Vec je dobro sto si registrovao u cemu je problem, moras samo raditi na tome da to prevazidjes. Pritisak ti je sada dobar, i mozes se ponasati normalno, samo ga proveravaj s vremena na vreme. Mozes uzimati protein, to je hrana, nece ti smetati.
Sačuvana
matap
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #20 poslato: Mart 11, 2014, 11:49:14 posle podne »

i jel bih smeo da uzimam nesto za povecane misicne mase?mislim zbog ovih mojih psihickih problema sa pritiskom i nesanicom?
Sačuvana
matap
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #19 poslato: Mart 10, 2014, 11:11:51 posle podne »

Ma malo mi je bolje ne crvenim vise toliko kao pre
narucio sam i b kompleks od now pa da probam a melatonin mi treva zbog puta jer i pre kad sam putovao imao sam problema sa spavanjem
a tada nisam imao ove ostale probleme to mi sve desava poslednjih pola godine,od skoro osecam puls u glavi sa leve i desne strane cela kad stavim ruku
zaboravio sam da kazem da pijem i aswagandu indijsku adaptogenu biljku i mislim da mi je bolje od nje a ne od mg,anksioznost je sigurno jer samo kad sam u nekom drustvu kog dobro ne poznajem crvenim i preznojavam se i samo tad dobijem pritisak ali mi je vidno bolje sad po tom pitanju
« Poslednja izmena: Mart 10, 2014, 11:16:18 posle podne od strane matap » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #18 poslato: Mart 10, 2014, 10:46:38 posle podne »

Ako je anksioznost u pitanju postoji terapija, i to treba leciti.To je jos jedan minus za melatonin, jer ti uz tu dojagnozu ne moze biti od koristi. Nemam nista protiv ovog suplementa, da se razumemo, samo mislim da ne treba gubiti vreme i maskirati situaciju.

Sto se pritiska tice, taj aparat je orijentacioni ali bitno je da su vrednosti u odlicne, za razliku od prethodnog puta. Pokusaj da Mg pijes uvece, pre spavanja. Da li se malo bolje osecas od kako ga koristis? Da li si mirniji, opusteniji? Vidim da je pritisak bolji.
Sačuvana
matap
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #17 poslato: Mart 09, 2014, 11:31:35 posle podne »

pijem magnezijum od 400mg po jednu tabletu vec mesec dana ali to ujutru sa vitaminom c,jedino nisam probao kompleks vitamina b jer ih nema nesto u prodavnicama suplemenata,pa videcu sad jednu kutiju melatonina da popijem pa mozda bude bolje,ja mislim da patim od socijalne anksioznosti i da mi je verovatno sve to od toga,procitao sam dosta tekstova i suguran sam
merio sam sad pritisak 120/70 a puls 55,obicno odma posle treninga imam oko 140/90 ,a merim ga sa aparatom sto se stavlja oko rucnog zgloba  ne znam da li je on tacan?
« Poslednja izmena: Mart 10, 2014, 02:56:23 posle podne od strane matap » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #16 poslato: Mart 09, 2014, 11:19:40 posle podne »

Ok je uzeti melatonin jedan period ako ces cesto putovati i menjati vremenske zone. Tu ima efekta. Kod lecenja nesanice ima efekta kada je u pitanju odlozena faza sna, sto kod tebe nije slucaj. Bolje je pozabaviti se uzrokom problema nego leciti posledicu. Jesi li pokusao samo sa Mg?
Sačuvana
matap
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #15 poslato: Mart 09, 2014, 10:31:27 posle podne »

pa i ne merim vise redovno,mada mislim da nemam jer znam kako se tad osecam,sinoc sam legao ranije i malo sam bolje spavao ukupno 8 sati ali sa budjenjem tokom noci,nisam nesto nervozan,probacu sam melatoninom posto putujem uskoro i menjacu vremenske zone,mozda je bolje nego zma
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #14 poslato: Mart 09, 2014, 09:53:48 posle podne »

pozdrav poslednja dva meseca imam problema sa nesanicom,spavam svake noci isto a to je od 5-6 sati i budim se 2-3 puta u toku noci bas mi treba vremena da zaspim i imam blago zujanje u usima ,a ujutru kad ustanem se osecam veoma umorno i pospano.Treniram  4 puta nedeljno i to nekim srednjim intenzitetom nisam pretreniran.Da li da krenem sa ZMA ili melatoninom?

Normalno je da se tako osecas, kad ne spavas kako treba. Jesi li nervozan? Pokusala sam da nadjem od ranije, kakav ti je pritisak sada?
Sačuvana
rhythm_of_life
Gost
« Odgovor #13 poslato: Mart 09, 2014, 05:19:15 posle podne »

ja sam u toku ispitnog roka skroz zeznula bioritam , nisam mogla da zaspem pre 2-3h posle ponoci i resenje je sledece: samo sam jedan dan preskocila poslepodnevnu dremku,znaci legla u 3,ustala u 6h i jedva nekako izdrzala ceo dan,i u 22h zaspala kao top :D i posle je sve bilo ok :)
Sačuvana
matap
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #12 poslato: Mart 08, 2014, 07:00:16 posle podne »

pozdrav poslednja dva meseca imam problema sa nesanicom,spavam svake noci isto a to je od 5-6 sati i budim se 2-3 puta u toku noci bas mi treba vremena da zaspim i imam blago zujanje u usima ,a ujutru kad ustanem se osecam veoma umorno i pospano.Treniram  4 puta nedeljno i to nekim srednjim intenzitetom nisam pretreniran.Da li da krenem sa ZMA ili melatoninom?
Sačuvana
daniel.t
Gost
« Odgovor #11 poslato: Februar 06, 2014, 01:20:09 posle podne »

ja da spavam samo 4 sata dnevno u kontinuitetu, ne bih bila više živa :=)

To sam i ja mislio... Naviknes se posle mesec-dva ;)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #10 poslato: Februar 05, 2014, 11:49:39 posle podne »

Moja majka (47 god.) vec preko 10-15 godina zbog posla,spava od 12 do 4 ujutro,znaci 4 sata,ali popodne odspava oko 2 sata,uz to putuje 30 km do tamo i 30 km nazad,a jos je nagla promjena klime,jer je rijec o prelazu skoro sa planinskog dijela (nije bas planinski,ali oko 700 metara nadmorska visina) na more,na 0 metara n.v...mislim da taj put iscrpi vise nego bilo sta drugo :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Februar 05, 2014, 04:01:33 posle podne »

ja da spavam samo 4 sata dnevno u kontinuitetu, ne bih bila više živa :=)

kod svakoga je to različita situacija....  individualno je.... isto kao i bioritam
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #8 poslato: Februar 05, 2014, 03:34:06 posle podne »

Tesla je jedan u milion ,ko zna koliko bi nekom drugom to odgovaralo. Ni jednom sportisti sigurno ne bi.
Nego dečko,neće ti ništa biti za tih par dana,samo nastavi da spavaš normalno,nadoknadiće se to ;)
Apsloutno se slazem nego 2 dana spavao 5 sati, sta je tu strasno sem sto si iscrpljen dok se ne stabilizujes ponovo, ja sam na pripremama za prvo takmicenje (i svako sledece) sa apsolutno narusenim bioritmom trenirala 6 dana u nedelji po 2 sata dnevno, a pritom sam nekoliko meseci spavala po 2-3 sata 2 puta dnevno, tako da ne bih dalje na tu temu.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 14 upita.