TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395526 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 15, 2024, 11:15:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zgibovi  (Pročitano 12698 puta)
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #16 poslato: Jul 19, 2012, 11:25:30 posle podne »

Razumem ja sta ti hoces da kazes,tako cu i raditi,ali nisam ja radio da se cimam na svako ponavljanje nego uradim 11 pa jos 4 sa cimanjem.Planiram da upisem DIF sledece god u BG-u,pa da nadjem neki dobar BJJ klub i da treniram to uz teretanu.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #15 poslato: Jul 19, 2012, 10:22:38 posle podne »

Sto mislis da je 11 zgibova mala brojka. Mada to dosta zavisi i od tvoje mase. Kreni sa tih 11, radne serije, po potrebi naglasavaj negativni deo, dodaj opterecenje, u sustini ostaje forma pokreta, a ti ces napredovati bez varanja. OK varanje za jedan, dva dodatna, al sto svih 20. Forma izvodjenja vezbi postoji sa razlogom. Pre svega ne trebaju ti povrede.

Dobra su vezba zgibovi, al nije ti to covece ceo trening, samo mali deo, vidi ako si ozbiljan za BJJ onda podredi treninge BJJ-u. Pitaj trenera (jbga ako se razume), vidim i ovde imas admine koji su u tim vodama pa pitaj i njih za savete u vezi treninga
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #14 poslato: Jul 19, 2012, 10:09:36 posle podne »

Ja to gledam ovako,verovatno gresim,ali mozda tu ima neke logike: Sto vise ovih uz cimanje uradim to cu moci vise pravilnih,recimo ja sad mogu 11 pravilnih,a 15 uz cimanje.Ako bih uradio 20 uz cimanje verovatno bih mogao 13-14 pravilnih.Kad budem mogao toliko da uradim,radicu samo uz striktnu formu i lagano dodavanje opterecenja.Ispravi me ako gresim.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #13 poslato: Jul 19, 2012, 09:57:31 posle podne »

Nema sta da mislim, sam si rakao da ih prakticno nisi pre ni radio. Pa ne ide se u teretanu kad se dovedes u formu, nego da bi to postigao, tako da nema sta da te bude sramota ako mozes samo tri kad pocinjes,

Drugo, i dalje ne vidim svrhu pukog jurenja broja uradjenih zgibova, osim ako nemas 13-14 godina, pa sa takmicis sa ortacima u kraju ko moze vise da ih uradi...
Ako ti je suditi po avataru, BJJ ti je glavno interesovanje, pa ti lepo prilagodi treninge tome, sa sve zgibovima u okviru njih.
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #12 poslato: Jul 19, 2012, 09:29:53 posle podne »

Nisam imao nikog da mi pomaze.Secam se jedan trening sam odradio ledja i dosta se umorio pre jedno 6 meseci i reko ajde da probam koji siroki zgib,ja skocio,uhvatio se za sipku i odatle se nisam ni pomerio,znaci ni jedan zgib.Onda sam neko vreme radio lat masinu i probam koji siroki i uradim 3.A verovatno glavni razlog zasto nisam radio zgibove je zato sto su tu bile rukometasice i odbojkasice i ja sad tu da se mucim sa 3 zgiba hahahahah.I kazem ti sad radim 11 pravilnih a 15 uz cimanje,a ti misli sta hoces. :)
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #11 poslato: Jul 19, 2012, 08:59:32 posle podne »

A sta ti je falilo da u teretani odradis po par serija od 3 zgiba, ili veci broj uz asistenciju?
Sa 3 na 15 za 6 nedelja znaci il da ih ne radis pravilno il ti 3 nije bio tvoj realni max.
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #10 poslato: Jul 19, 2012, 08:33:48 posle podne »

Nisam ih uvrstio zato sto sam mogao 3 u sirini ramena sa nathvatom i jedva 3 siroka,a sad mogu 11 striktntih sirokih,a 15 sa malo cimanja.
Necu ni ja da ulazim u raspravu,ja sam radio zgibove zbog toga,ali svako ima svoje razloge.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #9 poslato: Jul 19, 2012, 08:12:36 posle podne »

I kad vam je to takmicenje?
Ja ne idem u teretanu preko raspusta pa radim zgibove,sklekove i propadanjai jos neke bw vezbe.Gledao sam da malo ojacam sa zgibovima i propadanjima da bih mogao da ih uvrstim u teretani kada krenem.A ti ne moras da se pravis pametan na svakoj temi.
A koja ti svrha zgibova moze biti ako ti je sve podredjeno broju uradjenih? I sto pre ovoga nisi mogao da ih uvrstis u teretanu?
Odgovori na ovo pa mozda i pomislim da nije priprema za neko takmicenje u kvartu...

Digao si sa 3 na 15 za 6 nedelja. Ovo je apsolutno fantasticno, al realno tebe ovde forma nije zanimala, jer ovaj skok nebi napravio.

A u to ko je od nas dvojice vise pametnog, a ko gluposti rekao necu da ulazim...
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #8 poslato: Jul 19, 2012, 07:57:55 posle podne »

I kad vam je to takmicenje?
Ja ne idem u teretanu preko raspusta pa radim zgibove,sklekove i propadanjai jos neke bw vezbe.Gledao sam da malo ojacam sa zgibovima i propadanjima da bih mogao da ih uvrstim u teretani kada krenem.A ti ne moras da se pravis pametan na svakoj temi.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #7 poslato: Jul 19, 2012, 07:33:01 posle podne »

I kad vam je to takmicenje?
Sačuvana
Ceka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


Go hard or go home !

« Odgovor #6 poslato: Jul 19, 2012, 10:51:22 pre podne »

Brate, pazi, ne znam da li si nekad radio piramidalno sklekove, ali funkcionise po slicnom principu kao i zgibovi, ali puno ce ti biti jasnije ako jesi (samo sto kad radis piramidalno zgibove nemas opadajuce, kao kod sklekova).To sto kazes da ne razumes "promasaj" seta to znaci ovo: Recimo radis 1-2-3-4-5 i kada treba da odradis 6 zgibova ti nemas snage i uradis 4, tada sto bi se reklo ti se "rusi" piramida i onda pravis pauzu od 2 minuta, i nakon te pauze se vracas na sipku i odradis tih 6 zgibova koje nisi mogao.Doduse ja ne bih vezbao po tom programu da sam pocetnik(ali na kraju svake nedelje mozes da se testiras piramidom), po meni je najbolje da vezbas po ovom programu: Pocnes sa sirokim zgibovima u 3 serije (koliko ponavljaja ti odgovara), zatim zgibovi u sirini ramena isto 3 serije(isto koliko ti ponavljaja odgovara s' tim sto ove zgibove mozes za 1 vise nego siroke), zatim uski zgibovi isto u 3 serije (isto koliko ti ponavljaja odgovara) i na kraju zgibovi za biceps isto u 3 serije (koliko ti ponavljaja odgovara s' tim sto mozes za 1 vise od uskih) i ako hoces posle toga mozes da odradis jednu seriju hvata po izboru do otkazivanja misica.
Ja sam po tom programu za 6 meseci dosao od 2 zgiba do 25-26 i do 10 pravilnih ruskih zgibova, sto bi reklo da ovim programom dobijas na definiciji i na eksplozivnosti.
Nadam se da sam bio od pomoci, poz !
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #5 poslato: Jul 18, 2012, 04:39:14 posle podne »

Radio sam ja 6 nedelja ovaj program i stigao sam sa 3 na 15.Drugi dan odmor ti nije 10 sec nego broj ponavljava x 10 sec. i kad promasis set odmori 60 sec i onda uradi max.
Evo kako je kod mene izgledalo to:http://imgur.com/VvZzt
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #4 poslato: Jul 18, 2012, 01:38:29 posle podne »

Da to je primjer, znaci uvjek pokusavas da uradis za jedan zgib vise nego u proslom setu, kada vise nisi u stanju to da uradis to ti je kraj, uzmi malo odmora (2min) i uradi jos jednu seriju do otkaza.
Sačuvana
Mercurial
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46


« Odgovor #3 poslato: Jul 18, 2012, 01:32:30 posle podne »

Aham, znaci |1-2-3-4-5-6-7-5| onda 2 minuta odmora i onda jedna serija max.
Hvala puno!
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #2 poslato: Jul 18, 2012, 01:12:00 posle podne »

Ne, ovdje samo ides "gore" piramidalno, tj nema piramidalnog opadanja...

Evo primjer: 1-2-3-4-5-6-7-5(promasio si set) i onda jos jedna serija max, znači trebao si da uradiš posle 7 ponavljanja 8 ali nisi uspio i tu je onda kraj,odmoris 2minuta i uradis jos jednu seriju do otkaza i to je to...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 17 upita.