TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395504 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 12, 2024, 10:15:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Anketa
Pitanje: Mogu li da vratim misic u stanje kao pre povrede?
koliko vremena da odmaram? - 1 (33.3%)
kad pocnem da treniram, mogu li istim intenzitetom kao do sada, uz postepeni uvod? - 2 (66.7%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 15 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ischioglutealni bursitis  (Pročitano 37524 puta)
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #187 poslato: Mart 16, 2016, 10:09:05 pre podne »

Sad sam pogledala..u junu 2014 sam vam se prvi put javila i otvorila temu Ischioglutealni bursitis 🤔.
« Poslednja izmena: Mart 17, 2016, 09:39:51 pre podne od strane andjelika » Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #186 poslato: Mart 16, 2016, 10:04:58 pre podne »

Zamislili ste me.. Kad bolje razmislim,možda ste u pravu,da je u pitanju Ischioglutealni bursitis. Kad sam bila kod kiropraktičara,pre 2 godine,na osnovu pregleda (palpacije) i razgovora,rekao mi je da je pitanju Ischioglutealni b., a isključio piriformis sindrom i pitanje nerva. U opisu na vašem sajtu,kao i svakom drugom, u potpunosti prepoznajem i poistovećujem problem koji imam. Možete li mi reći kojem doktoru da se obratim, s obzirom da sam bila kod mnogo fizioterapeuta,kod kiropraktičara Sava Radusinovića i kod neurologa? Odradila sam fizikalnu terapiju pretprošle zime,kada me je i fizijatar pregledao. Terapija se sastojala iz struje,ultrazvuka,elektromagneta,lasera i masaže. Na kraju je ostalo da sama i uz vašu pomoć zaključujem o čemu se radi. I moram da napomenem da ste mi od svih najviše pažnje posvetili.
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #185 poslato: Mart 14, 2016, 03:39:18 posle podne »

Već sam 7 shokwave terapija odradila,nakon kojih me jače boli. Mislim da nije upala,već kalcifikati,jer dok radi aparatom,treba mu moja konstantna asistencija,da li je na pravom mestu sa aparatom. Boli samo dok je na kalcifikatu,okolina ne boli. Im ih,mislim,po 3-4 komada na po jednu ložu. Ranije (prvi problem zbog kojeg sam počela prepisku s vama),kalcifikat je bio na gluteusu,visoko. Stvorio se od hematoma,veličine 25 mm. Razbili smo ga,ali i dalje postoji mali kalcifikat,jedva vidljiv na UZ. Ali postoji,smeta,na to mesto osetim ponekad,iz čista mira,kao da prislonim kockicu leda,na sekundu,dve,pa prestane.
Sem shokwave,ništa drugo ne radim. Idem na trening,na jogu. Nadam se da ću razbiti kalcifikate. Recite mi da se ne može desiti da ih ne razbijem😭
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #184 poslato: Mart 12, 2016, 11:56:05 pre podne »

mesto bola gde se javlja i pokreti pri kojima se javlja bol - ukazuje na problem na gornjem pripoju mišića zadnje lože...
(da li su kalcifikati ili upala...?)
- da li se bol pojačava posle terapije (nekoliko dana?)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #183 poslato: Mart 12, 2016, 11:52:57 pre podne »

pozdrav, izvinjavam se što nisam ranije odgovorio - problem je dosta specifičan, pa moram da sednem da razmislim...
- nisam siguran da je razlog problema sitni kalcifikati ili ishio-glutealni burzitis/entezitis gornjeg pripoja zadnje lože...
----------------
hladjenje ledom koristite?
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #182 poslato: Februar 26, 2016, 12:03:08 posle podne »

Ne predstavlja mi problem i da pretrpim bol,ako će aparat razbiti kalcifikate ,pa da se zauvek rešim tog bola. Mora da boli,valjda?
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #181 poslato: Februar 26, 2016, 12:00:17 posle podne »

Bolno mesto je tačno gde se završava zadnjica a počinje zadnja loža,gde je ,suknjica',onaj višak kod žena pozadi (kao da podvučete linijom ispod zadnjice).Boli me pri ispravljanju iz svakog mogućeg čučnja (da dohvatim nešto s poda),svaki duboki pretklon,istezanje ispavljenih nogu...,zarivaju se kalcifikati u meso. Prilikom šok terapije,bol se javlja samo na mestu gde je kalcifikat,tu gde udara aparat,a spušta se niz nogu10-20 cm samo kada ustajem iz čučnja ili ispravljam iz pretklona-bolno je sve dok se ispravljam. Fizioterapeut 'šara'aparatom,jer se kalcifikat pomera,pa kad nadje mesto na kojem je,na šta mu ja ukažem,zadrži se tu. Tada boli. Čim nije na kalcifikat smanji se bol.Ja sam mislila da je efikasnije ako se pojača jačina udara aparata. Uradila sam do sada 4 tretmana sa pauzom od po 5,6 dana izmedju tretmana. Na boxingu mi ne smeta ništa,izuzev ako odradimo neki pokret istezanja zadnje lože,recimo,na kraju treninga.
Izbegavam kalcijum u svemu u čemu sam svesna da ga ima. Svakodnevno uzimam Magnezijum direkt 300,po2,3 kesice,jer mislim da je za mene korisnije da preteže magnezijum u odnosu na kalcijum. Dva do tri litra magnezijum hlorida,rastvorenog u vodi sam popila letos. Zastrašujuće je gorko. Nisam mogla više. Negde sam pročitala o njegovom dejstvu na kalcifikate. Nadam se da ne može da se desi da ne mogu da ga razbijem šok terapijom.
« Poslednja izmena: Februar 26, 2016, 03:13:33 posle podne od strane andjelika » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #180 poslato: Februar 26, 2016, 10:56:27 pre podne »

Do sada sam bila 3 puta na shokwave a idem svaki četvrti ili peti dan. Prvi tretman je bio strašno bolan,ostalo-tu i tamo. Prija mi ta bol. Na jogu idem posle boxinga,tako da sam zagrejana i više nego što treba.  Teretana mi je malo dosadna,idem na 2,3 sprave,uglavnom za noge i gluteus. Ako mislite da treba,ići ću češće. Pri svakodnevnim pokretima,boli me kad ustajem iz čučnja,pa polako i kao baba ustajem. Zarivaju se u meso kalcifikati.
- bol je sa splljašnje strane kuka ili pozadi na spoju noge i karlice?
- terapije ne bi trebalo češće nego na 7 dana, a može i na 14 dana...
- da li ima bola pri treningu  boxinga pri nekim pokretima?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #179 poslato: Februar 26, 2016, 10:49:48 pre podne »

Da li se bol javlja - pri primeni terepije u predelu kosti ili nize u predelu misića/pripoja/tetive...?
- koliko su cesto terapije? Koliki je razmak izmedu 2 terapije shockwaveom?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #178 poslato: Februar 26, 2016, 10:45:07 pre podne »

I još nešto..kad sam rekla fizioterapeutu da me boli jako kao nekada,posle i izmedju tretmana,pitao me je da preko smo shokwave terapiju. Možda bi trebalo?
Slazem se - ukoliko je bol jač izrazen da se tretman i prekine
- moze da se smanji jacina/frekvenca udarnih talasa, cime se moze smaniti bol
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #177 poslato: Februar 23, 2016, 10:48:29 pre podne »

U prethodnoj poruci mi se omakla greška..Fizioterapeut me pitao da prekinemo terapiju
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #176 poslato: Februar 19, 2016, 10:00:19 posle podne »

I još nešto..kad sam rekla fizioterapeutu da me boli jako kao nekada,posle i izmedju tretmana,pitao me je da preko smo shokwave terapiju. Možda bi trebalo?
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #175 poslato: Februar 18, 2016, 10:31:20 pre podne »

Kad kažete da jačam mišiće,je li efikasnije i brže u teretanu na spravama ili 'na suvo'?
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #174 poslato: Februar 18, 2016, 10:29:11 pre podne »

Do sada sam bila 3 puta na shokwave a idem svaki četvrti ili peti dan. Prvi tretman je bio strašno bolan,ostalo-tu i tamo. Prija mi ta bol. Na jogu idem posle boxinga,tako da sam zagrejana i više nego što treba.  Teretana mi je malo dosadna,idem na 2,3 sprave,uglavnom za noge i gluteus. Ako mislite da treba,ići ću češće. Pri svakodnevnim pokretima,boli me kad ustajem iz čučnja,pa polako i kao baba ustajem. Zarivaju se u meso kalcifikati.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #173 poslato: Februar 18, 2016, 10:03:03 pre podne »

da li ima bola pri svakodnevnim pokretima?
da li ste radili teretanu?
-------------
da li su shockwave terapije bolne?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 15 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 19 upita.