TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395435 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 02:14:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: KAMEN U ZUCI  (Pročitano 12096 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #2 poslato: Maj 18, 2009, 05:31:21 posle podne »

Znaci da je problem nedovoljno pijenje tecnosti, treba bezuslovno da povecas unos vode, najcesce i ljudi koja jako malo piju imaju problema sa kamenjem, moja mama je pre 2,3 godine bas muku mucila...
I jako dobro je uvece da pijes po casu piva odredjeni period dok ne izbacis kamenje, mojoj mami je bas pomoglo...
Mislim da hrana nema nikakve veze sa tim i da bi sve trebalo da moze prirodni putem da se izbaci, znaci bez operacije...
Prvo pokusaj sa pivom. Ozbiljno preporucujem, da ne pomislis da se zezam...
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #1 poslato: Maj 18, 2009, 05:27:20 posle podne »

Pre 6 dana sam imala strasan napad u gornjem delu stomaka ( u sredini je krenuo bol) i bol se sirio na sve strane, da bih na kraju zavrsila u bolnici, posle inekcije ranisana smirio se bol. Danas sam otisla na ultra zvuk i ustanovljeno mi je da imam kamencice u zucnoj kesi.
dijagnoza: Cholecystitis chronica calculosa. Holecista je normalne velicine i oblika,umereno i ravnomerno zadebljalih zidova sa brojnim sitnim konkrementima u lumenu, koji su velicine od 2 do 5 mm. Znakova akutne inflamacije nema.

Pre nekoliko godina mi se 3 do 4 puta javljao slabiji bol u sredini skroz gore i posle baralgina to je prestajalo. Isla sam i tada na ultra zvuk ali sve je bilo u redu. Pre 6 dana kada sam imala taj napad u ranim jutarnjim satima, to vece sam za veceru jela pastrmku i krastavac salatu sto jedem cesto ovih zadnjih mesec dana. Inace oko mesec dana sam na strozijem rezimu ishrane- belo pilece, riba, konjsko meso, povrce, ovsene pahuljice, pirinac integralni i krompir.

Ono sto me najvise zanima, da li je mozda ovaj stroziji rezim ishrane izazvao taj napad? Da li pojacan unos proteina moze da dovede do toga?  Da li ti kamencici mogu da se otklone i prirodnim putem ili mora operacija? Ako mora operacija, posto do oktobra necu moci to da obavim, kakva mi je ishrana potrebna do operacije da ne bi opet doslo do takvih napada?
Hvala unapred.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 14 upita.