TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395585 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 17, 2024, 08:40:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Svet dzudoa  (Pročitano 35999 puta)
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #46 poslato: Decembar 14, 2015, 12:09:32 pre podne »

ok hvala puno!
 :)
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #45 poslato: Decembar 12, 2015, 07:55:07 posle podne »

To bi bilo za snagu, za brzinu treba da radi u olaksanim uslovim. Ali ja ni to ne bi radio jer cim se umori kompenzovace tezinu ledjima. Pusti je neka uziva, iz mog iskustva je i bolje sto je slabija jer mora da razvija tehnicka resenja da bi pobedila i ona ce joj ostati zauvek. Pa kad sustigne druge devojcice sa snagom, sazrevanjem, bice najbolja. Iskljucivo korektivne vezbe sa svojim telom da se lepo razvija i bice ona super.
Pozdrav
Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #44 poslato: Decembar 12, 2015, 07:45:46 posle podne »

Pa delimo misljenje zato i trazim savet, trener nije trazio da je nabildujem jednostavno kaze da nema snagu! Inace vidi se da je malo slabija od nekih vrsnjakinja koje treniraju isto, mrsavica je! Inace voli taj sport, posle niz sportova sa mrezom, folkolra i  sve sto je pokusala, slucajno je sama uletela u ovaj sport koja ja ne mogu da je odvratim, a da nebude posledica (mada dobro sluzi za ucenjivanje ;D) Sto se trenera tice on trazi da recimo samo trzanje uza zid, kao sto je radila na rukometu, normalno na trenigu sklekove cucnjeve i trbusnjake, uglavnom su slicne vezbe! Dali smem recimo zbog brzine da stavim teret na noge kada radi na dzaku. Hvala na savetu, lepse se vidi nekada iz pticje perspektive pogotovo kada su tvoja deca u pitanju! :D
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2015, 07:47:30 posle podne od strane vuk9 » Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #43 poslato: Decembar 11, 2015, 11:10:42 posle podne »

drago mi je da si pitao pre nego sto si nesto preduzeo :)
Moj najiskreniji prijateljski savet je da apsolutno time ne opterecujes ni sebe ni cerku. Ona ima toliko malo godina da barem jos 3 godine u tome treba da uziva kao u igri.. sve preko toga ce joj verovatno predstavljati opterecenje i nikad nece iskreno zavoleti sport. Verovatno ce prestati pre nego sto ozbiljne rezultate bude trebala da napravi... u tom dobu deficit u snazi sigurno nije zbog manje treninga nego verovatno od sporijeg sazrevanja..njne vrsnjakinje sigurno ne rade na snazi. Pusti ti nju neka uziva, uci tehniku i sazreva. Za snagu ce biti vremena kad bude imala 16 i vise godina. A ako je treneru toliko bitno da ona sada ojaca i sada pravi rezultate po cenu seniorskih rezultata ili zdravlja deteta, ja bi iste sekunde trenera promenio.
Mozda gresim ali to je moje misljenje.
Pozdrav
Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #42 poslato: Decembar 11, 2015, 08:50:27 posle podne »

Ima 9 godina, zato je i problem, , da trenira devet godina znam kako bi reagovao! Tehniku savrseno je savladala, ali na takmicenjima ima "problem" sa guranjem i snagom, jeste da pobedjuje, ali nece jos dugo da ostane na tom mestu, trener kaze da je glavni problem snaga neznam sta i koliko smem, i kokiko ponavljanja za nagu bez ""izgleda!
 
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #41 poslato: Decembar 11, 2015, 07:56:23 posle podne »

Pozdrav
Nisam siguran jesam dobro razumeo, cerka ima 9 godina ili trenira 9 godina?
Sačuvana
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #40 poslato: Decembar 11, 2015, 06:25:33 posle podne »

pozdrav!
Imam jedan problem, cerka (9 godina) trenira karate ful-kontakt, ima odlicnu tehniku, odlican borac, ali nema snagu! Ima izdrzljivost, kondiciju, (koja bi naravno jos da se poveca) ali nema snagu! Ja sam isao u teretanu, znam osnovno 4 serije po 8 ponavljanja i to je to sto meni treba!
Problem je sto je ona devojcica o ne zelim da bude "nabildovana" nikako, potrebna je samo snaga i ovo pitanje izbegavam vec duze vreme! Imate li  neki savet za mene kako podici snagu, a ne i nabiti preveliku masu!
unapred hvala!
Sačuvana
srdjan013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #39 poslato: Novembar 04, 2015, 08:34:54 pre podne »

Cao Aco,

apsolutno si od pomoci. Znas znanje i dobro ga prezentujes. Hvala ti  :)
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #38 poslato: Novembar 03, 2015, 04:35:48 posle podne »

Cao Srdjane, nisi iskomplikovao, naprotiv, pitanja su ti na mestu vidi se da dobro radis svoj posao.

U delu sezone kada sam dosta u takmicarskom gasu, tada nema mnogo tegova, a i kada ih ima svode se na odrzavanje vec postignutog i prevenciju od povreda. Maksimalno energiju usemravan na dzudo i specificne stvari pa se nakupi dosta mikrotrauma a i "izadje se" iz tegova. Kada posle tog perioda krenem u novi ciklus, uvodim se u tegove 2-3 nedelje, nekad krace, sve zavisi koliko mi vreme dozvoljava. Tada obaram formu, lecim mikrotraume, radim duze treninge, duza trcanja 50-60 min niskog intenziteta, osnovne vezbe sa tegovima, manje tezine mnogo ponavljanja, ima i kruznih treninga ali ne mnogo. Uglavnom ti treninzi mi nisu ni malo lagani, dugacki su, cesto i dosadni ali cilj je da me prodju sve upale pre nego sto se popnem na Belmeken i da se misici pripreme za vece napore i kilaze.

Sto se tice bicepsa, to sto si vec citao na forumu mozda u nacelu i ima neku logiku ali... Postavimo stvari ovako- moj protivnik ima mnogo jak biceps i hoce da me privuce, ja da se od toga oduprem potreban mi je triceps :)
Po meni kada se baza radi radi se na simetriji, i sveukupnom pripremanju tela za specificne napore. Mora se paznje posvetiti koliko ledjima toliko i stomaku i grudima, koliko bicepsu toliko tricepsu, koliko kvadricepsu toiko i lozi....koliko "grcenju" toliko i istezanju. Dzudo je sam po sebi i previse asimetrican (za razliku od plivanja, atletike, veslanja). Svaki top borac na svetu ima svoju primarnu stranu, moja je recimo leva. Po merenjima, levi pektoralis mi je veci, leva ruka, levi ledjnjak jer mi je cela leva strana, kada se borim, non stop u zaru borbe i skoro uvek njome prvo ostvarujem kontakt sa protivnikom dok desna strana radi drugaciji posao, jednako vazan, ali manje fizicki zahtevan.Zatim dogodi se povreda, recimo kolena, atrofira list i butina i eto nove asimetrije koju je tesko otkloniti..tako mi ni noge nisu jedanke.
Tako da ja sam uvek vise za pricnip- prvo ti maksimalno pripremi telo za sve, postavi dobru bazu, a onda ostavi borbama i specificnim vezbama da odluce sta je borcu potrebnije, biceps ili triceps, grudi ili ledja, a onda to i dodatno ojacaju... :) borbe na kraju krajeva to najbolje i urade.

I na kraju sto se izbora vezbi tice, kada radim biceps i triceps radim klasicno stojeci biceps i lezeci triceps (sa cela ili uski benc) i najcesce ih radim kao dodatak glavnom delu treninga u kom se svakako ruke uveliko aktiviraju (prilikom zgibova, veslanja, benca.....)

Nadam se da sam od pomoci!
Pozdrav!
« Poslednja izmena: Novembar 03, 2015, 04:39:03 posle podne od strane AcaKukolj » Sačuvana
srdjan013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #37 poslato: Novembar 03, 2015, 12:37:16 posle podne »

Pozdrav Aco,

zelim da pitam da li uvodjenje u tegove znaci neki kruzni trening, poligon i sl., i da li i koliko forsiras ruke i sa kojim vezbama, ili ih pustas da se razviju koliko mogu uz neki opsti trening. Pitam zato sto sam na ovom forumu, cini mi se procitao da profi rvaci i dzudisti rade biceps narocito zbog povlacenja, ako da da li se onda triceps radi manje i kojim se vezbama pogadja, pricam dakle o treningu za dzudo, bodybuilding fazon treninga mi je odavno poznat. Nadam se da nisam iskomplikovao :D
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #36 poslato: Novembar 03, 2015, 10:49:54 pre podne »

Hvala tebi puno na interesovanju i tome sto pratis dzudo generalno a tako i mene. Imao sam nekoliko dobrih borbi u Abu Dabiju ali sam na zalost ostao na petom mestu. Ono sto je jako bitno je da sam usao u borbu za medalju na svakom Grand Prixu ili Grand Slamu na kom sam se borioove godine, a borio sam se na pet. Po meni je konstantnost odraz kvaliteta, ako si kvalitetan moze se desiti da omanes jednom, dva puta, ali ne i da omanes 5 puta pa jednom prodjes. Uglavnom intenzivno i sa puno zara radim na svakom segmentu gde vidim prostor za napredak i cekam da se podignem na novi stepenik gde ce se moja konstantnost pokazati u osvojenim medaljama na svakom takmicenju.

Sto se tice plana do kraja godine, boricu se samo jos u Kini na Grand Prixu. Srecom nisam u situaciji da moram po svaku cenu da jurim bodove pa cu posle Kine da se vratim kuci i krenem novi ciklus priprema. Dve nedelje uvodjenja u tegove i u vreme kada je Tokio Grand Slam cu vec biti na planini na Belmekenu. Tokio jeste jedno od najprestiznijih takmicenja u dzudou medjutim ne moze se reci da je prestizniji od Grand Slama u Parizu na kojem sam pre samo dve nedelje, takodje bio peti :/ dok sam i u Tokiju prosle godine uzeo plasman. Kao sto rekoh, radim na tome da svi ti plasmani ubrzo postanu medalje.

Veliki pozdrav!
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #35 poslato: Novembar 03, 2015, 08:07:58 pre podne »

Otkad si nam malo objasnio oko takmičenja, intenzivno pratim džudo i super su takmičenja.
Vidim da si imao dobar rezultat u Abu Dabiju, ali ne mogu da se otmem utisku da možeš više. Biće bolje :)
TakoĂ°e mislim da se boriš u najjačoj kategoriji.Da li je i u džudou popularno "skidanje kilaže" za takmičenja?
Ne znam da li planiraš da nastupiš na ovim istočnjačkim takmkičenjima do kraja godine,ali želim ti uspeh.
Da li je Tokijski gran slem najprestižniji? Kao što bi to recimo bio Vimbldon u tenisu.
Hvala što si nam približio ovu veličanstvenu veštinu
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #34 poslato: Oktobar 25, 2015, 07:05:44 posle podne »

Ja bih ti savetovao da odes do Spensa gde trenira Slavija. Moguce da i oni imaju grupe za starije, ali i ako nemaju svakako te mogu uputiti gde treba :)
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #33 poslato: Oktobar 25, 2015, 08:25:22 pre podne »

Da li u Novom Sadu ima neki klub koji upisuje starije početnike/rekrativce ?
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #32 poslato: Oktobar 08, 2015, 06:07:44 posle podne »

Srdjane, kako stvari stoje izgleda nema tu neke ogromne mudrosti, ja pijem sta mi kazu da treba i ne opterecujem sebe time kako se zbog toga osecam. To sigurno radi svoj posao u mom organizmu :) a ja sam fokusiran na druge stvar. Ako previse razmisljas o tome "sta te radi" a sta ne, mozes stvoriti psihicku zavisnost..dosta ljudi ima problem sa tim...jao sinoc nisam popio glutamin kako cu danas izdrzati..nestalo mi je boostera ne mogu da zapnem veceras na treningu i tako dalje... Suplementi se moraju uzimati i treba biti maksimalno disciplinovan u tome ali nikako i psihicki zavistan od njih:) Nema puno sportova u kojima mozes zavrsiti takmicenje za samo 10 sekundi kao u dzudou, ili za toliko pobediti protivnika, ili voditi celu borbu ogromnim prednostima a onda poslednjih deset sekundi izgubiti...kada imas to na umu glavnu ulogu ne igra savrsena disciplina uzimanja suplemenata niti bilo sta drugo...nego celicna glava :)

A sto se tice ukljucenja dzudoa u redovni skolski program, to je lep pomak. Ali treba jos dosta napora ozbiljnih ljudi da bi se uradila prava stvar kao sto je uvodjenje dzudoa u osnovne skole kao predmet ili kao dopunska aktivnost (produzeni boravak) kao sto su to uradile, bliske nam, Hrvatska i Slovenija.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 14 upita.