TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395418 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: Johnnybib

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 07, 2024, 06:05:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Whey i bubrezi?  (Pročitano 15757 puta)
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1294


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 09, 2011, 10:49:51 pre podne »

Nemaj druze bojazni, Whey je prirodna i dobra stvar,dodatak ishrani i sto se tice čistoće
,kvaliteta i zdravlja, veruj da sportisti, bodybuilderi i drugi jako paze sta unose u organizam
i ne bi uneli bilo šta što je štetno.
Chips, masan burek, coca cola su stvari oko kojih treba da brines. Priča ide tako da se suplementi
vezuju za korišćenje steroida i kad vidiš preogromnog bildera, ispod njega se nalazi Whey protein
(kao on je od toga veliki) i onda ljudi imaju tu blokadu pri korišćenju suplemenata jer smatraju da
to izuzetno šteti i onda kreću te price:" Od Whey-a puca mozak, suše se bubrezi, jetra je u haosu itd.."
Znam to pošto sam i ja u početku isto to mislio i gledao ljude koji koriste suplemente kao vanzemaljce.
Na ovom forumu ćeš naći jako puno zanimljivih i dobrih informacija vezanih za trening,suplemente i ostalo
pa uzmi pa procešljaj malo.
Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 09, 2011, 10:26:58 pre podne »

E da ovo za dextrozu je pitanje samo da li je napravljena sinteticki ili je izvucena iz meda,grozdja cega vec....
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 09, 2011, 10:17:22 pre podne »

Pa naravno sta sve nas truje....nego treba organizam taj prah koji je dobijen iz surutke da preradi pa me zanima da li to steti, naravno sta sve mi jedemo u danjasnje moderno vreme vise se ne postavlja pitanje da li nesto steti, nego ima li icega da ne steti....Ali otkud znam cuo sam neke ljude koji su koristili kreatin pa zavrsili na dijalizi posle....A realno oni mogu da ti uvale u taj whey sta oce, i ovako se ne postuje ono sto pise na kutiji, evo npr elite whey moze se naci na internetu neke analize de je pokazano da ima manje proteina nego sto pise na kutiji....A kolko je stetno znaju samo ljudi koji se bave time, tj koji rade u njihovoj proizvodnji...Evo npr jedna moja prijateljica koji je farmaceut i radi na pravljenju viramina C i raznih ti viramina...kaze da niej dobro cesto to uzimati ne zbog toga sto je stetan vitamin c nego zato sto je nacin na koji je ta ogromna kolicina vitamina stavljena u 1 malu tableticu...
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2011, 10:00:40 pre podne »

Svako zna(ili barem svako normalan) da sve ovo što su SlaĂ°a i DM  pomenuli od hrane jako štetno za organizam, ali je stvar u tome da svi oni misle da je to mnooogoooo manje zlo od "one hemije koju bilderi piju". Bezbroj puta sam to čuo od okruženja.

Obična populacija isto to misli čak i za cigarete i alkohol - mnogo manje šteti od hemije. Baš takvi ljudi, kakve je DM pomenuo, mnogo puta su mi prigovorili "što pijem sve te gluposti". Ironija, zar ne? :D
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 09, 2011, 09:39:05 pre podne »

Inače, koja se to dekstroza dobija na prirodni a koja na veštački način? :)
Pa vestacki se dobija ako je kupis, a prirodno ako sam pomuzes grozdje.
u mad? :D
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 09, 2011, 08:42:18 pre podne »

Interesantna jedna stvar je kako se niko ne zapita da li shteti chips, ili masan burek- konzumenti takvih namirnica, koji se pritom i ne bave nekom fizichkom aktivnoshcu, ne izgledaju bash reprezentativno, a ni zdravlje im nije jacha strana...
A sportisti zgodni, snazni, zdravi ljudi, piju neke proteine (?!)- tu garant neshto nije u redu, hmmm....

U pravi su, sto se niko ne zapita tako nesto!? Znaci, ja i takvi slicni, sto jedemo cisto meso, kilograme povrca dnevno, dve ili tri vocke, saku orasastog voca i iskljucivo komplexne UH, a pri tom pijemo/konzumiramo whey i raznovrsne AK, mi se trujemo i unosimo "hemiju", a i ako pri tom izgledam min 7g mladji nego sto jesam. Dok neko, koji jede sve i svasta, od konzervi, do max preradjenih namirnica, u kojim je ceo jedan deo embalaze potreban da se ispise hemija u smislu emulgatora, konzervansa, itd...,taj se zdravo hrani.  Da ne pricamo o onima, koji izjedu jednu celu svinju, tokom slava, ispiju bure alkohola, popuse fabriku cigara,NE, takvi zive normalan zivot, oni ne unose "hemiju". Ponekad kad cujem neke roditelje ili cak sta mladju populaciju, kako pricaju o tome, dodje mi da nabijem glavu u zemlju kao Noj!
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 09, 2011, 01:34:40 pre podne »

Interesantna jedna stvar je kako se niko ne zapita da li shteti chips, ili masan burek- konzumenti takvih namirnica, koji se pritom i ne bave nekom fizichkom aktivnoshcu, ne izgledaju bash reprezentativno, a ni zdravlje im nije jacha strana...
A sportisti zgodni, snazni, zdravi ljudi, piju neke proteine (?!)- tu garant neshto nije u redu, hmmm....

Masna hrana, alkohol- to shteti jetri, opterecuje je i na kraju dovodi do potpune disfunkcije i degenerativnih promena. Proteini vrlo povoljno deluju na jetru i podstichu njenu regeneraciju.
Hepatotoksichnost oralnih steroida je neshto drugo, suplementacija protenima je hleb nasushni za gladne mishice posle treninga, da ih izgradi i oporavi, a nedovoljan unos proteina uz trening moze da shteti i jetri i mishicima i celom organizmu.
« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2011, 01:43:17 pre podne od strane Opsenark@ » Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 08, 2011, 11:48:34 posle podne »

Rawism all the way!
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 08, 2011, 11:36:38 posle podne »

Realno gledano - ne!

Whey jeste dodatak ishrani, ali to je praktično hrana, tj. izdvojen protein surutke. Izvučeno najbolje iz surutke. A, kako onda surutka da šteti? :) Recimo, whey se daje i onima koji imaju problem sa jetrom.

Inače, koja se to dekstroza dobija na prirodni a koja na veštački način? :)
« Poslednja izmena: Oktobar 08, 2011, 11:38:15 posle podne od strane Robert » Sačuvana
Zarko
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 197


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 08, 2011, 11:31:40 posle podne »

E ovako, posto mi je zdravlje prece od svega imam pitanje da li whey na bilo koji nacin steti buberege, jetru ili bilo koji organ......ja sam cak cuo da dextroza koja se dobija na vestacki nacin razara bubrege i nesto slicno sam cuo i za proteine, pa da li vi imate iskustva sa time? Svi pricaju da ne steti i kompraniej koje ga prave, ali naravno da ce svako da hvali svoj proizvod i ima tu dosta marketinga, jer kada bi ljudi znali da *su stetni po zdravlje* mnoge fabrike suplemenata bi propale i ljudi bankrotirali, sto im svakako niej u interesu. Sada realno gledano da ili ne???
Sačuvana
I DON T STOP WHEN I M TIRED,
I STOP WHEN I M DONE.
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 15 upita.