TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395575 Teme od strane 25008 Članovi Poslednji član: DannyMet

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 16, 2024, 05:49:44 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: IShrana  (Pročitano 26665 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #59 poslato: Novembar 03, 2009, 08:25:56 pre podne »

Da ti stalno spavas, ne bi uopste bilo rasprava... p.s. Najkasnije u 22 h bi trebao da lezes  ;)

...Nemoj da preskaces redove, nego procitaj i Danielin komentar, zaboravi sta sam ja pisao, samo procitaj njen... mislim da se tu stavlja tacka na vodu i obroke...
Sačuvana
Viljuska
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 270

« Odgovor #58 poslato: Novembar 03, 2009, 12:33:11 pre podne »

Мало ме копираш,али драго ми је због тога...

 ???
Реченицу коју сам ти цитирао сам ја скоро написао
Ако је ово само  размењивање искуства  онда се мало опусти и пусти друге да кажу шта мисле  а не да контрираш и да убеђујеш да си само ти у праву....Невероватно колико буквално идентичних порука напишеш у оквиру једне теме(не само ове),рекао си шта си имао ако је то све онда немаш потребу да се толико понављаш....."

Neznam otkud ti ideja da sam napet. I kako uopste ja tebi mogu da zabranim da kazes sta mislis, pa svi su rekli sta misle  :D
Pisem nekoliko puta jedno te isto jer ovde mnogi izvrcu poruke i prave se ludi...

Неколико претходних порука то показују "Ljudi koji je vama djavo....neznam koji vam je djavo, samo se meni kacite na savete"...А ти мало изврћеш причу од оне на коју сам ти ја скренуо пажњу,сада се већ слажемо донекле

па ако неко природно не може много да поједе а хоће да се угоји онда ту вода помаже да се мало више хране унесе,да "погура" кад се заситимо.....Та твоја прича да није здраво пити воду за време,одмах после оброка(не говоримо о наливању са водом) у пракси не пије воду. ;D

C, ko uopste spominje ljude koji treba da se goje, jel ti vidis da sam ja njima pisao da ne piju vodu??? Napisao sam samo (i to jer je neko bio spomenuo njih) da iako ce vise pojesti nece se sva hrana iskoristi jer se nece svariti kako valja ako se naloce vodom... ali oni su nebitni ovde, pisao sam uopsteno.
Nema ako...

Прочитај прву поруку у овој теми,а ја сам већ једном то написао где си и коме си то рекао

I evo vidis, opet kazes ne govorimo o nalivanju vodom, pa naravno da ne govorimo, i naravno da malo vode nece bitno uticati na varenje. To je sasvim logicno, i eto vidis da moram 100 puta da napisem da bi skontao.

Уф,ово већ могу да окарактеришем као увреду,а и тиче се онога да треба мало да се опустиш,кад већ волиш да пијеш чајеве узми неки и за то,мало да те умири.

Pa ako neko treba da se razume u ovakve stvari onda je to Daniela, a ona je jos jasnije podvukla da ne bi trebalo vodu nakon obroka... Ali ti pij, niko ti ne brani, ovde smo dali savete koje ti mozes da prihvatis ili ne. A kada neko napise suprotno ja samo argumentovano demantujem i to je to, ti bez problema mozes da pises sta hoces, a isto tako i da radis sta hoces  ;)

Да ти нешто аргументовано демантујеш онда ни једна расправа у којој ти учествујеш се не би претварала у свађу.То је то што сам имао да кажем.Крај
Одох да спим.

« Poslednja izmena: Novembar 03, 2009, 12:36:23 pre podne od strane Viljuska » Sačuvana
'''Оћу ја да изјавим нешто за дневник.Ономад сам гледао на телевизору,је л' знаш бре ти несрећо да су Срби најстарији народ?Док су Шваба и Енглез и Американац пре 600 година јели свињу с рукама,ми смо имали ово.Па лепо виљушком боц,на српском двору ми с виљушком боц а Шваба с рукама уста га ..бем''
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #57 poslato: Novembar 02, 2009, 08:06:54 posle podne »

Taman posto verovatno vecina pije nakon jela recimo multivitamine i multiminerale, uz casu vode kada popijete tu, utolite tu veeeliku zedj nakon jela i resen posao. Ali sve vise od toga je pogresno, osetili mi to ili ne...
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #56 poslato: Novembar 02, 2009, 07:46:55 posle podne »

uvek, ali UVEK sam žedna kada pijem mlečne proizvode... jogurt npr.   da ne govorim o proteinu sa mlekom...
ali dobro, ja laktozu varim kao kamen :)


Ti si izgleda poseban slucaj sto se varenja tice....I vode...:)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #55 poslato: Novembar 02, 2009, 07:45:28 posle podne »

htela sam samo da kažem da treba ostaviti mesta u želucu da se hrana okreće i bolje vari - kao u veš mašini ;)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #54 poslato: Novembar 02, 2009, 07:26:37 posle podne »

Мало ме копираш,али драго ми је због тога...

 ???

Ако је ово само  размењивање искуства  онда се мало опусти и пусти друге да кажу шта мисле  а не да контрираш и да убеђујеш да си само ти у праву....Невероватно колико буквално идентичних порука напишеш у оквиру једне теме(не само ове),рекао си шта си имао ако је то све онда немаш потребу да се толико понављаш....."

Neznam otkud ti ideja da sam napet. I kako uopste ja tebi mogu da zabranim da kazes sta mislis, pa svi su rekli sta misle  :D

Pisem nekoliko puta jedno te isto jer ovde mnogi izvrcu poruke i prave se ludi...

па ако неко природно не може много да поједе а хоће да се угоји онда ту вода помаже да се мало више хране унесе,да "погура" кад се заситимо.....Та твоја прича да није здраво пити воду за време,одмах после оброка(не говоримо о наливању са водом) у пракси не пије воду. ;D

C, ko uopste spominje ljude koji treba da se goje, jel ti vidis da sam ja njima pisao da ne piju vodu??? Napisao sam samo (i to jer je neko bio spomenuo njih) da iako ce vise pojesti nece se sva hrana iskoristi jer se nece svariti kako valja ako se naloce vodom... ali oni su nebitni ovde, pisao sam uopsteno.
Nema ako...

I evo vidis, opet kazes ne govorimo o nalivanju vodom, pa naravno da ne govorimo, i naravno da malo vode nece bitno uticati na varenje. To je sasvim logicno, i eto vidis da moram 100 puta da napisem da bi skontao.

Pa ako neko treba da se razume u ovakve stvari onda je to Daniela, a ona je jos jasnije podvukla da ne bi trebalo vodu nakon obroka... Ali ti pij, niko ti ne brani, ovde smo dali savete koje ti mozes da prihvatis ili ne. A kada neko napise suprotno ja samo argumentovano demantujem i to je to, ti bez problema mozes da pises sta hoces, a isto tako i da radis sta hoces  ;)
Sačuvana
Viljuska
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 270

« Odgovor #53 poslato: Novembar 02, 2009, 07:14:59 posle podne »

...Cemu ta potreba za kontriranjem i pokusavanja da se dokaze da neko nije u pravu, neznam... pa nije ovo kviz... razmunjejuemo iskustva i to je to
Мало ме копираш,али драго ми је због тога...Ако је ово само  размењивање искуства  онда се мало опусти и пусти друге да кажу шта мисле  а не да контрираш и да убеђујеш да си само ти у праву....Невероватно колико буквално идентичних порука напишеш у оквиру једне теме(не само ове),рекао си шта си имао ако је то све онда немаш потребу да се толико понављаш....."a i ne kontam zasto bi pio u toku i tako se za dzabe odvaljivao od tecnosti i hrane... jedes prirodno koliko ti se jede i to je to.." па ако неко природно не може много да поједе а хоће да се угоји онда ту вода помаже да се мало више хране унесе,да "погура" кад се заситимо.....Та твоја прича да није здраво пити воду за време,одмах после оброка(не говоримо о наливању са водом) у пракси не пије воду. ;D
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2009, 07:16:34 posle podne od strane Viljuska » Sačuvana
'''Оћу ја да изјавим нешто за дневник.Ономад сам гледао на телевизору,је л' знаш бре ти несрећо да су Срби најстарији народ?Док су Шваба и Енглез и Американац пре 600 година јели свињу с рукама,ми смо имали ово.Па лепо виљушком боц,на српском двору ми с виљушком боц а Шваба с рукама уста га ..бем''
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #52 poslato: Novembar 02, 2009, 06:23:27 posle podne »

Sve je stvar navike, i daleko od toga da ce vam smetati pijenje nakon jela, ali ukoliko probate da suzbijete to, mozete osetiti mozda poboljsanje u varenju, gasovima i sl  ;D

Ja sam navikao sada ovako i nije mi prob. uopste, po defaultu pijem pre jela i to je to... a i ne kontam zasto bi pio u toku i tako se za dzabe odvaljivao od tecnosti i hrane... jedes prirodno koliko ti se jede i to je to...

Evo nickey je probao i osetio razliku...

Nikakva mudrost, logicno je... Zeludac ima sopstvene sokove za varenje i razlaganje, a ako mu dodje dosta vode sve se razbucka... a takodje mene bas nervira kada mi se i malo nadme stomak, a ukoliko se i jede pije mislim da je nadimanje neizbezno...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #51 poslato: Novembar 02, 2009, 06:18:41 posle podne »

uvek, ali UVEK sam žedna kada pijem mlečne proizvode... jogurt npr.   da ne govorim o proteinu sa mlekom...
ali dobro, ja laktozu varim kao kamen :)

Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #50 poslato: Novembar 02, 2009, 03:34:50 posle podne »

Mislim da to sve zavisi od sastava obroka....Ako obrok sadrzi recimo jogurt ili mleko tesko da ce iko posegnuti za vodom...Ista situacija moze biti i sa kupusom, kecapom, krastavcima i sl.....A sa druge strane ukoliko vam je obrok pretezno suv normalno je da ce te osetiti potrebu za vodom......
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #49 poslato: Novembar 02, 2009, 03:27:43 posle podne »

Pola čaše za vreme jela + čaša vode posle jela. Tako meni prija, bukvalno uz svaki obrok.
Ako ne pijem vodu, jedva da pojedem upola hrane u odnosu na varijantu sa vodom.

Isto kod mene ne važi ono da čaša vode pre jela može da utiče na smanjenje apetita. S tim što pre jela ne pijem baš tako često.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #48 poslato: Novembar 02, 2009, 01:57:47 posle podne »

Jednostavno ne prija kad se najedete i posle se nalokate vode... ne znam da li sam jedina :P 
Siguran sam da si jedina, ili jedna od veoma retkih...  :)
Ali niko ovde ne prica o LOKANJU vode, vec o casi vode posle jela...

Ok, onda sam jedina ;)  whatever... ja pijem 3-4 litre vode dnevno.

ubeĂ°ena sam da su ljudi mahom dehidrirani... tj. da jako slabo piju vodu...
prva greška - kad ožedne... druga greška - sokovi i ostale gluposti ne zamenjuju vodu
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #47 poslato: Novembar 02, 2009, 01:51:40 posle podne »

Jednostavno ne prija kad se najedete i posle se nalokate vode... ne znam da li sam jedina :P  
Siguran sam da si jedina, ili jedna od veoma retkih...  :)
Ali niko ovde ne prica o LOKANJU vode, vec o casi vode posle jela...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #46 poslato: Novembar 02, 2009, 01:48:11 posle podne »

Jednostavno ne prija kad se najedete i posle se nalokate vode... ne znam da li sam jedina :P 

svakako da ometa varenje..

a sa druge strane, piti vodu samo kad ste žedni znači da ste već dehidrirali i to je najveća greška koju ljudi rade
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #45 poslato: Novembar 01, 2009, 09:28:49 posle podne »

COOLic ne ljutim se uopste, mislio sam na Viljuskin post...

Viljuska mogao bi da prestanes da mi izucavas istoriju clanaka, Sasa037 je vec presao par puta uzduz i popreko i nije naisao na kontradikciju ;)

Sto se tice cestog jela, to su manji obroci pa nije toliki prob, i opet, naravno da se moze sacekati odredjeni period, ne mora biti sat vremena... nemojte mi sad prodavati maglu da pijete svakih 10 minuta vodu... a i cak i ako teoretski neko pije to su male kolicine... fora je ne uzeti bas upravo litru kole ili neznam cega i popiti pri zavrsetku jela...

I neznam zasto pridajete toliko vaznost ovome, kada je ja nisam dao... rekao sam sta je preporucljivo, nisam to ja izmislio... gde god hocete mozete da procitate to, ne mora ja da vas prosvetljujem... naravno da necete umreti ukoliko se i odvalite od tecnosti u toki i nakon jela... neznam zasto pijete Omega 3 kada isto ne osetite dejstvo, t.j. nista vam ne fali kada ne pijete riblje ulje   ::) bukvalno identican primer

I 20 min znaci, jer taj manji obrok ce se brzo svariti... fora je u ne ometanju normalnog varenja i nista vise... nemojte se toliko vezivati za sat vremena...

I opet se vracam na isto, ajde Danieli se malo obrati, zasto mene proganjas Viljuska, i onda isto misli, a i ranije je isto pisala, pa onda njoj skreni paznju isto...

...Cemu ta potreba za kontriranjem i pokusavanja da se dokaze da neko nije u pravu, neznam... pa nije ovo kviz... razmunjejuemo iskustva i to je to, dokle treba da se ponavlja da vas niko pistoljem ne tera nesto
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 14 upita.