TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395597 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 06:31:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 150 151 [152] 153 154 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713263 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #1964 poslato: Jun 24, 2015, 03:40:44 posle podne »

Predlažem ti da otvoriš svoju temu i da tamo malo detaljnije napišeš o svom načinu ishrani, lepo po obrocima kako ti izgleda jedan prosešan dan. I da napišeš malo više o svom treningu, izbor i raspored vežbi kao i broj serija i ponavljanja.
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #1963 poslato: Jun 24, 2015, 03:37:50 posle podne »

Jadnih 58kg imam sa malo misica. Izgubio sam misice zbog pogresnog nacina mrsavljenja, a sala ima i dalje...da ne duzim sad sa tom pricom. Idem 3x nedeljno u teretanu, radim grudi+biceps, ledja+triceps i noge+ramena.
U suficitu jesam i unosim 4g UH po kilogramu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16754


« Odgovor #1962 poslato: Jun 24, 2015, 03:31:02 posle podne »

Koliko kg imaš,kako treniraš? U suštini mislim da bi bilo dovoljno, samo povećaj onda složene uh i trudi se da budeš u kalorijskom suficitu.
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #1961 poslato: Jun 24, 2015, 03:22:13 posle podne »

Pozdrav svima, novajlija sam ovde. :D
Imam 16 god. i da li je korektno unositi 1.5g proteina po kilogramu? Cilj je masa.
Trenutno unosim 2g po kilogramu, ali me interesuje da li ce biti losije ako smanjim za 0.5g. Ipak 20-30g proteina manje. :)
Hvala unapred na odgovoru.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1960 poslato: Jun 21, 2015, 02:18:12 posle podne »

Da li mogu ujtru uz ovsene i vodu da dodam step sok(sugar free)?

Šta će ti taj step sok? Neće da škodi kao stimulator ukusa, ali najprostije rečeno to je obojena vodica, sa veštačkom aromom i zaslaĂ°ivačima...bolje ubaci ceĂ°eni sok od sveže pomorandže, ako već moraš, zbog ukusa...

Da bi razbio monotoniju možeš dodati malo suvog grožĂ°a i kašičicu-dve cimeta...kašiku meda i cimet... sitno seckanu jabuku, jezgraste plodove poput badema ili lešnika...malo svežih jagoda, kupina( izblendati zajedno)...
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #1959 poslato: Jun 21, 2015, 09:22:28 pre podne »

Moja baba harpija uzme tikvicu i metne u step sok i sutra izvadi i kaže evo ananasa  ;D
ko gleda državni posao shvatiće  :D  :)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1958 poslato: Jun 21, 2015, 09:18:51 pre podne »

Da li mogu ujtru uz ovsene i vodu da dodam step sok(sugar free)?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #1957 poslato: Jun 20, 2015, 10:17:37 pre podne »

Upravo tako Slaviša samo što mislim da ćeš se samnom složiti kada kažem da ipak što se tiče svih tih istraživanja i nekih novih otkrića stalno ima nešto novo.
Taman se dokaže da je nešto dobro i zdravo a onda neka nova teorija se javi i to navodno pobija.
Mislim da će još mnogo vode proćiDunavom dok se sve ne otkrije i tačno utvrdi onako kako zaista i jeste.
Što se mesa tiče možda neki ni  ne znaju da je crveno najbogatije kreatinom koji je veoma važan za snagu i sve ostalo što vežbaču treba.
Eksperimentisao sam na sebi ranije na primer sa dodatkom kreatina kroz suplement a smanjio meso,pa sam povećao meso a smanjio supelemt.
Meni lično bolje je bilo sa mesom i to crvenim (pretežno konjetina) snaga,čvrstina,izdržljivost ma sve...
Probao sam čak tada dodati i kreatin mada možda je bilo previše ali rezultat ogroman u pozitivnom smislu.

U prevodu meso je ipak nama osnova i nezaobilazna gradivna materija.Suplement kao pratioc ok,kao osnova ipak ne.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1956 poslato: Jun 19, 2015, 06:35:59 posle podne »

Masti jedino nisam ikad' računao, jer me smara da merim na kašike i tablete...
I mislio sam da dovoljno unosim...
:)
Pa, digao sam...
:D
Kada smo se "upoznali" bili su u danima kada dobro jedem oko 2g...
Sada, u danima kada treniram, skoro su 4g...
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1955 poslato: Jun 19, 2015, 01:27:32 posle podne »

Da te malo zamorimo "samoracunanjem"...treba ti oko 0,6-0.8 gr masti po kg...

Po pitanju nutritivne vrednosti svake namirnice... http://nutritiondata.self.com/

Onako "ovlas" gledano...cini mi se da je unos masti ok, cak oko 0,8 gr po kg, a mozda i malo vise...  ;D

Digni hidrate bratac( po zilioniti put ponavljamo)...nemoj da mrljavis...  ;)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #1954 poslato: Jun 19, 2015, 01:05:04 posle podne »

Slaviša, može savet oko masti?!?
Rekao si da trebam da poradim na mastima.
Svaki dan unesem 50g nečega (badem, indijski, kikiriki), 2 x omega 3, 2-3 žumanca, kašiku ulja (od bundeve ili konoplje) i kašik
Slaviša, može savet oko masti?!?
Rekao si da trebam da poradim na mastima.
Svaki dan unesem 50g nečega (badem, indijski, kikiriki), 2 x omega 3, 2-3 žumanca, kašiku ulja (od bundeve ili konoplje) i kašiku maslinovog preko salate.
:)

8 meseci 4 kile? U proseku 500g mesecčno.. daj bre Srki brale :D
malo forced eating, nemo' se zebavat :D
Neka je pola od toga mišićna masa i ja sam srećan...
:D
u maslinovog preko salate.
:)

8 meseci 4 kile? U proseku 500g mesecčno.. daj bre Srki brale :D
malo forced eating, nemo' se zebavat :D
Neka je pola od toga mišićna masa i ja sam srećan...
:D
Nije do masti, verovatno je mislio da je u tome problem, ok stojis.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1953 poslato: Jun 19, 2015, 12:36:47 posle podne »

Slaviša, može savet oko masti?!?
Rekao si da trebam da poradim na mastima.
Svaki dan unesem 50g nečega (badem, indijski, kikiriki), 2 x omega 3, 2-3 žumanca, kašiku ulja (od bundeve ili konoplje) i kašiku maslinovog preko salate.
:)

8 meseci 4 kile? U proseku 500g mesecčno.. daj bre Srki brale :D
malo forced eating, nemo' se zebavat :D
Neka je pola od toga mišićna masa i ja sam srećan...
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1952 poslato: Jun 19, 2015, 12:28:27 posle podne »

Da samo malo pojasnim to oko unosa mesa hoće li se neko zamastiti ili ne itd...
Neće se niko zamastiti samo od mesa pa da jede svaki dan svinjsko ali samo ako pazi na unos hidrata tokom celog dana i to na duži period.
E tu je greška a ne u izboru mesa toliko.
Naravno da je izbor crvenog mesa iz govedine,junetine,ždrebetine ili teletine bolji ali neće ni svinjsko toliko škoditi na defku ako se ostali hidrati svode na neki minimum koji je vama potreban da bi telo bilo dovedeno na bf koji vama odgovara.
Za tako nešto potrebno je eksperimentisanje jer nekome treba više nekome manje uh da se betonira,drugi načini treninga itd...
Dakle voĂ°enje računa o unosu ostalih hidrata tokom dana rešava stvar.

Bas tako Zoltane, mada jedan od velikih problema nasih mladjih forumasa je i taj sto sa nekom odbojnoscu prilaze fenomenu masti u ishrani...masti u ishrani - prva, asocijacija - salo...a sta je sa potrebama naseg tela za mastima? Njihovom gradivnom funkcijom?

Od cega se sastoji npr. misicna celija? Samo od proteina?  ;D

Mnogo je zabluda na ovom polju...ali novija istrazivanja su jasno pobila neka negativna predubedjenja...holesterol i zasicene masti nisu vise toliki bauk...osim sa aspekta neumerene konzumacije i poremecaja metabolizma istih( genetski uslovljeno)...kao i uticaja ostalih "sastojaka" nase ishrane( zloslutna dominacija omega-6 masnih kiselina, trans masti, prostih secera)

Podjimo samo od toga da je u osnovi molekula testosterona bas holesterol...isto je i sa vitaminom D...a tu je i cinjenica da holesterol ulazi u sastav svake celije naseg organizma( gradivni element)...

Nema masti, prirodna produkcija hormona je ugrozena...najbolji testo-boost - dovoljno (zdravih) masti u ishrani...

Dakle, bez masti nema zivota - jedini problem su trans masti...

Po pitanju mesa...sta da vam kazem, delimicno ima istine u pricama vezanim "za dodatke"( koncentrate) u cilju povecanja prinosa mesa...ali neke price su i prenaduvane, namerno ili slucajno...pitanje je...  ::)

Sve u svemu, bez dovoljne kolicine proteina bioloske vrednosti animalnog porekla nema napretka...ostavljam po strani neke bodi-bilder vegane i sl. za koje smatram da su samo najobicnija marketinska "klackalica" za  naivne...

Opet ponavljam...BEZ MESA, NEMA MIŠIĆNOG MESA!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12793


Never give up!

« Odgovor #1951 poslato: Jun 19, 2015, 09:08:56 pre podne »

Da samo malo pojasnim to oko unosa mesa hoće li se neko zamastiti ili ne itd...
Neće se niko zamastiti samo od mesa pa da jede svaki dan svinjsko ali samo ako pazi na unos hidrata tokom celog dana i to na duži period.
E tu je greška a ne u izboru mesa toliko.
Naravno da je izbor crvenog mesa iz govedine,junetine,ždrebetine ili teletine bolji ali neće ni svinjsko toliko škoditi na defku ako se ostali hidrati svode na neki minimum koji je vama potreban da bi telo bilo dovedeno na bf koji vama odgovara.
Za tako nešto potrebno je eksperimentisanje jer nekome treba više nekome manje uh da se betonira,drugi načini treninga itd...
Dakle voĂ°enje računa o unosu ostalih hidrata tokom dana rešava stvar.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1950 poslato: Jun 18, 2015, 09:30:47 posle podne »

Slavisa koliko se po vasim okvirima nedeljno sme jesti svinjetina, koliko govedina a koliko piletina :) Bilo je fazon koliko se secas svinjetina 1-2 nedeljno ali video sam neku raspravu skoro gde si rekao da nema nista lose i vise pa sam se zbunio :)

Dragi Acala, molio bih te da pomnije pratiš napisano( ili voliš da jednostavno budeš "moja opozicija"  ;D )...da, rekao sam da umerena konzumacija svinjskog mesa i iznutrica neće biti "nekontrolisano" štetna( kod "zdravih osoba"), čak sam napomenuo( da kažemo to "plastično") - ne jesti svinjsko meso svaki dan, i tako ćemo izbeći sve moguće probleme...tako da se to uklapa u 1-2 puta nedeljno...

Nema potrebe za ovakvim opaskama, jer dobro znam šta sam pisao...sve što je pisano, pisano je sa razlogom...manje nepotrebnog zbunjivanja, više logike...  ;)

Dakle, menjaj brate mili...menjaj, kombinuj...i sve će biti ok...naravno da su posnija mesa uvek poželjnija za redovnu, svakodnevnu konzumaciju...

BEZ MESA, NEMA MIŠIĆNOG MESA  ;D

« Poslednja izmena: Jun 18, 2015, 09:32:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 ... 150 151 [152] 153 154 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 14 upita.