TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395592 Teme od strane 25009 Članovi Poslednji član: srecko sojic

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 18, 2024, 05:15:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 142 143 [144] 145 146 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 713250 puta)
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #2084 poslato: Jul 10, 2015, 08:49:18 posle podne »

Citaj tablicu sta kaze koliko cega ima unutra, i vrlo prosto uporedis koji ti odgovara.
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #2083 poslato: Jul 10, 2015, 06:42:19 posle podne »

Protein barovi...?
Znam da je bilo puno pitanja na ovu temu na forumu ali mene interesuje koliko su oni ok...
Navodno,pre neki dan u rodi vidim neke proteinske čokoladice,slične kao one iz PS... pogledam,pionir je proizvoĂ°ač i ima 3 vrste...navodno,jedna je proteinska ( ,, visok sadržaj proteina ) druga je energetska ( sadrži ,,kofein i taurin'' ) i treća voćna ( ,,razni vitamini itd''... )
Nisam video cenu,nisam ni hteo da uzimam ali koliko ove ,,proteinske čokoladice '' mogu da zamene one prave proteinske čokoladice iz PS...? Ja bi ih koristio nekad nakon treninga. Kažem,nisam video cenu ali sam siguran da su znatno jeftinije nego one iz PS ponude... to bi mi bila kao neka ,, mini alternativa ''....

http://i.imgur.com/0U72NQd.png?1
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2082 poslato: Jul 10, 2015, 01:26:23 posle podne »

OK, hvala.
Ipak ostajem pri mesu...
:)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2081 poslato: Jul 10, 2015, 01:24:22 posle podne »

A mleko od kokosa?
Žena je sebi kupila par puta.
Pretpostavljam da je OK, ali za te pare bi' svakako uzeo kiku belog (i to bez kostiju)...
:D

Eh...ja cu samo reci kokosovo ulje je zakon! Sav taj MCT... ;D Laurinska, kaprinska, kaprilna ,kapronska kiselina...a toga ima i u kokosovom mleku...

I za kozu i za misice  ;D

Dobra alternativa kravljem mleku je kokosovo mleko..ovo vegansko piće ne sadrzi gluten i alergene iz orašastih plodova... ima 13 gr hidrata (od toga 5 gr vlakana), 5 gr ( nekompletnih)proteina, 57 gr uglavnom zasicenih masti na 240 gr "mleka"...

Kokosovo mleko potiče od "mesa kokosa". To nije tečnost koja može da se isprazni iz kokosa koji je probušen, iako mnogi ljudi pretpostavljaju ovo.
 
Kokosovo mleko sadrži brojne minerale, vitamine i elektrolite, uključujući kalijum, kalcijum i hloride.

 Zasićena mast u kokosu sastoji se od masnih kiselina sa kratkim ili lancem srednje dužine koje telo veoma brzo pretvara u energiju, umesto da ih taloži kao masne naslage. Iako je sadržaj zasićenih masti u kokosu visok, on ipak može pomoći pri redukovanju telesne težine.

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/zasiene-masti-u-slubi-vaeg-zdravlja-kokosovo-ulje.html
  
Kokosovo mleko je poznato po tome što olakšava simptome upale grla i čira.
  
Kokosovo mleko se koristi u proizvodima za negu kože jer hidrira i ublažava simptome raznih osipa, lišajeva i sl. TakoĂ°e se koristi u proizvodima za negu kose kao i u sapunima i kupkama.

Za bata Srleta, umesto hidrata, moze i MCT...  ;D
« Poslednja izmena: Jul 10, 2015, 01:26:05 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2080 poslato: Jul 10, 2015, 01:04:48 posle podne »

A mleko od kokosa?
Žena je sebi kupila par puta.
Pretpostavljam da je OK, ali za te pare bi' svakako uzeo kiku belog (i to bez kostiju)...
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2079 poslato: Jul 10, 2015, 01:00:51 posle podne »

Sta mislite o ovom balans mleku sa dodatkom vlakana . Mleko je sa 1.5 % mm i dodatkom oligofruktoze ,jel bolje od obicnog il je glupost obicna ? :D

Ja redovno koristim balans jogurt...

Sto se tice oligofruktoze...

Oligofruktoza je prebiotik...

Prebiotici su posebna vrsta biljnih vlakana i oni su “okidač” za razvoj bakterija koje imaju pozitivne efekte na crevnu floru, služe i kao “aktivatori razmnožavanja” probiotika unetih hranom, a “štite ih” indirektno od kiselog želudačnog sadržaja.

Osnovna razlika je da iz prebiotika “sami proizvodimo” mikroorganizme koji održavaju zdravlje našeg digestivnog sistema – dok iz probiotika te mikroorganizme dobijamo „gotove i spremne za akciju”.

Detaljnije o prebioticima i proboticima...
http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/biljna-vlakna-probiotici-i-prebiotici.html

Mleko je jako korisna namirnica koju su procesi obrade( pasterizacija i homogenizacija) znacajno "obezvredili" sa aspekta mnogih korisnih svojstava za nase zdravlje...

Detaljno o tome...
http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kvalitet-mleka-u-ishrani.html

Po pitanju "tecnih" mlecnih proizvoda moja preporuka ide jogurtu, kefiru i kiselom mleku...a evo i zasto...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/jogurt-i-fermentisani-mleni-proizvodi.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/mleni-eliksir-kefir.html

Dakle, glupost nije...ali prebiotike imas i u drugim namirnica biljnog porekla, a nekada zbog te "oznake" proizvod se prodaje skuplje...dakle, na naivnosti potrosaca se lepo zaradi...  ;)

Mada ja se ne odricem lako svog balans jogurta  :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2078 poslato: Jul 10, 2015, 12:56:05 posle podne »

Sta mislite o ovom balans mleku sa dodatkom vlakana . Mleko je sa 1.5 % mm i dodatkom oligofruktoze ,jel bolje od obicnog il je glupost obicna ? :D
Ja bih pre kunića ;)
Sačuvana
pocetnik619
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186

« Odgovor #2077 poslato: Jul 10, 2015, 12:46:05 posle podne »

Sta mislite o ovom balans mleku sa dodatkom vlakana . Mleko je sa 1.5 % mm i dodatkom oligofruktoze ,jel bolje od obicnog il je glupost obicna ? :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2076 poslato: Jul 09, 2015, 11:07:47 posle podne »

Jeo sam kunica, njega i mogu da nabavim. Hvala na odgovoru Slavisa. :D


Kunić (domaći zec, Oryctolagus cuniculus) spada u grupu sisara, red dvozubaca (porodica zečeva). Oni imaju kratke repove, zadnje duže noge od prednjih i karakteristične klinaste zube.  Meso kunića je hranljiva namirnica, posno je i lako svarljivo. 100 g posnog mesa kunića ima oko 100 kCal, a sadrži 23,7 g proteina i 0,6 g masti. Srednje masno meso ima oko 112 kalorija, a sadrži 17,8 g proteina i 4,2 g masti. Od minerala bogato je fosforom, cinkom, bakrom, gvožĂ°em, vitaminima, naročito B1(18 mg - 2 puta više vitamina nego u ostalim vrstama mesa domaćih životinja i niacina – B3).U njegov sastav ne ulazi holesterol. Meso kunića je najbolja alternativa piletini i ćuretini...

Zečetina je izuzetno bogat izvor gvožĂ°a, u 80 g mesa se nalazi 4 mg gvožĂ°a, i u pitanju je hem-gvožĂ°e koje se lako resorbuje u našu krv. Zato je zečetina odličan izbor za Vašu dijetu ukoliko patite od hipohromne anemije.

U 100g zečetine se nalazi 200 mg fosfora i oko 300 mg kalijuma( bitan u regulaciji krvnog prtiska)

Sve u svemu, ako imaš mogućnosti i sredstava, što češće na meni ( blago tebi)!

Prijatno!

Bravo Srle, a ljuske i plod pistaća? A boranija - odnos mahune/zrna?

Ne pratiš...
Pistaći sam već merio...
:D ;D
Grasak sam zaboravio da merim...
;D

 ;)
« Poslednja izmena: Jul 09, 2015, 11:09:57 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2075 poslato: Jul 09, 2015, 10:42:03 posle podne »

Bravo Srle, a ljuske i plod pistaća? A boranija - odnos mahune/zrna?

Ne pratiš...
Pistaći sam već merio...
:D ;D
Grasak sam zaboravio da merim...
;D
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2074 poslato: Jul 09, 2015, 10:40:24 posle podne »

Jeo sam kunica, njega i mogu da nabavim. Hvala na odgovoru Slavisa. :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2073 poslato: Jul 09, 2015, 10:32:24 posle podne »

Sta mislite o zecijem mesu?
Ima oko 20g proteina i 4g masti. Da li ga neko konzumira? :)

Dva puta sam ga probao u životu...i mogu reći da sam bio prezadovoljan ukusom...

Mada pitanje i koga si "zeku" jeo... kunić ili divlji zec?

Koje su razlike izmeĂ°u kunića i zeca?

Naizgled su isti, ali postoji razlika, radi se o dve različite sorte. Kunić je samo srodnik divljeg zeca. Znatno je pitomiji od zeca, spretniji, a neko kaže i intelegentniji. Posle koćenja kunić je potpuno go, slep i ovisan o majci. Sitniji je od zeca, i ako neke rase dostižu i do 8 kg težine.
Divlji zec je vrlo plašljiv, ima duže uši i stražnje noge. Od se raĂ°a prekriven dlakom i spreman je odmah za život.  ;D

Ukratko, da vidimo čime zečetina zavreĂ°uje našu pažnju?

– znatno manjom energetskom vrednošću,
– bogata je kompletnim proteinima i vitaminom B1,
– sadrži 3-6 puta manje masti u odnosu na ostale  vrste mesa,
– skoro i da nema holesterola,
– sadrži veću količinu vode,
– sadrži veću količinu ukupnih minerala,
– ima nežniju strukturu mišićnih vlakana, tj. lakše je svarljivo (po svarljivosti uporeĂ°uje se sa ribom, manje vezivnog tkiva).

Preporučuje se za ishranu ljudi koji imaju šećernu bolest, obolele krvne sudove, srce, arterosklezoru, bolesti jetre, žučnih puteva i svima, koji su gojazni. Meso "zeca" je jednako korisno za svakoga, za decu i starije, za zdrave i bolesne.

Ako ikoga interesuje...:
Kukuruz 281g; skuvan 296g; klip 104g...
:D

Bravo Srle, a ljuske i plod pistaća? A boranija - odnos mahune/zrna?
« Poslednja izmena: Jul 09, 2015, 10:34:05 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #2072 poslato: Jul 09, 2015, 03:39:28 posle podne »

Ako ikoga interesuje...:
Kukuruz 281g; skuvan 296g; klip 104g...
:D
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2071 poslato: Jul 09, 2015, 03:22:39 posle podne »

Meni je lakse da pojedem npr. 600-700g krompira nego 100g pirinca. :D
Mada i pirinac mogu sada da jedem bez problema, dok npr. pre godinu dana sam jeo pirinac samo kad moram. :D
Sačuvana
cantawait
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302

« Odgovor #2070 poslato: Jul 09, 2015, 02:50:54 posle podne »

Hahaha :D
Ukus je vrh!!! Zecetina+mladi krompirici u rerni...uff ;D

Mogu da nabavim dosta povoljno pa zbog toga pitam.
Hvala na odgovoru.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 142 143 [144] 145 146 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 18 upita.