TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395460 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 08:51:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda ramena  (Pročitano 12306 puta)
Mef
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #42 poslato: Mart 28, 2013, 12:37:11 pre podne »

Radi se o skraćenim tetivama rotatora koje preskaču i prave klik i bol. Povredio si tetive i to boli. Prva tri dana hladiš ledom 3x dnevno po 10 min, posle lioton gel namažeš. Odmaraj ruku, napravi pauzu sa vežbanjem.
Javi kako ide...
Hvala vam puno. Znaci prva tri dana hladim ledom 3x dnevno po 10 min,i posle namazem lioton gel Jednom?
To je prva tri dana,a sta dalje da radim i koliko dana da napravim pauzu ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #41 poslato: Mart 27, 2013, 11:37:14 posle podne »

Radi se o skraćenim tetivama rotatora koje preskaču i prave klik i bol. Povredio si tetive i to boli. Prva tri dana hladiš ledom 3x dnevno po 10 min, posle lioton gel namažeš. Odmaraj ruku, napravi pauzu sa vežbanjem.
Javi kako ide...
Sačuvana
Mef
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #40 poslato: Mart 27, 2013, 03:17:47 posle podne »

Zdravo,ja takodje imam problem u vezi ramena,nadam se da sam dosao na pravo mesto.
Moj problem je sledeci: Idem u teretanu nekih 2 meseca,sve je islo kako treba,moram priznati da se u poslednje vreme pre treninga nisam puno zagrejavao i odmah sednem na klupu za vezbanje ramena,dizanje iza vrata i napred,nisam osetio nista u ramenu,postepeno sam osecao bol,i sad je pritsutan,nije neki nepodnosljiv i ozbiljan bol,al je bol  ;D
Kad dizem ruku preko glave puca mi rame,tacnije prednje rame jer me ono najvise boli(tupi bol),puca mi drugacije od desnog s obzirom da me desno ne boli,vec 4 dana odmaram,stavljao sam flastere koji izvlace bol navodno,al nema bas nekih vidljivih efekata od njega,pa ako mozete da me posavetujete sta mi je ciniti. I,da bol se javlja samo kad radim vezbe za ramena,i eventualno benc-press(prve 2 serije me malo zaboli,sledece 2 nista) sta je u pitanju?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #39 poslato: Mart 11, 2013, 01:15:40 pre podne »

Problem je sa tetivom rotatora ramena. Takodje kod overhead aktivnosti javlja se impigement  (sudaranje) u ramenu izmedju kosti lopatice i kosti nadlaktice. Pri tom sudaranju uklještena je tetiva rotatora. Potrebno je da izbegavaš  vebe iznad glave 2-3 nedelje, posle treninga istezanje za rotatoreee, prednje i zadnje rame, triceps i grudi. Posle trennga led 10 minuta pa lioton gel, tri puta na dan..
Sačuvana
Prototype
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9


« Odgovor #38 poslato: Mart 09, 2013, 11:40:51 posle podne »

Pozdrav svima.

Imam problema sa desnim ramenom(srednji deo), mozda dve godine, msm nije to neki problem koji mi smeta da treniram, ali ume da iritira. Najvise mi  smeta dok izvodim tricpes stand up overhead extension, jbg ne znam kako da napisem na srpskom.


http://www.youtube.com/watch?v=-Vyt2QdsR7E

Dok radim millitary press ume za zasmeta ako se ne zagrijem dobro, ali na tu vezbu nije neki veliki prob. Ali dok radim ovu vezbu za triceps, ubija me rame.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #37 poslato: Februar 22, 2013, 06:02:04 posle podne »

Da li možeš da postaviš sliku?
Sačuvana
theDon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #36 poslato: Februar 22, 2013, 02:22:38 posle podne »

Pozdrav svima,
Pre par meseci sam imao udes i imao sam povredu ramena. Zbog koje nisam mogao da treniram, cak ni da spavam. Osecao sam zatezanje u ramenu, ali ne u misicima vec vise u samom ramenu. Isao sam kod doktora i on mi je rekao da se stvorio prostor izmedju ramenog zgloba i kljucne kosti i da ce tako ostati. Posto ni posle mesec dana mirovanja nisam primetio oporavak, odlucaio sam se za kiroprakticara... koji mi je za 5 min namestio rame. Zapravo imao sam nagnjecenje vrathnih prsljenova C5 i C6 pa mi je tetiva koja prolazi kroz rame pravila problem, pomerene su mi bile lopatice, rameni zglob i kljucna kost. Sve u svemu,  kiroprakticar mi je sve to sredio i odmah mi je bilo dosta lakse. Brzo sam se oporavio i poceo da treniram... ali je postojao i postoji jedan problem, zadnje rame je palo i izgleda kao da je misic u grcu posto se na suprotnom ramenu lepo vidi zadnje rame iz profila. Kada podignem ruku pod uglom od 90 stepeni i pipnem rame sa spoljne strane, na mestu gde se nalazi zadnje rame osecam jak bol... Potrebna mi je bilo kakva pomoc i misljenje?
« Poslednja izmena: Februar 22, 2013, 02:59:46 posle podne od strane theDon » Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #35 poslato: Decembar 19, 2012, 11:24:00 pre podne »

Meni sve prošlo.

Sada sam kao iskusniji i pametniji vežbač reagovao odmah, izbegao par vežbi nedelju dana, onda krenuo sa manjim težinama i sve je OK sa ramenom.

Čučanj sam tek krenuo da radim. Savladavam tehniku sa nekom malom težinom, oko 45 kg.

Vežbice za rotatore radim u sklopu zagrevanja. U toku radnog dela treninga radim standardne vežbe za ramena, gde je osnovna "military press" i još 3-4 dodatnih, od toga dva letenja (stojeći i u pretklonu).

I sve je pod kontrlolom.

:)

Radim normalno, povećavam težine, ubacio i mrtvo dizanje !

Spremam se za čuačanj !!!

:)

Kako ti ti, Pedja ... šta ima ?!
da li radiš vežbe za rotatore ramena?
Kod čučnja pazi na položaj šipke..
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #34 poslato: Decembar 19, 2012, 09:42:03 pre podne »

Meni sve prošlo.

Sada sam kao iskusniji i pametniji vežbač reagovao odmah, izbegao par vežbi nedelju dana, onda krenuo sa manjim težinama i sve je OK sa ramenom.

Radim normalno, povećavam težine, ubacio i mrtvo dizanje !

Spremam se za čuačanj !!!

:)

Kako ti ti, Pedja ... šta ima ?!
da li radiš vežbe za rotatore ramena?
Kod čučnja pazi na položaj šipke..
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #33 poslato: Decembar 19, 2012, 09:37:24 pre podne »

Evo čekam džekija čena da se javi i 21. 12......
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #32 poslato: Decembar 18, 2012, 11:06:33 posle podne »

Meni sve prošlo.

Sada sam kao iskusniji i pametniji vežbač reagovao odmah, izbegao par vežbi nedelju dana, onda krenuo sa manjim težinama i sve je OK sa ramenom.

Radim normalno, povećavam težine, ubacio i mrtvo dizanje !

Spremam se za čuačanj !!!

:)

Kako ti ti, Pedja ... šta ima ?!
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #31 poslato: Decembar 17, 2012, 12:33:44 posle podne »

Napravio si povredu prednjeg segmenta ramena (upala tetive rotatora ramena i burze), tekst o ovome će biti u novom biltenu PS.
Potrebno je da miruješ 3 dana, 5x dnevno masiraš prednje rame ledom 10-15min, posle leda namažeš lioton gel. Piješ diklofenac duo 1 kaps na dan. Miruješ, a zatim treba da kreneš odredjene vežbice....
« Poslednja izmena: Decembar 17, 2012, 01:29:23 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
dzekicen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #30 poslato: Decembar 17, 2012, 12:29:22 pre podne »

Rame me boli u prednjem delu, u zglobu. A bol se najcesce javlja kada podignem ruku iznad glave i kad je pomerim unazad, i kada stavim ruku iza ledja osecam bol,.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #29 poslato: Decembar 16, 2012, 03:20:38 posle podne »

U kom delu boli rame i pri kojim pokretima se javlja bol?
Sačuvana
dzekicen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #28 poslato: Decembar 15, 2012, 12:37:35 posle podne »

Pozdrav,

Imam 18 godina i u teretanu idem aktivno vec 6 meseci. Javio mi se bol u desnom ramenu pre otprilike 3 nedelje. Bol mi se pojavio dok sam radio razvlacenje sa bucicama na ravnoj klupi. Ovu vezbu sam i pre izvodio i nije bilo nikakvih problema do tada. Dan posle treninga kada mi se rame "ohladilo" bol je bio jak i bilo mi je tesko da pomeram ruku u nekim pokretima. Odmorio sam tada od treninga 3 dana i bol mi se smanjio na podnosljiv nivo, ali je i dalje bio prisutan. Posle toga sam nastavio da treniram nesto slabijim intezitetom da vidim kako ce mi rame reagovati na vezbe koje budem radio. Primetio sam da barem 90% vezbi mogu da radim bez problema, ali kod nekih vezbi mi se i dalje javljao bol, kao sto su razvlacenje sa bucicama na ravnoj klupi (sa ovom vezbom sam i dobio povredu) i podizanje nogu na paralelnom razboju ( ovde mi se bol javlja kada se oslonim podlakticama na razboj) a npr kod benc pressa nisam mogao da podizem istu tezinu isti broj ponavljanja kao sto sam radio pre povrede.
Uglavnom za ove 3 nedelje bol mi se nije ni javljao osim pri gore napomenutim vezbama a u ostalim slucajevima je sve bilo u redu.

A juce sam radio ramena u teretani jacim intezitetom nego uobicajeno i nije bilo nikavih problema, mislio sam da mi je bol skoro iscezao ali sam se prevario. Od jutros kada sam ustao osecam jak bol u desnom ramenu, isto je sve kao i kada sam povredio rame. Pri nekim pokretima mi se javlja bol i ne mogu normalno koristiti ruku.
Siguran sam da ce mi se posle nekog vremena bol smanjiti kao sto mi je bilo i pre 3 nedelje, ali sam cuo da povrede ramena mogu da se vuku i po nekoliko meseci a da mi mislimo da nemamo vise problema sa tim.

Interesuje me jel postoji neki nacin da se ovo sto pre izleci i da ne pocnem da vucem povredu ramena kao sto je mnogi nose sa sobom duzi period.

Pozdrav
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 14 upita.