TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395433 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 09, 2024, 10:22:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda ruke  (Pročitano 1193 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Avgust 08, 2013, 10:36:03 pre podne »

Glukozamin je suplement za hrskavicu, ne za tetive... Istezanje možeš probati kako si naveo, samo istezanja držiš u zategnutom položaju 45sec.
Najvažnije je da miruješ!  + masiranje ledom i lioton gelom.
Mora se smiriti upala tetiva koje si preforsirao. Nikakvi zgibovi ni hvatovi šakom i vučenja se ne smeju raditi...
Javi se za 2-3 dana kako ide, pa ćeš dobiti vežbe da radiš za oporavak tetive...
Pozdrav
Sačuvana
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #4 poslato: Avgust 08, 2013, 10:15:59 pre podne »

Opterecenje je svedeno na minimum, ne vezbam uopste i stedim ruku koliko mogu, boli me kad okrenem saku ali to je minimalan bol koji se jedva i oseti,  ali sad sta je drugi problem, kad pokusam da vucem nesto ili da napravim zgib onda me boli malo jace... Na kakve vrste istezanja mislis ? Ja sam gledao razne klipove na yt kako da se isteze podlaktica, ako mislis na ono istezanje kad jednom rukom lagano guram saku i prste i gornji polozaj i tako drzim 5 sekundi, pa onda isto i za donji ? Da li bi pomogli neki lekovi, vitamini, neki suplement ? Glukozamin ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Avgust 06, 2013, 12:07:06 posle podne »

To sa trombovima ne bih da komentarišem, ne moj se opterećivati sa tim....
Tkivo tetive je preopterećeno i to je problem.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Avgust 06, 2013, 12:05:22 posle podne »

U pitanju je preopterećenje fleksornih tetiva podlaktice i prstiju... Potrebno je da smanviš opterećenje, masiraš ledom 3x dnevno po 10min, istežeš lagano podlaktice...
Pri kovim pokretima se javlja bol?
Sačuvana
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #1 poslato: Avgust 05, 2013, 01:38:42 posle podne »

Bol mi se prvo javljao kod vezbe za biceps, biceps pregib sa ravnom sipkom, bol se javljao kada sam pustio sipku, onda je poceo da se javlja kada rotiram saku, i na kraju nisam mogao da pomerim saku, to se desilo krajem februara, odmah sam otisao kod doktora, on mi je rekao da stavljam led 3 puta dnevno i da mazem ruke nekim gelom, i da ce za 3-4 dana da prodje, proslo je 4 dana i nista, otisao sam na masazu ruke (desne) jer me ona vise bolela od leve, i posle masaze za jedno 5-6 dana bol je totalno nestao, mogao sam slobodno da pomeram ruku, ja sam pauzirao do aprila, i sve je bilo ok, ponovo sam poceo da vezbam, nije bilo nikakvih bolova ili nelagodnosti, vezbao sam do juna i ponovo sam napravio pauzu od 20 tak dana zbog drugih razloga, i pre mesec dana sam radio zgibove, malo sam i odradio 3 serije, i sledeceg dana pocela je da me boli leva ruka,  uzeo sam crvenu konjsku mast namazao ruku i odmah sam osetio poboljsanje, pre 2 dana sam isao na masazu leve ruke, i rekli su mi da imam kao male trombove koji zacepe tetivu i da me zbog toga boli... Sad da li je to upala tetive tendonitis, ne znam, treba mi pomoc. Ako moze neko strucniji da mi objasni. Hvala
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.133 sekundi sa 14 upita.